(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Już za kilka dni, w środę 16.10 kolejna rozgrywka w Viticulture :) Tym razem spotkamy się w Toskanii, w której na rozszerzonej planszy spróbujemy wyprodukować najprzedniejsze wina włoskie! Różnice w stosunku do wersji podstawowej:
- rozszerzona plansza i wysyłanie pracowników w każdej porze roku,
- zmieniony system bonusów wynikających z pory pobudki,
- nowy element Struktury (z własną talią kart),
- Patroni odwiedzą nasze winnice,
- do gry wkroczą wyspecjalizowani robotnicy,
- Goście znad Renu (wymagający degustatorzy z Niemiec) przyjadą do Legionowa i zorientują naszą produkcję bezpośrednio na wino włoskie, a nie jakieś tam Pomidorowe ;)
Zapraszamy :)

Stół nr 2 odpalany ok. 18:30 zaproponuje Straszydła.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Za nami:
16.10 - Viticulture Tuscany Essential Edition na 6 osób oraz na drugim stole Carcassonne z dodatkami i Straszydła
19.10 - Roll for the Galaxy, Run Age, Świat Dysku, Królestwo Królików, Bloodborne, Spirit Island

przed nami m.in.:
23.10 - Brass Birmingham
25.10 - Aura/Petrichor

Zapraszamy :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Pisz mnie Waść na Brassa.
Czy już cała dyskusja przeniosła się na fb?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

to ja też do Brassa mogę usiąść :D Zasady obcykane :D
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Brass Birmingham wstępna lista zamknięta: MonikaBu, Geoburak, Hutriel, ja. "BB" powróci ze względu na jego miłość do nas i naszą do niego oraz szersze grono zainteresowanych jego rychłym poznaniem. Osoby, które grały wcześniej w Brass Lancashire będą miały niski próg wejścia.

Brass Birmingham lista wstępna na 30.10: Andrzej, Marcin, ja, ...

Vinhos by Hutriel chyba dopiero 06.11 ale trzeba zacząć czytać instrukcję ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Na listopad, poza Vinhos, szykujemy dwa wypaśne tytuły: Dominant Species i Feudum. Warto już czytać/oglądać obie instrukcje. Dokładne terminy podamy w późniejszym terminie ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Krótkie informacje: wczoraj na 4 stołach wśród 15 osób zagościły: Brass Birmingham, Muza, Klany Kaledonii, Pandemic Legacy Sezon 1, Race for the Galaxy, Roll for the Galaxy, Wybuchowa Mieszanka, Wyprawa do El Dorado, Przebiegłe Wielbłądy.

Jutro planowane są m.in.: Aura/Petrichor, Clank! Mokra Robota, Gloomhaven ...
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Kto przynosi Glooma? XD
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Nas nie będzie dzisiaj. Miłej zabawy :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Gloomhaven dzisiaj nie będzie, ale kilka osób będzie!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W piątek 25.10 zgodnie z zapowiedzią na dwóch stołach znalazły się:
- Znaki Starszych Bogów (na 3 osoby),
- Aura/Petrichor (bez dodatków, na 4 osoby) po dwóch rundach obczailiśmy mniej więcej, jaka będzie pogoda przy stole w następnych minutach. A było i zimno, gorąco, wietrznie i deszczowo, czyli pogodowy kogel-mogel. Nawet w wysokich górach nie ma tak szybko zmieniającej się aury. Rozgrywka semi-mózgożerna, nawet bez najmniejszego dodatku w postaci nawozu i tak zabrała nam sporo czasu, ale jednocześnie dostarczyła wytężonej, umysłowej łamigłówki. Choć momentami niektórzy mieli pochmurne oblicza, a czasem w planszę piorun strzelił, to miło było zobaczyć słoneczne uśmiechy na twarzach graczy gdy następowały udane żniwa. Tytuł mocno klimatyczny, co nie jest zbyt częste w euro-grach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dozowane i sterowane nawadnianie, nie tylko kafli terenu ale i własnego organizmu, co starałem się czynić w miarę regularnie. Gdzie woda tam i chleb, czyli kukurydza i pszenica być musi. Te dwie rośliny cieszyły się największymi opadami tego wieczora. Żałuję, że nie zasiadła do gry żadna "Pogodynka", a sami meteoropaci. Wkrótce Aura ponownie zagości na stole, prawdopodobnie z dodatkiem.

