(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Nowym Newtonem Legionowa został Hutriel, który "nie wiadomo jak" sprawił sobie około 55 punktów na za piętnaście dziewiąta. Dzięki odkryciu, że nawet krótkie ścieżki technologiczne mają sens, możliwe stało się szybsze i liczniejsze wysyłanie studentów po naukę (ci to mają lekkie życie, niemal co krok to jakaś eureka albo bonusik). Oczywiście procentowało to tylko dla wybranych, którzy dotarli na odpowiednie miejsce i spełnili wymagania żetonu celu. Procenty to w tym wypadku po 4 punkty za studenta na końcu gałęzi technologi. Wędrówki studentów za wiedzą po drzewie to jedno, a pielgrzymka po Europie strudzonego naukowca to cięższy kawałek chleba razowego (ach te opłaty drogowe i wodne). W celu optymalnego wykorzystania ilości ruchów należało zrobić czasem dwa kroki do przodu i jeden w tył. Trochę żałuję, że wybrałem kierunek na zachód, a nie do Krakowa. Ślady mojej europejskiej obecności znacząco wspomagały nabijanie punktów z kolejnego żetonu celu. Cały bajer polega na tym, że nie dość, ze student musi dotrzeć na odpowiednio odległe pole, to i naukowiec powinien szybko uwijać się po mapie Europy. Na szczęście są flaszki z magicznym eliksirem (po prostu bezcenne, no prawie, bo po 3 złote za sztukę), który ułatwia życie. Wystarczy sobie gulnąć stojąc przed regałem lub jeżdżąc palcem po mapie i pożądany efekt natychmiast gotowy! Akcji mamy tylko 5 do wyboru: opisane wyżej dwie wędrówki, postęp na torze pracy za godziwą opłatą, tudzież intratnym polem do popisu, zdobywanie nowych kart akcji i układanie książek na naszym regale. Biurko i kilkupoziomowy mebel na książki to centrum zarządzania naszą grą i zwieńczenie całej naszej podróżniczo-naukowej kariery. A każdego, kto chce się dowiedzieć po co to wszystko i jak ułożyć sobie życie naukowca zapraszam do stołu, a może biurka?

Drugi stół rozkręcał przez cały wieczór koła zębate Tzolkina.

Objawiły się niestety nowe minusy nowej miejscówki - było tak gorąco, że ledwo wysiedziałem w cienkiej koszulce te 3 godziny. MTV nie dawało spokoju, a momentami trzy złączone stoliki nie dawały wystarczającej ilości miejsca na wszystko co pod ręką. Mata z lekko opadającymi krawędziami jakoś się nawet zmieściła na stoliku. Zanotowano w kronikach odwiedziny dwóch graczy obserwatorów w drodze do ich domów oraz stworzono delegację do Poczytalni. Trzymajcie kciuki, dzisiaj o 17:00 może się zadziać.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

habert pisze: 28 lut 2019, 08:45 Nowym Newtonem Legionowa został Hutriel, który "nie wiadomo jak" sprawił sobie około 55 punktów
No i foch. Już drugi raz poddajesz w wątpliwość uczciwość mojego wyniku. Warunki lokalowe były karczemne, ale nie prowokowało to karczemnych zachowań. Po prostu w czasie kiedy ty tłumaczyłeś grę, jadłem pizzę i obmyślałem swój evil-master-plan. ;)
Powodzenia w poczytalni, bo prawdę mówiąc nie widzę tego grania w pizzeriach.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Foch przyjęty i rozpatrzony pozytywnie ;) A już jutro piąteczek planszowy oczywiście. Zapraszamy wszystkie spragnione dusze do Dominium. Jest szansa, że już za 24 godziny przeniesiemy się w czasy PRL-u i staniemy w Kolejce albo Poigramy z Gruzem na budowie. Być może zmierzymy się z traumą I Wojny Światowej albo zawładnie nami obsesja Szmalu? Wszystko przed nami, bo jutro pierwszy, planszowy piątek miesiąca i wszystko zdarzyć się może. A potem, za kilka dni wystąpi Środa, jakże inna i obiecująca.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

