(Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

(Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: fluor »

Jak co roku zapraszam na Zjavę - planszowo-larpowo-rpgowy konwent organizowany przez warszawskie stowarzyszenie Avangarda. Lokalizacja - znana i sprawdzona: Szkoła Podstawowa nr 388, ul. Deotymy 25/33 (miejsce to samo co zawsze).

Szczegóły na stronie konwentu (zjava.pl) oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

TLDR:
- trzy dni: zaczynamy w piątek wieczorem
- impreza trwa od piątku wieczorem do niedzieli ok. 17:00, możliwe jest granie całonocne
- wejściówka wynosi 30 zł (na wszystkie dni)
- jest wypożyczalnia gier na miejscu
- zmiana obuwia obowiązkowa
- na miejscu będzie bufet
- frekwencja waha się pomiędzy 600-800 os. w zależności od roku
- poza strefą do grania będzie także strefa pokazowa, gdzie będzie można przetestować nowości
- strefa zabaw dla dzieci
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: berem »

Będzie ktoś chętny na Battlestara (mam komplet PL) czy inną rozbudowaną grę do wielogodzinnych rozgrywek?
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: pawelacb »

Czy ktoś wybiera się na zjava i ma ochotę na konkretne granie, najlepiej kilka gier. Preferuje euro. Może być suche i ciężkie. Dowolne godziny i dni. Piątek sobota, niedziela. Rodzinka wyjechała i mój plan to zjava, ale... Dajcie znać, bo od strony wydawców ta zjava prezentuje się mega biednie i jak nie znajdę współgraczy na konwencie to chyba się nie zdecyduje na uczestnictwo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: Gizmoo »

Ja się planuję wybrać. Zeszłoroczna Zjava była bardzo udana i polecam cały event. Z wydawcami jest słabo, ale rok i dwa lata temu była bardzo zasobna wypożyczalnia i na miejscu można było pograć w sporo tytułów i było w co grać. Nie wiem jak w tym roku będzie z prototypami, ale w zeszłym było kilka. Być może pojawię się w piątek wieczorem, a na pewno planuję być w sobotę od rana (chyba, że coś mi mega wypadnie, ale raczej nie przewiduję).

Pro tip - weźcie kapcie/tenisówki! :lol:

P.S. Chętnych do grania na miejscu też jest sporo i zawsze możesz się do kogoś podłączyć. ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: berem »

Ja nie pojadę jeśli się nie umówię bo słabo snuć się po salach i czekać na grupę posiadającą atrakcyjną, klimatyczną grę i do której jeszcze można byłoby się dołączyć.
Ostatnio przerabiałem to na Rzuć Kostką (na Zjawie wcześniej też) gdzie w sobotę jeszcze dało się zebrać na miejscu ekipę do Battlestara ale w niedziele nasiedziałem się ze 2 godziny mając ta pozycję i nikt się nie dołączył.
Szkoda czasu chyba żeby grać w co popadnie.
Dolwen
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2018, 17:39

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: Dolwen »

Hey,

Ja się napewno pojawie w sobotę i mam ochote opierdzielić Horror w Arkham :]
Będzie nas trzy osoby i sądze ze w Battlestara mozemy też szarpnac :]
mogę też jeszcze coś wziaść typu Lords of Hellas
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: berem »

Do Battlestara najlepiej zebrać się w 5 i więcej osób. Nie wiem czy kogoś zachęcę. A jaka godzina wchodziłaby w grę?
Dolwen
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2018, 17:39

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: Dolwen »

Plan jest zeby sie pojawic miedzy 13:00-14:00
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: berem »

To znalazłby się jeszcze choć 1 chętny (czyli 5) do Galactica bo chyba wtedy już warto zaczynać przygodę z tą grą?
Bo jeszcze nie wiem czy przyjechać z Battlestarem.
Dolwen
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2018, 17:39

Re: (Warszawa) Zjava 1-3 lutego 2019

Post autor: Dolwen »

Sadze ze dosztukowanie jednej osoby nie bedzie problemem
ODPOWIEDZ