(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Wczorajszy wieczór, tj. piątek 19.07 :)
Spotkanie odbyło się w gronie aż 10 osób :D Bardzo miło nam powitać nową członkinię - Dorotę! Oczywiście zapraszamy jak najczęściej.
Grane było w rozłożeniu na 2 stoły:
Wsiąść do pociągu (Azja i Europa), Piraci: Karaibska Flota, Carcassone, Koszmarium, Summoner Wars, Fist Of Dragonstones oraz Gizmos

Zapraszamy w środę na 18;30 do Poczytalni :)

PS. 26.07 (piątek) robimy sobie weekendowy wyjazd i nas nie będzie (Sf13sh and mua).
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

10 osób - powoli marzenia stają się rzeczywistością! Zapraszamy 24.07, póki co wiadomo, że przyjedzie do nas Mombasa i Carcassonne z dodatkami. Ja wezmę małe co nieco w wielkiej torbie!

A w środę 17 lipca pogralim m.in. w Blackout Hongkong - czyli rzecz o zaprowadzaniu porządku podczas azjatyckich nocy w dużym mieście. Brzmi dziwnie, ale to w sumie dobre euro było. Patrolowaliśmy ulice dzielnic, zakładaliśmy posterunki kontrolne, zatrudnialiśmy specjalistów i ochotników, próbowaliśmy dostarczyć paliwo, narzędzia, medykamenty oraz żywność i wodę na czas wszystkim potrzebującym. Cztery konkurencyjne organizacje humanitarne współzawodniczyły w wysiłkach dobroczynnych. Poważne przerwy w dostawie prądu utrudniały działanie. Gdyby nie transport i możliwość podmiany produktów nie wszyscy otrzymaliby konieczne wsparcie. Wśród patrolujących ciemne zakątki służb ratunkowych nagminnie zdarzały się ofiary wymagające leczenia szpitalnego. Presja czasu i współgraczy wymagały sprytnego zarządzania dostępnymi zasobami i pospiesznego odkrywania okolicy. O ofiarnej pomocy lekarzy i zwiadowców nie można nie wspomnieć. Drony obserwacyjne na niewiele się zdały, lecz wsparcie lokalizacji satelitarnej i rezerw ludzkich było nie do przecenienia. Wytyczanie najkrótszych dróg zaopatrzenia i rozpoznanie terenu w panującym w mroku chaosie nie było łatwym zadaniem. Tym bardziej należy docenić pracę wykonaną przez organizację Geo-Burak-Help, która dostarczyła 130 ton zaopatrzenia!

Jak zostać legionowskim ogrodnikiem warzywnym w Reykholt mogliśmy się przekonać tylko przez 3 rundy z 7, albowiem późna pora uniemożliwiłaby nam złapanie ostatniego busa z działek do domu (do którego można było wsiąść z grabiami i sałatą pod pachą). Marchewki, kalafiory i pomidory, choć porzucone w pośpiechu, to miejmy nadzieję zaczekają na nas w szklarniach i na grządkach nieopodal Poczytalni. Następnym razem wezmę poradnik Jak uprawiać warzywa na stacji kolejowej.

Paperback delikatnie mówiąc nie został prawidłowo odpalony na sąsiednim stole. Na pocieszenie było o francuskim zamku i ... Cieszymy się niezmiernie i niezmiennie z ponownych odwiedzin Agnieszki! Liczymy na każdego jeszcze niezdecydowanego gracza. Pamiętaj jesteś potencjałem dla nas i dla siebie. Nie zapomnij i zjaw się! Najbliższe spotkanie we środę 24 lipcoka o 18:30. Możesz się trochę spóźnić.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Mombasa przypomniana i gotowa do gry. Kto jeszcze będzie?
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 245 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

Geoburak pisze: 24 lip 2019, 10:25 Kto jeszcze będzie?
Ja. Ale jeszcze nie wiem, w co bym chciał pograć.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jestem dzisiaj
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

24 lipca pogralim w: Mombasę, Zmienników, Wybuchową Mieszankę.
26 lipca pograli w: Yamatai, Zapraszamy do Podziemi, Lokomotywa, Domek, Rising Sun

