(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Przeszedłeś kwalifikację pozytywnie. :D Zapraszamy.

(Ktoś tu wątpił w siłę fb? )
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Domeru pisze: 07 kwie 2019, 01:14 W niewiele gier jak na razie grałem: Azul, Dixit, Sagrada, Horror w Arkham 2ed, Red 7, Catan, Talisman, Scrabble, Patchwork, Munchkin (ze dwa razy na krzyż)... i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem. Chętnie pogram w coś innego, o ile tylko ktoś wytłumaczy zasady. Planuję nadrobić zaległości (kurier mi właśnie niesie Terraformację Marsa, Aeon's End i This War of Mine).
To co? Kwalifikuję się? :D
:) Genialnie, czy może być lepsza wiadomość w niedzielę o poranku! U nas każda planszowo-karciana dusza jest natychmiast asymilowana do stołu. Nie ma znaczenia poziom zaawansowania, ilość granych tytułów i wiek. Liczy się pozytywne nastawienie do "planszówek", chęć rozwoju, dodatkowym plusem są języki, doświadczenie w branży i umiejętność odnalezienia się pod presją proponowanych dziesięciu tytułów jednocześnie (ja tak mam). U nas zawsze jest w co zagrać, zawsze jest ktoś kto nauczy, więc można przychodzić "zielonym". Ponieważ obecnie walczymy o przetrwanie to nie trzeba podpisywać listy obecności i ma się do dyspozycji dwa krzesła na gracza. Koniecznie zapraszamy w środę około 18:30. Przyjdź, zasiądź, zagraj i zostań z nami!
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

habert pisze: 07 kwie 2019, 09:21 Koniecznie zapraszamy w środę około 18:30. Przyjdź, zasiądź, zagraj i zostań z nami!
To idę. :) A gdyby dało się z grubsza przewidzieć, przy jakich grach będzie miejsce, to (o ile nie znam) mogę się wstępnie zapoznać przez filmiki na yt albo instrukcje w pdfie. :)
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Miejsca będzie dość dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż prawdopodobnie będzie tylko jeden tytuł wspólny dla wszystkich uczestników. Obecnie szacuję, że we środę może być nas co-najwyżej 4-5 osób licząc łącznie z Tobą. I w tym przypadku może nam się udać zagrać w dwie gry, tj. np. Na Skrzydłach i Endeavor: Age of Sails (są to gry z kategorii tych lżejszych jeśli chodzi o typ euro). Awaryjnie zabiorę też Newtona, Na Chwałę Rzymu może coś jeszcze. Na razie inne osoby jeszcze nie potwierdziły swojej obecności. Kolega Sf13sh także przynosi ze sobą duży plecak pełen gier, które wymienia w poprzednich postach na forum (jest tam m.in. Terraformacja Marsa, Inis i parę innych). Teoretycznie są szanse na dwie gry jednocześnie,ale to w przypadku jak uzbiera nas się szóstka co-najmniej.
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

Ja najchętniej w Na skrzydłach - oglądałem recenzje i nawet się zastanawiałem, czy by nie kupić, ale jak na razie się nie załapało. Leży mi w schowku w którymś sklepie, może po zagraniu bym się zdecydował, czy wywalić, czy przerzucić do koszyka. :) Ostatnio noszę przy sobie Catan przez cały czas, więc jak będą chętni, to pewnie będę miał.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Na Skrzydłach bardzo chętnie :)
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

Być może będę mógł jeszcze jedną osobę przyprowadzić. Niedługo przeprowadza się do Legionowa, więc niewykluczone, że zostanie na dłużej. :)
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Zapraszamy wszelkie osoby towarzyszące :) czyli jutro rosną szanse na dwa tytuły na dwóch stołach jednocześnie. Będzie wybór gier.

Poczytalnia - środa 10 kwietnia około 18:30:

stół nr 1a - Na Skrzydłach - Domeru, Osoba Towarzysząca, Habert, Hutriel?
jak zdążymy to potem może wejść na stół nr 1b - Endeavor: Age of Sails lub Na Chwałę Rzymu lub Newton albo coś innego np. Catan

stół nr 2 - .... tytuły do ustalenia np. Kanagawa, Smash Up, inne

nie powiedzieli ostatniego słowa: Karma?, Geoburak?, MonikaBu?, Msm?, Avess?, ...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 10:01 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Przedostatnie słowo - postaram się być. Do skrzydeł mogę zasiąść z miłą chęcią.
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

Jak mnie nie przetrzymają jutro na szkoleniu, to w końcu może odwiedzę słynną Poczytalnię. (Na jakie hasło tam się wchodzi?)
Tym samym zapytuję czy posiada ktoś Kanagawę i zechciałby pokazać jak się w toto gra? Bo przymierzam się do kupna, ale się waham ;]
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

habert

Hej, słyszałeś o tym: viewtopic.php?f=55&t=60680&p=1137321&fb ... o#p1137301 ???

