(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Puppet_Master pisze: Byliby chętni na zagranie za tydzień w:

1) Alternatywy 4?

lub

2) Scythe?
Ja chętnie zagram w Scythe.

EDIT:
Ooo dopiero jak napisałem to zobaczyłem post Roberta. Miło, że wróciłeś do Nas na forum ;)
robertos pisze:Jeśli będzie A4 to pojawiam się na pewno :)
Przyniosę ci z drukarki 8)
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ja bym najchętniej zagrał w obie, A4 (do 6 graczy) potem w Scythe (4 osoby optymalnie, do 5 jeżeli będzie trzeba), bo czasu wystarczy spokojnie na jedną po drugiej.

Rozłożenie/złożenie każdej z nich dużo nie zajmuje (udoskonaliłem rozkładanie Scythe ostatnio) 8)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Na chwilę obecną moja obecność w sobotę jest niepewna, chociaż są duże szanse.
Jeśli będę, bardzo chętnie zagram w Scythe.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ulumulu20
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 14:52

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: ulumulu20 »

Witam serdecznie, nie uczestniczyłem we wcześniejszych grach oraz jestem laikiem w grach planszowych, a chciał bym z jedną osobą dosiąść sie do jakiejś gry. Czy jest to możliwe? Mile widziane wprowadzenie w zasady :D
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

No i super- zapraszamy.

Nie musisz być weteranem planszówek, a jeden z tytułów, który przyniosę, będzie nadawał się do tego znakomicie (Alternatywy 4) ;]
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Dla przypomnienia- gramy dziś na sali z akwarium ;]
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Dzięki wszystkim za dzisiejsze wspólne granie.
Dzisiaj wyjątkowo było więcej nowych niż "stałych" graczy, ale mam nadzieję, że koledzy i koleżanki którzy byli dzisiaj po raz pierwszy, będą zaglądać regularnie ;)
Zazwyczaj gramy w dużym pokoju (dzisiaj był wyjątkowo zajęty), w którym spokojnie można grać w kilka tytułów równolegle, bo miejsca jest sporo.

Szkoda tylko, że jedna para przyszła tak późno, bo nie było jak dołączyć, a nawet nie mieliśmy niczego szybkiego na 2 osoby.

ulumulu20 - jak będziecie mieli ochotę przetestować Catana, Robinsona czy cokolwiek innego przed decyzją o zakupie, to piszcie śmiało tutaj i jak tylko ktoś z Nas ma w kolekcji grę która Was interesuje, to pewnie da się namówić na partyjkę 8)


Mnie za tydzień nie będzie, więc do zobaczenia za 2 tygodnie ;)
janmega
Posty: 61
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:31

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: janmega »

Jest w planach jakas sesja w posiadłość szalenstwa?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

janmega pisze:Jest w planach jakas sesja w posiadłość szalenstwa?
U mnie najbliższe 2 tygodnie odpadają. Ale po urlopie nie wykluczam takiej opcji.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Kilson pisze: ulumulu20 - jak będziecie mieli ochotę przetestować Catana, Robinsona czy cokolwiek innego przed decyzją o zakupie, to piszcie śmiało tutaj i jak tylko ktoś z Nas ma w kolekcji grę która Was interesuje, to pewnie da się namówić na partyjkę 8)
Kilson, ponieważ to są początkujący gracze, zalecam założenie kolekcji gier od czegoś łatwego i lżejszego niż Robinson.
Ponieważ Robinsona posiadam, możemy zagrać, ale nie jest to pozycja dla początkujących.
Poniżej link z tego forum odnośnie wyboru gier:
viewtopic.php?f=43&t=6212
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: stan29 »

Dzięki wszystkim za wspólne granie. Jak będą chętni to w sobotę mogę znowu przynieść Blood Rage albo inną gierkę, np. Posiadłość Szaleństwa (2 ed.), o którą pyta janmega.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

