(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Zbyt późne zjawienie się Kosmicznego Nadzorcy Plantacji i mój, jak się okazuje niedostateczny dozór dłuuugiego stołu, doprowadziły wczoraj do wahań wysokiego napięcia, nie tylko w planszowej Gondoli, ale i w chyba sporej części Legionowa. Wszystko za sprawą Geoburaka, który już dzień wcześniej miał proroczą wizję wywołując energetycznego wilka z lasu ;) Przeszło dobę później nie tylko przerażeni klienci Empiku niemal wpadli w panikę gdy przestało działać zasilanie, ale i kolorowe meeple na dłuuugim stole uciekały przed wszechogarniającym mrokiem. Awaria zasilania spowodowała również spore usterki w Porcie, które starał się do 22:00 usunąć Hutriel. Czy mu się udało, nie wiemy, lokalne media milczą. Z każdą godziną pojawiają się nowe teorie, np. i ta o tajemniczym mikołaju, który miał wczoraj rzekomo być widziany w Nero z prezentami. Na wiele pytań możemy już nie poznać odpowiedzi, ale na to czy we środę 12 grudnia, dzień przed rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, pojawi się na stole Wysokie Napięcie, musicie sobie odpowiedzieć sami.

@Avess zostajesz oficjalnie mianowany moim (za)/(na)stępcą ;) bravo!
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Bede jutro. W planach mamy moze Wladce brac cos konkretnego jeszcze?
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

będziemy ok. 18;30
w torbie:
- Władca Pierścieni LCG
- Królestwo Królików
- 7 cudów świata: Pojedynek
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Upchałem w torbie stado gier :) 7 Cudów Świata, Azul, Wyspa Skye, Carpe Diem, Capital, Hero Realms, Sagrada, Bang, Intryganci, Puerto Rico karciane, Ptaszki Ćwierkają
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Bedziemy trochę pozniej. (Jak tylko autobus zdecyduje sie pojawić.)
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Podsumowanko piątku na nocy dobrej początek:

Hero Realms - kocham fantasy, deck-building i karcianki. Zagram zawsze i wszędzie, nawet na więcej niż 2 osoby. Dobry rozruch na początek wieczoru, w oczekiwaniu na pozostałych współgraczy.

Carpe Diem - z lekkim falstartem ale dość szybko rozegraliśmy 4-osobową partyjkę. Gra zyskała w moich oczach (druga rozgrywka), osiągnąłem spory progres punktowy, regrywalność wydaje się być na razie niezagrożona (zmienne karty celów i ramki, losowy rozkład kafli), a czas rozgrywki jest naprawdę niski, ok. 60-75 minut z tłumaczeniem. W trzeciej rundzie przeraziłem się, że nie dokończę budowy mega-domu, na szczęście czwarta runda uratowała sytuację. W grze, jak w życiu, bez chleba nie da rady, będzie bida i głód. Kasa też poprawia dalsze planowanie i humor. Najtrudniej jest sensownie zapunktować na koniec pierwszej rundy. Potem, gdy maszynka się rozkręca i wpadnie parę bochenków chleba, nie ma takiej presji. Oczywiście bardzo przydaje się pierwszeństwo na torze banderol. Stefan Feld w dobrej formie.

Szeryfem z Gondoli to ja nie będę. Spłukałem się doszczętnie na tych kontrolach, a paradoksalnie w grze o przemycie, łapówkarstwie i kombinowaniu wygrał gracz, który najmniej naginał prawo i nie dawał prezentów. Gra w blef i odpinanie guzików. Nie siadać bez kolacji, bo przy tych ilościach sera, jabłek, trunków, przypraw i kurczaków może zaburczeć w brzuchu.

7 Cudów Świata - miło odświeżyć nieśmiertelny klasyk, tym razem bez dodatków. Skromny rozwój historycznego poletka (cud wybudowany) z nastawieniem na niebieskie karty i lekkim akcentem militarnym przyniósł przyzwoite drugie miejsce. Kolejnym razem odświeżę dodatki - Liderzy i Miasta, bo w kolejce czekają kolejne - Babel i Armada. W kategorii karcianych gier cywilizacyjnych chętnie spróbowałbym Krótkiej Historii Cywilizacji.

Forest - na deser, dwa razy szybka minikarcianka z nieustannym doliczaniem do 6 lub 7 w kategoriach: sów, wróżek, krasnali i żab. Całe towarzystwo rozbiegane po różnych zakątkach zielonego lasu nie ułatwia sprawdzania obecności. Całkiem przyjemny fillerek na 15 minut.

W sąsiedniej strefie dłuugiego stołu w tym samym czasie rozgrywano:Forest,Królestwo Królików, Władcę Pierścieni lcg i Grę na emocjach.

Ostatnio trend liczebności na spotkaniach się odwrócił i tradycją stają się liczniejsze piątki niż środy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Grudzień to czas świętowania w gronie rodzinnym, to czas planszowania w gronie dłuuugiego stołu. Grudzień to czas gdy wspominamy zaniki prądu w domach w latach osiemdziesiątych, jak również czas naszych pierwszych planszowych doświadczeń z tzw. nowoczesnymi grami planszowymi. Spinając wielką klamrą te dwa wspomnienia, proponuję na środowym stole zintegrować się przy energetyczno-licytacyjnym Wysokim Napięciu (klasyku ze stajni Friedemanna Friese) oraz Agrykoli (nieśmiertelnego Uwe Rosenberga). Tak moi drodzy, to może być powrót do korzeni naszego planszowego dzieciństwa, a dla niektórych, być może odkrycie gier legend, które ukształtowały nowe pokolenia graczy.