31 lipca zapraszamy od 18:30 na środowe planszowanie w Poczytalni.
Podobno przyjadą m.in.: Zmiennicy, Mombasa, Imaginarium.
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 245 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

habert pisze: 29 lip 2019, 16:49 31 lipca zapraszamy od 18:30 na środowe planszowanie w Poczytalni.
Podobno przyjadą m.in.: Zmiennicy, Mombasa, Imaginarium.
Mnie nie będzie, ale za to będę w piątek, jak dobrze pójdzie.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Ten tydzień odpadamy :(
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Środowe spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze.
Najpierw trójka robotów postanowiła zmierzyć się na arenie (VOLT: Robot Battle Arena). Nie wszystkie były właściwie zaprogramowane co prowadziło do mnóstwa pomyłek. Jednakże nawet pomyłki potrafiły czasami zapunktować. W końcu zwyciężył czerwony co jest naturalne.
Następnie postanowiliśmy otworzyć Wielką Księgę Szaleństwa. Mimo, że lektura miała należeć do tych łatwiejszych to okazało się, że odczytaliśmy ją w błędny sposób. Przez co sami sobie utrudniliśmy zapoznawanie się z nią. Z chęcią jednak wróciłbym do niej zagłębiając się ponownie w jej stronach.
Na koniec gdy jeden z przybyłych nas opuścił postanowiliśmy we dwójkę zawaczyć o złote marchewki (Królestwo Królików). Mimo, że szczęście dopomogło przeciwnikowi to gra wydawała się być wyrównana ale seria błędów popełniona przeze mnie w ostatniej rundzie i trafne pergaminy po jego stronie wyjaśniły kto jest największym władcą królików.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Pojawiam się dziś!
W torbie nadzorcy Pitchcar mini, Scythe i tyle kosmicznego dobra ile się zmieści :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Czy ktoś w naszej grupie jest zainteresowany tanim zakupem Tiny Epic Quest z dodatkiem?
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

Będę. Mogę przynieść klasyki (Aristeia!, Smash up, Cutthroat caverns), lub jakieś dziwadło, w ktore nie pamiętam jak sie gra :)
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Na piątkowym spotkaniu rozgrywki rozpoczęły się na dwóch stołach.

Na jednym o dominację walczyły ze sobą Potwory w Nowym Jorku, na drugim zaś armie korporacji ścerały się ze sobą w batalii o Rubium (Nexus Ops). Ta druga potyczka była niezwykle wyrównana i niewiele brakło, by zwycięstwo powędrowało do innej korporacji. Na tym też stole po chwilowym zniknięciu jednego z graczy pojawił się BattleCON: War of Indines. Dwóch śmiałków zmierzyło się na arenie starając się przchytrzyć i obić oponenta. Sypały się uniki, doskoki i ciosy, aż w końcu finalne uderzenie wyłoniło zwycięzcę. Po skończonym pojedynku gracze ci wraz z trzecim zainteresowanym zasiedli do bolidów i razem wyjechali na tor w PitchCar Mini. Po rozegraniu kilku okrążeń i modyfikacjach trasy pula kierowców się powiększyła o część graczy z pierwszego stołu, aby później znów się zawęzić. Dla niektórych rampy na krótszą czy dłuższą chwilę stanowiły problem nie do przeskoczenia. Inni zaś brylowali płynnie pomiędzy zakrętami, a swoimi skokami udawadniali, że połączenia różnych dyscyplin sportowych są możliwe, a nawet wskazane.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Dzisiaj nie dojadę (07.08) i dzisiaj także nie ma mnie (9.08).
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Ktoś chciał zagrać w zombicide pakować je dzis?
Rynraf
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:49

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Rynraf »

Cześć
Jestem z Legionowa i jak nie trudno się domyślić, skoro tu piszę, lubię planszówki ;)

Kiedyś bym chętnie zajrzał na spotkanie. Mam pytanie - lecą głównie gry typu RPG (które nigdy mnie nie wciągnęły), długie rozgrywki czy też coś na szybsze partie?
Jestem wielkim fanem gry Abalone i szukam kompanów do potyczek :) Są też jacyś fani tej gry lub chętni ją poznać? :)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Mamy w naszej grupie amatorów każdego rodzaju rozgrywki od 5-minutowych przerywników po całodniowe kobyły :)
Zapraszamy kiedy będziesz miał, czas na pewno znajdziesz coś dla siebie!
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Rynraf
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:49

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Rynraf »

Dziękuję za zaproszenie. Chętnie poznam coś, wezmę pod pachę moje ukochane Abalone ;) i będę Was szukać.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Ojej zawisło! :D

Obrazek
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Na zakończenie tygodnia należałoby podsumować spotkania.

