[Warszawa] AGRESOR Inżynieria Środowiska PW sobota-niedziela

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

[Warszawa] AGRESOR Inżynieria Środowiska PW sobota-niedziela

Post autor: ragozd »

Byloby 10 gdybym mogl sie wpisac. Co prawda w piatek byc nie moge, ale ktos jest chetny na sobote?
Oczywiscie na Brassa :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Clagus »

To może znajdzie się jeszcze jedno miejsce dla gracza poczatkującego w grze ze wstępnym tłumaczeniem zasad? :) Mogę zacząć o 16.15 ;)

Niestety zmiana planów. W piątek nie będę mógł się pojawić. Mógłbym ewentualnie dopisać się do chętnych na Brassa na sobotę.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2008, 18:04 przez Clagus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

jest jeszcze sobota :) Clagus - sobota ewentualnie czy na pewno?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Clagus »

ragozd pisze:jest jeszcze sobota :) Clagus - sobota ewentualnie czy na pewno?
Może być na pewno, byle niezbyt wcześnie, bo będę uczestniczył w imprezie urodzinowej z piątku na sobotę i po obudzeniu się rano (albo po prostu rano :P ) muszę dojechać do centrum zza Warszawy (z okolic Brwinowa, Komorowa... nie wiem w każdym razie kawał drogi z drugiego końca świata :P ).
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

ragozd pisze:Byloby 10 gdybym mogl sie wpisac. Co prawda w piatek byc nie moge, ale ktos jest chetny na sobote?
Zupelnie wyjatkowo jestem calkowicie wolny w sobote!
I mam czas od 7:00 do 24:00 (a nawet dluzej) :D :D
Jestem wiec chetny na wszelkie inicjatywy graniowe czy to w AGRESORZE czy gdzie indziej. Marzy mi sie taki kilkunastogodzinny maraton..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

jax pisze: Zupelnie wyjatkowo jestem calkowicie wolny w sobote!
I mam czas od 7:00 do 24:00 (a nawet dluzej) :D :D
Jestem wiec chetny na wszelkie inicjatywy graniowe czy to w AGRESORZE czy gdzie indziej. Marzy mi sie taki kilkunastogodzinny maraton..
No to zapraszam na Twilight Imperium, leży temat w osobnym wątku, trochę już spadł. :-)

Jeżeli nie, to zaproponuję ostatni mój nabytek - Dust. Gra jest bez wątpienia dużo prostsza niż np. Struggle of Empires albo Shogun, ale po rozegraniu kilku tur trybem sam-ze-sobą widze, że ma ciekawe elementy i swój urok. Jest na pewno bardziej dynamiczna i krótsza. Chętnie bym więc jej spróbował w akcji.

Poza tym jestem otwarty i bardzo chętny na gry widoczne w podpisie. W sobotę też mam dużo czasu. :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Konrad pisze:
jax pisze: Zupelnie wyjatkowo jestem calkowicie wolny w sobote!
I mam czas od 7:00 do 24:00 (a nawet dluzej) :D :D
Jestem wiec chetny na wszelkie inicjatywy graniowe czy to w AGRESORZE czy gdzie indziej. Marzy mi sie taki kilkunastogodzinny maraton..
No to zapraszam na Twilight Imperium, leży temat w osobnym wątku, trochę już spadł. :-)
Oj, na razie chetnych nie ma..

Jesli o mnie chodzi mam powazne obawy czy zdaze sie przygotowac przed rozgrywka (przeczytac instrukcje, materialy pomocnicze itd.). Ale zobaczymy jeszcze, czy ludzie zaczna sie zbierac na ten termin. Wtedy moze sie zmobilizuje.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Ja też będę wolny w ten weekend, ale nie chcę grać w żadną wielką kobyłę. Raczej kilka (naście?) lżejszych gier. Ktoś jeszcze się na to pisze?
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

jax pisze:Jesli o mnie chodzi mam powazne obawy czy zdaze sie przygotowac przed rozgrywka (przeczytac instrukcje, materialy pomocnicze itd.). Ale zobaczymy jeszcze, czy ludzie zaczna sie zbierac na ten termin. Wtedy moze sie zmobilizuje.
Ja też jeszcze nie grałem, więc się nie przejmuj. :-) Co prawda przeczytałem instrukcję, ale wbrew temu co myślałem, zasad nie ma jakoś bardzo dużo. Wiele eurogier ma je duzo bardziej złożone, więc bez obaw.

Tak Cię cisnę, bo liczę, że jak się zadeklarujesz, to poleci za Toba tłum i jednak w weekendzik zagramy. :D
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

:D w takim razie zacznę lobbing anty-Twighlight. Ja bym proponował na przykład taki mini-maraton zagrany w atmosferze skupienia (kolejność może być inna, pewnie nie we wszystko się zdąży zagrać):

Reef Encounter
La Citta
El Grande
Amun-Re
Wysokie Napięcie
Goa
Giganten
Railroad Tycoon

