[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1094
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 643 times
Been thanked: 521 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

No rewelacja, gratuluję :!:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Gratulacje!!!
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ecco »

Gratuluję. :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Krwawisz »

Gratulacje :) A jeszcze parę dni temu widziałem jak siedziała grzecznie w brzuchu ;)
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Larry »

Również gratuluję :wink: . A tak przy okazji pytanie- czy jest może gdzieś w necie lista gier jakimi dysponują gramajdowicze, czy jakbym chciał to sprawdzić to muszę osoba po osobie na bgg?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1094
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 643 times
Been thanked: 521 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Larry2903 pisze:Również gratuluję :wink: . A tak przy okazji pytanie- czy jest może gdzieś w necie lista gier jakimi dysponują gramajdowicze, czy jakbym chciał to sprawdzić to muszę osoba po osobie na bgg?
http://boardgamegeek.com/guild/collection/475?own=1
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: DJCrovley »

No prosze zaskoczylo mnie ze mozna :)
Własnie sprawdzilem jak tylko ktos ma profil bgg i jest podlaczony do gramajdy i ma swoje gry na bgg wylistowane to bedzie to pokazane. Czyli jest to jakies 60-80% naszych gier.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1094
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 643 times
Been thanked: 521 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Tak, nie wiem tylko, czy na gramajdzie jest to powszechnie znane i czy wszyscy aktualizują swoją kolekcję.
Wydaje mi się to bardzo fajnym narzędziem. np. choć bywam w Alibi raz na kwartał, zawsze będę wiedział do kogo się uśmiechnąć o dany tytuł.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Harun pisze:Tak, nie wiem tylko, czy na gramajdzie jest to powszechnie znane i czy wszyscy aktualizują swoją kolekcję.
Wydaje mi się to bardzo fajnym narzędziem. np. choć bywam w Alibi raz na kwartał, zawsze będę wiedział do kogo się uśmiechnąć o dany tytuł.
Moja częstotliwość wizyt w Alibii jest niestety ostatnio podobna, ale staram się aktualizować kolekcję na bieżąco :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1094
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 643 times
Been thanked: 521 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Pjaj pisze:
Harun pisze:Tak, nie wiem tylko, czy na gramajdzie jest to powszechnie znane i czy wszyscy aktualizują swoją kolekcję.
Wydaje mi się to bardzo fajnym narzędziem. np. choć bywam w Alibi raz na kwartał, zawsze będę wiedział do kogo się uśmiechnąć o dany tytuł.
Moja częstotliwość wizyt w Alibii jest niestety ostatnio podobna, ale staram się aktualizować kolekcję na bieżąco :)
Do Ciebie to już szczególnie wiem o co się uśmiechnąć. Taka gra na "I" :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Moja Indonezja jest do Twojej dyspozycji - gorąco polecam :)
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Mimo, że Kinga zajmuje sporo czasu. Zawsze znajdzie się chwila na granie. I tak byłem dzisiaj po raz kolejny w Alibi. (A podobno krążą plotki, że nie opuściłem ani jednego spotkania).

Grałem wpierw w Bluff'a, było fajnie ale wygrałem ;p
Potem prawdziwa rzeźnia na kosmicznym kadłubie. Jako pierwsza postać zginął mój sierżant, a jako ostatnia mój marines. Więc nie jest źle. Klimat (mimo że było głośno) wypas i nie mogę się doczekać dogrywki. Ku chwale Imperatora!!!11
I na deser RftG, byłem drugi hehe i pokonałem Marka sesese
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Michałku »

Witam,

czy ktoś z Was grywa w Game Of Thrones karcianego w Poznaniu? Próbujemy tą karciankę nieco rozkręcić, bo na razie mało nas do grania, a jakby zebrało się większe grono, zawsze byłoby ciekawiej.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: DJCrovley »

Napewno jedna osoba ma kopie. Ale granie w jedna i te sama gre caly czas jest nudne. :)
Choc przyznam ze karcianka jest niezla. tak zeby zagrac raz na 2-3 miesiace w sam raz.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Posiadam, posiadam - nawet z kilkoma dodatkami :) Niestety na czasie na granie ostatnio mi specjalnie nie zbywa, więc raczej się do kółka nie przyłączę :(
A gra bez wątpienia warta zainteresowania.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Michałku »

