(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

Jako znany huncwot i sowizdrzał (to cytat z waffla) staram się nie przegapić żadnej okazji do krotochwili. A poważnie to gdy nie mam pod ręką "W 80 dni dookoła świata" to podświadomie szukam substytutu podróży. :wink:

P.S.: W Warszawie będę w przyszłą środę ale raczej nie uda mi się wygospodarować czasu na granie :(
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Clagus pisze:A ja mam pytanie natury technicznej: jak znaleźć odpowiednią salę w tym, przecież niemałym gmachu? Czy będzie ktoś w rodzaju klucza/ciecia/strażnika, którego będzie się można spytać o drogę?
Klucznik może nie wiedzieć gdzie są planszówki. Szczególnie jak tam będziemy pierwszy raz. Trutu na pewno poda nr sali przed piątkiem. A jak nie, to będzie pewnie dyżurował w holu :) Także spokojnie. Jak znajdziesz budynek, to na pewno trafisz do właściwych sal ;)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Numery sal wkrótce, muszę je potwierdzić. Wszelkie info u Portiera - będzie poinformowany o salach - lub, dla tych co zamierzają się zgubić, pod moim numerem telefonu: 607 092 086.


PS Słuchajcie, zastanawiam się, czy nie warto byłoby połączyć tego wątku z wątkiem dawnej Smolnej. W końcu to jest kontynuacja, a i ludzie ci sami co tworzyli tamten superklimat. I setki fajnych postów, które giną w zapomnieniu a świadczą o sile naszego środowiska...

Pierwszy post i tytuł "[Warszawa] AGRESOR..." zostawiamy a doklejamy całą smolną między 1 a 2 post wątku AGRESORA. Co wy na to? I właściwie czemu by nie?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

znow bede na nie, ale sprobuj uwierzyc ze normalnie pytam:

1. skad wiesz ze ci sami ludzie? jeszcze nie wiadomo chyba?
2. jaki to ma sens? naprawde takie fajne jest jak watki maja kilkaset stron?
3. jaka jest szansa ze komus sie bedzie chcailo czytac kilkaset stron jednego watku, a nie bedzie mu sie chcialo wyszukac watku smolna?

dla mnie to jakies sztuczne... no i czemu watek oko tak nie zostal potraktowany? znowu jakby jakies podkreslanie podzialow dla mnie troche...
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Może wyjdę na tak, i wierzę, że naprawdę normalnie pytasz:

1 Porównaj nicki na forach
2 Fajne. Czuję się dzięki temu wciąż mocno związany ze Smolną.
3 Tego nie rozumiem. Może to nawet argument ale musiałbym się jeszcze nad tym zastanowić.

Bo OKO istnieje a Smolna już nie. A jak jeszcze raz zasugerujesz mi, ze jestem zwolennikiem jakiś podziałów to się pokłócimy. Na temat mojego stosunku o podziałach poczytaj wreszcie moje posty.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9430
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

A nie lepiej napisać w pierwszym poście Agresora, że jest to kontynuacja Smolnej i dać tam link do wątku Smolna?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

Moim zdaniem nie ma powodu łączenia wątków. Smolna to Smolna, Polibuda to Polibuda. Sprzyja to tak naprawdę utrzymywaniu porządku na forum.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Ok. Nie to nie. Przekonaliście mnie. Wycofuję pomysł. W pierwszym poście napiszę, że to kontynuacja Smolnej z linkiem. Dzięki Michał, już robię...


... już zrobione. Dzięki Bazik i Lim-Dul :wink:
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

Hej!
Dwie sprawy.
1) Link do pomocniczej mapki zdjęcia satelitarnego. :)
2) Troche pokretne jest wyjasnienie jak trafic.
Czy wchodzimy przez brame glowna czy tez ja mijamy? Info o plocie po prawej zdaje sie wskazywac ze nie wchodzimy...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Info w połączeniu z adresem jest jasne, za to mapka mapa chyba wskazuje o jeden budynek za wcześnie, mianowicie gmach Politechniki zamiast IŚ.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

Jak widac z twojej wypowiedzi: nie jest jasne. :)
Tu jest druga mapka plan z zaznaczonym budynkiem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andy »

Wszystkich zmotoryzowanych ostrzegam: ten rejon pod względem parkowania to prawdziwa masakra! Ruszajcie z dużym zapasem czasowym.

Mówię o doświadczeniach z dni roboczych. Jak jest w weekendy - nie wiem.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

Motoryzowanym polecam zostawienie samochodu gdzies blisko metra - nawet innej stacji. Potem kilka minut metrem i nie ma klopotu z prakowaniem :-)

No dobrze, to chyba pora zaczac sie zastanawiac, w co gramy w ten piatek :-) Ja moge przyniesc cos ze swoich tytulow, nawet z tych dluzszych (Arkham Horror, Descent etc). Liste tego co mam mozna przejrzec tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/user/Klos_X
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

Kiedy będzie wiadomo w której sali się spotykamy? Ja jestem na wydziale już o 14 więc będę was wyczekiwał :)

