[Warszawa] AGRESOR Inżynieria Środowiska PW sobota-niedziela

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: seRrz »

Czy ktoś byłby chętny na HiSa lub TI3 w najbliższą sobotę ?
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Kostyr »

Wstępny plan na weekend :

Sobota, od 11:00 - Republic Of Rome lub HIS.
(Rozumiem, że seRrz masz własny egzemplarz? Z chęcią zagram w HIS, ale tylko jeśli tłumaczyłbyś zasady).

1.Kostyr
2.fluor
3.Hamnis
4.seRrz
5.mack
6.Deem

Niedziela, od 11:00 - Twilight Imperium 3.

1.Kostyr
2.Patryk
3.Kleszcz
4.Wasylus
5.Hamnis
6.Brown_Jenkin
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 21:25 przez Kostyr, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: fluor »

RoR / HIS wchodzę w to :) (ale HIS tylko z tłumaczeniem zasad)
dizzit
Posty: 290
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: dizzit »

Witam

Jestem nowy na forum. Do tej pory na galakcie tylko przegladałem ale tam jakoś trudno kogoś do grania skołować, ale tam dostałem namiary na to forum.

Z góry uprzedzam że nie przeczytalem tych wszystkich topików, bo by mi to z 3 lata zajęło. Ale postaram sie od tego momentu byc na bieżąco :).

Kto kolwiek widział kto kolwiek wie:
Jak wyglada sprawa spotkań, w Warszawie co by pograć z kimś.
Jakieś kluby czy cuś. Ogolem to jestem teraz na etapie fascynacji Twilight Struggle, lubie tez popykac sobie w Puerto Rico (oba tytuły mam).
Poza tym w moim posiadaniu jest komplet Talizmana (4 edycja wszystko co wyszło do tej pory), Osadnicy z Miastami i rycerzami, ew. Inwigiliacja luksusowa.
Oczywiście też chętnie mógłbym posikać inne gry.

Jesli znalazła by sie jakaś dobra dusza która w miarę nakresli jaka jest sytuacja w WW, byłbym wdzięczny
Z góry dziekuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: fluor »

Wszystkie wątki są do odnalezienia na tym właśnie forum. Z tego co się orientuję (ale na pewno jest tego więcej):

w poniedziałki: chwila da klub - obecnie, ale miejsce zmienia się co jakiś czas
we wtorki - luźne granie w Obiekcie Znalezionym
w środy - ostatnie środy miesiąca planszówki w Paradox Cafe
w piątki - Agresor, czyli granie na Politechnice
w soboty i niedziele - Agresor (jak w tym temacie) ale trzeba się wcześniej umówić na granie

Granie w dni powszednie - zazwyczaj od godz. 17-18, w weekendy wcześniej.
Oprócz tego są imprezy (raczej weekendowe) jak np. Rzuć Kostką czy Nocne granie z IPN, a czasem większe konwenty jak zjava czy Avangarda.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: seRrz »

Kostyr pisze:Wstępny plan na weekend :

Sobota, od 11:00 - Republic Of Rome lub HIS.
(Rozumiem, że seRrz masz własny egzemplarz? Z chęcią zagram w HIS, ale tylko jeśli tłumaczyłbyś zasady).
Zdecydowanie wolałbym w sobotę TI3 ale skoro gracie w niedziele to pewnie nie przejdzie..
HISa mam i mogę przynieść z tym, że fajnie jakby się zgłosił ktoś z większym doświadczeniem do tłumaczenia zasad. I wskazana byłaby choć szczątkowe przeglądnięcie instrukcji, bo jest dość długa :)
Na RoR też byłbym chętny jakby co.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Kostyr »

TI3 w sobotę odpada, natomiast zbieram ludzi na 28 lub 29 maja. Wtedy na pewno gram w TI3, zainteresowany ?

Wstępnie ustalmy, że gramy w RoRa, natomiast zobaczymy do czwartku jak wyjdzie z HISem.

