(Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

(Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: Raleen »

Jako prowadzący klub AGRESOR chciałem podzielić się pomysłem na nową imprezę, do której przymierzałem się już w zeszłym roku, ale wtedy nie dałem rady ze względu na ograniczenia czasowe. Impreza ma na celu upamiętnienie naszego zmarłego pod koniec 2016 r. kolegi ś.p. Tomka Bulzackiego, forumowiczom znanego jako Trutu, założyciela i pierwszego prezesa klubu gier AGRESOR. Pogrzeb Tomka odbył się w styczniu, więc mój zamysł jest taki by termin imprezy nawiązywał mniej więcej do daty pogrzebu, czyli by odbyła się ona w styczniu. Miesiąc ten nie obfituje raczej w imprezy planszówkowe, więc również z tego względu ten termin wydaje mi się korzystny. Impreza, w moim zamierzeniu, byłaby maksymalnie otwarta. Gramy we wszelkie gry planszowe i bitewne. Jeśli ktoś będzie chciał pojawić się z RPG, również zapraszamy. Oczywiście wstęp wolny. Sądzę, że impreza taka byłaby także dobrą okazją do spotkania wszystkich, którzy bywają bądź bywali w przeszłości w klubie i powspominania dawnych czasów oraz odświeżenia starych znajomości. Znając Tomka, myślę, że przyklasnąłby takiemu pomysłowi i byłby bardzo rad z takiego sposobu pamiętania o nim.

W styczniu możliwe są dwa terminy dla imprezy:
4-6 stycznia
25-27 stycznia
W pozostałe weekendy są na Wydziale zjazdy studentów zaocznych, więc z tych względów one odpadają.

Jeśli pomysł spotka się z Waszym zainteresowaniem, to w styczniu zorganizujemy pierwszą edycję Memoriału.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Paskudnik »

Jestem na TAK i na pewno będę! :)

P.S. Termin 5-6 stycznia jest dla mnie bardziej dogodny.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Raleen »

W międzyczasie kolega Xardas zwrócił mi uwagę, że 6 stycznia jest Trzech Króli, dzień ustawowo wolny od pracy. Wydział będzie wtedy zamknięty, więc zostaje nam właściwie tylko weekend 25-27 stycznia.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: jax »

Niestety termin nieco nieszczęśliwy, bo od tego weekendu zaczynają się ferie i podejrzewam, że część osób wyjedzie z dzieciakami.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Pierzasty »

O, ja się chętnie pojawię.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: GrzeL »

Oczywiście postaram się pojawić.
Od siebie dodam, że 26-27 stycznia jest Portalcon, a 1-3 lutego ZjAva.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Raleen »

TERMIN IMPREZY

Po rozmowach na Wydziale okazało się, że w terminie 4-6 stycznia też możemy zrobić imprezę, mimo Święta Trzech Króli.

W międzyczasie kilka osób mi zgłaszało, że 25-27 stycznia jest inna impreza i z tego powodu im ten termin nie pasuje. Biorę to pod uwagę. W związku z tym, jeszcze raz mam pytanie co do terminu imprezy. Czy pasuje Wam 4-6 stycznia 2019?

Zostałby nam licząc od dnia dzisiejszego równo miesiąc, ale jako że impreza nie wymaga żadnej szczególnej organizacji, nie powinno to stanowić problemu.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: adikom5777 »

dla mnie tylko 4-6 stycznia. 26.01 jadę na ferie z rodziną.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Raleen »

Kilka osób zgłaszało mi obiekcje co do terminu 25-27 stycznia, a co do terminu 4-6 stycznia tylko jedna osoba. Poza tym z uwagi na rozpoczynające się w tym pierwszym terminie ferie i odbywający się wtedy konwent Portalcon, lepiej będzie jeśli zrobimy imprezę we wcześniejszym terminie.

Zatem impreza odbędzie się 4-6 stycznia 2019.

Miejsce imprezy: Klub "Agresor" (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 20)

Czas trwania imprezy:
Piątek: 16.00 - 21.45
Sobota: 10.00 - 21.45
Niedziela 10.00 - 20.00
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Paskudnik »

Byliby chętni na partię Indonesii w sobotę albo niedzielę (lepiej sb-nd niż piątek - tak żeby grać z odpowiednimi siłami i zdążyć)? Ja zasadniczo planuję grać do oporu, aby uczcić Tomka, którego miałem okazję poznać (i zagrać z nim) już pierwszego mojego dnia w Agresorze. Pytanie o Indonesię kieruję raczej do ludzi znających grę. Oprócz tego przyniosę trochę swoich skarbów, więc mogę się umawiać na jakieś tytułu z mojej kolekcji :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: jax »

Paskudnik pisze: 11 gru 2018, 15:47 Byliby chętni na partię Indonesii w sobotę albo niedzielę (lepiej sb-nd niż piątek - tak żeby grać z odpowiednimi siłami i zdążyć)? Ja zasadniczo planuję grać do oporu, aby uczcić Tomka, którego miałem okazję poznać (i zagrać z nim) już pierwszego mojego dnia w Agresorze. Pytanie o Indonesię kieruję raczej do ludzi znających grę.
Jeśli będę, mogę zagrać w Indonezję.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: roadrunner »

+1 Indonesia. tylko sobota, godzina dowolna.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: berem »

