(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: seRrz »

berem:
niestety nie znam tych wymienionych przez Ciebie.. ciężko się więc na coś decydować. Jestem raczej początkujący :)

leo:
nie wiem czy zdążę na 16tą, ale przy braku kombajnów mógłbym spróbować (nie znam zasad)
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Ok. SeRrz poczekam.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

jingowawa pisze: byłem drugi...Wiecznie drugi
Nie martw się... ja przez długi czas byłem ostatni, potem przez parę tygodni przedostatni - planszówki uczą też cierpliwej pokory... Ostrzę siekierę :twisted:

Widzę, że szansa na Peryklesa w tym tygodniu mała (od razu zapisuję się do tego za tydzień, a także do Cuby za dwa tygodnie! :) ).
Przyniosę więc Syllę, może też Power Struggle (ostatnio udana partia w Monsoonie, może będą chętni), ale gotów też się podłączać do innych rzeczy (np. do Greeda) :) .
Prawdopodobnie będę krótko po 16.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

Leo pisze:Szukam na jutro chętnych na Szoguna. Mogę wytłumaczyć zasady.

Będę o 16.
a może wpierw partyjkę Memori`44 Overlord (dla 8 graczy) z scenariuszem Hedgerow Hell


Potem szoguna moge tyż zagrać ^^
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Micelius pisze:
jingowawa pisze: byłem drugi...Wiecznie drugi
Spoko nie martwię się, zawsze znajdą sie lepsi... Na szczęście to przypadłość zdarzająca mi się tylko w Cube :D

Ja niestety mam dzisiaj dłuższe siedzenie w pracy i nie dam rady wpaść do agresora. Miłej gry wszystkim!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

jingowawa pisze:Ja niestety mam dzisiaj dłuższe siedzenie w pracy i nie dam rady wpaść do agresora. Miłej gry wszystkim!
A ja wziąłem dziś ze sobą Na Grunwald!... 8) Jak zwykle :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Będę o 16tej :) (no dobra, będziemy, żeby nie było :wink:)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

kromka pisze:
Leo pisze:Szukam na jutro chętnych na Szoguna. Mogę wytłumaczyć zasady.

Będę o 16.
a może wpierw partyjkę Memori`44 Overlord (dla 8 graczy) z scenariuszem Hedgerow Hell


Potem szoguna moge tyż zagrać ^^
Dzięki, ale Memoir jest dla mnie zbyt losowy. Poza tym chciałem dziś wyjść nieco wcześniej.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: e.Paku »

Właśnie się okazało że ja też będę mógł wpaść po dłuższej nieobecności :)
Będę miał ze sobą 51. Stan i pewnie Na Grunwald! gdyby było więcej chętnych niż mógłby pomieścić egzemplarz Garga ;)
Chętnie się do czegoś przysiądę na miejscu.
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: blind887 »

chciałem dzisiaj wpaść ale chyba nic z tego :(

no chyba ze bedzie ktos grał w battlestar galactica to przewróce niebo i ziemie i wpadnę :)
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ostry »

bart8111 pisze:
zephyr pisze:hmm a teraz za dużo ludzi do greeda, ale może pójdzie lepiej niż w zeszłym tygodniu i ktokolwiek zagra :)
Jest tak: ostry, staszek, melee, ja, i z Tobą by było 5 osób czyli akurat komplet. Przemekk pisał parę postów wyżej, że go nie będzie.
Ok, to widzę, że mamy niezły skład. Będę przed 17.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Dzisiaj na przekór trwającym właśnie targom w Essen, na stołach królowała klasyka: Puerto Rico, Shogun, Imperial, Greed, Memoir '44, Jungle Speed, Game of Thrones, Samuraj i trochę drobnicy.