No dobra, dobra. Jak tam rozmowy z Poczytalnią?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Oj... widzę, że ktoś tu się bardzo martwi swoja talią osy ;p
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Geoburak pisze: 28 lut 2019, 18:39 Oj... widzę, że ktoś tu się bardzo martwi swoja talią osy ;p
Trutnia raczej. ;-)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jutro na spotkaniu uchylimy rąbka tajemnicy, nie tylko pierwszemu w kolejce ;) Chodzą słuchy, że 6 marca będzie kosmos w Legionowie.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2019, 09:24 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Wstępne plany co zabieram ze sobą
1.03 - Szeryfa i Piratow karaibska flota
6.03 - X-wing druga edycja
8.03 - Eldrith Horror ( bede mial wiecej czasu niz w srode)
15.03- Descent kooperacyjny
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

habert pisze: 28 lut 2019, 20:11 Jutro na spotkaniu uchylimy rąbka tajemnicy, nie tylko pierwszemu w kolejce ;) Chodzą słuchy, że 6 marca będzie kosmos w Legionowie.
Habert kosmos brzmi lepiej niż wcześniejszy horror xD
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Avess pisze: 01 mar 2019, 16:54 Habert kosmos brzmi lepiej niż wcześniejszy horror xD
Oj tak, tak Habert. Trzeba Ci ten przycisk "edytuj" zakleić. Forum to nie tłumaczenie zasad, nie można tak często zmieniact tego co się wcześniej powiedziało/napisało. ;-)
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Będę dzisiaj :) W plecaku:
- Inis
- Santorini
- Terraformacja Marsa (pożyczam)
- Azul Splendor
- Fuse
- Tajniacy
- Hero Realms
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Spieszę z wyjaśnieniami:
- miał być Eldritch Horror w środę, ale będzie X-Wing - stąd ta zmiana (ja tylko przekaźnikiem byłem),
- dzisiaj na spotkaniu będzie prawdopodobnie 6 osób, więc zastanawiam się czy odpalimy Kolejkę na pełny skład,
- w plecaku: Kolejka z Ogonkiem, Bang, Wiarusi, Witkacy, Zaginione Miasta, Sabotażysta, Gizmos i Rialto
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

szybkie info:
- 1 marca na 2 stołach 7 osób rozegrało 7 partii w 6 gier: Rialto, Statki Łupy Kościotrupy, Azul, Sabotażysta, Bang, Inis
- 3 marca w Cafe Nero udało się rozegrać pełną wersję Cywilizacji Poprzez Wieki (w składzie 3-osobowym) - szerszy opis wkrótce
- 4 marca nadejdą nowe wieści z Poczytalni
- 6 marca zapowiedziano na razie: X-Wing (2.0)
- 8 marca zapowiedziano na razie: Eldritch Horror
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Jakie wiesci z poczytalnia?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

draken11 pisze: 05 mar 2019, 08:09 Jakie wiesci z poczytalnia?
Przyłączam się do pytania? Nie wiem czy dolegliwości wieku podeszłego nie wykluczą mnie z jutrzejszego grania ale ciekawość zżera mnie i tak. Jak tam z tą Poczytalnią?
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Zapraszam wszystkich na jutro w standardowych godzinach 18:30-23:00 na drugie piętro Poczytalni (mapa). Jeżeli chodzi o zaopatrzenie to kawiarnia na dworcu otwarta jest zazwyczaj do 20:00. Jedzenie można też najzwyczajniej zamówić jeżeli będzie taka potrzeba. Istotne jedynie by zachować porządek.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Szok i niedowierzanie. Brawa dla Matek i Ojców sukcesu. :D
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

W Poczytalni to aż się prosi abym pokazał infinity albo Aristeia! Ktoś reflektuje?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Sto lat, sto lat, niech żyje naaaaammmm! 8) No to mamy prawdziwy Kosmos.

6 marca - Poczytalnia od 18:30:

stół nr 1 - X-Wing - draken11, habert /18:30-21:00/
stół nr 2 - ?
stół nr 3 - Newton, Rialto, Miasto Bogów, Dice Settlers lub inna gra /21:00-23:00/

8 marca mnie nie będzie.

