(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pingus »

Jax mnie złoił w Tezeusza, nie miałem poczucia, że prowadziłem na początku, jeśli coś to było mnie więcej na remis, miałem tak naprawdę jedną dobrą turę, w której zużyłem wszystkie swoje karty jednorazowe i potem już zostałem zajechany. Ale tytuł bardzo fajny, chętnie kiedyś jeszcze zagram.

Magnum Sal w 3 osoby też było fajne, w to z kolei złoił nas Piotrek.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

pingus pisze:Magnum Sal w 3 osoby też było fajne, w to z kolei złoił nas Piotrek.
We Fresco też nas złoił;)
A co do MS, graliśmy we 3 osoby ponad 2 godz. i jakoś tak po tej partii podobało mi się znacznie mniej niż poprzednim razem, niby dużo kombinowania i móżdżenia, ale jakoś wcale tak fajnie nie było (to może efekt faktu, że trzymaliśmy się na najniższym poziomie z piotrkiem w szachu i ostatecznie on wygrał, bo nie pozwolił mi donieść mojego zamówienia).
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Potwierdzam, La Granja sprawdziła się bardzo dobrze w wersji dwuosobowej :) Poza tym zagrałem w Survive i Fresco - obie gry co najmniej dobre w swojej kategorii, dziękuję wszystkkim współgraczom za fajny wieczór z planszówkami :)
Awatar użytkownika
Warrior
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2014, 22:36

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Warrior »

Yo yo yo :) Przychodzi ktoś jutro grać ? Jeśli tak to wpadnę i wezmę ze sobą Arkadię. Zawsze również chętnie przyłączę się do kogoś i poznam nową grę.
Bartek
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szadoł »

Ja mógłbym wpaść ale nie wiem czy się wyrobię
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Mustafa »

Ja będę dostanę też Podbój więc jeżeli już ktoś posiada to chętnie zagram :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Ja zajrzę, ale nie mam żadnych planów i chyba nic ze sobą nie wezmę, więc zagram, w co się trafi ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

anyone jakieś nowości? Np. Abyss. Ja po 18:30 chętnie;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Maxxx76 »

Wpadnę na krótko (od 16 do 18) i z chęcią zagram w coś niezobowiązującego:-)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pingus »

Wpadnę od początku, ale nie wiem kiedy wyjdę :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

Kilka osób zapowiadało, że coś napiszą o wczorajszym spotkaniu, a tu cisza.
W każdym razie stolik, przy którym siedziałem, dobrze się bawił przez większość spotkania. Wzbudzając zainteresowanie postronnych osób naszym zachowaniem, ale czemu się dziwić, kiedy przy stoliku zasiadał Staszek.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: sillue »

dzięki xeelee za wczorajsze lanie :lol:
Roads & Boats w moim wykonaniu stanęło gdzieś w średniowieczu, w/w wszedł bez trudu w XXI wiek...
Jax robił co mógł, żebym nie czuł się jak totalna lama i dotrzymał mi towarzystwa, postanawiając się nie rozwijać...
dodatkowo postanowił bezpośrednio nauczyć mnie, jak trzymać swoje zasoby bezpieczne i jak nie dać sobie uwięzić barki... :P
chętnie powtórzę, zanim zapomnę zasady... :wink:

na deser Don... poziom zabawy i śmiechu coś jak Love Letter, ale na pewno licytacyjna czołówka fillerów...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

sillue pisze: na deser Don... poziom zabawy i śmiechu coś jak Love Letter, ale na pewno licytacyjna czołówka fillerów...
Niestety tłumaczenie zasad tak prostej gry jak Don schrzaniłem zupełnie... Nie graliśmy w Dona tylko jakąś mutację (jedna zła zasada i wychodzi inna gra). Te swingi w kasie zastanowiły mnie i doczytałem instrukcję... Wstyd.
Aż dziwne że mutacja nie wzbudzała krytyki (z tego co pamiętam, poprawne zasady są jednak lepsze ;) ).
Jeśli ktoś chce poznać prawdziwego Dona, zapraszam następnym razem :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Atamán »

GrzeL pisze:Kilka osób zapowiadało, że coś napiszą o wczorajszym spotkaniu, a tu cisza.
W każdym razie stolik, przy którym siedziałem, dobrze się bawił przez większość spotkania. Wzbudzając zainteresowanie postronnych osób naszym zachowaniem, ale czemu się dziwić, kiedy przy stoliku zasiadał Staszek.
Już spieszę z relacją!

