(Kraków) Pomoc przy testowaniu nowej gry

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
PawelRoman
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2018, 13:41

(Kraków) Pomoc przy testowaniu nowej gry

Post autor: PawelRoman »

Witam

Stworzyłem prototyp własnej gry planszowej dla 2 osób i poszukuję osób z Krakowa które chciały by pomóc w przetestowaniu jej.

Pierwsze testy w gronie moich znajomych są bardzo obiecujące, rozgrywka faktycznie potrafi wciągnąć, generuje różne sytuacje i umożliwia różne strategie. Niestety moja grupa nie zawsze ma tyle czasu by rozegrać więcej partii i pomóc szlifować produkt dlatego szukam osób z zewnątrz. Widzę to na przykład w formie spotkania w Hexie (czy w innym "przyjaznym planszówkowo" miejscu). W zamian za poświęcony czas funduję jedzenie i piwo podczas gry :)) a jeśli gra zostanie wydana to oczywiście darmowy egzemplarz. Gra jest już po kilku wersjach i optymalizacjach bazujących na rozegranych partiach i wydaje się zmierzać do dobrego poziomu zbalansowana ale świeże spojrzenie na pewno będzie cenne.

O samej grze:
  • Strategia w realiach 2 Wojny światowej - Front Wschodni. 2 Graczy (Niemcy vs ZSRR). Przewidywany czas gry około 3 godzin :twisted:
  • System point-to-point, mechanika wydawania i wykonywania rozkazów podobna do Gry O Tron
  • Zagrywanie kart na kilka różnych sposobów (do bitwy, jako wsparcie lotnicze, jako Punkty Produkcji), konieczność umiejętnego zarządzania talią, timingu zagrań oraz znajomości kart (których na szczęście nie ma wiele).
  • Nie jest to "hardkorowa" strategia wojenna, moją ambicją było stworzyć coś w stylu "łatwe do nauczenia się, trudne do mistrzowskiego opanowania". Gra ma proste i przystępne zasady (moim zdaniem ;)), możliwe do szybkiego wyjaśnienia. Minimalna ilość wyjątków czy zasad specjalnych.
  • Wykonanie moje :), na domowej drukarce laserowej z zupełnie bazową, czysto symboliczną grafiką więc rewelacji dla oczu i wysokiej jakości niestety nie należy oczekiwać na tym etapie - jest to wciąż tylko prototyp :)
Osobom na poważnie zainteresowanym spotkaniem i rozegraniem testowej partii wyślę oczywiście wszystkie materiały (instrukcję, mapę, szablony wszystkich kart i znaczników). Nie jest w ogóle konieczne zapoznawanie się i przygotowywanie się do gry, choć byłoby to mile widziane bo przetestowałoby także klarowność instrukcji. Ale mogę tez wszystko sam objaśnić przed rozgrywką.

Osoby zainteresowane prosze o prywatną wiadomośc przez forum albo email powiązany z moim kontem użytkownika tutaj.
ODPOWIEDZ