(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

jeśli jest szansa na pełną kampanię to też chętnie dołączę do descenta
Granie na Bemowie
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

ja chętnie...
:)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Nahar też reflektujesz Descenta? Chaos w Starym Świecie- to też świetny pomysł, ale proponuję, że może zagramy w to następnym razem- skoro już tylu jest chętnych na Descenta już teraz.

Chyba mamy komplet na jeden stół: robertos, awawa, sirwei, nahar (do potwierdzenia), ja/Kilson

Jeżeli byłoby więcej chętnych- z punktu widzenia miejsca do grania nie będzie problemu, ktoś weźmie druga kopię gry i gramy na kilka stolików.

Kilson- jeżeli się pojawisz to ja chętnie odstąpię Ci miejsce przy stole, bo nie ukrywam, że wprawdzie "będę" w sobotę, pomogę przygotować stoły, ale nie ukrywam że poza poznaniem nowych chłopaków, mam tyle rzeczy do załatwienia tego dnia- że spokojnie mogę zniknąć wcześniej ze spotkania.

Od której byśmy chcieli zacząć grać, 12? (nahar pisałeś coś o 13, czy dałbyś radę ciut wcześniej się zjawić?).
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Przeglosowany..... plus ze nie bede musial pudel wozic ze soba.... Descent ok, gralem tylko w 1ed jakby co.
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Zapraszamy w piątek 19 maja na wieczór z planszówkami w Planszówki AP :)
Startujemy na Berensona 8C od 18.00.
W planach pokaz gier wydawnictwa Cube: Factory of Ideas:
1. Ashes: Odrodzenie z Popiołów
2. Summoner Wars
i inne niespodzianki od Cube.

Pokaz przeprowadzi Krzysztof Wasyluk (Cube).
Pozdrawiamy,
Zespół Planszówki AP
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

moze byc 12 ew zaczniecie rozkladac beze mnie max 12.15 bede.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Ja Descenta też bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

Robertos- prowadzisz? Jak co to mam legowisko jaszczura, labirynt zagłady i cień nerekhall.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Dzwoniłem przed chwilą do 3 Pokoi (zbiegliśmy się myślami, bo podobno Kilson też do nich wstąpił dopiero co)- i mamy rezerwację:

Najbliższa sobota, od 12:00 wzwyż - tak więc zapraszamy i tych co się zadeklarowali i innych chętnych ;]

Pzdr 8)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Odbierałem paczkę z poczty obok to zaszedłem ;)

W najbliższą sobotę od 12:00 możemy grać, ale ogólnie jest problem z sobotnimi porankami, bo "3 pokoje" mają wtedy 3 różne wydarzenia cykliczne. Jest szycie,
decoupage i chyba jakieś zajęcia muzyczne (które w tym tygodniu akurat wypadły im z kalendarza).
Ze strony Michała, który koordynuje kalendarz zajęć padła propozycja wpisania naszych "spotkań" na piątki wieczorem, soboty od 16:00, albo niedziele (co 2 tygodnie 14:00-18:00), bo w soboty od rana zazwyczaj będzie problem z miejscem.
Powiedziałem, że w najbliższą sobotę będzie kilka osób, to możemy omówić temat w szerszym gronie zainteresowanych.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Wiesz co, pewnie pogadamy sobie o tym na spokojnie z Michałem w sobotę, bo mi mówił, że co do Niedzieli mogą być elastyczni. Niedziela jest fajnym pomysłem (na stałe), ale piątek może zostać jako nasza impreza z doskoku dla chętnych (np. od 18-21, w taki Chaos w Starym Świecie, który zaproponował Nahar to ja zagram z przyjemnością, a te 3 h to świat i ludzie czego nam potrzeba).

btw. w piątek jak nic mi zawodowo nie wypadnie, postaram się wesprzeć lokalną inicjatywę na Berensona kolegów z "Planszówki AP". Ktoś się jeszcze wybiera?;]
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Jak jest problem z lokalem.... zapraszam do siebie..
Oczywiście chętnie zagram Mrocznym Władcą.. - tak brzmi to nieźle.. Mroczny... Władca...
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Coś Ty, nie ma problemu wielkiego - po prostu tłoczno jest tam w sobotę rano. Granie u Ciebie oczywiście też zawsze spoko 8)
Oczywiście chętnie zagram Mrocznym Władcą.. - tak brzmi to nieźle.. Mroczny... Władca...
Trafniejsze byłoby w Twoim przypadku Mroczny ..... Sadysta przyznaj :lol:
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Puppet_Master pisze: btw. w piątek jak nic mi zawodowo nie wypadnie, postaram się wesprzeć lokalną inicjatywę na Berensona kolegów z "Planszówki AP". Ktoś się jeszcze wybiera?;]
Wpadajcie... Krzysiek Wasyluk przedstawi kilka fajnych tytułów z wydawnictwa Cube. pogramy pewnie kilka godzin. Z chęcią porozmawiamy też o Waszych pomysłach na spotkania z planszówkami :-)
do zobaczenia
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Panowie.. jak kampania... to kto kim... chcecie wybrac? wylosować?
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Krasnolud? Jest chyba jeden....
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

hmmmm nie sięgnie nawet po czare wina na stole ;)
Sopor
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:24

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Sopor »

Witam szanownych Panów i Panie(?) Jeśli jakieś mnie czytają.

