(Kraków) szukamy chętnych do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: kurzyszpon »

Jakbym przyszedł między 17 - 17:30, to byłaby szansa jeszcze do Was dołączyć?

Ew. gdzieś w Krakowie w środę / czwartek są jeszcze jakieś otwarte spotkania planszówkowe?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

@sirius.przem => Z tego co proponujesz - znamy, lubimy i damy radę bez tłumaczenia Alchemików (aczkolwiek jeszcze nie posiadamy) i Zamki Burgundii (posiadamy). No i Azula oczywiście (nie posiadamy). Na radarze mam obecnie Great Western Trail i Rosyjskie koleje, ale boję się, że jeśli nikt nie będzie miał tego mocno ogranego to możemy się odbić od tytułu, bo za lekkie one nie są. Możemy też wziąć coś z tego co mamy (link w podpisie).
Jeśli będzie nas ponad 4 osoby proponuję Wysokie Napięcie (chyba tylko to mam z gier na 5+ graczy). Fajnie by było, gdyby decyzja zapadła jutro, bo do boardowej będę szedł prosto z pracy i jeśli mam coś ze sobą wziąć muszę to zrobić z samego rana.

@kurzyszpon => jeśli się pospieszysz, a pozostałe osoby zdecydują się zacząć od jakiegoś niewielkiego gatewaya - to czemu nie :D
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

Wychodzi na to, że na 16.30 będzie nas 3-4 osoby, więc możemy zacząć np. od Azula albo Decrypto. Jak kurzyszpon dołączy to wtedy w zależności czy będzie nas 4 czy 5 można już przejść do konkretów. GWT bym się nie bał, jakoś trzeba zacząć, jak większość będzie miała na wejściu ogarniętą instrukcję to damy radę. Chyba nie ma sensu żebyś targał coś z kolekcji, na miejscu jest sporo tytułów. Na każdą konfigurację osobową coś się znajdzie.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: kurzyszpon »

Koziełło pisze: 25 wrz 2018, 23:16 @kurzyszpon => jeśli się pospieszysz, a pozostałe osoby zdecydują się zacząć od jakiegoś niewielkiego gatewaya - to czemu nie :D
Kończę o 16:30 na Krasińskiego, wg tego co mówi google powinienem się na 17:00 piechotą wyrobić, trasa taka, że też raczej się nie zgubię ;).

Jak by nas miało być 4, to najchętniej zagrałbym w GWT, tzolkina bądź alchemików.

Dla 5 z boardowych gier spoko wyglądają: terraformacja marsa i scythe. Może być też wysokie napięcie.

W sumie w żadną z powyższych i wcześniej wymienionych gier nie grałem, więc z przyjemnością zmienię ten fakt ;).
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

kurzyszpon pisze: 26 wrz 2018, 08:20 Jak by nas miało być 4, to najchętniej zagrałbym w GWT, tzolkina bądź alchemików.

Dla 5 z boardowych gier spoko wyglądają: terraformacja marsa i scythe. Może być też wysokie napięcie.
Z wymienionych pozycji jakoś mi nie podchodzą tzolkin i scythe (pewnie niesłusznie, ale jakoś nie mogę się do nich przekonać). Do reszty zastrzeżeń brak.
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Ahoj.... Niestety tydzień zawalil mnie robotą i wygnał z Krakowa. Na szczęście już luźniej. Weekend coraz bliżej i chętnie zaplanujemy w coś zagrać. W sobotę chyba wybierzemy się ma nocne granie do mandragory. W niedzielę też chętnie w coś zagramy. Miejsce i to co wejdzie na stół do uzgodnienia. Dzisiaj do kolekcji dołączy blood rage. Alchemików posiadam ale jeszcze nie grane;) no i na 1 rozgrywkę czeka terraformacja.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Dziękuję współgraczom za wczorajsze spotkanie. Bawiłem się znakomicie mimo iż przegrałem z kretesem :D
Przyznam szczerze, że wrażenia z Boardowej mam lepsze niż z Mandragory. To znaczy nie mam Mandragorze nic do zarzucenia - jest klimat, duży wybór gier, bardzo kompetentny i miły personel - same pozytywy. Natomiast w Boardowej jest po prostu więcej miejsca i łatwiej się zmieścić. No i chyba wygodniej trochę. Tak czy inaczej chętnie bym takowe spotkania kontynuował - o ile znajdą się chętni oczywiście. Jakby ktoś - coś - to w przyszłym tygodniu od wtorku do czwartku czasem dysponuję :D
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

@Koziełło Co fajnego było grane? Postaram /-y się w przyszłym tygodniu zgrać kalendarze ;-)

Dzisiaj mamy plany na Blood Rage i może cos jeszcze.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Sirius_Black »