Tak potwierdzam słowa Andy'iego. W weekendy nie jest też ciekawie jak są zjazdy zaocznych, ale o wiele lepiej niż w tygodniu.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Klos pisze:No dobrze, to chyba pora zaczac sie zastanawiac, w co gramy w ten piatek :-) Ja moge przyniesc cos ze swoich tytulow
http://www.boardgamegeek.com/user/Klos_X
Przynieś Shear Panic i Gloom. Ja z chęcią w nie zagram :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Klos pisze: No dobrze, to chyba pora zaczac sie zastanawiac, w co gramy w ten piatek :-) Ja moge przyniesc cos ze swoich tytulow, nawet z tych dluzszych (Arkham Horror, Descent etc)
Mnie wprawdzie nie będzie w ten piątek ale w przyszły lub kolejne bardzo chętnie bym spróbował Descenta. Może uda się zebrać jakąś ekipę?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Klos pisze: No dobrze, to chyba pora zaczac sie zastanawiac, w co gramy w ten piatek :-) Ja moge przyniesc cos ze swoich tytulow, nawet z tych dluzszych (Arkham Horror, Descent etc). Liste tego co mam mozna przejrzec tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/user/Klos_X
A ja bym chętnie zagrał w Córkę Gubernatora. To chyba jedyna polska pozycja oprócz Neuroshimy na której wszyscy nie wieszają psów kiedy tylko mogą. No i nie jest chyba "zabawna" ani "żartobliwa"... :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Filippos pisze: A ja bym chętnie zagrał w Córkę Gubernatora. To chyba jedyna polska pozycja oprócz Neuroshimy na której wszyscy nie wieszają psów kiedy tylko mogą. No i nie jest chyba "zabawna" ani "żartobliwa"... :wink:
Chyba niezbyt dokladnie czytales forum. Fakt, ze nie jest tragiczna, ale ja juz do niej nie usiade.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Filippos pisze:A ja bym chętnie zagrał w Córkę Gubernatora. To chyba jedyna polska pozycja oprócz Neuroshimy na której wszyscy nie wieszają psów kiedy tylko mogą.
Jak szukasz takich pozycji to polecam 'Bonaparte' i 'Wiedzmina' (tez nie maja elementow 'smiesznych' :) ), bo mozesz miec problem z osobami chetnymi na Corke.

Tak na marginesie gratuluje rekordu Guinessa: 38 partii Carcassonne rozegranych w dn. 24.01. Wow, robi wrazenie... 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9430
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

jax napisał:
Tak na marginesie gratuluje rekordu Guinessa: 38 partii Carcassonne rozegranych w dn. 24.01.
Może to była symultana?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Ja będę miał Lord of the Rings z dodatkami Friends&Foes i Sauron. Będę szukał składu (jakiś anonim zgłaszał się już na GamesFanatic pod postem o Planszostacji). Gra przyjmie do sześciu graczy.

[edit]P.S. z tym parkowaniem to nie do końca prawda. Przy Niepodległości, od tej strony którą się jedzie w stronę Ursynowa, zazwyczaj jest pusto.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Don Simon pisze: Chyba niezbyt dokladnie czytales forum. Fakt, ze nie jest tragiczna, ale ja juz do niej nie usiade.

Pozdrawiam
Szymon
jax pisze: Jak szukasz takich pozycji to polecam 'Bonaparte' i 'Wiedzmina' (tez nie maja elementow 'smiesznych' :) ), bo mozesz miec problem z osobami chetnymi na Corke.
)
No jeśli aż tak odradzacie to faktycznie się zniechęcam. Czytałem dość uważnie Don Simon i znalazłem zarówno krytyki (w tym twoją :wink:) jak i bardzo pozytywne opinie i pomysły na małe zmiany (Saise, McDante). Wiesz może czy cos z tych zmian wyszło?Natomiast o Wiedźminie słyszałem znacznie więcej złego niz o Córce...
Pisząc "takich" jax masz na myśli polskie? Bo tematyki i mechaniki tych trzech gier średnio się mają do siebie.

Bo polskiej dobrej gry (oprócz NS) to nie trzeba szukać tylko usiąść i wymyślić, tak? :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

ja_n pisze:Ja będę miał Lord of the Rings z dodatkami Friends&Foes i Sauron. Będę szukał składu (jakiś anonim zgłaszał się już na GamesFanatic pod postem o Planszostacji). Gra przyjmie do sześciu graczy.
No to jednego gracza juz znalazles :-)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

dasilwa pisze:Kiedy będzie wiadomo w której sali się spotykamy? Ja jestem na wydziale już o 14 więc będę was wyczekiwał :)
To ja też przyjadę wcześniej. Wezmę Canalmanię i coś jeszcze.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Filippos pisze:Pisząc "takich" jax masz na myśli polskie? Bo tematyki i mechaniki tych trzech gier średnio się mają do siebie.
Mam na mysli polskie pozycje 'na których wszyscy nie wieszają psów kiedy tylko mogą'.

W piatek przytargam Rycerze i Miasta z Catanu - chetni beda mogli sprawdzic co ten dodatek wnosi. A wydaje sie, ze wnosi bardzo duzo, jesli wrecz nie wywraca gry do gory nogami.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