(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Myślałem o zewnętrznych służbach porządkowych ale w Gliwicach zdarza się takie prace wykonywać Opiekunowi Koła :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Cos na ksztalt "sluzby porzadkowej" - osob dogladajacych siola istnialo od poczatku Smolnej. Zajmowal sie tym poczatkowo Leo, potem zas pomagali rowniez Andreas, Safari, Raubritter i ja. W zasadzie sprowadzalo sie to glownie do otwierania sal (czyli roli klucznika) oraz czuwania nad uplywajacym czasem, z rzadka na uciszaniu. Teraz sprawa dyscypilny klubowej lezy w rekach prezesa Trutu:). To, ze inicjatywa po upadku Smolnej potocznie i w skrocie nazywana jest Stowarzyszeniem Smolna (SS), nie zobowiazuje nas do oglaszania naboru na stanowisko - mlodszy capo lager commando (wymagania: umiejetnosc otwierania kluczem drzwi, znajomosc zegarka w stopniu podstawowym, donosny glos, dar przekonywania, mile widziana znajomosc podstaw obslugi kija baseballowego). Wielkosc sali i powracajacy jak fala temat: " Co to bedzie jak przyjdzie za duzo", nie powinny zaprzatac nam glowy. Trutu prowadzil juz tam Klub (nota bene Agresor) przed lat. Mial zapisanych blisko 200 graczy. Mysle, ze byl w stanie jakosc ich pomiescic. Obecnie do sprawy podchodzi spokojnie i tym najwiecej wygrywa.

Do zobaczyska w lutym.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 14:05
Lokalizacja: Bielany (Wawka)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Spooky:) »

Szczegolnie ta ostatnia umiejetnosc jest bardzo przydatna w zyciu :mrgreen:
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Grzech »

Ciekawie reagujemy na na cokolwiek co ma nas ograniczać.... No nic kilka osób przy okazji dyskusji nad końcem smolnej prosiło mnie o przypomnienie tego tematu gdy znajdzie się nowy klub.

Zrobione - kto chce ten przemyśli.
Lim-Dul pisze:Co do uciszania ludzi przy stołach - chyba po to dostaliśmy kilka sal? Jeżeli jakaś grupa będzie naprawdę szalała (Pitchcar? Histericoach?), to myślę, że inni naturalnie ją uciszą.
Nie uciszą się... sam do nich należałem i jakoś darliśmy się ile wlezie - tak jakoś samo wychodziło. A klub gier planszowych generował 5x więcej hałasu niż treningi sztuk walki odbywające się piętro niżej.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9420
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Lim-Dul napisał:
Nie popadajmy w paranoję - Politechnika jest nieco bardziej oddalona od "miejsc czułych na hałas"
Nie masz racji. Hałas przeszkadza nie tylko w domu. Jak już pisałem na początku dyskusji o możliwości zorganizowania sali na Politechnice - trzeba się liczyć z tym, że są na uczelni osoby, które chcą wieczorami spokojnie popracować właśnie na terenie Instytutu. I takie osoby mogą protestować, gdy hałas będzie za duży.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Polaros »

nawiązując do postu Michała nie zapominajcie ze w weekendy przychodza zaoczniacy w piatek zajęcia miaja na kiblach miedzy 15 a 21.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Comandante »

Grzech pisze:Nie uciszą się... sam do nich należałem i jakoś darliśmy się ile wlezie - tak jakoś samo wychodziło. A klub gier planszowych generował 5x więcej hałasu niż treningi sztuk walki odbywające się piętro niżej.

Ha! Odnajduja sie jednak winni kleski wrzesniowej! :evil:

Wiadomo, ze gracze, ktorzy graja w gry wojenne, sa spokojni jak baranki a narozrabiali eurogracze :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Spooky:)
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 14:05
Lokalizacja: Bielany (Wawka)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Spooky:) »

Poza tym gra w PitchCar powinna byc zakazana w zamknietych pomieszczeniach... jak ktos chce sie drzec i podniecac z gry w kapsle (jedyna roznica to cena) to moze to robic na byle pierwszym lepszym chodniku lub kawalku asfaltu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Dwa powyzsze posty nie sa wcale zabawne niestety.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Ok. Jest już ułożony regulamin. Ponieważ może być nas dużo, to obowiązuje, przede wszystkim, zdrowy rozsądek. Jeśli warunki na to pozwolą - będzie się można i powydzierać. Prawdę mówiąc, wierzę, w naszą samodyscyplinę. Do tej pory się sprawdzała, jej braki odczuliśmy już na własnej skórze i jak widzę nas to już nauczyło. Pewnie, że może się okazać, że jest za mało miejsca, pewnie, że może się okazać, że jest hałas. Ale problemy lubię rozwiązywać na bieżąco w miarę ich się pojawiania. Po to jestem. Aha, palący będą mieć kłopot, ale to ich problem. Ja, osobiście, smrodu papierosów nie cierpię.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Spooky:)
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2008, 14:05
Lokalizacja: Bielany (Wawka)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Spooky:) »