Mnie się udało zagrać w:

Strozzi w pięć osób. Jak nie lubię gier licytacyjnych, tak Strozzi nieodmiennie sprawia mi radość. Być może dlatego, że to jest trochę taka gra licytacyjna bez licytacji :wink: Udało mi się być drugim, czyli mam swój mały sukces :)

Potem szybciutko w Aber bitte mit Sahne czyli po prostu placki owocowe. Swoją pozycję zmilczę :lol:

A na koniec odbyliśmy dwie trzyosobowe partie w Samuraja. Pierwsza była zwyczajna (czyli walka do końca, sporo zwrotów akcji i niespodziewany zwycięzca :) ), ale podczas drugiej zdarzyło się coś zaskakującego - walka była ostra już od początku, sporo wczesnego wystawiania żetonów specjalnych, ostatnie cztery figurki zgarnął jednym ruchem jeden gracz i wydawało się, że wygrał. Odsłoniliśmy parawany i :shock: KAŻDY z nas miał po cztery figurki jednego rodzaju i po trzy figurki w dwóch pozostałych rodzajach :!: Po zasięgnięciu rady grających przy sąsiednich stolikach i przewertowaniu instrukcji pogratulowaliśmy sobie POTRÓJNEGO zwycięstwa :lol: Dla mnie szok :shock: Jeszcze nigdy nie widziałem takiej sytuacji w żadnej grze.

Dziękuję wszystkim współgraczom - mam nadzieję, że bawiliście się równie dobrze, jak ja :wink:

Za tydzień znowu werbuję chętnych do czegoś cięższego. No i oczywiście tradycyjnie przynoszę...nie - nie powiem co :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Dziś grałem w Memoir'44: Overlord.

Po uprzednim zadaniu druzgoczących strat wojskom anglo-amerykańskich najeźdźców, dzielne wojska Wehrmachtu i Waffen-SS, śmiałym manewrem, wycofały się na z góry upatrzone pozycje.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Na początek Strozzi - dla mnie poprawione Medici, losowość w normie (jak powiedzmy w Ra). Podobny mechanizm licytacji na przewagi w towarach jak w Medici, patrzenia na szybkość statku też działa nieźle zwłaszcza przy portach których towary i tak nie interesują danego gracza, a gra nie każe mi szacować ile pkt jest coś dla mnie warte tylko po to żeby potem wrzucić shita bo wartość moich towarów jest silnie zależna od tego co wylosują i kupią wszyscy inni gracze... co jest podstawową mechaniką Medici. 2 stopniowa pseudo licytacja i kafelki które umożliwiają trochę kombinowania to fajne rozwiązanie.

Potem Greed - strasznie dziwne wrażenia, gra mi się podoba - mechanizmy są proste a ich konsekwencje złożone... ale gra jest jakaś taka niedorobiona... brakuje jej trochę dopracowania, w ostatnich turach wszyscy mają kasę, a tylko 2 karty z VPkami do kupienia, mechanizm upadania spółek też taki dziwny, bo za łatwo przenosić dobra między spółkami i jeśli w danej turze ogłaszam upadłość spółki to nie opłaca mi się nic zarobić... zupełnie nie rozumiem sensu tej reguły, IMO lepiej by się grało jakby dochód z ostatniej tury też wliczał się do wypłaty - grałoby się ostatnią turę i uniknęło idiotycznego oddawania wszystkiego za przysługę w następnej (bądź poprzedniej) turze. Swobodny przepływ dóbr też jest trochę fajny a trochę nie... wolałbym chyba więcej zasad regulujących przepływ towarów, bo zasada "za co najmniej 1 m" jest śmieszna i nic nie zmienia (co zaznaczyli nawet w instrukcji w przypisach :P) a tak trzeba by się choć trochę napocić żeby firma upadła.
Ogólnie gra mi się podobała i ideowo i mechanicznie, ale mam wrażenie że coś jednak chrzęści w tych mechanizmach i przydałoby się im trochę oleju.
Udało mi się złożyć jakiś w miarę sensownie działający silnik nie wydając za dużo kasy na aktywa (po 10 co jest minimalna stawką), przekonałem dużo firm do współpracy, w szczególności sprzedaż zysku z następnej tury za kasę w tej turze i ogłoszenie upadłości w przyszłej jest genialną opcją opłacającą się obu stronom, a ponieważ udało mi się zmonopolizować rady nadzorcze tak że w ostatnich turach wyciągnąłem 60% i 80% zysku z 3 spółek które kontrolowałem (dzięki kreatywnemu przepływowi towarów w nowopowstałych spółkach, które wdzięcznie podłożyły się w celu zwiększenia zysku w innych) kupiłem wysokie pkt w 2 ostatnich turach (i jedną kartę wcześniej) co wystarczyło do zwycięstwa.

