(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Przeciez w Sword of Rome sie nie skonczy w piatek.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

Im więcej osób to ciekawsza ale i dłuższa rozgrywka może być.
Gdyby gracze byli zapoznani z grą - mogę przesłać materiały lub po obejrzeniu filmików z prezentacją - to od 16 da się spokojnie skończyć a nawet od 17:00.
Na dodatek pomaga znajomość innych gier jak przykładowo Washington war, Sukcesorzy, Hannibal RvC itd; bo to podobny system.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

No ja bardzo chetnie zagram w SoR ale nie w piatek. Nie jestem tak optymistycznie nastawiony do czasu trwania. Na BGG jest 6h a tam i tak przewaznie jest zbyt optymistycznie. Poza tym ja moge max od 17 i to tak z poslizgiem pewnie. Secret Weapon of Reich bedzie ok do 3 razy sztuka w koncu z prawidlowymi zasadami
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Speedy_new pisze: 05 gru 2019, 13:59 No ja bardzo chetnie zagram w SoR ale nie w piatek. Nie jestem tak optymistycznie nastawiony do czasu trwania. Na BGG jest 6h a tam i tak przewaznie jest zbyt optymistycznie. Poza tym ja moge max od 17 i to tak z poslizgiem pewnie. Secret Weapon of Reich bedzie ok do 3 razy sztuka w koncu z prawidlowymi zasadami
Mogę spróbować też i Secret Weapons. To poszukam zasad online.
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

Trwające od kilku tygodni ustalenia z władzami Wydziału dotyczące działalności klubu w tym roku akademickim i dalszej przyszłości nie zostały jeszcze formalnie zakończone, ale dobiegają końca. Generalnie działamy dalej, jak dotychczas. Najistotniejszą zmianą jest zmniejszenie liczby uprawnionych do pobierania kluczy do sal (kluczników) do 10, co w takiej formie zostało już zaakceptowane. W związku z tym, że toczyły się różne dyskusje na ten temat, chciałbym zaznaczyć, że początkowo proponowano mi, żeby to było 6 osób. Gdy nowe ustalenia wejdą w życie, co nastąpi zapewne w ciągu najbliższego tygodnia, dam znać. Osoby, które są klucznikami, poinformowałem o tym i będą dbać zwłaszcza o to, by o newralgicznych porach (główne spotkanie w piątek i spotkania grupy testowej Moonson w środę) klub działał bez zakłóceń. Z nowości, tak jak już swego czasu informowałem, będziemy mieli na stałe salę 520, z czego w piątek już od godz. 15. Poza tym minimalnie (o godzinę) zmieni się też w piątek dostępność sal 516 i 534.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Michałowi Hermanowi za przekazanie klubowi 3 gier planszowych. Gry te przekazałem Wydziałowi na potrzeby studentów, czego od nas w tym roku oczekiwano. Ja od siebie dołożyłem 2, więc w sumie przekazaliśmy 5 gier. Wyrażane są też wobec klubu inne oczekiwania. Nie będę się o nich w tym miejscu rozwodził. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc w działalności klubu, zapraszam do kontaktu przez prywatne wiadomości albo mailowo.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

Mogę przynieść to Secret Weapon of 3 Reich (mogę ta grę tez tanio sprzedać) ale w razie czego przyniosę chyba W imieniu Ziemi.
A może lepiej zagrać w Democratic under siege i mam spolonizowana wersję - to gra idealna na 3 osoby.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

berem pisze: 06 gru 2019, 12:50 A może lepiej zagrać w Democratic under siege i mam spolonizowana wersję - to gra idealna na 3 osoby.
Jak wytłumaczysz zasady to chętnie spróbuję, raczej nie zdążę czasu już przeczytać niczego przed 17.
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

Informuję, że otrzymałem potwierdzenie, iż działalność Klubu „Agresor” została zatwierdzona przez Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej na rok akademicki 2019/2020.

Rozkład zajęć

ŚRODA (grupa testowa gier „Monsoon”):
Sala K17 – godz. 16.00-22.00

PIĄTEK:
Sale: 520, 548 – godz. 15.00-23.00*
Sale: K17, 431, 516, 519, 639 – godz. 16.00-23.00*
Sala 534 – godz. 17.00-23.00*
* – w piątek do pobierania kluczy do godz. 23.00 uprawnione są wyłącznie następujące osoby: Sylwester Borkowski, Marcin Dąbała, Ryszard Kita. Pozostali uprawnieni są do pobierania kluczy do godz. 22.00.

SOBOTA i NIEDZIELA:
Sale: K17, 516, 519, 520, 548 – godz. 9.00-22.00

Osoby uprawnione do pobierania kluczy:
1. Sylwester B. "berem" (planszówki wojenne)
2. Marcin D. "Kostyr" (eurogry)
3. Maciej D. "xardas12r" (gry bitewne)
4. Sebastian K. "Assaultmarine" (grupa „Star Wars: Przeznaczenie”)
5. Ryszard K. "Raleen" (planszówki wojenne & koordynacja całości)
6. Piotr M. "pioma11" (eurogry)
7. Kornel M. "korne" (eurogry)
8. Agata P.-K. "najata" (grupa testowa gier „Monsoon”)
9. Krzysztof W. (grupa testowa gier „Monsoon”)
10. Adam W. "Dopler" (RPG)

