[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Jako jeden z wykorzystanych przez złowieszczego Roktera, po trzykroć zaprzysięgam zemstę!!! Nigdy więcej nie będę częścią planu, który ma dać mu dojść do zwycięstwa, chwały, tudzież wielu pięknych kobiet!!!

Albo inaczej i krócej... partyjka Wikingera solo? :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

no jak będziesz grac solo to na pewno mnie ograsz, ale jeśli podniesiesz rękawicę i zagramy we dwójkę, to obiecuję że już tak lekko nie będzie... :-) W poniedziałek o której?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Myślę, że będę już skoro świt o 17:30. Może od razu pierwszy raz zagram z rozszerzeniem, w końcu na razie tylko szczęście nowicjusza sprawiało, że się liczyłem w rozgrywce w wielkie W.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

będę koło 18.30.

p.s.
BTW Malwina rozłożyła mnie w Wikingera na yucacie - i to bynajmniej nie jednym/dwoma punktami ;-) jak ktoś szuka wyzwania, to polecam Wikingera w wersji jeden na jeden z panną M.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

W związku z rosnącą ilością moich porażek w Wikingera, jestem zmuszony wprowadzić kilka dodatkowych obostrzeń:

- nigdy nie gram na 4 osoby (bo trzeci i czwarty gracz są ewidentnie poszkodowani)
- nigdy nie gram na 3 osoby, jeśli rybacy nie podchodzą mi jak trzeba (wczorajszy przykład: wszyscy brali rybaków, kiedy tylko mogli, no i Kaśka skończyła z pięcioma, a ja - biedny miś - z trzema, przez co przegrałem)
- nigdy nie gram na 2 osoby z Malwiną, Silentem, ani nikim, komu zdarzyło się ze mną wygrać w rozgrywce jeden na jeden...

I nie chcę tu słyszeć żadnych komentarzy na temat baletnicy i przyciasnych bucików! Jestem niepokonany!!! - i tylko pechowe zbiegi okoliczności sprawiają, że ostatnio notorycznie dostaję od wszystkich bęcki! A kto twierdzi inaczej, tego wyzywam na pojedynek w Wikingera (oczywiście z uwzględnieniem powyższych regulacji i zastrzeżeń); pierwszeństwo przysługuje osobom pod widocznym wpływem alkoholu, powodującym przewlekłe okresy zaburzonego myślenia. Wolę mieć pewność, że tym razem mi się uda...

***

Wczorajszy wieczór wolałbym wymazać z pamięci:

- Wikinger - mieliśmy sobie zagrać z Nikodemem, ale oczywiście dosiadła się Kaśka, która - udając niewinne pacholę - rozłożyła nas jak chciała (ale z Nikodemem wygrałem ;-) )

- Through the ages - spektakurana porażka... I znowu wszystko przez Kaśkę, która pozwoliła wygrać Zbychowi. Z relacji Pjaja wynika, że w zeszłym tygodniu Kaska zrobiła dokładnie to samo. Na otarcie łez postawnowiłem wygrać chociaż w...

- Jungle Speed... i nic. Beznadzieja totalna, kompletna i niepodważalna...

- Korsar - jedyne zwycięstwo tego wieczoru - ale oczywiście całkowicie niezasłużone. Miałem na ręce trzech z czterech piratów obecnych w grze - a to przecież tak jakby los mówił do mnie wielkimi literami: JESTEŚ TAKI CIEŃKI, ŻE JEŚLI NIE DAM CI NAJLEPSZYCH KART W GRZE, TO NA PEWNO ZNÓW WSZYSTKO SPIEPRZYSZ... NO TO MASZ, FRAJERZE, ŻEBYŚ SIĘ NIE POPŁAKAŁ...

Nie pomogło. Całą noc chlipałem jak dziecko...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

trochę się na tym forum opuściłem wiec coś naskrobię

W poniedziałek jak zawsze fajnie, poznałem nowych ludzi ( Justyna i J... Jerzy?) prawie jak co tydzień. Fajnie że liczymy coraz więcej ludzi.

Ja natomiast inaczej od Roktera.
W condottiere (czy jakos tak) prawie wygrałem... prawie to znaczy postawiłem na szczęście i przegrałem;>
Potem Agricola, i wygrałem (tzn podzieliłem się zwycięstwem bo miałem tyle samo pkt, ale to też się liczy ;>)
Potem serie Prawa Dżungli i w to udało mi się wygrać nawet 2 razy (i nieważne ze zagraliśmy chyba z 12 razy)

Szkoda że nie ma Chaos_makera :evil:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Wrzuciłam na stronkę zdjęcia z ostatniego spotkania i z wypadu na Star Treka
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

DZIĘ-KU-JE-MY!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Thanks !

