(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Kpt. Bomba »

habert pisze: 18 lut 2019, 08:13 środa 20 luty ok. 18:30:
- stół nr 1 - Miasto Bogów/City of Gods/Teotihuacan - Habert, Geoburak, ...
- stół nr 2 - Dune (4-6 osób) lub Mage Knight? - Kpt. Bomba, Avess, ...
- stół nr 3 - ...
potencjalnie do przydzielenia: MonikaBu, Sf13sh, Hutriel, Draken11, Vir3ns, Msm, ...?
to jak? Zbierze się skład na Dune?
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

msm odpada. Chory jestem. Piątek póki co też bez mojego udziału.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Kpt. Bomba pisze: 18 lut 2019, 10:02
habert pisze: 18 lut 2019, 08:13 środa 20 luty ok. 18:30:
- stół nr 1 - Miasto Bogów/City of Gods/Teotihuacan - Habert, Geoburak, ...
- stół nr 2 - Dune (4-6 osób) lub Mage Knight? - Kpt. Bomba, Avess, ...
- stół nr 3 - ...
potencjalnie do przydzielenia: MonikaBu, Sf13sh, Hutriel, Draken11, Vir3ns, Msm, ...?


to jak? Zbierze się skład na Dune?

niestety, coś mi wypadło. Nie będzie mnie jutro lub bardzo się spóźnię. Przepraszam :(
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Ja będę po 18:30. Siądę tam, gdzie zbraknie miejsca :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Skoro nikt już nie straszy mnie Zamkami Burgundii to powinienem się pojawić. ;)
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

bede dzis do 21 brac cos ze soba?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

też będziemy :)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

czesc, przyłacze sie do stołu z wolnym miejscem dziś
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W związku z dzisiejszą szokująca informacją, że od przedwczoraj lokal Cafe Nero jest czynny tylko do 21:00, przejrzałem na szybko w necie kilka miejsc (czynnych dłużej niż do 21:00) spośród których wyłonimy nasz nowy lokal na planszowe spotkania (począwszy od piątku 22.02).

Do drugiej rundy zakwalifikowały się:
- Pizza Dominium, al. 3-go Maja 22, czynna w środy do 22:00 a w piątki do 23:00 (wizytowany, minus to środa tylko do 22:00)
- Papay ul. Warszawska 74/3, czynna w środy i w piątki do 23:00
- Telepizza Legionowo ul. Reymonta 12/16, czynna w środy do 24:00, a w piątki do 01:00
- Savona Pizza Club ul. Józefa Piłsudskiego 43B, czynna w środy i w piątki do 24:00
- Pizzeria Biesiadowo ul. Piotra Wysockiego 4, czynna w środy do 22:00, a w piątki do 23:00
- Pizzeria Oregano ul. Juliusza Słowackiego 2b, czynna w środy do 22:00, a w piątki do 23:00

należy zrobić rozpoznanie marszem powyższych miejscówek, celem oceny stołów, oświetlenia, atmosfery itp.
Na piątek wstępnie proponuję spotkanie w Pizza Dominium al. 3-go Maja 22.

Miasto Bogów było dzisiaj łaskawe dla Geoburaka, który z wielki zaangażowaniem budował piramidę, za co wynagrodzony został około 190 punktami, gratulujemy! Druga lokata dla ponownie odwiedzającego Teotihuacan - Hutriela. Moja strategia na maski, koniec końców, okazała się dzisiaj za słaba. Ryzykowny manewr taktyczny pod koniec gry polegający na nastawieniu się na osiągniecie dwóch bonusów ze świątyń, okazał się ostatecznie zbyt ambitny, co skutkowało karą za brak kakao dla pracowników. Zabrakło 1 awansu i kilku porcji kakao do dodatkowych 18 punktów :( Zbyt mało miałem zgonów pracowniczych i chyba zbyt często lądowałem na kluczyku. Broni nie składam i chętnie jeszcze popracuję w City of Gods. Bóg Niuansów nie dawał mi jednak spać dzisiaj w nocy, bo wydaje mu się, że niebieski i czarny zaniedbali ruchy na torze zmarłych, które należy czynić za każdym razem gdy następuje wniebowstąpienie pracownika.

