(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

A ja się pojawię. Nie wiem czy na całą sesję, ale przyjdę. I to koło 18:30!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Pogralim we środę 25.07 w:

Kemet - Lolowczyni, Msm, Sf13sh, Habert

Kemet to niemal jak partia szachów na 4 osoby. Każdy ruch ma znaczenie, a że mamy ich (w zasadzie) tylko 5 w 1 rundzie, to trzeba nieźle optymalizować mózgownicę. Wysokie temperatury na pustyni egipskiej chłodziło powolne tempo pierwszej 180-minutowej rozgrywki. Wykazaliście się troską o naszych malutkich braci i niemal każdemu udało się adoptować 1 duże zwierzę i co ważne skutecznie wyprowadzić je na spacer w asyście "trzymających na smyczy". Na Deltę Nilu miałem monopol, albowiem znalazła się poza obszarem zainteresowań piaszczystych pielgrzymów. Tymczasowe sukcesy potrafiły zamieniać się w trwałe zwycięstwa za sprawą wsparcia bogów i kolorowych mocy, jak również przemyślnego zagrywania kart walki i teleportacyjnych najazdów. Ponieważ piąty wódz (niezapowiedziany) zjawił się nieco opóźniony przy polu walki, postanowił nie siać piaszczystego zamętu wybierając chłodzący smak piramidalnych lodów. Jego udział ograniczył się potem zaledwie do krążenia rydwanem dookoła areny zmagań i badania temperatury wody w Nilu. I tak noc za dniem, dzień za nocą, modliliśmy się zgodnie i obmyślaliśmy jak by tu zakłócić inno-kolorowemu wypoczynek w świątyni. Koniec końców piaszczystych słońców - to właśnie Słoń odkrył nasze karty i wessał niczym trąbalski odkurzacz zbawienną, punktową moc zwycięstwa.

Century: Cuda Wschodu - 1/3 partii zapoznawczej w składzie: Sf13sh, Darkwanderer i Habert z uwagi na ograniczony czas rozgrywki, straszenie zamknięciem drzwi o 22:46 i tym piaszczystym żółtym kolorem kostek po oczach. Popływać zawsze warto, przy okazji coś zbudować, tudzież wymienić i zebrać, dodać bonusik, odpalić kolumnę i pomarzyć na niebieskim morzu w rytm kołyszącego się pokładu łóżka. Dobranocka.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Mnie dzisiaj nie będzie.

Na środę 1 sierpnia przygotuję Ships i London Martina Wallace`a. W odwodzie, awaryjnie na 5 osób wezmę Calimalę. Poza tym standardowa drobnica (San Juan, Steamrollers, Century).
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

My dzisiaj będziemy:) jeżeli nikt się nie pojawi to po prostu zagramy w coś małego i wrócimy do domku
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Spotkanie piątkowe odbyło się w wariancie dwujkowym. Grane było:
- Splendor
- Hero Realms
- Tajniacy: Duet
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ufff co za upał! Czas na ożywczy powiew wiatru prosto z morza. Czy czujecie ten łopot żagli i szum fal, kołysanie pokładu i skrzypienie drewna? A może chcielibyście wybrać się na wycieczkę i przebudować historycznie Londyn? To wszystko zapewni wam niezawodny duet: M. Wallace i Habert już w najbliższą środę 1 sierpnia!

stół nr 1 - London / Ships start ok. 18:30 - 1.Karol 2.Habert 3........., 4..........
stół nr 2 - .............................

do przydziału: MonikaBu, Geoburak, Vir3ns, Sf13sh, Lolowczyni i inni ........?
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Pojawimy się standardowo ok. 18:30 z przydziałem dowolnym.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

nasza dwójka też zgłasza obecność :)
KarmaAF
Posty: 15
Rejestracja: 06 mar 2018, 17:23

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: KarmaAF »

Ja dzisiaj pojawię się o 18:30
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

Mnie dziś nie ma. W piątek okaże się.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

1 sierpnia roku 2018 dłuuugi stół dumnie prężył blat goszcząc:

London - /MonikaBu, Geoburak, Karol, Habert/

- ta sprytna karcianka dała mi dużo frajdy związanej z przeprowadzonym na szeroką poziomą skalę eksperymentem budowlanym zakończonym sukcesem. Mimo, że bieda aż piszczała w niemal każdym zakątku miasta, a Papuersi oblegali planszę rozwoju, to spory zapas punktowy, kilka nieruchomości tu i tam, w połączeniu z "różową mocą lustra" i uciułanym funciakiem pozwolił na pasywną ostatnią turę. Co ciekawe nikt nie pobiegł do londyńskiego banku z wyciągniętym pustym portfelem więcej niż raz. Posiadłości nabywane po obu stronach Tamizy nie dość, że pomagały tuszować niedolę dnia codziennego, to zapewniały miły dla ucha szelest nowych kart i punkciaków. Przechadzka w "różowych okularach" przez dzielnice współgraczy pozwalała, wbrew obiegowej opinii, dostrzec te czarniejsze strony ich życia. I choć nie byłem nigdy realnie w Londynie, to ta, wirtualna, historyczna wizyta pobudziła mą wielkomiejską ciekawość świata. Czy zajrzymy jeszcze kiedyś do wyspiarskiej stolicy?