"Będę kontrolować twoje częstotliwości" -) - Nyota Uhura do Spocka przed ostatecznym bojem
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Kasia napomknęła na Gramajdzie, że w poniedziałek organizujemy przykościelną szkółkę Through the Ages. Na miejscu będą 2 lub 3 egzemplarze (pjaj - wpadniesz? ;-) ) oraz po jednym Nauczycielu do każdej sztuki. Dzięki temu od 6 do 9 osób będzie mogło poznać tę drugą co do fajności grę na świecie, by odtąd w przerwach pomiędzy patriami Wikingera móc pograć w coś niemal równie dobrego.

Jeśli ktoś z Was kisi grę w domu i dotej pory nie przynosił jej na spotkania, zachęcamy by przytargał swój egzemplarz i nauczał wraz z resztą wolontariuszy.

Proponuję zacząć o 19.00
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

rokter pisze:w poniedziałek organizujemy przykościelną szkółkę Through the Ages.[...] Dzięki temu od 6 do 9 osób będzie mogło poznać tę drugą co do fajności grę na świecie
Należy jeszcze zamieścić ostrzeżenie:

NAUKA THROUGH THE AGES WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. GROZI ZAPRZESTANIEM GRANIA W INNE PLANSZÓWKI ORAZ POWAŻNYM USZCZERBKIEM DOCHODÓW ZWIĄZANYM Z GRANIEM W PRACY W SYSTEMIE PBM. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: yosz »

a również pomniejszaniem kolekcji planszówek, bo wszystkie bledną przy TtA - jeżeli mogę grać we Sru przez Wieki (copyright by waffel) w tym samym czasie, to po co mam grać w coś innego :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze:Kasia napomknęła na Gramajdzie, że w poniedziałek organizujemy przykościelną szkółkę Through the Ages. Na miejscu będą 2 lub 3 egzemplarze (pjaj - wpadniesz? ;-) ) oraz po jednym Nauczycielu do każdej sztuki. Dzięki temu od 6 do 9 osób będzie mogło poznać tę drugą co do fajności grę na świecie, by odtąd w przerwach pomiędzy patriami Wikingera móc pograć w coś niemal równie dobrego.

Jeśli ktoś z Was kisi grę w domu i dotej pory nie przynosił jej na spotkania, zachęcamy by przytargał swój egzemplarz i nauczał wraz z resztą wolontariuszy.

Proponuję zacząć o 19.00
Ja się piszę. Wreszcie uzmysłowię Wam jak daleko tej podróbce do CYWILIZACJI. :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

dotychczas zgłosili się (na obu forach):

- Kmet
- Itsuma Oki
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Ja, ja ,ja!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Ok, zająłeś trzy miejsca.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Przy każdym stole jedno! W końcu niektórzy dodają swoje zasady, a ja chciałbym mieć obiektywne spojrzenie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: yosz »

nixnicky pisze:W końcu niektórzy dodają swoje zasady, a ja chciałbym mieć obiektywne spojrzenie.
Proszę się wytłumaczyć z dodawania zasad do TtA bo jestem ciekawy :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Ja tak ogólnie, nie wiem jak to jest w TtA ;)
spiderblazz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: spiderblazz »

Rezerwuje jedno miejsce.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Chętnie się jutro pojawię i mogę się podjąć roli Wielkiego Nauczyciela i Wielkiego Interpretatora zasad TtA ;) Od razu jednak zastrzegam, że będę chciał uczyć od razu pełnej wersji gry, gdyż dotychczasowe moje doświadczenia z nauką TtA wskazują, że wersja uproszczona w ogóle nie pokazuje obrazu gry, a z kolei wersja zaawansowana na tyle nie różni się od pełnej w tłumaczeniu, że można od razu omówić pełną.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

- Kmet
- Itsuma Oki
- nixnicky
- spiderblazz
- idha

zostały jeszcze 4 wolne miejsca.

paweł, o której będziesz?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Powinienem być ok. 18.30, żeby rozstawić plansze i o 19 rozpocząć naukę.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Jeśli chodzi o TtA to też mogę się poświęcić i pouczyć innych zasad ;)

Ponadto mam inne ogłoszenie. Czy znajdą się chętni na spotkanie w przyszłą niedzielę lub inny niedaleki termin na Sukcesorów Aleksandra Wielkiego (na 4 graczy) lub Here I Stand (6 graczy)? Grac można u mnie.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Longinus997 pisze:Jeśli chodzi o TtA to też mogę się poświęcić i pouczyć innych zasad ;)
Zbyszek, żeby uczyć trzeba najpierw samemu znać :P
ODPOWIEDZ