[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

no to jesteśmy ugadani.
do zobaczenia o 18.00

p.s.
"spotkajmy się w knajpie, mam coś dużego do pokazania"... a potem się ludzie dziwią, że dziewczyny tak trudno namówić na planszówki :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

rokter, marek123: Zdecydowanie wybieram się na 18. Czy znajdzie się jeszcze miejsce przy grze dla kolejnego gracza żądnego wrażeń planszówkowych?

Pozdrawiam
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Witam

Po obciążającym mózg wieczorze planszówkowym niestety muszę wysilać szare komórki jeszcze w pracy (o zgrozo!).

Wczorajszy wieczór i gry w które zagrałem:

- 1x Eufrat i Tygrys - niekwestionowany zwycięzca. Rewelacyjna gra, dużo strategii, logicznego myślenia i tego co tygryski lubią najbardziej (i eufratki??) ;)
- 2x Chang Cheng - z wielkim bólem i walcząc z własnym ego (dwie sromotne porażki) muszę przyznać, że gra jest niezła. Jest grą do której chcę definitywnie wrócić i WYGRAĆ!!! :)
- 1x Ligretto - grałem już wcześniej. Szybka, nerwowa gra. Nic dodać, nic ująć.
- 2x Pentago - Kolejna minimalistyczna gra logiczna. Rozgrywka wydłuża się w miarę umiejętności graczy. Zobaczymy jak to się sprawdzi w dłuższej praktyce. Plus fajny bajer z obracaniem plansz.

Nie udało nam się zagrać w Notre Dame (skończyliśmy na tłumaczeniu zasad), ale za tydzień mam nadzieję wypali. Dzisiaj sobie wydrukuję instrukcję i w wolnym czasie przeczytam.

A więc miłego dnia i do zobaczenia wkrótce.

Grający w Chang Cheng - jakie są wasze wrażenia z gry?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Wywołany do tablicy przez cannehalapodzielę się swoimi wrażeniami z Chang Cheng.
Moje ego na szczęście na rozgrywce nie ucierpiało - dopisało szczęście początkującego i pierwszą grę udało się wygrać. Niezależnie jednak od wyniku gra naprawdę mi się spodobała. Dużo kombinowania, istniejący, ale dający się ograniczyć element losowy, spora interakcja i niepewność do samego końca, kto będzie zwycięzcą. Z nowych gier, w które zagrałem ostatnio z pewnością jedna z najlepszych pozycji.

We wcześniejszej części wieczoru zaliczyłem wspaniałą partię w Grę o Tron, gdzie z powodzeniem udało się bronić honoru rodu Baratheonów. Rozgrywka była bardzo wyrównana i przez cały czas strony trzymały się w szachu ale dzięki pomocy doradców z rodu Tyrellów i Martellów Baratheonowie zakończyli grę przed czasem.

Tradycyjna partia Sabotażystów tym razem okazał się być domeną złych krasnoludków. Na trzy podejścia tylko raz udało się dojść do skarbu.

Na koniec jeszcze partyjka z rokterem w rewelacyjne moim zdaniem Pentago. Wynik rozgrywki pominę milczeniem :wink: - powiem tylko jedno: rokter - żądam rewanżu :wink:
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

GoT rzeczywiscie byl bardzo statyczny, z mojego wywiadu wynika jednak ze gdybyś nie wygrał to w następnej turze rozpoczeło by sie piekło i chufce hufce rycerstwa ruszyły by na wrogów.

Krasnale jak zawsze zabawnie. I wyścig po galaktyce, super gierke, za tydzien chcialbym zagrac z raz jeszcze.

Kto ma ochote i mozliwosc zagrania w Twilight Imperium niech sie szybko okresla, najlepsze terminy to sobota albo ta (2 lutego) albo nastepna (9 lutego).

Mam nadzieje ze gracze stana na wysokości zadania i sie zorganizuja.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Ad. Chang Cheng. Gra faktycznie przyjemna, klimatem przypomina mi Samuraia - dużo kombinowania i rozważania różnych możliwości, ale w sposób niezbyt męczący i nawet ok północy nie nużyła. Idealny jest dla mnie czas rozgrywki. Jedyne do czego bym się przyczepił, to estetyka. O ile żetony i tor punktacji jest ładny, to ilustracje na planszy Chin są słabiutkie i dla mnie dyskwalifikują tę grę przy cenie 140 zł (no cóż, jestem estetą).