Na Skrzydłach! :D
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

d0man pisze: 09 kwie 2019, 22:00 Jak mnie nie przetrzymają jutro na szkoleniu, to w końcu może odwiedzę słynną Poczytalnię. (Na jakie hasło tam się wchodzi?)
Tym samym zapytuję czy posiada ktoś Kanagawę i zechciałby pokazać jak się w toto gra? Bo przymierzam się do kupna, ale się waham ;]
Wezmę na jutro Kanagawę i z chęcią zaprezentuję :) Będę od 18:30.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

Dziś się na bank pojawie ale dopiero po 20.
Przyniosę na pewno Aristeia i Infinity (może ktoś zechce liznąć bitewniaki) i Smash up, bo sie podobal.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Avess pisze: 09 kwie 2019, 22:39 habert
Hej, słyszałeś o tym: viewtopic.php?f=55&t=60680&p=1137321&fb ... o#p1137301 ???
Wielkie dzięki Avess, jakoś mi ten wątek umknął. Oczywiście zamawiam ten dodatek, tym bardziej, że widzę jak miłośnicy ptaków pilnie działają nad korektą polskich tekstów, super :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Nareszcie frekwencja się poprawi, bravo Wy ;) Padło już sporo propozycji tytułów na dzisiaj, więc będzie się działo. Hasło do Poczytalni to: "Winda jeździ wolniej niż wejście po schodach". Na dole jest kawiarenka (czynna do 20:00), a obok sklep spożywczy. Na miejscu mamy wodę z baniaka dla spragnionych.
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

Ja już na 98,5% wiem, że będę w dwie osoby. :)
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Do odwołania jestem martwy dla świata i planszówek :(
Ale choć jestem nie obecny to kupuje kolejne planszówki - to chyba dobry znak? ;) kupiłem tajniaków obrazki ostatnio ;)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

My też niestety nieobecni do odwołania :(
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Nad Poczytalnią wczoraj wieczorem wznosiło się Na Skrzydłach pięć latających stworzeń. Żaden z obecnych na miejscu obserwatorów nie spodziewał się, że dworzec kolejowy może być tak różnorodny siedliskowo. W górnej strefie trakcji elektrycznej wiły swoje gniazda prądożerniki zwyczajne, pomiędzy torami kolejowymi sadowiły się podkładniki brunatne, a tuż obok po peronach żwawo przemykały kukawki przyspieszone. Gdy tylko na stacji zatrzymywał się skład pasażerski do akcji wkraczały okruchojady szybkożerne, a wysoko nad torowiskiem krążył już dostojnie dostrzegacz wielki. Nic się nie zmarnowało, dziobaki kieszonkowe były na tyle zręczne, że potrafiły zaabsorbowanym bagażem podróżnym zaglądać we wszystkie możliwe schowki i wyciągać z nich resztki kanapek, niedojedzone drożdżówki i inne smakowite kąski. Konduktorek szkarłatny ten śmiały i odważny ptaszek zaglądał ludziom nawet do portfeli w poszukiwaniu pożywienia. Niesamowitym zmysłem równowagi poszczycić się mogły szynochody zręcznopalcne, które parami, równolegle przemierzały długie monotonne odcinki w poszukiwaniu robaczków.

Ponieważ gatunków było tak wiele, że zabrakło by stron w Wordzie, żeby je wszystkie opisać, pozwolę sobie na przestawienie zwrotnicy w opisie, tak by wydać z dziobka zaśpiew radości na wieść o tym, że już wkrótce otrzymamy w pakiecie Ptaki Europy i wtedy znowu nad Poczytalnią rozbrzmiewać będą ptasie trele we wszystkich skrzydlatych językach już dwóch kontynentów!

W skrócie rzecz ujmując, to były niezłe jaja, obżarstwo i skryte lęgi, a niektórym to nawet skrzydła urosły!