Łukasz z tego co wiem grał i ma własnego HISa.
Mam również 1 osobę z niezłym doświadczeniem w rezerwie. (choć nie wiem czy podoła tłumaczeniu gry).

SeRrz miałbyś swoją drogą jakiś graczy od siebie ?
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: seRrz »

TI3: Zapisz mnie na 28go. Jestem nawet bardzo zainteresowany.

HIS: Rozesłałem wici i zobaczę czy ktoś z potencjalnych tłumaczy będzie mógł - ale na razie takiego brak.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
mack
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: mack »

Witam, moj debiutancki post :) Chetnie zapisalbym sie na HIS w sobote jesli sa jeszcze miejsca.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Deem »

Jeśli nadal jest wolne miejsce przy HIS, czy mógłbym się dołączyć?

Jedyne wyzwanie to fakt, że mógłbym się pojawić chwilę po 11.30, ale zasady mam w miarę obcykane, więc tłumaczenie mogłoby przebiec bez mojego udziału.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Kostyr »

Mack & Deem super, że chcecie zagrać, bałem się,że spotkanie odwołane.
Wpadajcie na 11:00, (Deem o 11:30).

Wyślę wam również przez PW numer kontaktowy i prosiłbym o sms z własnym numerem - wolę mieć do was kontakt gdyby coś się stało.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Deem »

Super :)

Es z numerem poszedł. Jeszcze tylko dwa pytania: w której sali gramy i o której planujemy skończyć (lub jakie ograniczenia czasowe mają uczestnicy)?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
mack
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2011, 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: mack »

Wiadomosc z telefonem wyslana. Jutro stawiam sie o 11 :)
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: seRrz »

Wszystkich, którzy się zapisali na HISa proszę o choć przeglądnięcie instrukcji. Dużo sprawniej pójdzie nam i tłumaczenie zasad i sama gra.. bo to i tak dość długo zwykle zajmuje.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: fluor »

Dziś był piękny przykład jak Rzym może upaść z powodu bankructwa :) Było sporo radości, ale brak odpowiedniego zarządzania wojnami i nadmiar land billów we wczesnej republice przyniosły kres grze w... 3. turze?
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: sebastianbl1 »

Kostyr pisze:Wstępny plan na weekend :

Sobota, od 11:00 - Republic Of Rome lub HIS.
(Rozumiem, że seRrz masz własny egzemplarz? Z chęcią zagram w HIS, ale tylko jeśli tłumaczyłbyś zasady).

1.Kostyr
2.fluor
3.Łukasz
4.seRrz
5.mack
6.Deem

Niedziela, od 11:00 - Twilight Imperium 3.

1.Kostyr
2.Patryk
3.Kleszcz
4.Wasylus
5.Hamnis
6.Brown_Jenkin
Jak wyglada finalna lista do Twilight? Znalazloby sie miejsce na niedziele dla jednej osoby?
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Kostyr »

Lista którą zacytowałeś jest aktualną, dlatego niestety już miejsca nie ma.
Tzn gra jest do 8 osób, ale w tyle nie wyrobimy się z grą jutro.
Już i tak musiałem odmówić 1 osobie gry, następnym razem prosiłbym o info wcześniej.
Generalnie staram się mieć do czwartku już zapełnioną listę graczy + ludzi w rezerwie.
Do następnego razu. (Konkretnie następny TI3 organizuję 28 maja.)
fluor pisze:Dziś był piękny przykład jak Rzym może upaść z powodu bankructwa :) Było sporo radości, ale brak odpowiedniego zarządzania wojnami i nadmiar land billów we wczesnej republice przyniosły kres grze w... 3. turze?
Tak dokładnie w 3 turze, w sumie to był bardzo dobry przykład jak się nie powinno grać w Early Republic :).
Awatar użytkownika
hamnis
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: hamnis »

Tja, do tego w pierwszej wojnie.