Drugi stół dzisiaj rozegrał kilka partii w Gizmos.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Teotihuacan - ta gra jest tak zepsuta, że nie dość że strategia na budowę piramidy okazywała się wygrywająca, to strategia na "muchę w słoiku" zapewniła spokojną drugą lokatę. Wstydźcie się gracze z lokat 3 i 4. :D
Nie wiem czy grając tak samo bezmyślnie w Tzolkina wyszedłbym z punktami dużo ponad 0. ;)

Kwestie lokalowe. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie grania w pizzerii. Ze swojej strony sonduję możliwość organizowania spotkań w pewnej placówce edukacyjnej ale to niestety byłaby opcja raczej tylko dla zmoto- zroweryzowanych, więc raczej opcja ostateczna. :/

P.S. Dzięki szanownemu koleżeństwu za przyniesienie aż dwóch egzemplarzy Zamków Burgundii. Całą noc płakałem w poduszkę.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

A dlaczego nie pizzeria? Jeśli warunki lokalowe - duży stół i oświetlenie będzie ok, to mi pizza nie przeszkadza.
Wynajem sali w jakiejś szkole też nie jest głupim pomysłem.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

To nie było stanowcze "NIE". :)
Co do pizzerii to plusem Oregano są stoły z Ikei które aż proszą się aby przestawiać je i łączyć. Nie wiem jak światło - wygląda na raczej klimatyczne niż praktyczne. :/

LINK
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Ze względu na niepewne problemy lokalowe Eldritha przekładamy na inny termin jak juz sie wyjaśni.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Przypominamy, że dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Pizza Dominium al. 3-go Maja 22.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Ja się pojawię :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W piątek 22 lutego planszowa awangarda naszej grupy w składzie 5-osobowym zawitała z lekką nutką niepewności w Pizzerii Dominium (nie mylić z Dominionem - klasykiem deck-buildingu). Upolowaliśmy bezproblemowo większy stolik (4-osobowy) usytuowany tuż obok szybko zaanektowanego 2-osobowego. W ten sposób dysponowaliśmy już siedziskami dla 6 osób (awaryjnie po bokach +2). Z dwóch stojących obok siebie stołów 4-osobowych w zakątku spokojniejszym (za piecem) jeden był zajęty już w momencie naszego przybycia do lokalu. Nie sondowaliśmy opcji wcześniejszej rezerwacji konkretnych stolików. Szef lokalu został powiadomiony o naszych niecnych planach piątkowych (włączają w to skargę na zbyt krótkie godziny pracy w środy ;) Czekając na zabłąkanych uczestników wzięliśmy raźnie Nogi za Pas i ganialiśmy się z królikami i smokiem. Atmosfera ognistego podmuchu za plecami została wkrótce podkręcona przez pizzę BBQ (sygnowaną 1 papryczką). Efekt, uzyskałem najlepsze w karierze 3-miejsce (lekko zarumieniłem zbroję na plecach).

Ciesząc podniebienie smakowitym królikiem a`la BBQ powitaliśmy w lokalu Ojca Chrzestnego. Ledwo otworzył drzwi, a po podłodze pod nasz stół poturlała się głowa konia :shock: Nie wiem jak to się stało, ale Matka Chrzestna przytulała ją kilka razy czule tego wieczora. Działy się tej nocy makabryczne sceny w lokalu. W tak młodym wieku płeć piękna sięgnęła po narkotyki! Don Draken jako pierwszy wyciągnął broń spod stołu (i to maszynową). Efekt, w nieodległej Wiśle wyławiano dzisiejszego poranka zwłoki kilkunastu nieznanych mężczyzn, odzianych w stroje z poprzedniej epoki. Wymuszenia w legionowskich lokalach spowodowały skrócenie czasu pracy naszej ulubionej Cafe Nero. Planszowi mafiozi uchylali wieczka nie tylko trumien (celem sprawdzenia kogo dzisiaj pochowano), ale i walizek zapełniających się grubą kasą i papierami wartościowymi. Don Martino nie wytrzymał napięcia i poszedł na "dymka", efekt - wieczorem koło lokalu doszło do stłumionej eksplozji emocji (brak danych na temat ofiar). Don Avess opuszczał lokal pieszo obarczony ciężką walizką pieniędzy i workiem butelek z alkoholem (będzie się działo). Matka Chrzestna Legionowa jest tylko jedna i należy jej się szacunek za to co zrobiła. Pokazała gdzie nasze miejsca (choć niektóre były w rzece) i nie zważając na rodzinną krytykę postanowiła skrycie wrócić do macierzystego domu. Na pocieszenie zabrała malutką walizeczkę pełną najcenniejszego dobra (tzw. rodzinne precioza, choć niektórzy mówią, że to utarg z legionowskiego kasyna z całego 2018 roku).

Podsumowaniem szalonego piątku były cztery Rekiny Biznesu. Atmosfera gorącej licytacji przeplatana nieustannym liczeniem kasy i zagrywaniem druzgocących kart akcji, dopełniona łykiem trunku, tak nas otumaniła, że ledwo usłyszeliśmy komunikat, że o dwudziestej trzeciej zamykany! I tak zostałem przedwczesnym rekinem Dominium.