Ja w piątek zacząłem od Osadników: Narodziny Imperium. To była jedna z bardziej męczących gier ze względu na czas oczekiwania na swoją kolej. Zaczęliśmy grę we 4 graczy, ale po 4 turze osoba grająca Rzymem zrezygnowała z gry (się nie dziwię) i zostaliśmy we 3. W sumie zeszło się nam 2h 40min (samej gry). Doprawdy wymęczające doświadczenie.

Mimo powyższego, uważam, że była to jedna z ciekawszych partii w imperialnych osadników, z 2 powodów: niesamowicie udało mi się rozkręcić imperium japońskie oraz czułem bardzo mocną presję ze strony innych graczy, a zwłaszcza Rzymu. Ciężko powiedzieć jak zakończyła by się partia, gdybyśmy rozegrali całość we 4, ale kończąc grę we trzech wycisnąłem z Japonii 115 punktów (co więcej, jestem prawie pewien, że nie doliczyłem sobie puntków z kapliczki, więc wynik powinien być 120pkt). Zbudowałem oba budynki punktujące za umowy (Dojo) i podpisałem ich kilkanaście, zbudowałem oba budynki punktujące za Samurajów (jeden z nich w 5. turze, drugi w 4., ale ten drugi odpaliłem 4-kronie za sprawą Rolników przy pracy). Miałem dwa budynki, które dawały mi punkt i złoto za budowanie różowych, a w 5. turze zbudowałem jeszce budynek, który punktował za liczbę różowych w imperium. Nastawiłem się też mocno na dobieranie kart frakcyjnych i pod koniec 4. tury skończyła mi się talia frakcyjna (zostawiłem sobie tylko 1 kartę, by móc ją dobrać na początku 5. tury), później mogłem dobierać już tylko karty zwykłe.

Czy inni gracze mi przeszkadzali? Trochę tak, ale mogli się bardziej postarać. Najbardziej kluczowe budynki chroniłem samurajami oraz żetonem obrony. Rzym jednak podebrał mi Szpiegami dwie umowy dające karty - jedną z tych umów zniszczyłem za pomocą Ninja i karta wróciła do mojego stosu (do odrzuconych, ale wkrótce z powrotem na rękę), ale drugiej nie udało mi się odzyskać, bo Rzym zniszczył mi Ninja za pomocą Inżynierów. W odpowiedzi Garnizonu - planowałem budowę Garnizonu z myślą, by pozbyć się przegiętej wg mnie karty Szpiegów, ale ostatecznie za groźniejszy cel uznałem dostawionych w międzyczasie Inżynierów.

Na końcu 5. tury miałem ok. 80 punktów nabitych w trakcie gry, dodałem do tego ok. 35 punktów za budynki (15 frakcyjnych wybudowanych, reszta jako umowy - w tym jedna została przy Rzymie, reszta moja) i 5 punktów za Kapliczkę.

Bardzo ciekawa i interaktywna partia :) Chyba dam tej grze 9 na BGG, bo mam ochotę ciągle w nią grać i nie mogę się doczekać dodatków.