Ad. TI3. Dla mnie 2 II odpada. 9 pewnie bym zagrał, ale też nie obiecuję (zależy od wyników sesji, ewentualnych poprawek).
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Zagrałem w:

Eufrat i Tygrys - grałem drugi raz i podoba mi się coraz bardziej, chociaż czasem szło wolno ;)
Chang Cheng - nie wiem co powiedzieć; mechanika przyjemna, czas gry optymalny, dużo możliwości, ale mi się nie podoba... może byłem zmęczony... spróbuje podejść do niej jeszcze raz - może zobaczę w niej to coś. Po jednej rozgrywce czuję się jak po Tikalu - zmęczony i nie mam ochoty w nią nigdy grać. Całe szczęście jest krótka i pewnie spróbuję :)
Ligretto - wygrałem więc mi się podobała ;) Mam nadzieję, że przegram następnym razem i wyrobię sobie zdanie
Finstere Flure - graliśmy w 5 osób, ale nie było przestojów, dzięki czemu grało się szybko i przyjemnie - zwłaszcza podczas drugiej rozgrywki z dwoma potworami, które pożerają od samego początku - nikomu nie udało się uciec :twisted:

Może na poniedziałek są chętni na Marvel Heroes (wymagana minimalna znajomość zasad ;))
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Ostatnie spotkanie było miodne niesłychanie. Zagrałem w:

- Eufrat i Tygrys: muszę przyznać, że po półrocznej przerwie od pierwszej i – do poniedziałku – ostatniej rozgrywce w EiT, powrót wypadł bardzo, bardzo zachęcająco.
Gra wprawdzie zupełnie nie w moim stylu (móżdżenie, niezbyt imponująca oprawa graficzna, wysoki poziom abstrakcji i kosteczki zamiast figurek ;-)) ale rozgrywka sprawiła mi dużą frajdę. Jakby jeszcze wszyscy nie rzucili się mnie tłuc („bo on już w to grał!!!”) to byłoby bardzo blisko ideału.
Acha – w kategorii najbardziej koszmarne tłumaczenie zasad ta gra jest w moim rankingu na szczycie szczytów. Czytałem instrukcję kilka razy przed wieczorem, a mimo to i tak udało mi się kilka rzeczy w tłumaczeniu przeoczyć (lub co gorsza przekręcić, za co przepraszam).
Gratulacje dla Tomka/Bartka/Arka ;-) który rozłożył nas wszystkich w pięknym stylu.
Mam nadzieję na powtórkę w przyszłym tygodniu – ale zdecydowanie już bez tłumaczenia zasad (edrache i cannehal – bylibyście chętni? serka nie pytam, bo tego forum nie czyta).

- Chang Cheng – bardzo dobra i sympatyczne gra, idealnie wpasowująca się w mój osobisty profil bardzo dobrej i sympatycznej gry (czytaj: ładna :-), krótka :-), z fajnymi gadżetami :-) i zaletami drugorzędnymi, takimi jak lekko-pół-średni poziom móżdżenia, ciekawa mechanika oraz pewien element niepewności i blefu wynikający z zagrywania zakrytych kart akcji). Pycha.

- Ligretto – koszmar, koszmar, koszmar. Ale bardzo sympatyczny ;-) (innymi słowy - dobre, ale nie moja działka; niemal zawsze wymiękam w grach symultanicznych – swego czasu flix mix śnił mi się po nocach i nie były to miłe sny)

- Pentago – niby „tylko” zapgrejdowane kółko i krzyżyk – ale za to jak cudownie zapgrejdowane! Generalnie nie przepadam za grami abstrakcyjnymi, bo są całkowicie pozbawione mojej ukochanej fabułki, historii, która ubarwia chwile spędzone nad planszą, ale Pentago ma w sobie coś naprawdę wciągającego. Prawdopodobnie owo „coś” to niesłychana prostota zasad (które tłumaczy się w góra 15 sekund – i to jeśli ktoś mówi baaaaaardzo, baaaaardzo wolno) i krótki czas rozgrywki, sprawiający, że niemal po każdej grze pada zwyczajowe: „To co? Może jeszcze raz?”. Idealna pozycja na nasze planszówkowe spotkania, kiedy często dwie osoby czekają na zakończenie partii przy innych stołach, a nie wiedząc kiedy to nastąpi, nie chcą zaczynać czegoś, co zajęłoby więcej niż 5 minut. (pjaj: oczywiście wyzwanie przyjęte :-) )