Dominium jako nowe miejsce:
- jest kilka większych stołów do dyspozycji i można je łączyć (nawet w piątek wieczorem)
- jest smaczna pizza i nie tylko (makarony, przystawki, zupy, desery, piwa, ...)
- oświetlenie jest wystarczające (choć w Nero było z tym lepiej)
- lokalizacyjnie jesteśmy zaledwie 300m od Cafe Nero
- nad nami wisiał spory telewizor z teledyskami (ale przycichł nieco gdy graliśmy)
- warto przyjść głodnym i spragnionym
- generalnie jest nieźle, choć Nero wspominam z łezką w oku

Podjęte zostaną działania rozpoznawcze dotyczące Poczytalni. W piątek wizytowaliśmy Savonę i tam warunki nie są tak dobre jak w Dominium. Jest tylko jeden średni stół na 6-8 osób w lekko odizolowanym miejscu z lampą nad nim, ale ta miejscówka raczej nie spełni naszych oczekiwań. W Tele-Pizzy podobno jest bardzo mało miejsca. Oregano ze zdjęć też nie jest jakoś szczególnie przestronne. Tutaj zdecydowanie Dominium wygrywa (na razie). W Biesiadowie lokal podobno nieduży i stoły z desek.

Plany na środę 27 lutego to z mojej strony Newton - bardzo dobre euro, które w tym roku ukaże się w polskiej wersji (autora Grand Austria Hotel i Barrage). Gra opiera się na zagrywaniu kart akcji. Z rundy na rundę (a jest ich 6, w każdej zagramy po 5 kart akcji) podejmowane dzięki kartom akcji działania będą miały coraz silniejszy efekt (kumulacja zagranych symboli z kart dzięki podkładaniu pod biurko na koniec każdej rundy 1 karty akcji). Podróżujemy swoim naukowcem po mapie Europy, kierujemy krokami studentów na drzewku technologicznym, uzyskując różnorakie bonusy i wybierając ścieżki rozwoju, w drodze do obranych celów. Wszystko to robimy po to, aby sprytnie wypełnić własny "regał", tj. planszetkę gracza żetonami (półek z książkami). Brzmi nieco dziwnie, ale jak zobaczycie na czym to polega i jak zaczniecie grać to prawie gwarantuję, że wam się spodoba. Mam za sobą dwie rozgrywki i jestem pod ogromnym wrażeniem kombinatorstwa jakie można uprawiać w tej grze. Szczerze mówiąc, dla mnie na razie, to Miasto Bogów klasyfikuje się niżej niż Newton w rankingu.

Newton - habert, ... i 3 miejsca wolne
konuhageruke
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2017, 14:33

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: konuhageruke »

AVE. Czy dałoby się pożyczyć Terraformację Marsa na weekend? Kolega miał mi pożyczyć, ale okazało się, że sam nie może jej odzyskać i teraz mam problem, bo już jestem na tę konkretnie grę umówiony. W piątek bym się pojawił i wziął, ew. mogę do kogoś podjechać i pożyczyć (a zaraz w niedzielę oddać), tak bardzo mi zależy. :)
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

konuhageruke pisze: 25 lut 2019, 10:14 AVE. Czy dałoby się pożyczyć Terraformację Marsa na weekend? Kolega miał mi pożyczyć, ale okazało się, że sam nie może jej odzyskać i teraz mam problem, bo już jestem na tę konkretnie grę umówiony. W piątek bym się pojawił i wziął, ew. mogę do kogoś podjechać i pożyczyć (a zaraz w niedzielę oddać), tak bardzo mi zależy. :)
Dałoby :) Co do zwrotu się jeszcze dogadamy, bo niedziela jeszcze niepewna jest ;)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

A może po Teotuhiuakanie (nie wiem czy dobrze napisałem :p) ma ktoś ochotę na pierwowzór? Znaczy szukam chętnych do Tzolkina na środę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Jeżeli nie wypali Newton to ja mogę zasiąść do Tzolkina. Tak więc mamy na razie dwa potencjalne stoły:
stół nr 1 Newton - habert, ...
stół nr 2 Tzolkin - geoburak, ...
stół nr 3 ?
wybierają stoliki: MonikaBu, hutriel, avess, draken11, msm, sf13sh, inne osoby?

Przypominam, że we środę 27 gramy w Pizza Dominium Al. 3-go Maja 22 od 18:30 do 22:00, chyba, że zaczniemy wcześniej około 18:00? Przynajmniej rozłożenie gry wcześniej, żeby o 18:30 ruszyć?
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Będę, pogram w coś :)
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Brac cos ze sobą?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Powinienem dziś być. Tzolkina raczej będę unikał ponieważ to moje pierwsze granie w pizzerii i mógłbym pomylić koła zębate z pizzą. ;)
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

Przepraszam za milczenie ale miałem za dużo na głowie. Myślę, że w piątek zasilę skład swą obecnością.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Będzie ktoś szedł na targi Fantastyki? Są w Wawie w marcu.
ODPOWIEDZ