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to w maju zapraszam na terenowe rozpoznawanie gatunków ptaków zamieszkujących okolice Legionowa. Spacery odbywać się będą w soboty lub niedziele. Więcej informacji na życzenie. Szczególnie zakręconych ptasiarzy zapraszam na wspólny Ptasi Rajd, czyli próbę zaobserwowania i usłyszenia jak największej ilości gatunków ptaków w naszej okolicy w ciągu jednego dnia, od świtu do zmierzchu!

Szczególne podziękowania dla nowych gości, którzy wczora z wieczora zasili nasz skład planszowy w Poczytalni :) Liczymy na więcej.

Kanagawa

Późnym wieczorem na stół w Poczytalni wkroczyli lokalni artyści, którzy za pomocą swoich pędzli postanowili przemalować otaczający ich szaro-bury świat. Akwarelnik, Olejarz i Malowaniec ochoczo zabrali się do pracy i nie zważając na porę roku i dzikie zwierzęta wałęsające się po okolicy, przenieśli na płótna swoje wizje nowego Legionowa. Po 300 machnięciach pędzlem widać już było kto ma szansę na dyplomy, a kto potrzebuje wsparcia pomocnika. Na koniec okazało się, jak zwykle, że wielkość ma znaczenie! Dwóm niewyschniętym pędzlom przyszło stoczyć walkę o każdą kreskę, o każdą kropelkę pozostałej farbki. Nad wyraz dziwnie przekrzywiali głowy, rzucali spojrzenia na paletę i cieniowali niedoskonałości swoich sztafaży. Studium było w efekcie wspaniałe. Warsztatu pozazdrościć mógłby sam Mistrz Vir3ns ;)

Niech każdy kto poczuje zew malarski nie zwleka dłużej niż trwa schnięcie farby olejnej i przychodzi do nas czym piątek na wspólne zmalowanie czegoś fajnego!

Drugi stół zajął czwórkę graczy Inisem, po czym przystąpił do Smash-Up-owania w klimatach Cthulu. Jak by tego nie było dosyć, to trójka graczy zamieniła się wkrótce w Tajniaków. Być może jeszcze coś tam wspólnie zdziałali, ale to tylko oni wiedzą najlepiej.

Frekwencja wczoraj dopisała, było 9 osób + 2 przelotnie. Tak trzymać!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jak donosi agent - Planszer Pospolity, dzisiaj i za tydzień ma nie być haberta (ale ma być we środę 17 kwietnia). Obowiązki przyjmowania gości planszowo-karcianych spadają na dzielne barki Sf13sh. Wierzymy, że da radę ogarnąć sytuację. Listę obecności wstępnie podpisywać będą chciały minimum 4 osoby. Nie wymieniam pseudonimów, bo nie wiem czy osoby te na to by zezwoliły, ale dodam dla ułatwienia, że brałem pod uwagę 3 osoby z ostatniego spotkania + deklaracje na Facebooku na naszej grupie planszowej. Zachęcam do dołączenia na nasz czat i stronę informacyjną. Ktoś podrzuci linka.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Hej @habert, a dałoby się na 17 kwietnia zorganizować "Na Skrzydłach"? Byłbym i zagrałbym :)
Kusi mnie aby też zamówić wersję z Polskimi Ptaszkami, tylko najpierw chciałbym ogarnąć czym mi się w ogóle podoba mechanika ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

17.04.2019r środa ok. 18:30 m.in. Na Skrzydłach na życzenie graczy!
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

habert pisze: 12 kwie 2019, 17:56 17.04.2019r środa ok. 18:30 m.in. Na Skrzydłach na życzenie graczy!
<3 Dzięki! :D
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

Ja też chętnie Na skrzydłach, jeśli będzie miejsce. A dzisiaj byłem i się przyznaję. I dziękuję wszystkim obecnym. :)
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Dzięki wszystkim za wczorajsze spotkanie, które odbyło się z początku przy dwóch stołach i wtórze chóru. Na jednym stole budowniczowie walczyli o prestiż zasiedlając wyspy przy pomocy statków dostarczających surowce w Yamatai. Drugi rozpoczął Splendorem na rynku kamieni szlachetnych, by potem stworzyć niejedną Wybuczową Mieszankę. Gdy jeden graczy opuścił salę reszta zasiadła do jednego stołu, gdzie znów powrócił Splendor. Na koniec po odejściu kolejnego gracza na macie wylądowały dwie klasyczne talie. Z szantami w tle rozegranych zostało kilka partii remika.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
ODPOWIEDZ