Z okazji wielkiego postu (euro-sucharowego) 13 marca na stole można się spodziewać np. Prehistory - czyli epoki kamienia dla euro-graczy.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Zgłaszamy swoją dzisiejszą obecność.
Ma ktoś ochotę na zagranie w Blood Raga?
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

Mnie dziś nie ma na 95%.
Awatar użytkownika
darkwanderer
Posty: 31
Rejestracja: 15 sty 2014, 02:52

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: darkwanderer »

Dzisiaj będzie Łukasz. Nie wiem jak ze mną. Zgłasza on chęć na uczestniczenie(jeżeli będzie infinity to chętnie zagra)a jak nie to dołączy się do wszystkiego :D
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

Jak są chętni to przyjdę z Infą, Aristeia! i mogę np. Smash up! donieść
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Ja niestety dziś się nie pojawię.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Dzisiaj na stołach (1m x 1m) ugoszczono:

X-Wing 2.0 - zagraliśmy 3 razy standardową, zapoznawczą potyczkę (2 x TIE-fighter vs X-Wing). Największym moim sukcesem dzisiaj było strącenie 1 myśliwca imperialnego w końcówce trzeciej rozgrywki. Jasna strona mnie lubi bardziej. Wcześniej, grając po ciemnej stronie mocy utraciłem wszystkie kosmiczne cacka. Fakt, może nie były zbyt wypasione, ale jednak widok eksplodującego TIE-fightera kroi boleśnie serce (nawet w kosmosie). Jest potencjał na dalsze pojedynki, trzeba tylko wyczuć promień skrętu, uniknąć galaktycznych śmieci, wymanewrować przeciwnika i wdrożyć nowych pilotów z Legionowa.

Aristeia! - 2 osobowy pojedynek na drugim stole
Blood Rage - 4-osobowa masakra rękami Wikingów uczyniona.
Nogi za pas! - lekki rozchodniak z ziejącym Smokiem i tęczowymi rycerzami.

Bezapelacyjnie Poczytalnia jest najlepszą miejscówką w jakiej dotychczas graliśmy. Chyba nic lepszego nie mogło nas spotkać w Legionowie. Przewaga nad Cafe Nero to:
- brak głośnej muzyki nad uchem, choć cicha mogła by dodać nieco klimatu rozgrywkom,
- brak konieczności ponoszenia opłat,
- chyba z 10 stołów do dyspozycji (1m x 1m - idealne pod maty) i niezłe krzesełka,
- bardzo duża przestrzeń wokoło, w ramach rozprostowania kości można się przespacerować, a nawet przebiec dokoła stolików,
- teoretycznie można grać do 24:00,
- na dole jest kawiarenka (z bezą!), kawą i innymi pokusami, a obok sklep spożywczy, można zamówić pizzę, insze jadło, co kto lubi,
- bardzo dobra dobra komunikacja (szczególnie, że pod nosem z 9 linii autobusowych, na miejscu dworzec PKP i taxi) i duże parkingi,
- bardziej centralne usytuowanie miejsca rozgrywek na mapie miasta,
- nie jest zimno, nie zawiewa z dworu, nie potrzeba wspomagania kocami, klimka wydajnie schładza przestrzeń,
- są pewnie i jeszcze inne plusy,

Dzisiaj zaskoczyło mnie pozytywnie to, że niemal cała widownia i scena zostały zdemontowane, przez co przestrzeń się znacznie powiększyła. Jeśli chodzi o tzw. osoby postronne to nie było żadnego problemu. Należy pomyśleć o jakiejś reklamie, informacji, ogłoszeniu na stronie Poczytalni, Facebooku, drzwiach itp. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze spotkania w Poczytalni. Już nie istnieje obawa, że zabraknie miejsca na dłuuugim stole, że nie wszyscy będą mieli drewniane krzesła. Minusiki są ale malutkie i chyba nie ma sensu teraz o nich debatować. Wielkie brawa i podziękowania dla Sf13sh! :) choć jego czas planszowania skurczył się aż o 30 minut. Myślę, że w piątki moglibyśmy regularnie planszować godzinkę dłużej, tak do północy! Byłaby szansa na Terraformację na 4 osoby full-wypas, czy Dominant Species or Cywilizację Poprzez Wieki w wariancie skróconym.
ODPOWIEDZ