Tomek Bulzacki bardzo lubił i starał się stworzyć modyfikacje do gry opartej na serialu Battlestar Galactica więc wspaniale byłoby gdyby ta wieloosobówka pojawiła się na stole do rozegrania; mam wszystkie części tej gry w wersji PL i z dodatkowymi postaciami a ponadto jedna rzadko osiągalna część pochodzi ze zbiorów Tomka.
Tomasz lubił tez gry o zombie więc mogę przynieść przykładowo Last night on the earth.
W czasie niestety bardzo rzadkich konwentów jest czas by rozegrać jakieś dłuższe tytuły a szczególnie wieloosobówki (jest czas by się wcześniej obowiązkowo przygotować do niektórych) więc nastawiam się na nie i mogę dostarczyć: 878 Vikings + dodatek, 1805 Sea of glory, 1989 Jesień Narodów, Alien vs Predator, Assyrian wars, Black orchestra, Caesar Great battles of Julius Caesar, Clash of culture, Commands Color Epic, Conflict of Heroes (większe bitwy co do których zwykle nie ma czasu), Crown of roses, Democracy under siege, Fief, Fire in the sky, Fires of Midway, Flying color, Genesis, Hannibal RvC, Italia, Iron&Oak (kampania), Kircholm, Kreta 1941, Kupcy i Korsarze, Kutuzov, Napoleonic Wars, Normandy44, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Pax romana, Rebel Raiders on the high seas, Secret weapon of the third reich, Smuta, Semper Fidelis, Sword of Rome, Ścieżki Chwały, Tannenberg, To the last man, Waterloo 1815, Wellington, Wiedeń 1683, Wyścig do Renu, Age of Conan, Caucasus campaign, France40, Middle earth quest, Republic of rome, Spartakus, Struggle of the empires, Ukraine43, Warrior knights z dodatkiem.
Ale mogę zagrać też w eurogry: 1655 Habemus Papam, Aeroplany, Alea iacta est, Egizia, El Grande, Funny friends, Gloria mundi, La citta, Marco polo + dodatki, Robo Rally, Ships, Słup Ognia, Szogun z dodatkiem, Świat bez końca, Terraformacja Marsa z dodatkami, Troyes.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: nahar »

Ja chętnie BSG z full dodatkami.

Dodatkowo proponuję dać w temacie datę 4-6 stycznia 2019 r.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Raleen »

Nie licząc tego weekendu najbliższa okazja do pogrania w Agresorze na Memoriale, więc mobilizujcie siły i warto zacząć się umawiać.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9415
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: MichalStajszczak »

berem pisze: 12 gru 2018, 09:37 Tomek Bulzacki bardzo lubił i starał się stworzyć modyfikacje do gry opartej na serialu Battlestar Galactica więc wspaniale byłoby gdyby ta wieloosobówka pojawiła się na stole do rozegrania
O ile dobrze pamiętam, do ulubionych gier Tomka należały także Space Hulk, Cash @ Guns oraz Blef
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: SeeM »

berem pisze: 12 gru 2018, 09:37Tomek Bulzacki bardzo lubił i starał się stworzyć modyfikacje do gry opartej na serialu Battlestar Galactica więc wspaniale byłoby gdyby ta wieloosobówka pojawiła się na stole do rozegrania
Miałem niewątpliwą przyjemność przegrać z nim w Battlestara, gdyż do reszty graczy zupełnie nie trafiało, że był Cylonem. Potwierdzam, umiał dobrze zagadać. A czy ktoś z Was byłby chętny zagrać bitwę kosmiczną z figurkami? Mam znajomego ze stosownym akcesorium, a zasady się weźmie z Full Thrusta.
+ (BGG)
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: berem »

Jakby zasady po polsku były dostępne to niewykluczone.
Niestety tu idę na łatwiznę bo sam mam wiele gier już przetłumaczonych a i jestem też w trakcie tłumaczenia i nie miałbym czasu na kolejne tłumaczenie zasad.
Liczę na zebranie zespołu do Batlestara.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: berem »

To umawiajmy się i jakie gry zabrać? Do wielu z nich warto się wcześniej przygotować. Nie przyniosę wszystkich pudeł o których pisałem, fizycznie nie da rady.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: Speedy_new »

Ja bym chetnie zagral w koncu w BSG jak jest jeszcze wolne miejsce w sobote albo w niedziele.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: berem »

Mogę przynieść tą grę danego dnia i jak dotąd innymi kanałami dotarło do mnie ze może być chętnych 1-2 osoby a to ciągle za mało. Może zorganizuje jeszcze 1 lub 2 dodatkowe osoby a wtedy w 6 byłoby najbardziej odpowiednio. Czy przynieść wszystkie 4 części tej gry? Ja jeszcze nigdy nie grałem z 4 częścią czyli Świtem i gdyby w to wszystko zagrać to potrzebny byłby inny doświadczony gracz. Ale na 3 części ogarniam.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: Speedy_new »

A to sa 4 a nie 3? Daybreak, Pegasus, Exodus. Na wiki sa tylko te 3.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: berem »

No dobra to inaczej - mam 4 pudełka.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: Speedy_new »

No 4 powinny byc:-) Gra + 3 dodatki = 4 pudelka.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Memoriał Tomasza Bulzackiego 4-6.01.2019

Post autor: Speedy_new »

A czy jest jakas lista gier jakei beda?
ODPOWIEDZ