(Kraków) szukamy chętnych do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
SiMax
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 10:59

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: SiMax »

Panowie - prośba również o rezerwację miejsca :)

Znajdzie się?

Czyli będę pytał o Tomka :)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Bedziemy w mandragorze o 15:15
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Ok.. ;)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Jako, że nie mogłem uczestniczyć zapytam - jak było? Co było grane? I co najważniejsze, czy ktoś ma ochotę posiedzieć nad planszą w tym tygodniu (wtorek - środa - czwartek - do uzgodnienia)?
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

W tym tygodniu nie mogę ale w przyszłym któryś z tych dni by mnie jak najbardziej interesował.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Oczywiście - pisz, jak będziesz wiedział kiedy - powinno się udać. A w tym tygodniu ktoś - coś - gdzieś?
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Hej. Rozegraliśmy rozruchowe posiedzenie w 7 cudów a następnie na stół posypały się Rosyjskie koleje. Obie partie dość zacięte i wyrównane. W cudach zwycięstwo dały zielone symbole nauki a koleje zrównoważony postęp ma głównym torze :)

W tym tygodniu u mnie / nas dyspozycyjność czwartek piątek i weekend :)

Wszystko do ustalenia... Jakie propozycje?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Więc termin mamy - czwartek. Pasuje i Wam i nam, a jest szansa, że ktoś się dołączy. Proponuję okolice 16:30 - 17:00.
Repertuar - zależy czy chcesz najpierw trochę potłumaczyć i cieszyć się ze zwycięstwa z nowicjuszami, czy też zagrać w coś, co już wszyscy znamy. W pierwszej opcji proponowałbym Agricolę - wstyd się przyznać, ale nie mieliśmy jeszcze okazji tego ograć. Jeśli coś co wszyscy znamy - po przejrzeniu Twojej listy na BGG - pewnie Troyes, ewentualnie (jeśli znasz, lub będzie nas więcej) proponuję Wysokie napięcie. Możesz też zerknąć na moją listę na BGG i coś wybrać z zastrzeżeniem, że jeśli przy grze nie ma jeszcze wystawionej oceny znaczy, że mamy ją bardzo słabo (albo wcale) ograną. Są tam raczej lekkie gry, ale coś cięższego też znajdziesz.
Miejsce - tak jak pisałem - logistycznie najlepiej dla nas R'lyeh Cafe, ale to nie znaczy, że nie trafimy do Mandragory.
Już się cieszę :D
Spik
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:43
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Spik »

W tym tygodniu pasuje mi wyłącznie środa i to trochę okrojona. Z mięsistych gier w Twojej kolekcji widzę Caylusa i Cywilizacje, ale Tzolkin, Agricola i Troyes tez niczego sobie. P.s. Na tego pierwszego zawsze będę chętny;)
SiMax
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2017, 10:59

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: SiMax »

Witam ponownie ekipę.

Dzisiaj prawdopodobnie będziemy mieć jeszcze jedno miejsce - także zapraszamy - miejsce - Pod Pijanym Elfem - startujemy o 18:30. Repertuar do wyboru na miejscu.

@Tomek jeszcze raz dzięki za ostatnie spotkanie. Jeśli nie wypali mi wyjazd do Katowic, to pewnie będę się pisał na spotkanie przy planszy w weekend :)

Kto wie, może pojawiłbym się również w czwartek - ale to zależy od wielu rzeczy na dzień dzisiejszy.

Suma sumarum - miłego dnia!
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Ok. Więc jesteśmy ustawieni na czwartek ok 16:30. Ze względu na to że nie będę sam preferencja i ukierunkowanie na Mandragore - Kazimierz (będę sam możemy spotkać się w R'lyeh) - możemy się tak umówić ;) ....? ;)
Agricole chętnie wytlumaczę i pykniemy wstępniaka zapoznawczego ;)
Koziełło pisze: 18 wrz 2018, 09:04 Więc termin mamy - czwartek. Pasuje i Wam i nam, a jest szansa, że ktoś się dołączy. Proponuję okolice 16:30 - 17:00.
Repertuar - zależy czy chcesz najpierw trochę potłumaczyć i cieszyć się ze zwycięstwa z nowicjuszami, czy też zagrać w coś, co już wszyscy znamy. W pierwszej opcji proponowałbym Agricolę - wstyd się przyznać, ale nie mieliśmy jeszcze okazji tego ograć. Jeśli coś co wszyscy znamy - po przejrzeniu Twojej listy na BGG - pewnie Troyes, ewentualnie (jeśli znasz, lub będzie nas więcej) proponuję Wysokie napięcie. Możesz też zerknąć na moją listę na BGG i coś wybrać z zastrzeżeniem, że jeśli przy grze nie ma jeszcze wystawionej oceny znaczy, że mamy ją bardzo słabo (albo wcale) ograną. Są tam raczej lekkie gry, ale coś cięższego też znajdziesz.
Miejsce - tak jak pisałem - logistycznie najlepiej dla nas R'lyeh Cafe, ale to nie znaczy, że nie trafimy do Mandragory.
Już się cieszę :D
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

