(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

No i klops - dziś mnie nie będzie. :cry: Udanego grania życzę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja poległem w walce z Pandemią :( ale będę na 99% 17.10
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Środowe spotkanie przebiegło w spokojniej atmosferze tworzenia własnych państw.

Najpierw na stole pojawili się Osadnicy: Narodziny Imperium. Na ekonomię imperiów złożyło się mnóstwo mikrotransakcji, Ciągła rozbudowa i wymiana dóbr powoli zwiększała chwałę konkurujących państw. Mimo że czasami zdarzały się najazdy ma inne imperia, to ich celem było jedynie wypełnienie luki w przepływie towarów.

Następnie zasiedliśmy do Królestwa Królików. Zaludniliśmy całą mapę (przez pomyłkę) swoimi królestwami.

Dzięki wszystkim za przybycie i zapraszam na piątkowe spotkanie :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

będzie ktoś dziś?
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Sf13sh będzie jak zwykle ok. 18:30
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy walką z Azathothem w Znaku Starszych Bogów. Szczęście nam nie sprzyjało i ponieśliśmy porażkę - Azathoth się przebudził i świat został zniszczony.

Następnie stół podzielił się na dwa obozy. Jeden z nich postanowił obronić wyspy przed kolonizatorami pomagając rdzęnnym mieszkańcom w Spirit Island. Udało się odpechnąć atak kolonizatorów (nieczęsto bezpośrednio do oceanu). Duet wodnych duchów (rzeki i oceanu) spisał się wyśmienicie. Ciekawie wypadła dodatkowa mechanika wydarzeń i lokalnej fauny.

Drugi obóz niezniechęcony poprzednimi rezultami na kościach postanowił zasiąść do Kowali Losu. Niezany mi jest przebieg tego wyścigu bohaterów o chwałę. Wiem jedynie, że po jego zakończeniu wyjęty został List Miłosny.

Dzięki za przybycie i zachęcam do uczestnictwa w środowym spotkaniu :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Pora otworzyć legionowski dłuuugi stół środowy, siedemnasto-październikowy. Zgodnie z "przedwojennymi" zapowiedziami, jeśli nadal są chętni, to jutro może przypłynąć Puerto Rico, przygarniające 4 zagubionych graczy + ja(m). Na deser jeszcze nic nie obiecuję, ale może kisiel albo budyń będzie ;) a może np. Puerto Rico karciane?

stół 1: Puerto Rico - MonikaBuPuerto, GeoPuertoBurak, Puerto de Hutriel, Haberto Puerto i ......... kto Puerto?

stół 2: ??? - .....

stół 3: ??? - .....
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, 21:32 przez habert, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Podnasielska dwójka melduję swoją obecność i chętnie do Puerto Rico usiądzie :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

O tak się za Habertem stęskniłem, że i ja do Puerto Rico zasiądę.
Awatar użytkownika
MonikaBu
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:57

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: MonikaBu »

Puerto, nareszcie! <3
In vino veritas
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

Ja tylko tak na chwilę. Żyję jeszcze. Wrócę do Was w listopadzie :)
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Sf13sh klasycznie będzie ok. 18:30
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Tak tylko dla potomnych: zgodnie z obietnicą w Puerto Rico wygrałem.
Tej gry o śmiesznej nazwie na 4 kapsle po mleku i 3 meeple łaskawie nie wspomnę.
:wink:
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Gratulacje dla hutriela ;)
Teraz jestem ciekaw o jaką grę chodzi!

Zagra ktoś ze mną jutro w Level 7 [Omega Protocol]?
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

17 października przy stole zasiadło szacowne grono weteranów planszy i karty. Na pierwszy ogień poszło Puerto Rico w nieco okrojonym 3-osobowym składzie. Równolegle, z Czerwoną Siódemką zmagało się dwukrotnie 4-osobowe grono o niespotykanej 8-ręcznej sile. Za pierwszym razem w wariancie podstawowym i za drugim razem zaawansowanym. No i to "zaawansowanie" przegrzało karciane zwoje jednemu z uczestników, który dokonał szybkiej tzw. "pasującej" ewakuacji. Po chwilerku, gdy na central-blacie dalej grasowali -uertorykańczycy i -uertorykanka, na nieco wysuniętej krawędzi dłuuugiego stołu zagościły morskie klimaty w Century - Cuda Wschodu! (tak, to był rzeczywiście wschodni zakątek stołu, przy, którym zasiedli od południa, północy i wschodu Spicemani). Nie wiem jak do tego doszło ale obie gry zakończyły się w podobnym czasie i wtedy na scenę Cafe wkroczył Stefan Feld i porwał mieszany kwintet do hamburskiego tańca w dość familijnym i kolejkowo-rozbrykanym Speicherstadt. W ruch poszła kasa w formie "kapsli" od mleka rodem z PRL-u (mi one kojarzyły się z czekoladkami w sreberkach z dawnych czasów) i kolorowe trojaczki-meeplaczki. Wszystko kręciło się wokół zajmowania miejsc w sześciu kolejkach celem późniejszego nabycia odpowiednich kart dających nam, a to kostki towarów do wypełnienia kontraktu, a to nowe budynki kolekcjonerskie, a to pozyskanie "specjalisty", czy też strażaka. Paliło się w mieście spichrzów aż 4 razy tego wieczora! Kilka mechanik zmiksowanych razem poskutkowało lekko strawną sałatką punktową z ognistym chili. Na szczęście miałem małą butelkę wody pod ręką. Efekt, nieustannie powracające gorąco-drapieżne emocje i intrygujące wyniki, do których nie każdy chciałby się przyznać. Cóż, potem stół dziwnie szybko opustoszał, bo nadeszło legendarne Królestwo Rabbitów w wersji duet. Króliki tak nas wciągnęły w ten futrzano-kolorowy świat, że naciągnęliśmy nieco mocniej godzinę zamknięcia lokalu, powołując się na rychłą zmianę czasu. Podsumowując wczoraj stół udźwignął aż 6 rozgrywek w 5 tytułów w 6/7 osobowym składzie. Oczywiście nie muszę dodawać, że dwa razy przeleciał przez galaktykę Nero, niczym meteoroid nad Uralem, legendarny Darkwanderer (czyżby szukał Pierwszych Marsjan?)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