- Flamme Rogue - wersja wprowadzająca dla nowych graczy, bez żadnych dodatków, nawet bez podjazdów i zjazdów, ale za to z legalnym torem i różowymi kolarzami ;)
- Zaginione Dziedzictwo - mała, modularna, sprytna gierka karciana, która dla mnie wyparła List Miłosny.

W środę zapraszamy jak zwykle na wieczorowe giercowanie od 18:30. Na jednym ze stołów pojawi się zapewne Brass Birmigham. W piątek z wiadomych względów nie spotykamy się w tym świecie, ale za to 6 listopada prawdopodobnie powrócimy do trunkowej tradycji i razem z Hutrielem zaprosimy do portugalskich winnic w grze Vinhos. W przypadku zainteresowania ze strony większej ilości osób możemy zapewnić dwa egzemplarze gry jednocześnie.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

@Hutriel: czy w środe siadamy do klasycznej wersji Brassa (Brass: Lancashire)??
Ostatnio zmieniony 29 paź 2019, 10:00 przez Geoburak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Geoburak pisze: 29 paź 2019, 07:25 ;@Hutriel: czy w środe siadamy do klasycznej wersji Brassa (Brass: Lancashire)??
Jasne. Przyniosę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Brassowa środa nam się szykuje :)
- na stole nr 1 Brass Birmingham: MarcinR, Andrzej, Habert i 1 miejsce wolne
- na stole nr 2 Brass Lancashire: Geoburak, Hutriel i 2 miejsca wolne
takiego luksusu przy wyborze gry jeszcze nie było ;)

- dla nieBrassowców przygotowany zapewne będzie stół nr 3 Świat Dysku: Ankh Morpork
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

15 osób grających wczoraj na 4 stołach: Brass Lancashire, Brass Birmingham, Wyprawa do El Dorado, Zaginione Dziedzictwo, Neuroshima Hex, Pandemic Legacy s1, Azul, Pandemic Cthulu, Pędzące Karciane Żółwie, Brzdęk! ... więcej nie pamiętam.

Jutro spotkania nie ma, ale w środę 6.11 zapraszamy ponownie od 18:30. Na stole nr 1 - Vinhos Deluxe Edition - hit Vitala Lacerdy dla euroentuzjastów. A stołów ci u nas dostatek ;) także każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 22:44 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Na FB za zgodą autora opublikowano niniejszy tekst:

Wczorajsze obfite spotkanie zmusiło mnie do wspięcia się na wyżyny swoich możliwości przy pomocy uczynnie użyczonej drabiny. Rzuciłem bezczelnym okiem telefonu tam gdzie wzrok nie sięga i dostrzegłem, aż po daleki horyzont, morze stołów kołyszących się niczym żaglówki na delikatnych falach rozrywki. Piętnastka śmiałków podjęła się trudnego zadania i połączoną siłą umysłów uniosło wielogatunkowy i wielowymiarowy ciężar wieczornego planszowania.

Prym wiedli industrialni Brassowi Bracia: Birmingham i Lancashire, tuż za nimi rozdawały graczom losy życia siostry Pandemie: Legacy i Cthulu. Smoczy ogień wywoływany Brzdęk! -ami podgrzewał gorącą atmosferę wieczoru. Na pograniczach auli dwie armie toczyły ciasny, heksagonalny pojedynek niemal jak w Neuroszimie, a dwaj Tauregowie częstowali się na pustyni paluszkami biednych turystów. Po udekorowanych posadzkach Poczytalni, między stołami merdał ogonkiem nasz wierny i radosny Azul, a Żółwie z lekkimi, karcianymi skorupami próbowały nawzajem się przegonić. Czy grupka graczy wybrała się wczoraj do El Dorado? Na to pytanie nie ma już odpowiedzi. Ślad po nich zaginął, wyruszyli by odnaleźć Zaginione Dziedzictwo. Pamiętajmy o nich jutro w cichej modlitwie. Być może wrócą 6 listopada.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W środę 6.11 zapraszamy m.in. na Vinhos Deluxe Edition (stół nr 1).
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Po dwóch Brassach zagrałbym w coś lżejszego, no ale jak Lacerda prosi do tańca to wstyd stać pod ścianą. Ponieważ grałem już tak dawno, że byłaby to niczym pierwsza partia to tak sobie myślę... może czas na 2010 Reserve?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