Jak to nie jak mozna wydac kilkadziesiat Euro na cos co mozna miec za kilka zlotych z bonusem w postaci piwka... az mi sie dziecinstwo przypomina kiedy polowalem na opakowanie po masci tygrysiej bo z niej robilo sie najlepsze kapsle... oraz klucilem klocilem sie z matka bo chcialem pociac atlas zeby miec fajne flagi :D Ale tak w 100% powaznie to jesli bedzie harmider to z tej politechniki mozemy zostac usunieci jako ze wrzaski raczej nie sluza przyjmowaniu wiedzy. Z tego co pamientam ze starego Agresora to chyba nawet na tym samym pietrze odbywaly sie zajecia... wiec trzeba bedzie zachowac cisze.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

A tak 100% na serio to zastanówmy się nad rozwiązaniem problemu, jak się pojawi, bo nikt nas z całą pewnością nie wyrzuci za pierwszym razem, kiedy będzie za głośno.

By the way - mam jakieś takie niemiłe przeczucie, a niektóre "żartobliwe" komentarze przekonały mnie do tego jeszcze bardziej (jak Don Simon słusznie zauważył), że pod tą całą rozmową o hałasie niektóre osoby próbują odgrzebywać "starą dobrą" kłótnie stratedzy vs eurogracze (czyli walkę grup, które według mnie nie są dobrze zdefiniowane ;-) w kontekście Smolnej. Odpuśćcie sobie, jeżeli łaska.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Comandante »

Byl konkretny powod "wyjscia ze Smolnej" i warto zadbac aby sie nie powtorzyl. Lepiej myslec o tym PRZED bo PO, to kazdy Polak...

A te leki, ze KTOS probuje odgrzewac, to zwykle strachy. Na Lachy :) Cale szczescie sa tez tacy, co wszystko ladnie podadza na tacy :D
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

Byl konkretny powod "wyjscia ze Smolnej" i warto zadbac aby sie nie powtorzyl. Lepiej myslec o tym PRZED bo PO, to kazdy Polak...
Nie, nie było "konkretnego powodu" wyrzucenia nas ze Smolnej i prowadzono na ten temat wylewne dyskusje. Każdy, kto twierdzi, że przyczyną był przede wszystkim hałas, a nie (między innymi!) nieprzychylni nam sąsiedzi, którzy opowiadali kłamstwa, nieprzychylna dyrekcja, która szukała dowolnego pretekstu, żeby nas wywalić, ogólna niechęć do planszówkowców, brak jakiejkolwiek pozycji negocjacyjnej z naszej strony, czyli brak umowy, opłat za salę czy nawet jakiegoś oficjalnego stowarzyszenia, oszukuje sam siebie.
Leo musiał tłumaczyć się przed dyrekcją kilkukrotnie - nawet wtedy, gdy poziom hałasu utrzymywał się na absolutnie dopuszczalnym poziomie (przy danej liczbie osób). To było tylko odsuwanie nieuchronnego.

Uprzejmie proszę o zejście z tematu Smolnej, nowe miejsce nie ma z tym NIC wspólnego. Smolna to Smolna, Politechnika to Politechnika i zarówno organizacja spotkań, władze, lokalizacja, rodzaj pomieszczeń itd. są zupełnie do siebie niepodobne.

Tak jak mówię jeżeli mamy spisaną umowę, to nikt nas z Polibudy nie wyrzuci bez ostrzeżenia, więc w tym wypadku JUŻ zaplanowaliśmy całość przed, a nie po, tak że nie widzę potrzeby wprowadzania jakiś sztucznych służb porządkowych, za którymi lobbują, jak widać, bardzo określone grupy graczy, a nie ogół. Jeżeli miałbym nazwać rzecz po imieniu, to widzę tutaj lobby "biednych strategów wywalonych niesłusznie ze Smolnej z powodu wybryków niedobrych eurograczy".

Powtarzam - proszę o zejście z tematu i zaczęcie jakiejś merytorycznej dyskusji - najlepiej PO TYM jak w ogóle zobaczymy miejsce spotkań. Obecna "smolna" linia argumentacji może się skończyć tylko kłótnią.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Clagus »

To ja pozwolę sobie na post związany z pierwszym spotkaniem w tej nowej lokacji w piątek 1 lutego:
Poczytałem sobie sporo o rodzimej produkcji która budziła na wielu forach kontrowersje (w porównaniu do produkcji zagranicznej) o nazwie Hannibal. Przebrnąłem przez te kilobajty literek, jak również przeczytałem instrukcję, obejrzałem zdjęcia, poczytałem recenzje i relacje z gier... i bardzo mnie to wszystko zainteresowało (a niska cena gry uświadomiła mi, że bez problemu mogę rozpatrywać tę pozycję w planach zakupowych...).

