(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Szybko nadrabiamy zaległości we wspominkach i planikach planszowych:

- 23.08 (piątek) w Poczytalni zameldowała się szczęśliwa trzynastka graczy, która nie wiedziała w co ręce włożyć. Cztery stoły zaatakowały uczestników następującymi tytułami: Lords of Hellas, Koszmarium, Kruki, Runebound, Pandemic Cthulu, Tajniacy Obrazki, Sentient, Pitchcar, Robinson Cruzoe i Kakao,

- 28.08 (środa) w Poczytalni zjawiło się w sumie 14 osób i zagrało w: C.V., Pitchcar, La Granja (falstart), Pandemic Legacy Sezon 1, Na Skrzydłach, Ganz Schon Clever, Fantastyczne Światy,

- 30.08 (piątek) najbliższe gorące spotkanie na, którym znajdą się zapewne stosy gier i graczy (nie mam pojęcia co będzie grane),

- 04.09 (środa) w planie (na stole nr 1) - La Granja /pełna obsada 4-osobowa już jest/
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Środa od 18:30 stół nr 1 - La Granja - wersja poprawna (pełna obsada już jest) + Orleans (pełna obsada już jest, ale kto wie co się zadzieje jutro).
stół nr 2 - w przygotowaniu /draken11/
stół nr 3 - w przygotowaniu /sf13sh/
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja też się pojawię. Około 19:45 staruje dwuosobowa Gaja z Zeloo, do tego czasu mam nadzieję, że ktoś mnie przygarnie :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: manieek »

ja czekam na wolny stolik:D mogę ogarnąć wyspa skye... przyjemna gierka
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

La Granja, czyli 10 rzeczy, których musicie spróbować na Majorce.

Życie farmera na Majorce jest usłane nie tylko dostawami i uprawami, ale i nagłym kwikiem Porc Negre, o czym mogli się wczora z wieczora przekonać mazowieccy farmerzy. Poczytalnia przerodziła się na 3,5 godziny w Świniarnię w wydaniu damsko-męskim. Świntuszenie na 4-osoby przy pomocy dachów, wózków i głównym udziale pomocników, stało się ulubionym zajęciem grzesznych euro-ibero entuzjastów. Szczególnie jeden chciał przy tym wykorzystać nadarzającą się okazję i korzystając ze zniżek na środowe bilety lotnicze polecieć z Kwik-Air na południe kontynentu.

Jak donosi dzisiejszy kurier poranny "Legio Iberico"- świnia iberyjska o czarnym umaszczeniu żyje na wolności na Majorce i wypasana jest na swoistych pastwiskach, żywiąc się trawą i żołędziami. Wydłuża się w szerz i rośnie wzdłuż, aż do czasu, gdy jej walory fizyczne dostrzegą i zaakceptują mazowieccy farmerzy. W pewnym momencie po podłożonej pod nóż świni pozostaje pewien nie(smak). To tyle świńszczenia.

Przepychanie się na rynku z załadowanym wózkiem towarowym lub próba bezpośredniej dostawy sprośnej dobroci, również w formie przetworzonej, spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem domorosłych tubylców wyspy. Wspólne siły "SS" (czytaj: samczyków i samiczki) niczym czempioni Masterchefa dokonywali cudów w ubojni, by Porc Negro nie pobudziły okolicznych mieszkańców podczas odprowadzania pokręconych ogonków na niebiańskie pastwiska.

Nie wiedzieć czemu tak duże znaczenie mają na Majorce roboty dachowe. Podobno w 1968 roku zadekowało się tam kilku fachowców z Polski w ramach przymusowych przeprowadzek i w ciągu kilku lat zmonopolizowało usługi na wysokości. Mazowiecki farmer złotą rączką być poniekąd musi, stąd też i dach naprawi i świnię upije/ubije i jeszcze dzień później po tym wszystkim parę peset mu w kieszeni, zamiast węża zostanie.

Mazowiecki farmer nie lubi konkurencji i swego pobratymca wózek zepsuje lub podłoży mu świnie na boku. Ale co tam, sąsiedzki kram trzeba za wszelką cenę zlikwidować i nie pomoże zasłanianie się kolorem czy figurą. Porządek być musi również w punktach, po sjeście, na koniec warzywnej rundy.

Mazowieccy farmerzy potrafią! Zakontraktują dwie dostawy na wieczór, a zrobią, nie wiedzieć jak, aż cztery! Dorabiają na boku z miejscowymi, przekupują osły aż miło, karmiąc je soczystym srebrem. Obładowane do granic możliwości kopytnych, przytłoczone ciężarem zysku, podążają profitową ścieżką dla swoich farmero-panów Mazowszanów.

Sjesta to dla Hiszpana! Zarobieni Poczytalnianie Nadgodzinką ją ochrzcili, machając kapeluszami innym wokoło, aż się Robinson na stołowej wyspie obejrzał.

Po 185 minutach ciężkiej pracy na obcej, wyspiarskiej roli, legionowscy farmerzy padnięci umysłowo, zdobyli się na ostatni wysiłek i zwieńczyli punktami swe zasługi w La Granji. Niespodziewany, acz chwilowy remis na trzecim i czwartym miejscu odwołano dzięki chwalebnemu wyznaniu Espanola Mujer! Za co Jej niech będą dzięki ;)

Zapomniałbym przypomnieć, że na późno-wieczorny spacer umęczone trzy samczyki wybrały się z Azulem podziwiać witraże Sintry.