W sumie to chyba głównie kwestia gry w 5 osób - za dużo, mechanika tego nie wytrzymuje - za mało możliwości kupna VPków (2 na turę), za mało tur, za mało możliwości założenia firmy (1 na turę)... chętnie zagram w 3 albo 4 osoby
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inynieria rodowiska

Post autor: SeeM »

Trutu pisze:Po uprzednim zadaniu druzgoczacych strat wojskom anglo-amerykaskich najezdzcow, dzielne wojska Wehrmachtu i Waffen-SS, smiaym manewrem, wycofaly sie na z gory upatrzone pozycje.
Chciales powiedziec - to, co z nich zostalo? :) Ale oddaje honor, bo z Jankesow tez lecialy wiory.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

dla zainteresowanych - prawdopodobnie w piątek wpadniemy na Polibude z 7 Wonders, Genesisem i Bossem.
Jeśli autor podeśle mi brakujące karty pomocy (spuścił 10 euraków :mrgreen: ) to możemy pohandlować koką w After Pablo 8)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

herman pisze:dla zainteresowanych - prawdopodobnie w piątek wpadniemy na Polibude z 7 Wonders, Genesisem i Bossem.
Jeśli autor podeśle mi brakujące karty pomocy (spuścił 10 euraków :mrgreen: ) to możemy pohandlować koką w After Pablo 8)
Ja bym chętnie poznał 7 Wonders, ale nie wiem, czy dopcham się przez tłum chętnych :lol: Jakby co - jestem od 16.30 do 19.30.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Spokojnie dam radę. Gra jest na 7 osób i jest bardzo szybka. Nam na targach rozgrywka 7osobowa z tłumaczeniem zasad zajęła 40 min.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jak mi się nie uda Byzantium(mam nadzieję,że jednak w końcu zagram-Łukasz,może tym razem sie uda ;) )to bardzo chętnie spróbuję tych 7 Cudów...
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Zephyr - nie pamiętam już dokładnie, ale zarówno z rozważań na BoardGameGeeku, jak i spostrzeżeń naszych wyjadaczy (chyba np. Mustafa) wynika, że w Greedzie występuje syndrom dużego główkowania z wynikiem wbrew pozorom w dużej mierze losowym.

Rozumiem, że na pt Smerf i Przemekk gotowi na Peryklesa? Jeśli tak, to potrzebny nam jeszcze jeden (góra dwóch, ale najlepszy się gra w czwórkę). Najlepiej niebojący, bo zapowiada się ostra jazda :D
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Piątek - tak! Perykles.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Łukasz,liczyłem w końcu na to Byzantium...
No,ale trudno-w takim razie jak pisałem będę ustawiał się w kolejce do 7 Wonders
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Ach, Byzantium... Nie zając :-) Jak będziesz w piątek, to odbierzesz Pelopones. Wyszło chyba tyle, ile napisałem Ci w PW.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

garg pisze:
Za tydzień znowu werbuję chętnych do czegoś cięższego. No i oczywiście tradycyjnie przynoszę...nie - nie powiem co :mrgreen:
I jak zwykle w to nie zagramy :D Nie wiem czy jest sens, żebyś tak nosił non stop na darmo?? Powinniśmy po prostu raz sie umówić na to jako na 1-szą grę i będzie z głowy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

jingowawa pisze:
garg pisze: Za tydzień znowu werbuję chętnych do czegoś cięższego. No i oczywiście tradycyjnie przynoszę...nie - nie powiem co :mrgreen:
I jak zwykle w to nie zagramy :D Nie wiem czy jest sens, żebyś tak nosił non stop na darmo?? Powinniśmy po prostu raz sie umówić na to jako na 1-szą grę i będzie z głowy.
Ja jednak nie tracę nadziei i dalej będę nosił :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