Jak dla mnie zaawansowani gracze w pierwszej turze skoksili się mocno umawiając się tylko między sobą (jakoś tak wyszło, że mieli najwięcej wpływów na początku) to potem nic dziwnego, że brakowało zaufania i nikt nie chciał się nawzajem wspierać. Do tego dalej nie czuje balansu jeśli chodzi o gotówkę w tej grze (co jest ile warte ile, o co warto się układać). Chyba w tej starszej republice trzeba więcej kooperacji.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: fluor »

Bardziej zaawansowani gracze - pewnie masz na myśli mnie i Kostyra? :) Moja pamięć może być słaba, ale o ile jestem w stanie powiedzieć, to przez całą grę miałem tylko jednego (1) senatora z urzędem - konsula, który został wysłany na wojnę. Żadnych dalszych korzyści i wzmacniania nie pamiętam, ale może coś przypomnisz... Może coś o senatorze z INF 20? :D

Pierwszym błędem (z perspektywy czasu) było wysłanie mojego konsula na I wojnę punicką z niewystarczającą ilością flot - dodatkowe 2-3 i zwyciężyłby, a tak był remis. Drugim błędem było pozostawienie go na wojnie jako prokonsula, podczas gdy:
a) byli dostępni senatorowie z lepszą militarką
b) były wojny łatwiejsze do pokonania.
Oba błędy w zasadzie działały na moją korzyść, bo konsul był jednocześnie liderem mojego stronnictwa, więc nie ryzykowałem dużej straty, a mógłbym teoretycznie zyskać 10 wpływów i popularności, toteż nie zgłaszałem specjalnych zastrzeżeń :> Ale moim zdaniem inni powinni ;)

Druga sprawa to landbille - jeżeli Republika w 3. turze musi płacić 25T na landbille, to jest słabo. Do tego doszło rozdanie, które nam wrzuciło 4 aktywne wojny, skutecznie czyszczące skarbiec i D na punickiej, czyli strata połowy powołanej armii.

Wnioski na przyszłość: pierwszego gracza, który tylko wspomni o landbillach we wczesnej należy szybko usadzić, by nie chodziły mu głupie pomysły po głowie, bo inaczej będzie niedobrze.

To czego żałuję w tej grze, to że nie zrobiliśmy tego bardziej szkoleniowo. Było sporo osób, które znały tylko podstawowe zasady i z odpowiednim nastawieniem zrobilibyśmy próbę zamachu, proces, itp.
Awatar użytkownika
hamnis
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: hamnis »

Mogło mi się wydawać :P.

Anyway jeszcze powinniśmy powołać tego dyktatora po drodze. Był taki pomysł, ale w sumie nikt nie wyjaśnił jak on do końca działa. Następnym razem będzie lepiej.
Awatar użytkownika
adamns
Posty: 75
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: adamns »

fluor pisze: Wnioski na przyszłość: pierwszego gracza, który tylko wspomni o landbillach we wczesnej należy szybko usadzić, by nie chodziły mu głupie pomysły po głowie, bo inaczej będzie niedobrze.

To czego żałuję w tej grze, to że nie zrobiliśmy tego bardziej szkoleniowo. Było sporo osób, które znały tylko podstawowe zasady i z odpowiednim nastawieniem zrobilibyśmy próbę zamachu, proces, itp.


Ciekawe czyj to pomysł z tymi landbilami :)


Kostyr to ty ?


A co do szkolenia no to jak tylko Kostyr i Fluor znali grę wybrał bym średnią Republikę.
Kości zostały rzucone!

moja kolekcja
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Aldarus »

Nie demonizowałbym Landbilów. Widziałem Republikę którą obalił motłoch w erly republic, bo gracze zapomnieli o land bilach (poza tym republika miała się świetnie ;)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: fluor »

Ja też, ale tu mowa o landbillach nieuzasadnionych, bo jak wiadomo - z niezadowolenia 0 już bardziej nie da się zejść ;)
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Kostyr »

W niedzielę o 10:00 Twilight Imperium 3.

1.Kostyr
2.Kleszcz
3.hamnis
4.sebastianbl1
5.Wasylus
6.Wolne Miejsce
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, 20:16 przez Kostyr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
hamnis
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: hamnis »

Byłbym chętny.
Zablokowany