Następnie przysiadłem się do gry Don, która sprawiła wrażenie przyjemnego, choć mocno chaotycznego licytacyjnego fillerka. Aczkolwiek...
jax pisze:
sillue pisze: na deser Don... poziom zabawy i śmiechu coś jak Love Letter, ale na pewno licytacyjna czołówka fillerów...
Niestety tłumaczenie zasad tak prostej gry jak Don schrzaniłem zupełnie... Nie graliśmy w Dona tylko jakąś mutację (jedna zła zasada i wychodzi inna gra). Te swingi w kasie zastanowiły mnie i doczytałem instrukcję... Wstyd.
Aż dziwne że mutacja nie wzbudzała krytyki (z tego co pamiętam, poprawne zasady są jednak lepsze ;) ).
Jeśli ktoś chce poznać prawdziwego Dona, zapraszam następnym razem :)
chętnie wypróbuję Don w wersji zgodnej z zamysłem autora. Ale mutacja całkiem, całkiem.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odp: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Jest duza szansa ze sie w piatek pojawie. Moge przyniesc m.in. Osadnikow z Portalu, Netrunnera, Bora Bora, Lewisa i Clarka. Ktos chetny na te tytuly?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1174
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 269 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: siepu »

Chętnie zagram we wszystko co nie jest Netrunnerem :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

No tak, nie wszyscy wyjechali na Essen i ktoś jednak będzie na spotkaniu.
Ktoś chętny na Star Trek Fleet Captains? (może być podstawowa frakcja Klingoni lub Federacja albo i Romulanie z dodatku)
Albo np. na Doomtowna? (decki z podstawki, doświadczenie mam minimalne, więc spokojnie mogę grać z osobami niedoświadczonymi)
[W obu przypadkach zalecana lektura instrukcji, bo przy tłumaczeniu zasad można zedrzeć gardło :) ]
Albo na Tezeusza (perspektywa Botów na horyzoncie tylko zaostrza mój apetyt na dalsze ogranie podstawki), względnie Railways of the World?

Jeśli nie, to pewnie na jakieś euro się skuszę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Draqe
Posty: 166
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:12

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Draqe »

Ja w ten piątek będę. Chciałbym zagrać raczej coś lżejszego... ale jak będzie jakieś dobre lub nowe euro to chętnie się skusze. :)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: ppski »

+1 jak powyżej :)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

jax pisze:No tak, nie wszyscy wyjechali na Essen i ktoś jednak będzie na spotkaniu.
Ktoś chętny na Star Trek Fleet Captains? (może być podstawowa frakcja Klingoni lub Federacja albo i Romulanie z dodatku)
Albo np. na Doomtowna? (decki z podstawki, doświadczenie mam minimalne, więc spokojnie mogę grać z osobami niedoświadczonymi)
[W obu przypadkach zalecana lektura instrukcji, bo przy tłumaczeniu zasad można zedrzeć gardło :) ]
Albo na Tezeusza (perspektywa Botów na horyzoncie tylko zaostrza mój apetyt na dalsze ogranie podstawki), względnie Railways of the World?

Jeśli nie, to pewnie na jakieś euro się skuszę.
W Tezeusza bym zagrał.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Czy jest szansa, że ktoś będzie chciał zagrać w coś z moich gier, większość jestem w stanie nawet wytłumaczyć 8)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

GrzeL pisze: W Tezeusza bym zagrał.
Hehe, jednak ciągnie do tej gry :)
Zatem wrzucę do torby i zobaczę czy coś jeszcze wyklaruje się do piątku.

@staszku - z tobą to wręcz trzeba zagrać na otarcie łez za niezaliczone Essen. Ale do poświęceń żeby grać w Camel Up to skłonny nie jestem. To za dużo nawet jak na mnie :) Wolałbym już coś w solo zagrać w Agresorze :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Jacku, ja przecież nie mam Wielbłądów na stanie, więc raczej o inne gry chodzi, choć też muszę przyznać, że wolalbym zamiast .....Tezeusza, zagrać w coś solo :D ( choć chyba nie mam w co )
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

Ja najprawdopodobniej przyniosę dwie nowe gry na temat Wenecji.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

staszek pisze:Czy jest szansa, że ktoś będzie chciał zagrać w coś z moich gier, większość jestem w stanie nawet wytłumaczyć 8)
Ja bym bardzo chętnie poruszył temat Vanuatu :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