Środa:
Otwarta została ponownie Wielka Księga Szaleństwa. Na przeciwległym krańcu grasowali Piraci: Karaibska Flota. Następnie gracze zacumowali i zmienili środek transportu (Stoi na Stacji Lokomotywa), by na końcu śmiało zejść pod ziemię w poszukiwaniu skarbów (Zapraszamy do podziemi). Gdy na pierwszym krańcu księga została zamknięta na stole wylądowało Koszmarium. Po wyłonieniu najlepszego stwórcy potworów czas i miejsce zostały zmienione na prehistoryczne lasy, łąki i rzeki (Carcassonne: Łowcy i Zbieracze).

Piątek:
Na początku utworzyły się trzy ekipy. Pierwsi postanowili Wsiąść do Pociągu: Europa, by następnie odwiedzić Świat Dysku: Ankh-Morpork. Drudzy walczyli o przychylność majańskich bogów (Tzolk'in: Kalendarz Majów). Trzeci zaś zmierzyli się w cyberpojedynku pomiędzy korporacją, a hakerem (Android: Netrunner), by później połączyć siły przeciwko obcym (Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game). Na koniec pozostali postanowili wziąć Nogi za pas.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Wow! :)) Dwa posty wyżej zawisło coś znamienitego i na szczęście nie utonęło w forumowej powodzi informacyjnej. Przypominam, że zapis na dole ogłoszenia - "nieustanne wolne miejsca na wynajem lub na sprzedaż" - nie dotyczy miejsc przy stołach z grami planszowymi!

Dziękujemy naszym kronikarzom za wieczorne relacje i podsumowania. 14 sierpnia od 18:30 zapraszamy nieustannie do Poczytalni! Stół nr 1 szykuje prawdziwą gratkę dla fanów ciemnej i jasnej strony mocy. Wieczorem na gwiezdnym firmamencie pojawią się - Star Wars LCG i Star Wars Przeznaczenie. Oczywiście nie zabraknie innych stołów z jadłem? i bardziej przyziemną rozgrywką.
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: manieek »

może się uda w końcu wybrać:) Bardzo chętnie pograłbym w Spirit Island - które posiadam:)
dodatkowo mogę przynieść: MtG, scythe, projekt gaja, gloomhaven, aeons, terraformacja, na skrzyklach, robinson, detektyw, skye, calyus, patchwork, osadnicy, guild ball, 7 cudów pojedynek..., wysokie napięcie - to z ciekawyszch pozycji
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

manieek pisze: 13 sie 2019, 15:18 może się uda w końcu wybrać:) Bardzo chętnie pograłbym w Spirit Island - które posiadam:)
Zastanawiam się nad zakupem SI, ale najpierw wolałbym zagrać ;D
Jakbyś przyniósł to z chęcią zagram!
manieek
Posty: 45
Rejestracja: 01 gru 2006, 10:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: manieek »

Avess pisze: 13 sie 2019, 16:38
manieek pisze: 13 sie 2019, 15:18 może się uda w końcu wybrać:) Bardzo chętnie pograłbym w Spirit Island - które posiadam:)
Zastanawiam się nad zakupem SI, ale najpierw wolałbym zagrać ;D
Jakbyś przyniósł to z chęcią zagram!
Może uda mi się w środę:)
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 245 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Domeru »

manieek pisze: 13 sie 2019, 15:18 Spirit Island
scythe
projekt gaja
gloomhaven
detektyw
patchwork
7 cudów pojedynek
wysokie napięcie
Ja w te bardzo chętnie (w niektóre inne też, ale tych akurat nie mam). :)
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
ODPOWIEDZ