Podsumowując: kiedy wreszcie będzie następny poniedziałek?!

p.s.
Czy ktoś ma telefon do Brety i innych osób, które raczej nie zaglądają na nasze forum i mogą nie wiedzieć o przeniesieniu terminu i miejsca naszych spotkań? Dobrze byłoby je poinformować. Ze swojej strony podrukowałem trochę mini-ulotek z mapką dla zbłąkanych planszówkowiczów, które przekazałem Lotharowi do obu Bardów (ale i tak można by podzwonić do nieforumowych znajomych, którzy odwiedzali nas dotąd w czwartki, a nie pojawiają sie w poniedziałki).
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:edrache i cannehal – bylibyście chętni? serka nie pytam, bo tego forum nie czyta.
Bardzo chętnie a serka nie pytaj, mimo, że nie czyta forum ;) - chyba i tak nie miałby ochoty
rokter pisze: Czy ktoś ma telefon do Brety i innych osób, które raczej nie zaglądają na nasze forum i mogą nie wiedzieć o przeniesieniu terminu i miejsca naszych spotkań? Dobrze byłoby je poinformować. Ze swojej strony podrukowałem trochę mini-ulotek z mapką dla zbłąkanych planszówkowiczów, które przekazałem Lotharowi do obu Bardów (ale i tak można by podzwonić do nieforumowych znajomych, którzy odwiedzali nas dotąd w czwartki, a nie pojawiają sie w poniedziałki).
Z tego co się orientuję do Breta była na pierwszym spotkaniu, ale nie jestem pewien na 100%, bo byłem bardo zmęczony
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Czy moglby ktos wziasc ticket to ride na najblizsze spotkanie chcialbym sie blizej przyjrzec zawartosci opakowania przed ew zakupem :) co sie wogole szykuje ?
Wingmakers
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ok. wezme Ticketa. A oprócz tego szykuje się na pewno Eufrat i Tygrys, Notre Dame (przeczytanie instrukcji przed poniedziałkiem w obu przypadkach wysoce wskazane), Chang Cheng, Mall of Horror i pewnie z 20 innych gier ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Dzisiaj w twilighta gralo 3 osoby (ja-Lzyx , Yog-kameleony i Radziecki-zergi ;p ) walka byla zazarta i wojny toczyly sie prawie od poczadku, szkoda ze bylo tak malo osob.

Za tydzien też gramy i jak zwykle szukam graczy. Grać przewiduje na starych kartach strategi (gra sie zupelnie inaczej ale z 2VP za imperial znacznie przyspiesza rozgrywke). Dzisiaj gralismy niecale 5h (czesciowa nauka zasad) wiec przy grze w 6 osob gra nie powinna przekroczyc 9-10h.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Kto sie wybiera na spotkanie jutro?
Ja bede okolo 19.00 i wezme to co zwykle. Mam jedna prosbe. Czy ktos moglby przyniesc Arkham Horror?
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Ja bede ok 18:30

A AH zeczywiscie niezly pomysl, sam bym sobie zagral ;D, napewno ma Rokter ale czy wezmie ?
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
juni
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: juni »

jest już pełna ekipa na jutro przy Notre Dame? czy może czytanie instrukcji rozmija się z celem? :wink:
cannehal: dzięki za link do ilustracji!
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Arkham Horror oczywiście mam, ale niestety przeczytałem o Waszym zapotrzebowaniu dopiero dzisiaj rano, kiedy siatę z grami miałem juz w samochodzie pod robotą. W takim razie przyniosę AH w przyszłym tygodniu - raczej do oglądnięcia (bo bezwzględnie odradzam grać w AH bez "atmosferki" i w szumie dobiegącym od strony sąsiednich stolików).