@SiMax fajnie było się poznać i pograć. Trzeba powtórzyć. Jeśli uda się nagiąć czasoprzestrzeń wpadnij i pogramy w czwartek. Jak się nie uda .... do nadrobienia kolejnym razem. :)

@Spik może coś w weekend dasz radę? Jak nie to ustalimy jakiś termin w przyszłym tygodniu. Calus, civ, brass .... Mózg się spoci aż miło ;)

Mój najbliższy harmonogram:
-Czwartek Agricola (16:30)
-Weekend do uzgodnienia - chęć i czas jest na jedno ale konkretne spotkanie
-przyszły tydzień wt, sr lub czw (do ustalenia) też chętnie powalcze nad planszą w coś ciekawego
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

W przyszłym tygodniu też chętnie wpadnę. Wymienione dni mi wstępnie pasują.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

alfasnip pisze: 19 wrz 2018, 00:59 Ok. Więc jesteśmy ustawieni na czwartek ok 16:30 (...) Mandragora - Kazimierz (...) Agricola
I wszystko jasne. Pozostaje pytanie czy powinniśmy wziąć ze sobą coś dodatkowo (na przystawkę / drugie danie / deser), czy Agricola będzie wystarczającą jako całość menu?
No i jak się znajdziemy?
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

@Koziełło. Spotkanie 16:30. My będziemy +/- 15 min. Pytajcie o Tomka. Będę miał Agricole i Rattus w rezerwie. Spokojnie możecie zabrać coś ciekawego na przystawkę i zobaczymy. Zasady Agricoli wytłumaczę :) Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Już raczej nic na przystawkę nie weźmiemy, ponieważ pomykamy do Mandragory prosto z pracy bez możliwości zahaczenia o dom. Ale myślę, że te dwie pozycje spokojnie wystarczą, a poza tym na miejscu jest podobno wypożyczalnia. :D U nas też 16:30 z ewentualnym kwadransem akademickim ze względu na godziny szczytu.
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Super widzimy się. Nie ma obaw gier nadto... ;-)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Dziękuję wszystkim za spotkanie i świetną zabawę. Myślę, że w najbliższych dniach stanę się radosnym posiadaczem kolejnego pudełka na regale. Tym razem z napiesem "Agricola". Rozumiem, że w przyszłym tygodniu też się spotykamy :D Mi pasuje dowolny dzień poza piątkiem. Najchętniej przedział wtorek - czwartek. Godzina 16:30 wydaje się dalej optymalna
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

W przyszłym tygodniu chętnie bym wpadł. We wtorek raczej nie dam rady, ale środa albo czwartek mi pasuje.
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Hatar »

Moze jakas partyjka w sobote 22.09?
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Hej. My dzisiaj chyba nie damy rady zagrać. Troche spraw do ogarnięcia. Być może uda się posiedzieć przy planszy w niedzielę i wtorek. ;)
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

Hej! Są jacyś chętni na grę w czwartek?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

My się piszemy. Chodzi nam po głowie, żeby tym razem spotkać się w Boardowej. Godzina - okolice 16:30 są dla nas optymalne. Pozostaje pytanie "co będzie grane" :D
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 217 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

Fajne miejsce, mam dwa kroki, więc też się na 16.30 wyrobię. W Krakowie jestem tylko gościnnie, więc ze sobą nie mam żadnych gier, ale widzę, że na miejscu jest duży wybór. Z tego co tam jest to na pewno interesują mnie: Alchemicy, Azul, Blood Rage, Epoka Kamienia, Great Western Trial, Inis, Martwa Zima, Orleans, Puerto Rico, Rosyjskie Koleje, Tzolkin, Zamki Burgundii. W inne rzeczy też chętnie zagram. To co wymieniłem to tytuły w które grałem raz albo dwa i chciałbym więcej, albo takie które mam na radarze i jeszcze mi się nie udało zagrać. W każdym razie deklaruje się, że w razie czego przed przyjściem instrukcję przeczytam jak będzie trzeba.
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Hatar »

może tez uda mi się wpasc
ODPOWIEDZ