jakmis83 pisze:
Kilson pisze: ulumulu20 - jak będziecie mieli ochotę przetestować Catana, Robinsona czy cokolwiek innego przed decyzją o zakupie, to piszcie śmiało tutaj i jak tylko ktoś z Nas ma w kolekcji grę która Was interesuje, to pewnie da się namówić na partyjkę 8)
Kilson, ponieważ to są początkujący gracze, zalecam założenie kolekcji gier od czegoś łatwego i lżejszego niż Robinson.
Ponieważ Robinsona posiadam, możemy zagrać, ale nie jest to pozycja dla początkujących.
Poniżej link z tego forum odnośnie wyboru gier:
viewtopic.php?f=43&t=6212
Ale kolega ulumulu20 był w ostatnią sobotę i mówił, że zastanawiają się nad zakupem właśnie Catana, Robinsona i czegoś jeszcze - nie pamiętam.
I zasugerowałem to samo co Ty, że Robinson o ile bardzo fajny, to warto zagrać przed decyzją o zakupie, bo dla kogoś kto grał wcześniej tylko w monopoly może być za ciężki.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Robinson ma dużo zasad do ogarnięcia i jest dość trudny, jest to gra zaawansowana, kierowana do ogranych już graczy.
Uważam, że warto w ich przypadku spojrzeć na takie tytuły jak Catan, Talizman(chyba najlepszy wybór, a i ma figurki :)), Carcassonne czy chociażby Osadnicy:Narodziny Imperium.
Te tytuły mają proste zasady i mechanikę.
Jak opanują te gry, zapraszam na Eldritcha, Robinsona czy Terraformację - jak wreszcie dojdzie, bo dziś Rebel znowu przełożył premierę dodruku na koniec września :(
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Całkiem możliwe, że w najbliższą sobotę uda mi się dotrzeć na wspólne granie - oczywiście do potwierdzenia :)
Tym razem ze swojej skromnej kolekcji zaproponuje gre Zombie 15'.
Plusem tej gry jest czas rozgrywki - każda partia zawsze trwa 15 minut.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
janmega
Posty: 61
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:31

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: janmega »

Ja zagralbym chetnie w posiadlosc szalenstwa w sobote :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Też pisałbym się na Posiadłość :)
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Zacznijcie wreszcie traktować tą grupę, jako grupę "dla Was", a nie na zasadzie, że ktoś inny zaplanuje w co gramy :evil:

Jeżeli jest nie wiem 3-4 osoby chętne do pogrania w Posiadłość, w jednym czasie, a którym to osobom pasuje sobota- to umówcie się po prostu, a miejsce się znajdzie i cała reszta Was już nie obchodzi w dany weekend.

Macie ochotę na coś mniejszego lub większego - to samo. Proponujecie i albo są chętni albo ich nie ma, więc przychodzicie na coś innego lub próbujecie tydzień później 8)

W skrócie: proponujcie regularnie, aby w coś konkretnego pograć, to może wiele osób, które jedynie "czytają" też się skusi, zamiast- wejść, przeczytać i tyle ich (nie) widzieli.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Jeżeli jest nie wiem 3-4 osoby chętne do pogrania w Posiadłość, w jednym czasie, a którym to osobom pasuje sobota- to umówcie się po prostu, a miejsce się znajdzie i cała reszta Was już nie obchodzi w dany weekend.
Bardzo przepraszam, ale właśnie to robiliśmy zanim się wtrąciłeś.
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Proszę w takim razie o wybaczenie!

Zwróciła moją uwagę po prostu niepewność płynąca ze sformułowań:

"zagralbym chetnie"

"pisałbym się"

Etc. 8)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Sarkazm dobry na wszystko ;) Sprawdź jak wyglądała dotychczasowa formuła zbierania chętnych do grania w której sam uczestniczyłeś. Jeśli chcesz ją zmienić to bardzo proszę, w końcu jesteś autorem wątku. Prośba aby w takim wypadku uprzedzić nas o tym wcześniej, co by nie kolidowało to z jakby nie było komercyjnym charakterem inicjatywy pt Trzy pokoje z kuchnią.
Granie na Bemowie
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Zgadzam się z Puppet_Masterem odnośnie umawiania się. Jestem za tym, żeby nasze deklaracje były jasne. "Zagrałbym" nie jest przecież klarowną odpowiedzią, nieprawdaż? ;)

Ale o czym innym, czy jest możliwość modyfikacji plakatów w 3 pokojach? Mam na myśli dodanie do info na plakacie adresu forum.
Kilka razy doszło bowiem do sytuacji, że osoby, które przyszły/przychodzą, bo zobaczyły plakat, nie uczestniczą w forumowej dyskusji.
I potem powstaje problem, jak np wtedy, gdy awawa przyniósł Eldritcha. Przyszedł kolega z Cykladami i był obrażony, że nie graliśmy w jego grę.
A przecież te spotkania są w jakimś stopniu owocem naszej wspólnej pracy i to my - w postaci Puppet_Mastera i Kilsona - organizujemy te spotkania planszówkowe. I to głównie tutaj, na forum podejmujemy decyzje, w co gramy...