Co do Notre Dame - to ostatnio na grę deklarowały się 4 osoby (włącznie z właścicielem - pjajem) więc jedno miejsce jest wolne na pewno (a być może i dwa, bo aż mi się wierzyć nie chce, ze WSZYSCY przeczytali instrukcję ;-) ). Z Notre Dame wiąże się też moja prośba - czy moglibyśmy zacząć po 20.00? Przyjde prawdopodobnie z kumplem, który pogra mniej więcej do tej godziny, a z racji całkowitego nieobycia z planszówkami, będzie potrzebował mojej ojcowskiej opieki ;-)

p.s.
bede kolo 17.45
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

rokter pisze:Arkham Horror oczywiście mam, ale niestety przeczytałem o Waszym zapotrzebowaniu dopiero dzisiaj rano, kiedy siatę z grami miałem juz w samochodzie pod robotą. W takim razie przyniosę AH w przyszłym tygodniu - raczej do oglądnięcia (bo bezwzględnie odradzam grać w AH bez "atmosferki" i w szumie dobiegącym od strony sąsiednich stolików).
Ja znaju, ja znaju. Niestety ze wzgledu na brak egzemplarza AH oraz chetnych do grania w innych warunkach niz Alibi chcialbym sprobowac zagrac w pubie. Jestem przekonany, ze we wlasciwym skladzie uda sie osiagnac, jesli nie atmosfere, to chociaz atmosferke, nawet jesli bedzie bardziej przypominac Armie Ciemnosci niz Zew Cthulu.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Notre Dame - ja nadal się piszę i możemy zagrać od 20. Z tego co zauważyłem pjaj i tak przychodzi po 19 jakoś dopiero. Prawda?

Ja będę na 18.15 - 18.30. Czy w związku z tym będzie można się podpiąć do gry w którą zamierzasz grać z kumplem? Chyba, że na dwie osoby. Co zamierzasz mu tłumaczyć?

Poza tym zagram w to, co akurat dogadamy na miejscu. Może kolejna partyjka w Eufrat i Tygrys? ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Na początek nie chcę go przerażać nadmiarem trudnych do zapamiętania zasad, a jako że ożywił się słysząc o zombich i wbijaniu noża w plecy, zagramy pewnie w Mall of Horror (od 3 do 6-u graczy). Acha - grałem w weekend w En Garde z żonką i bardzo nam się spodobało. Proste jak budowa cepa, ale z możliwością kombinowania. Kto będzie miał chwilkę (pojedynczy pojedynek zajmuje max. 5 minut, standardowo gra się do pięciu zwycięstw), niech sobie dzisiaj koniecznie wypróbuje, bo naprawdę warto.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Mimo że przez jakiś czas było to zagrożone - cały weekend z gorączką w łóżku - jednak nie ominę dzisiejszego spotkania. Notre Dame pozostaje więc aktualne. Nie widzę problemu, żeby zacząć o 20-tej.

Postaram się przyjść ok. 19 i tę godzinkę mogę poświęcić np. na Duel in the Dark albo Battleline, jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

Oczywiście musi się też znaleźć czas na rewanż w Pentago :wink:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Oczywiście.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

niestety w przeciwieństwie do Pjaja dzisiejsze spotkanie nie było w ogóle zagrożone - przez caly weekend było wszystko ok - do dzisiaj. Rozchorowałem się i nie chcę Was pozarażać (bo to przeziębienie jest trochę zaraźliwe, no i żona mi nie pozwala ;)), więc muszę sobie dzisiaj odpuścić :(
Udanego spotkania (napisał zazdrosny edrache ;))

PS. żona jednak właśnie zobowiązała się zorganizować mi planszówkowy wieczór, więc jakoś przeżyję
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

moja też czasami gra ze mną z litości - kiedy czuję się samotny, chory i nieszczęśliwy :-)

btw. pozdrów Kornelię i zapytaj, kiedy wreszcie do nas wpadnie.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
juni
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: juni »

mam nadzieję, że zdołam ogarnąć jeszcze szare karty postaci, ale już podpisuję się pod Notre Dame :) g. 20 - jak najbardziej!
cannehal, masz ze sobą Cytadelę? narobiłeś wczoraj smaku, a do tego doszczętnie ograbiłeś... pora na rewanż! :wink:
JK
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

rokter: czytam sobie instrukcję do Mall Of Horror, wydaje się dosyć łatwa. Ile planujesz tłumaczyć zasady koledze?

juni: Wziąłem cytadelę. Nie wiem czy sam dam radę zagrać, ale jak znajdziesz chętnych, to w razie czego służę grą.

pjaj: jak się w końcu wszystko jakoś ułoży to może z Tobą zagram w jakąś grę na 2-ch np. w Duel albo w Hannibala.
ODPOWIEDZ