Century: Cuda Wschodu /MonikaBu, Geoburak, Karol, Habert/

- wreszcie udało się rozegrać pełną partię pełną aromatów herbaty w kawie, goździków z chilli, stęsknionej bezy z żurawiną i imbiru w oceanie. Przeżyliśmy niemal nocny, tęczowy zawrót głowy, i to nie tylko za sprawą nadmiernie rozkołysanych nadziei, ale i (s)portowego pościgu punktowego. Wczorajszego wieczoru mój planszowy oczopląs kolorowy wszedł na wyższy, wydawało się nieosiągalny dotąd poziom /czytaj: Yamatai to pikuś/. Generalnie, najbardziej zadowolony ze swoich majtków /pokładowych, żeby nie było/ nie jestem, ale nie żałuję siedemdziesięcio-minutowego pobycia sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

- z wysokiego London Eye i za prawą, różową burtą dostrzegłem w oddali:
Coup, Splendor, List Miłosny /w czworokącie!/ i Elizjum, ale nie będę innym zabierał ewentualnego głosu ;) /Lolowczyni, KarmaAF, Maciej, Sf13sh/.

Z wielką radością powitaliśmy wczoraj w naszych planszowych szeregach - nowy nabytek - Macieja i kapitalny powrót Karola!

Jutro 3.08 przypada pierwszy, planszowy piątek miesiąca. Czekać na was będą sterraformowani przyjaciele z Marsa: Lolowczyni, Sf13sh, Geoburak, KarmaAF i kto wie kto tam jeszcze.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2018, 15:19 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja teraz niestety nie będę bywał często, muszę dyplom skończyć :D Po obronie wracam do akcji ze zdwojoną siłą!

@habert, ile kupiłeś gier w tym roku? Bo u mnie postanowienie się sypnęło kompletnie :(

@sf13sh, ile razy grałeś w Tash-Kalar?

Będę pewnie 15 sierpnia :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Niestety burze i opady nie zachęcają do rowerowania.. samochód dziś nie osiągalny, więc nie dojadę dziś na spotkanie.. miłego grania i do zobaczenia dopiero 15 sierpnia.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Czy piątkowe granie się odbyło? Na środę 8 sierpnia na 18:30-45 zapraszam z mojej strony stołu na grę Martina Wallace`a Ships.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Spotkanie w piątek było krótkie. Zastaliśmy pojedynek w Star Realms w toku. Po wyłonieniu zwycięscy zaprosiliśmy obie strony konfliktu do czteroosobowej rozgrywki w Splendor. Dwa razy. Rozgrywka przykuła także obserwatorek, które zastanawiały się nad kupnem gry dla swojej ekipy.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

W ramach konkurencji dla Habertowych Ships na drugiej burcie długiego stołu mogę zaproponować innego klasyka: Le Havre.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Kto zaciągnie się na środowe okręty/statki lub do portu? Ogłaszamy pływający nabór! Będą kołysać się: Hutriel, Habert, Sf13sh, Lolowczyni, ...?
Pod banderą zapytania? - Żona, KarmaAF, Msm, Maciej, ... inni?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Cisza w wątku jest wysoce niepokojąca.
:-/
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

O ile w Ships nie grałem to w La Havre udało mi się kiedyś rozegrać partię. Siądę tam gdzie będzie potrzeba. Będę o 18:30. Lolowczyni jeszcze nie wie czy przybędzie.
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

U mnie niespodziewana zmiana! Dzisiaj mnie niestety nie będzie :( Będę dopiero 22 sierpnia we środę.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

W wyniku bezprecedensowej rejterady Haberta zmuszony jestem wziąć na barki ciężar koronikarskiego obowiazku poinformowania nieobecnych i zapisania potomnym iż wczoraj zagrano w:
- 51 Stan MS
- Szmal (2.0 :D )
- często i gęsto Listy Miłosne

Dziękuję.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

czy ktoś reflektuje na jutrzejsze spotkanie?
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

jakby co nas dzisiaj nie będzie
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
darkwanderer
Posty: 31
Rejestracja: 15 sty 2014, 02:52

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: darkwanderer »

Spotkanie piątkowe odbyło się w następującym składzie : Magda, Łukasz, Msm, Rafał i ja. Graliśmy w:

-Szmal (Magda, Rafał, ja). Wygrała Magda, po czym wzięła śpiącego Eryka i zadowolona poszła do domu, uciekając przed nadciągającym co-opem :lol:

-Robinson Crusoe (scenariusz "Na ratunek Jenny") Dzielnymi rozbitkami byli Msm, Rafał, Łukasz i ja. Jenny została uratowana w 6 rundzie.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Jakieś plany na świąteczną środę?
ODPOWIEDZ