Zwracam się więc do posiadaczy tej zacnej pozycji:
Czy ktoś byłby tak dobry i przyniósł egzemplarz gry "Hannibal Barkas" wydanego przez wyd. Leonardo w celu zagrania ze mną jednej czy dwóch partii? Oczywiście nie musi być to 1vs1. Po prostu chciałbym zagrać ze dwa razy żeby upewnić się że warto kupić tę pozycję.
Bo poza testem samej rozgrywki, wszystko przemawia na korzyść Hanibala: niebanalna strategia z dużą ilością swobody, do tego karty wydarzeń, trochę ekonomii, rzucanie kostkami, które bardzo lubię i klimat czasów które po prostu kocham :]

Mam nadzieję, że znajdzie się taki chętny :)

EDIT. Naprawdę :roll: rozgrzebywanie starych ran w ironicznych komentarzach... sprawia to komuś przyjemność? Ironia mówiona jest przyswajalna, ale ta pisana najczęściej prowadzi tylko do nieporozumień.
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Zdaje się, że Saise ma pisać recenzję Hannibala Barkasa, może wyślij mu PW.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Założyłem nowy wątek odnośnie umawiania się na Twilight Imperium. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Lim-Dul pisze:Powtarzam - proszę o zejście z tematu i zaczęcie jakiejś merytorycznej dyskusji - najlepiej PO TYM jak w ogóle zobaczymy miejsce spotkań. Obecna "smolna" linia argumentacji może się skończyć tylko kłótnią.
Swieta racja (majac na uwadze klasyfikacje ks Tischnera). Prowokatorom mowimy ostre nie :evil: .
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Olewam wyimaginowane powody dlaczego wyrzucono nas ze Smolnej. Nie była to nasza wina tylko bezczelna prowokacja. Cokolwiek byśmy zrobili, jakkolwiek byśmy się zachowywali i tak by nam wymówiono. Hałas to tylko argument, dla tych, którzy go potrzebowali. Spotkania na Polibudzie nie będą odbiegały od średniej - wrzaski pewnie będą. Przez cztery lata na Polibudzie nikt na nie zwracał uwagi - jak będą potrzebowali, to nawet jeśli nikt nie będzie przychodził to i tak nas wywalą za zakłócanie porządku czy czegoś tam. Dlatego bądźcie dobrej myśli, zachowujmy się normalnie, nie zagłuszajmy się nawzajem, dbajmy o wspólne dobro jakim jest miejsce do grania a problemy będziemy rozwiązywać na bieżąco i już. Nosy do góry, będzie ok.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
silver
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2004, 22:38

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: silver »

I co - odbyło się spotkanie w sobotę?
Czy planowane jest na następny tydzień takie weekendowe, całodzienne?
Lepiej uważajcie z tym hałasem bo wiem że teraz akurat w tym budynku odbywają się zajęcia studium zaocznego i to w trybie przyspieszonym w ten sposób, że są one co tydzień (w soboty do 19 a w niedzielę do 16).
Często prowadzi te zajęcia jeden z ważniejszych profesorów, któremu hałas przeszkadza.

Studiowałem tam rok temu i wiem, że na różnych piętrach przychodzą różni ludzie, w różnym wieku, do różnych sal.
Nie wiem co tam robią i jakie funkcje na uczelni pełnią ale także może im się nie spodobać takie generujące silne dźwięki towarzystwo.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

silver pisze:I co - odbyło się spotkanie w sobotę?
Nie, bo pierwsze spotkanie jest w najbliższy piątek - 1 luty.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

W kwestii piątku i pierwszego planszowania w Agresorze to czy ktoś ma i miałby ochotę przynieść i zagrać w Antike, lub Imperiala :?:
Grałem w Hamburgum, za serce mnie nie chwyciło, a chciałbym dać szansę rondlowi. Tym bardziej że tematyka Antike, czy Imperiala jakoś dużo bardziej mi podchodzi niz handel piwem i stawianie świątyń. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Clagus »

A ja mam pytanie natury technicznej: jak znaleźć odpowiednią salę w tym, przecież niemałym gmachu? Czy będzie ktoś w rodzaju klucza/ciecia/strażnika, którego będzie się można spytać o drogę?
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Doświadczenia z Das Labyrinth der Meister będą bardzo w cenie :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

Ah! Bardzo lubię tę grę! =)

By the way, mst - co robisz w wątkach warszawskich? Jesteś chwilowo w Warszawie, czy należysz do tych użytkowników, którzy wypowiadają się absolutnie wszędzie? ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
ODPOWIEDZ