Co do osób uprawnionych do pobierania kluczy, jestem zwolennikiem podawania jak najmniejszej ilości danych w internecie, ale wobec ograniczenia liczby kluczników obecnie tego nie unikniemy. Z czasem, gdy wszyscy będą lepiej orientować się kto jest uprawniony do pobierania kluczy, mogę imiona i nazwiska zastąpić nickami forumowymi.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 10:19 przez Raleen, łącznie zmieniany 2 razy.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

To przyniosę też Democracy... i nie jest za bardzo trudna ale są karty i by wygrywać to dobrze je wcześniej poznać. Ale i tak emocji nie zabraknie. Tylko to gra dla idealnie dla 3 osób.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Jakiess plany na jutro?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Speedy_new pisze: 12 gru 2019, 10:04 Jakiess plany na jutro?
Może "Diuna"? Mogę wziać, ale trzeba min. 4 chętnych.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Diuna sie nie skaluje dobrze na 4 osoby. Ostatnio gralismy i skonczylismy w 3 rundzie sojuszem Imperium +Fremeni zajmujac 5 strongholdow z 4 wymagsnych do wygranej w sojuszu. W zasadzie nawet sporo szanse ze skonczylibysmy w 2 ale przy ryzyku ze cos by nie wyszlo wtedy musielibysmy grac dluzej.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ok, to min. 5 ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

A może dałoby się zagrać w: Battlestar Galactica, 878 Vikings, Blackbeard, Bogowie wikingów, Clash of culture, Commands Color Epic, Europe in turmoil, Democracy under siege, Game of thrones Oatbreaker, Last night on the earth, Manoeuvre, Rebel Raiders on the high seas, Sword of Rome, Talon, Tsushima, W imieniu ziemi?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

berem pisze: 12 gru 2019, 19:01 A może dałoby się zagrać w: Battlestar Galactica, 878 Vikings, Blackbeard, Bogowie wikingów, Clash of culture, Commands Color Epic, Europe in turmoil, Democracy under siege, Game of thrones Oatbreaker, Last night on the earth, Manoeuvre, Rebel Raiders on the high seas, Sword of Rome, Talon, Tsushima, W imieniu ziemi?
To wezmę 878 i zobaczymy czy znajdą się chętni. A jeśli nie to ja chętnie we "W imieniu ziemi" zagram; ew. coś na więcej osób, jeśli z zielonego forum ktoś będzie chciał dołączyć.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Ja chetnie W Vikingow, Last Night on Earth,Clash of culture, Game of thrones Oatbreaker tez ale to chyba lepiej grac na 6+ graczy tak samo z Democracy under siege ale to nie wiem czy gra na piatek.
Reszta tez jest ok ale zdecydowanie wiekszosc z nich to nie jest gra na piatek albo tak jak Battlesttar najlepiej grac w 5-6 osob. Z reszta to tez moze byc dlugie.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

Wikingowie to wiadomo 2 strony konfliktu lecz sporo różnorodnych dodatków, Game of throne outbreaker to szybka gra lecz można grac już od 5, Battlester Galactica kiedy wreszcie poleci, Democracy under siege ja oststnio rozgrywam na 3 osoby w ciągu 4 godzin i chyba Clash of Culture może być dłuższe a dawno nie grałem.
W razie czego bardzo chętnie mogę rozegrać W imieniu Ziemi ale to na 2 osoby.
Kiedy przyjdą (albo wrócą) takie czasy by można było się omówić na 5 i więcej graczy?
W razie czego jest możliwość wzięcia kluczy do sali już od godziny 15:00.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Tak ale niektorzy pracuja a dodatkowo musza dojechac. 15 tylko w weekend.
Awatar użytkownika
Draqe
Posty: 166
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:12

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Draqe »

Jeśli się uda byłbym chętny na Battlestara, postaram się być przed 17
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

To chyba Battlestara nie będę brać bo ciężki a chyba 3 osoby są tylko chętne i ewentualnie mam chyba jeszcze jednego chętnego.
Wezmę, bo lekkie: W imieniu Ziemi, Bogowie wikingów, jedną z rosyjskiej produkcji kosmicznych bitew i to wszystko na 2 osoby.
Mogę jeszcze wziąć Democracy under siege na 3 osoby.
Coś jeszcze?
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Tylko po co nosic gry na 2 osoby skoro bedzie co najmniej 3 graczy:-)
Awatar użytkownika
Draqe
Posty: 166
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:12

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Draqe »

W takim wypadku wezmę ze sobą Agricolę na wszelki wypadek
Niestety będę po 17, prawdopodobnie ok. 17:30
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Ja też będę chwilę po 17:00 najpewniej. Jak chcesz, to biorę 878 - na czterech idealne rozwiązanie.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: berem »

A była szansa na Battlestara. Na drugi raz piszcie to przyniosę.
Jednak za tydzień a może i w kolejnym tygodniu będę zajęty mam nadzieję kończeniem zaczętej tydzień temu kampanii.
Ale może znów coś wypadnie i będę miał czas np. na Galaktyke.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 927 times
Been thanked: 204 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: ZygfrydDeLowe »

berem pisze: 13 gru 2019, 19:02 A była szansa na Battlestara. Na drugi raz piszcie to przyniosę.
Jednak za tydzień a może i w kolejnym tygodniu będę zajęty mam nadzieję kończeniem zaczętej tydzień temu kampanii.
Ale może znów coś wypadnie i będę miał czas np. na Galaktyke.
I jak widać spokojnie można próbować brać te tytuły na >5 ;)
Dzięki za wczorajszą rozgrywkę. Battlestara też chętnie spróbuję przy okazji.
ODPOWIEDZ