Odnośnie soboty: czy ktoś chce zagrać w nie Posiadłość Szaleństwa? :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Widzę, że filozoficznie nam się zrobiło na koniec dnia w tym wątku ;]

Generalnie jest tak, że nigdy nie narzucam innym tytułu poza przypadkami kiedy nikt już nic nie zaproponuje. Wydaje mi się, że przez ostatnich x miesięcy zaproponowałem konkretny tytuł, który przyniosłem ze dwa razy na krzyż, w tym był to ostatni tydzień. Zwykle dopasowuję się do preferencji innych, bo i bardzo często tytuł mi po prostu odpowiada, a przyjemność sprawiają mi równie dobrze ameritrashe co euro jak i ich hybrydy.

Serio ktoś się obraził, że nie zagraliście z nim w Cyklady? (lol) Chyba mnie nie było wtedy, bo nie pamiętam takiego zdarzenia.

Fajne jest to, że przychodzą "nowe" osoby, ale spójrzmy prawdzie prosto w te jej kaprawe oczy- od dwóch miesięcy, przychodzą w zasadzie ciągle nowe osoby (2 osoby, 4 osoby, 6 osób na spotkanie) i traktują to jako jednorazową wizytę, ile osób przyszło przez te miesiące tylko "raz", grały, bawiły się lepiej lub gorzej, ale to był dla nich od początku "jednorazowy event". Ja osobiście nie mam zamiaru próbować już doprasować gry na stole pod świeże osoby, bo to droga donikąd, osoby przychodzące w miarę "regularnie" muszą mieć szansę pograć w poważniejsze tytuły, to nie prace społeczne. Może będzie lepiej położyć dyżurnie jakiś tytuł, jeżeli nowe osoby przyjdą, niech sobie go odpalą i same pograją, z czasem jeżeli przyjdą drugi raz- dołączą do nas i tyle. Oczywiście nie chciałbym nikogo dyskryminować i nikogo dyskryminować nie zamierzam, ale już było tak kilka razy, że "stały" gracz trochę się spóźnił na spotkanie i nie miał już miejsca przy stole, bo akurat był odpalony tylko jeden tytuł, a nowe osoby przyszły, zajęły miejsce i po godzinie w połowie gry wyszły. To nie wyrzuty, jestem daleki od tego bo lubię naszą grupę- tylko fakty. To oczywiście tylko moja wina w tym momencie, że w ferworze walki nie pytam od razu "hej, wpadłeś na kilka godzin czy 30 minut?" ;]

Kontynuując ten mój osobisty pogląd/przydługie przemyślenia to powiem, że uważałbym za lepsze, aby ludzie umówili się na coś konkretnego, w co chcą pograć, jak janmega i awawa choćby ciut wyżej - najlepiej na dwa tytuły lub więcej, bo wtedy te konkretne osoby przychodzą i grają (o ile oczywiście później przyjadą).

jakmis83, oczywiście moglibyśmy dodać link do forum, ale szanse są mikre, że ludzie, którzy przychodzą zachęceni fb 3 pokoi, założą tu konto i będą pisać na forum zamiast na FB wydarzenia, co jest 5 x prostsze (dla nich). Ile razy już zachęcaliśmy ludzi, którzy byli na spotkaniu (nowych), aby pisali tu na tym forum, ba- wielu z nich nawet wklepywałem adres w przeglądarkę w komórce, aby się nie zgubili i widzę od początku istnienia wątku maks 3 osoby, które się na to skusiły, reszta olała, a przewinęło się przez naszą grupę co najmniej KILKADZIESIĄT osób w typie "na raz" :D
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: stan29 »

Również nie jestem fanem nowych osób (chyba, że są to osoby, które już miały kontakt z planszówkami i szukują ekipy do grania tak jak ja =]). Prowadzi to do sytuacji, że osoby rezygnują z gry w trakcie rozgrywki (tak jak ostatnio przy stosunkowo lekkim tytule A4). Posiadłość Szaleństwa jest to gra ze scenariuszami. Jeśli uczestnicy są niepewni to wolę darować sobie taki tytuł (został mi tylko jeden scenariusz, resztę już znam i lepiej grać z jedną ekipą). Ja ze swojej strony chciałbym zaproponować i jednocześnie spytać kto chciałby zagrać w Blood Rage i/lub Great Western Trail lub inne moje gry?
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Zróbmy po prostu tak, co o tym sądzicie:

- awawa i janmega zbierają ekipię na Posiadłośc (brakuje im tylko dwóch osób)
- ja i stan29 zbieramy ludzi na Blood Rage (brakuje tylu samo)

?

Będzie jakaś większa różnorodność
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Czyli wróciliśmy do tego co było poza tym że jeden tytuł w zasadzie wyleciał, przynajmniej w tą sobotę.
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