Czy ktoś posiada nową wersję Agrykoli dla Graczy, bo ja mogę służyć tylko najstarszym wydaniem tego tytułu, chyba jeszcze z 2008 roku.
Hutriel mógłby przemyśleć sprawę użycia pokerowych żetonów w Wysokim Napięciu zamiast banknotów?
Dla przypomnienia, dla tych co nie wiedzą, na najbliższe spotkanie przynosimy kalkulatory ;)
Domniemywając, że dołączycie do stołu rozpoczynam zapisy!

środa 12.12.2018r. około 18:30

Wysokie Napięcie - Habert, ........., ............., ............, ..............., ............ (jeszcze 5 miejsc wolnych miejsc)

Agricola - Habert, ..........., ............., ............., ............ (jeszcze 4 wolne miejsca)

nie będzie we środę: Sf13sh, Lolowczyni, ...
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Żetonami oczywiście służę, ale o ile reszta hawrzańskiego składu podtrzymuje chęć ponownej rozgrywki, to chętnie rozegrałbym wariant pełny.
Możemy zrobić deal - ja wam żetony, a Ty mi pożyczy trochę swoich magicznych pojogurtowohumusowych pojemników, żeby nam się ryby z koksem nie mieszały. 😉
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

To może kompromis: na początek również wiekowe LeHavre, a potem Wysokie?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

środa 12.12.2018r. około 18:30

Pojemniki i Le Havre przyniosę po polsku, żeby nam było łatwiej ogarniać karty, zatem mi wszystko pasuje:

Le Havre - MonikaBu, Hutriel, Geoburak, Habert?, ........... (1 miejsce wolne, ale należy znać zasady). Nie wiem ile osób przyjdzie, w razie czego może utworzy się drugi stół z innym tytułem?

Wysokie Napięcie - o ile się zmieści, ewentualnie wariant krótki na poznanie gry, a następnym razem pełna rozgrywka (a co tam, idę śladem Hutriela). Ewentualnie coś krótszego, acz przaśnego.

Nie wiadomo czy przybędą: Draken11, Vir3ns, Msm, KarmaAF, Łukasz, ...?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, 08:15 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Oczywiście że będę :) I nie wiem w co chce grać, żaden tytuł mi nic nie mówi, równie chętnie zagram w każdy. Jak już teraz zostanę przydzielony to będę miał czas pooglądać gameplay i się poduczyć. Przyniosę kalkulator, uprzedzam że liczenie to nie jest moja mocna strona.

Tak jak zawsze będę miał w torbie małe fillerki.

Mogę się pochwalić, że dziś zamówiłem i zakupiłem kolejne trzy karcianki, które z chęcią przyniosę :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Nie no 5 w Le Havre to zdecydowanie zbyt wiele. Tym bardziej że chciałbym zagrać w wariant zaawansowany który nie jest wcale trudniejszy, ale jednak wyraźnie dłuższy.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Myślę, że do wspomnianej Agricoli co najmniej jedną osobą będzie chętna :) także zabiorę i coś tam jeszcze od siebie wezmę. A jaki podział to zobaczymy na miejscu :)
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

AVE
Dzięki za granie w piątek.
Rozmawiałem w przerwach między partiami o pokazie Infinity. Mój umówiony gracz na jutro się pochorował, więc od 17 mogę robić pełnowymiarowy pokaz. Jak coś piszcie do mnie PW aby się umówić.
Pozdrawiam
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Super, 17.00 poczytelnia?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

środa 12.12.2018r. ok. 18:30
tzw. Ciągła Modyfikacja Planów:

Le Havre - MonikaBu?, Hutriel, Geoburak,

Agricola - MonikaBu, Habert, ..........., .........., ..........,

Wysokie Napięcie (wymaga minimum 4 osoby, a najlepiej 5) lub mogę zaproponować coś, w co już grałem lub przygotowałem w ostatnich tygodniach: Gugong, Forum Trajanum, Carpe Diem, Cywilizacja Poprzez Wieki, Valparaiso, Ceylon, Dice Settlers, Coimbra? - jak ktoś, coś, to podajcie swoje preferencje. Pewnie inni też wezmą swoje coś.

Nie wiadomo czy przybędą: Msm, KarmaAF, Łukasz, ...?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, 20:36 przez habert, łącznie zmieniany 4 razy.
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

W Poczytalni wyjątkowo nie można tym razem - dziś się dowiedziałem. Czy w Green Coffee dałoby się?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja się jutro nie pojawiam :(
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

vir3ns pisze: 10 gru 2018, 14:43 Ja się jutro nie pojawiam :(
A w środę? ;)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

W środę też nie :D
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Najgorzej!
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ponieważ prawdopodobnie będą trzy osoby niezrzeszone w Le Havre (Habert, Draken11, Avess) to dobrym pomysłem może być zabranie przez Drakena11 np. Descenta albo Osadników Narodziny Imperium, albo Eldritch Horror.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Eldritch Horror brzmi obiecująco :D
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Prawdopodobnie bede, cos tam spakuje ze sobą. Z Eldritch Horror moze byc problem bo wszystko mam w drewnianej skrzynce mało nadającej sie do transportu. Spakuje Descenta to co ostatnio brałem dwa gotowe scenariusze.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

środa 12.12.2018r. ok. 18:30
tzw. Ciągła Modyfikacja Planów:

Le Havre - MonikaBu, Hutriel, Geoburak

Descent - Draken11, Habert, Avess, ........., ..........

Agricola - MonikaBu, Habert, Avess, .........., ..........

Nie wiadomo czy przybędą: Msm, KarmaAF, Łukasz, ...?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2018, 12:03 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