To dobre gry, dość rzadko ostatnio grywane na warszawskich spotkaniach, można by je sobie odświeżyć...
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

na El Grande, Amun-Re, Goa, Wysokie Napięcie chetnie bym sie pisal.
Ale Brass na pierwszym miesjcu w dowolnej ilosci partii ;)
Jax - otworzysz kluczniku sale na godz 10 w sobote?
Wezme Brassa i EiT.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

ragozd pisze:Jax - otworzysz kluczniku sale na godz 10 w sobote?
Na razie wstepnie mozemy tak ustalic. Nie wiem jeszcze czy w TI zagram czy w zestaw krotszych gier, ale cos sie znajdzie. Czy mamy juz zalazek sobotniego skladu: ragozd, ja_n, ja, Konrad (czy tylko TI wchodzi w rachube?), kto jeszcze?....
Ja_nie - twoj zestaw jest bardzo ok, bardzo lubie te gry (w wiekszosci), ale tez bardzo klasyczny, proponuje lekki powiew swiezosci, moze jakies 2-3 nowsze tytuly, niekoniecznie NAJnowsze.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

jax pisze:Ja_nie - twoj zestaw jest bardzo ok, bardzo lubie te gry (w wiekszosci), ale tez bardzo klasyczny, proponuje lekki powiew swiezosci, moze jakies 2-3 nowsze tytuly, niekoniecznie NAJnowsze.
Cały czas gram tylko w nowsze tytuły a na stare nie mam czasu. Chcę w stare. A tak poza tym, to mnie nie będzie jednak. Zmiana planów. Ale pozwalam Wam wykorzystać mój genialny pomysł i grać w te gry w sobotę (jak je sobie przyniesiecie). :D
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

prowokator z Ciebie ;) Ja przyniose trzy ktorych mam niedosyt - do tych ktore wymienilem jeszcze Razzia!
nawet jak bedzie nas 2 o 10 jax to pewnie wymyslimy cos do grania - chocby Brass na 2 osoby ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

jax pisze:...Konrad (czy tylko TI wchodzi w rachube?)...
Jak TI nie wyjdzie, zagram tak czy inaczej w coś innego. Choć nie ukrywam, że przy weekendzie wolałbym coś cięższego... :cry:

Do listy ja_na dorzuciłbym, w takim nieprzyjemnym układzie, Caylusa, którego mogę przynieść.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Safari »

Pisze się na sobotę. Będę około 10.00.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: ragozd »

Bedzie tez Trutu, wiec juz 2 a mozen nawet 3 klucznikow ma byc od 10 :) Oby otwarta sobota na PW stala sie takim pewnikiem jak piatek :) ze nie pytamy sie czy bedzie, tylko w co gramy ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: jax »

O, to juz 5 osob naliczylem. Dobrze, dobrze - oby bylo jak najwiecej. Przydaloby sie drugi stolik sformowac.
don_simon - dlaczego cie tu nie widze? Skandal :evil: Zawsze masz czas w soboty a teraz co, obijasz sie?... Czy strugasz zwierzaki w drewnie?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

jax pisze: don_simon - dlaczego cie tu nie widze? Skandal :evil: Zawsze masz czas w soboty a teraz co, obijasz sie?... Czy strugasz zwierzaki w drewnie?
No wlasnie. Przez ostatni miesiac mialem czas w weekendy to nie bylo chetnych. A akurat w ten weekend nie moge... Wyczuwam spisek i prowokacje...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: bazik »

my z ola bedziemy ogolnie planszowkowac 10-15 ale jeszcze nie wiem do konca czy wpadniemy na polibude czy do kogos wpadniemy... tak wiec my na takie 35%
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Cin »

jax pisze:O, to juz 5 osob naliczylem.
Na 90% będę szósty ale dopiero około 12.30-13.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Sztefan »

Robi nas się coraz więcej. Ja będę na pewno od 10. Najbardziej podobał mi się plan Ja_nowy, czyli pogranie w kilka klasyków, ale nie pogardze też nowościami :)

Cin, będę miał Brawla, tylko nie pisz, że jednak nie możesz przyjść ;)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: bazik »

bedziemy od 10tej na 99%. jesli nie namowie forevera na 18al to bedziemy bardzo pozytywnie nastawieni do 'planu ja_na'. rrt+europe/amun re/hacienda/la citta (nie mam)
wysokie napiecie/el grande/reef encounter troche mniej - albo ja albo ola dajemy lekkie weto...

bede mial ja_nowego crokinole-a, choc znajac ole nie bedzie opcji ze jest tylko crokinole bez jakiejs 'myslacej' gry dla niej :-D

nasze godziny to 10-15
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Sztefan »

Haciendzie mówie zdecydowanie tak. La Citta i Amun-Re też brzmi mocno smakowicie. Reszta też chętnie.

Crokinole juhu :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: jax »

na razie jest jakies 8-9 osob wiec i tak beda 2 stoliki - ja w czesc wymienionej klasyki chetnie (np Amun-Re, Wysokie Napiecie z nowymi elektr. + Rails of Europe + Crokinole)

ze swojej strony mysle nad odswiezeniem czegos z: Industria (to nie bedzie stolik bazika :wink: ), Tower of Babel, Mission Red Planet, Ludwik XiV, Queen's Necklace,Traders of Genoa, Elfenland,Ksiazeta Florencji,Blokus. Pewnie 90% z tego bede musial przyciac, bo nie mam czasu na odswiezenie tylu instrukcji ( i prosze bez docinkow o instrukcji Blokusa :wink: )

poza wszystkim chetnie zagram w Brassa (no chyba ze dzis sie zniechece, gdy odniose upokarzajaca porazke :wink: )
no i moze ktos jest zainteresowany sparwdzic Mr Jack + dodatek Carriage?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Zablokowany