hutriel pisze: 05 lis 2019, 09:37 Po dwóch Brassach zagrałbym w coś lżejszego, no ale jak Lacerda prosi do tańca to wstyd stać pod ścianą. Ponieważ grałem już tak dawno, że byłaby to niczym pierwsza partia to tak sobie myślę... może czas na 2010 Reserve?
Zatem jutro zapraszamy na Vinhos 2010 Reserve. To wersja bardzo podobna do pierwotnego Vinhos z poprawionym balansem, w nowej oprawie graficznej. Warto obejrzeć film z zasadami/przeczytać instrukcję. Tłumaczenie gry od 18:30.

Durgi stół prawdopodobnie zaprosi na Klany Kaledonii, a trzeci stół - nie wiem na co?
Awatar użytkownika
herem
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:04
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: herem »

Cześć,
Czy ktoś z Legionowa jest zainteresowany matą do Star Realms wg poniższego wzoru? W tym sklepie mają też fajne maty do innych karcianek.
https://allegro.pl/oferta/star-realms-p ... 8605201299
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Wczorajsza noc w winnicach i winiarniach w Vinhos Reserve przebiegała w spokojnej, abstynenckiej atmosferze, pomimo bójek wywołanych za naszymi plecami przez Niezłe Ziółka. Jakby tego było mało, czterej panowie wyzwali się na młóckę w stylu Valhalla (czyli każdy na każdego). Interwencja dyrekcji w postaci kojenia atmosfery grą na pianinie, ostatecznie ostudziła bratobójcze zapędy. Panowie wspólnie zasiedli w bibliotece i czytali/zbierali/układali książki na półkach. Tylko, dlaczego w takim razie nie było z nimi Dominika S.?

Wracając do wina i niewidzialnej ręki rynku Pana Lacerdy, to pomimo moich nieustannych wysiłków w walce z brakiem Bagosów i kombinatoryki deinwestycyjnej stosowanej do upadłego, nie udało mi się nie przynieść wstydu autorowi gry. Gdyby te 12 akcji podwoić, to może mój wyjazd na Targi Wina choć raz miałby sens. Owszem, wracałem zawsze z nowym ekspertem, pełen nadziei i planów na przyszłość, ale jak to w życiu czasem bywa biznes plan nie wypali i trzeba się ratować eksportem na rynki zagraniczne.

Wykorzystanie białych enologów i mulatych rolników wzbudziło kontrowersje przy stole, nie mówiąc już o tym, co się działo z beczkami wina za kulisami spotkania.

W tym miejscu gratulacje dla Winnicy na Piaskach! Wariant Reserve polecamy dla bardziej wymagających graczy, którym nie straszne nieustanne zaciskanie budżetowego pasa, biegła znajomość kreatywnej księgowości, umiejętność radzenia sobie z niepogodą i dogadzania winnym magnatom.

Udział wzięły: Vinhos Reserve Deluxe Edition 2010, Niezłe Ziółka, Valhalla, Ex Libris oraz 8 osób.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Kleropol i Battlestar Galactica wczoraj opanowały dwa stoły.

13.11 na stole nr 1 gra cywilizacyjna Gentes - hutriel, MarcinR?, sf13sh, habert.

20.11 Lisboa - hutriel??, habert, MarcinR? ... wolne miejsce

Przypominamy, że zawsze są minimum dwa stoły, a czasem nawet trzy, tak więc można się gdzieś dosiąść. W gestii włodarzy innych stołów leży zaprezentowanie potencjalnych tytułów. Alternatywą jest wybieranie gry dopiero na miejscu pod upodobania zebranej grupki.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2019, 13:23 przez habert, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

@Hubert: Poproszę o dopisanie do listy
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Środa 20.11 obiecana Lisboa wraca na legionowskie stoły po rocznej przerwie. Miłośników ciężkiego euro Vital Lacerda nie zawiedzie. W piątek 22.11 Poczytalnia zaprasza graczy lubiących area control w klimatach faunistycznych na Dominant Species.

Pograno w Poczytalni:
13.11 Gentes, Valhalla, Ex Libris i coś dla dzieci
15.11 Star Wars: Rebelia, Pitchcar, Królestwo Królików, Steampunk Rally
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Niestety dziś nie dojadę. Nie wyrobie się z robotą :(
ODPOWIEDZ