Koziełło pisze: 28 wrz 2018, 10:10 Dziękuję współgraczom za wczorajsze spotkanie. Bawiłem się znakomicie mimo iż przegrałem z kretesem :D
Również dziękuję i mam nadzieję, że uda się ponownie wspólnie pograć pod koniec przyszłego miesiąca.
Przy okazji odpowiem, na stole było: Na Sprzedaż, Majestat i Terraformacja Marsa jako danie główne.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: kurzyszpon »

Koziełło pisze: 28 wrz 2018, 10:10 Dziękuję współgraczom za wczorajsze spotkanie. Bawiłem się znakomicie mimo iż przegrałem z kretesem :D
I ja chciałem podziękować. Gry świetne, miejsce spoko, ludzie nie mogliby być lepsi i tylko szkoda, że w Krakowie tak rzadko bywam.

Najlepszego wszystkim!
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Hej. Ktoś chętny dzisiaj na planszówkowy sparing. Mamy czas ok 16-19. Miejsce do ustalenia. W menu rzucamy propozycje Blood Rage, Rattus, na chwale Rzymu, panamax... czekamy na inne propozycje :)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Za późno napisałeś niestety. Ale gdyby tak ktoś miał czas i chęci na przykład w czwartek - czemu by nie ;)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Może plany na jutro tj. piątek. Ktoś reflektuje?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Ja standardowo weekendowo nie mogę :(
Ale w przyszłym tygodniu (poniedziałek - czwartek) jestem otwarty na propozycje. Jeden dzień na pewno wygospodaruję
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

W przyszłym tygodniu wiecej luzu więc chętnie zagramy. W weekend też szukamy towarzystwa do planszy. :)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Więc myślę, że w przyszłym tygodniu na pewno coś uda się zmontować.
Co do niedzieli - wybieramy się prawdopodobnie na PlanSówki, ale może uda się coś zmontować w trakcie albo równolegle. Pogadam z drugą połową i dam znać ;)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Też się wybieramy na plansówki. ;)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

To może się uda w coś wspólnie zagrać ;) W niedzielę powinniśmy być większość dnia ;)
Niestety nigdzie nie ma listy, co będzie do wypożyczenia. Powoli wymyślam sobie listę tytułów, które chciałbym w najbliższym czasie ograć, a co będzie dostępne to się okaże ;)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Rzuć okiem na moja listę i daj znać w co byś zagrał. Ja od jakiejś czasu mam chęć na Panamaxa. Fajna i mało popularna gra. Troche niedoceniona.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Imprezy w rodzaju PlanSówek traktuję raczej jako okazję do poznania nowych gier, niż do zagrania w coś co znam.
Masz na liście kilka pozycji, które mieszczą się w tym przedziale, ale zanim zaproponuję tytuły skonsultuję się z Najlepszą z Najlepszych i wspólną propozycję podam pewnie wieczorkiem ;)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Jak najbardziej..... ;)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

Po konsultacjach - chętnie zapoznalibyśmy się z:
1. Rattusem
2. Rosyjskimi kolejami
i w sumie Panamax też wchodzi w grę.

Tylko, że o ile z instrukcjami do punktu 1 i 2 pewnie jestem w stanie się wcześniej zapoznać, to o Panamaxie nie będziemy wiedzieć nic ;)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Fajna kolejność. Dwie pierwsze pozycje w karcie dań można wciągnąć na raz i szybkie tłumaczenie. Panamax połączył bym z grą Na chwałę Rzymu -jako drugi zestaw. Jak nie graliscie... zagracie.... Bardzo fajna gra. :)
Awatar użytkownika
alfasnip
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:45
Lokalizacja: Opole

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: alfasnip »

Dzisiaj na Plansówkach uczestniczyliśmy w ciekawych testach nowej gry o życiu naszego narodowego plażowicza... Tak więc rozkładamy parawany, rzucamy gratami walcząc o najlepsze miejsce na plaży. Wszystko w bardzo fajnej grafice. Lekka ciekawa pozycja. Juto panuje 2-3 cięższe pozycje i turniej w 7 cudów. Jak ktoś ma chęć pojawić się i ma grę Coimbra - baaaaardzo chętnie zagramy. Będziemy od ok 11:00.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Kraków) szukamy chętnych do grania

Post autor: Koziełło »

alfasnip pisze: 06 paź 2018, 10:50 Fajna kolejność. Dwie pierwsze pozycje w karcie dań można wciągnąć na raz i szybkie tłumaczenie. Panamax połączył bym z grą Na chwałę Rzymu -jako drugi zestaw. Jak nie graliscie... zagracie.... Bardzo fajna gra. :)
Myślę, że będziemy jakiś kwadrans po 10:00 :D
ODPOWIEDZ