Ps. Mięsista środa już za nami, a przed nami soczysty piątek! Zapowiedziała się nowa para graczy :)
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

Pojawie się ze swiezutkimi postaciami Aristeia na wypadek jakby dało się zagrać na 2 osoby.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Nas dzisiaj nie będzie. Życzymy miłej zabawy :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Z relacji Avessa: 06.09 6 graczy pogrywało w: Zmienników, Aristea, Yamatai.

Stół nr 1 przypomina, że trwają zapisy na Orleans na środę 11.09 i na Star Wars Zewnętrzne Rubieże na 13.09. Piątek jest jeszcze rozwojowy, ponieważ prawdopodobnie będzie można grać do 02:00 w nocy i tym samym rozważyć opcję nocnej Cywilizacji Poprzez Wieki na 4 osoby?

11.09 Orleans wersja na 5 graczy z dodatkowymi budynkami - Maaaniek, Geoburak?, Habert i 2/3 miejsca wolne
13.09 Star Wars Zewnętrzne Rubieże - Maaaniek, Habert i 2 miejsca wolne albo Cywilizacja Poprzez Wieki (grana do 02:00)

stół nr 2 - 11.09 prawdopodobny Rising Sun - Andrzej, Geoburak? i 3 miejsca wolne.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2019, 16:12 przez habert, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Granie do 2:00? Co to za nowość?
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Można dwie osoby do Orlean dopisać :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

11.09 stół nr 1 - Orleans wersja na 5 graczy z dodatkowymi budynkami - Maaaniek, Geoburak, MonikaBu, Habert i Andrzej.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Ja będę dzisiaj po 19.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Wczoraj osiągnęliśmy wspólnie w Poczytalni dojrzałość (m.in. dzięki udziałowi dwójki "zmotoryzowanych" dzieci). Stuknęła nam osiemnastka uczestników, co oznacza rekord frekwencji :) Na szczególną uwagę zasługuje niespodziewana wizyta legendarnego Ojca-współzałożyciela, który wylądował na Zewnętrznych Rubieżach Poczytalni. Czyżby wybrał ciemną (amerithrashową) stronę planszowej mocy? Liczymy na szybkie nawrócenie Ojca na jasną (euro-sucharową) stronę planszy i regularne powroty do stołu.

Wczoraj na 5 stołach królowały: Orleans, Robinson Cruzoe z dodatkiem, Pitchcar, Star Wars Zewnętrzne Rubieże, Listy z Whitechapel, Pięć Klanów. Chodzą słuchy o winnych/piwnych grach w przyszłości październikowej (Viticulture EE z dodatkiem Tuscany EE i Vinhos DE oraz Brass Birmingham). Stronnictwo Kosmiczne zapowiedziało rychły powrót na stół Eclipse i Scythe. Jutro piątkowe igraszki przy planszy, zapraszamy od 18:30!
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

habert pisze: 12 wrz 2019, 11:13 Na szczególną uwagę zasługuje niespodziewana wizyta legendarnego Ojca-współzałożyciela (…). Czyżby wybrał ciemną (amerithrashową) stronę planszowej mocy?
Zachodzi podejrzenie, że cały ten czas spędziłem w oślizgłym kokonie w jakiejść opuszczonej piwnicy, gdzie przepoczwarzałem się z eurogracza w ameritrashowca. Całe szczęcie w porę przerwany proces nie pozwolił mi przeistoczyć się w fana Eclipse. :wink:
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ładnie to ująłeś hutriel. Wnioskuję z tego, że wszyscy fani Eclipsa to piękne motyle :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Patrzcie :roll: jak sobie pochlebia :mrgreen:
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Daj spokój. Chciałabyś żyć w świecie w którym motyle wyglądają jak ten z jego avataru? :wink:
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Obrazek

Moim zdaniem jest uroczy.
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

No cudowny po prostu :shock:
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
darkwanderer
Posty: 31
Rejestracja: 15 sty 2014, 02:52

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: darkwanderer »

Jak to dzisiaj jest z tym nocnym graniem?
Czy ktoś dobrze poinformowany mógłby się wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Już niedługo się wyjaśni na miejscu ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W piątek trzynastego września od 18:30 do 0:15 na 5 stołach znalazły się: Przebiegłe Wielbłądy, Aristeia, Carcassonne, Straszydła, Kameleon, Lorenzo il Magnifico, Azul: Witraże Sintry, Blood Rage, Terraformacja Marsa. 18 osób wspólnie bawiło się przy grach o różnym stopniu trudności i czasie rozgrywki. Dziękujemy :) Obok za szybą wyświetlano horrory Stefana Kinga i wcinano prażoną kukurydzę i popijano kolą. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę 18 września od 18:30. Ja pojawiam się dopiero 9 października z Viticulture Essential Edition + Tuscany Essential Edition. Kroniki pisanie spadnie na kogoś w zastępstwie.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Pojawię się jutro (18.09). W plecaku:
- Tuareg
- Sentient
- Troyes
- Santa Maria
- Tzolk'in: Kalendarz Majów
- Blood Rage
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Też się pojawię, piszę się na Colkina lub Truła.
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Spóźnię się. Będę o 19.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
ODPOWIEDZ