msm pisze: 17 paź 2018, 14:29 Ja tylko tak na chwilę. Żyję jeszcze. Wrócę do Was w listopadzie :)
Cieszymy się i szykujemy nowości na twój powrót :)
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Przybędę dzisiaj ok. 18:30 i będę czekał na chętnych :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Pojawię sie cos tam wezmę ze sobą
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Dzisiaj planszowy piątek! Wszystkich miłośników rozrywki każdego kalibru zapraszamy do stołu ok. 18:30. Nigdy nie wiadomo co się ostatecznie pojawi na stole i kto przy nim zasiądzie. Zdarzają się zapisy na konkretne tytuły i luźne propozycje, ale i tak życie weryfikuje wszelkie plany. Wśród propozycji na dzisiaj zebranych w ostatnich dniach należy dla porządku wymienić: Władcę Pierścieni LCG (może będzie mata?), Level 7 Omega Protocol, Ethnos, Flamme Rogue, ... Dla tych co nie wiedzą, zasada jest taka, że każdy przynosi plecak/torbę pełną gier i zaczyna się zabawa w grupach lub przy jednym tytule. W imieniu grupy zgłaszam na dzisiaj co najmniej: Sf13sh, Vir3ns, Draken11, Lolowczyni, Habert, ...?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

To ja biorę Levela i coś jeszcze :)

Prośba do zwierza o kanagawe, rolla, TM może?
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

czy widzę propozycję gry w Terraformację? Pojawia się TM - pojawiam się i ja :) do zobaczenia ok. 18;30
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Mnie nie będzie, ale niewiele stracę, bo i tak wiadomo, że lolowczyni wygra w TM. 😉
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Dzięki wielkie wszystkim za przybycie a zwłaszcza vir3ns'owi, który okazał się dziś świetnym towarzyszem gry. Na środę przewidujemy Level 7. Miłego weekendu wszystkim
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja również dziękuję za tak liczny, 7-osobowy udział w piątkowym planszowaniu :) Śmiem dodać, że nigdy bym się nie spodziewał, że w jakiejś formie Pingwiny zagoszczą na dłuuugim stole ;) a do tego one są, jak się okazało z Madagaskaru. Pomimo długiej niemożności zakończenia rozgrywki tytuł największego pingwina przypadł mi w udziale. Cóż, można by rzec - przewrotność zimnego losu. Mam zmieszane chłodne uczucia co do tej gry. Jednak bardzo długi czas rozgrywki, jak na tak lekki tytuł, nie sprawił, że będę znowu chciał zostać pingwinem stołu.

A potem nastał Ethnos i centaury, orki, niziołki, koniki morskie (i inne takie tam) ... ruszyły do kolorowego boju (a może uboju) o hegemonię w królestwach. Jak dla mnie pierwsza rozgrywka była typowo zapoznawcza, czyli odpowiadająca na pytania - gdzie, jak i dlaczego? Rekrutowanie sojuszników z 6 plemion, wykładanie oddziałów z przywódcami i akcje specjalne cechują nieco ten dość lekki area control. Pomimo daaalekiego miejsca na torze punktacji, chętnie zagram znowu. Bravo dla "Czarnej" przekręciła licznik podwójnie, to chyba za sprawą "przepastnych rękawów gracza". Żałuję, że nie dysponuję takim akcesorium. Pora chyba poznać inny zestaw rasowych sojuszników.

Na szybki (30-minutowy) deser Zaprosił nas Draken11 do Podziemii. W drzwiach czekał już Barbarzyńca, Mag i Ten Trzeci (o Ropuchu nie wspomnę). Nie wiem jak to się stało, ale wyszedłem obładowany dwoma złotymi scrollami z tej dość podchwytliwej, fantastycznej potyczki na punkty i akcesoria. Lekkie i podstępnie humorzaste, dość minimalistyczne podejście do dungeon crawlera. Od czasu do czasu można pyknąć jako chwillerek.

Udział wzięli: Lolowczyni, Sf13sh, Vir3ns, KarmaAF, Draken11, Łukasz i Habert. Przelotnie mignął, jak zwykle niedościgniony Darkwanderer.

A na środę jest szansa na jesienną, solidną nowość - Coimbra
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

@lolowczyni, oj toś mi dojechała! Jak ja to mam rozumieć :D

Wrażeń kilka:

Jak dla mnie Terraformacja Marsa zdecydowanie zyskuje przy graniu z preludium i bez draftu. Gra o prawie godzinę krótsza niż ostatnio (przy tym samym składzie) to fantastyczny wynik! Będę przeczesywał BGG w poszukiwaniu kolejnych drastycznych metod skrócenia rozgrywki.

Nie wiem co myśleć o Red7. Bawiłem się przednio, ale ta gra jest jak jakieś złudzenie poważnych wyborów, czuję się oszukiwany :oops:
Zobaczymy, może po kolejnych 5 partiach odkryję pokłady tajnych strategii!
I tak lepsze od niezłych ziółek i duuuuuuuuuuuuuuuuuużo lepsze od listów miłosnych (brak mi bełtającej emotki w tym miejscu)... W swojej kategorii jedna z ciekawszych gier.

Do zobaczenia ;)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
ODPOWIEDZ