Nazywam się Piotrek i od niedawna mieszkam w Markach, a jeszcze bardziej niedawno powróciłem do planszówek, po tym gdy brat pożyczył mi nową edycję Magii i Miecza. Chętnie wpadnę w sobotę na Głębocką.

Przyznam się, że na to forum nie trafiłem przypadkiem. Pracują w bibliotece publicznej na Pradze-Północ. Mam takie zboczenie zawodowe, że podczas wycieczek zagranicznych odwiedzam tamtejsze biblioteki. Prawie wszędzie ludzie grają w bibliotekach w karcianki, planszówki i rpg’i. W Polsce to rzadka rzadkość. Mam pewne podejrzenia, jaki jest tego powód, ale nie zdradzę go tu, na wypadek, gdyby czytali to moi przełożeni.

A tym roku 3 czerwca wypada noc bibliotek i z tej okazji mamy możliwość zorganizowania „czegoś”. Zdążyłem przez ostatnie kilka miesięcy wkręcić się w gry, a do MiM dołączyłem Horror w Arkham. Pomyślałem więc sobie – czemu nie spróbować pograć w bibliotece. Plusem jest duuuuża ilość miejsca, stołów, krzeseł i pewnie kilku innych rzeczy, których w tej chwili nie dostrzegam. Jeśli chodzi o gry to oprócz dwóch wcześniej wspomnianych, będę miał pewnie dostęp do Eldritch Horror. Biblioteka, gdzie pracuję, jest przy pętli autobusowej przy Pl. Hallera, w pobliżu jest też tramwaj i przystanek 509 z Białołęki. Planuję dać plakaty o planszowym graniu do szkół, pozostałych bibliotek i kilku innych instytucji na terenie dzielnicy. Jest dzięki temu szansa ściągnąć z okolicy osoby zainteresowane, a pewnie też wkręcić kilka nowych. W hurtowni książek zamówiłem już wszystkie dostępne pozycje Lovecrafta (buduję klimat grozy). Wydaje mi się, że potencjał jest, a miejsce w mojej bibliotece się marnuje. Sam nie mam miejsca w domu, by rozłożyć plansze z dodatkami, a na podłogę boję się przenieść z powodu dziesięciomiesięcznego bobasa, który może się podkraść i zeżreć przedwiecznych.

Dajcie znać, co myślicie. Do zobaczenia na Głębockiej.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

spotkamy sie obgadamy
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Miło nam Cię poznać Sopor- oczywiście witamy Cię z otwartymi ramionami (tak wiem, ciepło jest więc taki gest może być niekiedy dość krępujący!). Twój pomysł jest niezły, tylko dodaj do jego opisu może godziny - w których miejsce Twojej pracy funkcjonuje (dni?).

Co do tego, że jesteś z Marek, to warto się zgadać choćby przez PW- gdzie mniej więcej mieszkasz, bo można się umówić na wspólną podróż do miejsca, w którym w danym tygodniu spotkamy się, aby pograć. Szczególnie jeżeli okaże się- że mieszkamy dosłownie "obok" siebie. Bardzo chętnie zagram z Tobą w Arkham Horror. Uczyłem w to grać już dwie ekipy obu jednak gra nie przypadła do gustu- więc nie ma szans na powtórkę. Chętnie zagram w końcu z kimś, kto już umie w to się bawić lub po prostu "chce" spędzić nad tą planszą kilka godzin!

Druga sprawa, dziękuję za bardzo fajne spotkanie kolegom z Planszówki AP na ul. Berensona 8C, było świetnie, poznałem nowy tytuł - Summoner Wars. Fajni ludzie, fajne miejsce, z pewnością jeszcze się zobaczymy 8)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 23:10 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Cześć Sopor. Posty takie jak Twój, bardzo mnie cieszą :)
Mam wrażenie, że nasza okolica z planszówkowej pustyni zmienia się w kwitnącą życiem oazę :)

Jutro na miejscu obgadamy temat.
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Hej,
Ja również bardzo dziękuję za przybycie Robertowi i Kamilowi. W sumie było nas około 20 osób!
Jak na pierwszy raz, to nieźle ;-)
Mega mi się spodobał tytuł Summoner Wars. Rewanż następnym razem?

Z chęcią bym się spotkał na Eldritch Horror (widzę, że Puppet Master wspomniał o Arkham). Grałem kilka razy i mega mi się spodobał.
Może na początku czerwca?

Pozdrawiam
Janusz
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Hehe, nasz mecz zdecydowanie zasługuje na rewanż, bo jego zakończenie było nie dość, że dość niespodziewane to także haniebne w pewnym sensie dla goblinów- tę bitwę trzeba jeszcze raz odtworzyć.

No to mamy już 3 chętnych na leciwe (poczciwe?) Arkham w takim razie (Sopor, Janusz i ja).

PS. robertos to "Robert", ja mam inne, dużo ładniejsze imię (zdaniem Kamila).
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

Zwalniam dziś miejsce przy stole. Nie będzie mnie dziś ani za tydzień. Dopiero od czerwca dam radę.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Szkoda, ale co się odwlecze to nie uciecze :roll:

Co do reszty- widzimy się Panowie na miejscu koło 12 w takim razie.
ODPOWIEDZ