Gra jest naprawdę dobra i dlatego szukam większej ilości ludzi, z którymi można by pograć, bo na razie grono poznańskie jest dość skromne :(
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: DJCrovley »

No to w czym problem. zapraszamy w poniedzialek do nas na partyjke. napewno ktos do gry sie znajdzie
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Krwawisz »

Michałku pisze:Gra jest naprawdę dobra i dlatego szukam większej ilości ludzi, z którymi można by pograć, bo na razie grono poznańskie jest dość skromne :(
W ramach (chwilowego) odpoczynku od WH:I, mam zamiar się w ów gierkę zaopatrzyć - także niedługo z miłą chęcią do was dołączę :)
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Ouragan »

DJCrovley pisze:Ale granie w jedna i te sama gre caly czas jest nudne. :)
Jassssne.... Jakoś do BSG masz chyba odmienne zdanie :P :P :P

Michałku jakoś nie widziałem aby ktoś grał w karcianego Game Of Thrones w Alibi. Jak przyniesiesz może ktoś się skusi, ale wątpię byś nagle zaraził innych mega optymizmem do tej gry, chociaż wiesz.... szanse zawsze są... ponoć trzeba wierzyć :P :P Lepiej rzuć takie ogłoszenie w dziale odnośnie konkretnej gry, na jakiś forach jej fascynatów, albo stwórz osobny wątek. W Alibi możesz pograć w różne gry, ale tu z reguły nie przychodzą osoby chcące grać tylko w jedną grę, ale ot tak by się spotkać i zagrać w taką jaką akurat ktoś inny przyniesie.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Michałku »

W Alibi bywałem daaawno temu, także wiem jak działa ;) nawet z kimś stamtąd kiedyś grałem (nicka nie pamiętam), dlatego rzuciłem posta tutaj. Anyway, dzięki za odzew :)
@Krwawisz jeśli zdecydujesz się i będziesz chciał pograć - daj znać na PM, mogę jakiś instruktarz przeprowadzić ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Krwawisz »

Na pewno będę chciał pograć także dam znać :)
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Kuba,
Mozna Cie prosic o przyniesienie tego dodatku do El Grande
gdzie laczy sie karty z inicjatywa/ludzikami z kartami akcji ?
Chetnie tez zagram partyjke na miejscu.
Wingmakers
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rag »

Z okazji konferencji zdarza mi się raz w roku bywać w Poznaniu i oczywiście, korzystając z wolnych wieczorów, szukam okazji do pogrania w planszówki. Dotychczas korzystałem z gościnności Demnogonisa, ale on jest w tym roku zajęty (jeszcze raz gratulacje i życzenia zdrowia dla obu córek), więc pozwalam sobie zapytać tutaj. Czy ktoś nie miałby ochoty i czasu pograć w coś wieczorem we środę i/lub czwartek 20-21 X? (Niestety, w poniedziałek mnie jeszcze w Poznaniu nie będzie, bo wtedy problem byłby z głowy.) W razie potrzeby mogę coś przywieźć z mojej kolekcji - no dobrze, dobrze, wiem: "drzewa się do lasu nie wozi" - ale może ktoś ma ochotę na Stephenson's Rocket albo prototyp Alien Ascendancy...
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rag »

Gdyby ktoś jednak miałby ochotę w coś zagrać we czwartek wieczorem, proszę o kontakt. Widzę, że Lilu Cafe deklaruje się jako przyjazne graczom, więc może tam? Jeśli chodzi o dobór gier, to odrzucają mnie tylko party game i przygodówki, na resztę jestem otwarty (preferencja w kierunku ciut cięższych euro, ale nie gardzę i logicznymi, i wojennymi, i karciankami, itd.). Mam przy sobie Blue Moon City i Mykerinosa (zajmują mało miejsca, a to dobre gry są).
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: awek »

W czwartek wieczorem to niestety gra Kolejorz;-) .
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
ODPOWIEDZ