(Mazowieckie) Szukam chętnych do spróbowania wybranych gier z "The Genius"

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wiLLiq
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:37
Been thanked: 2 times

(Mazowieckie) Szukam chętnych do spróbowania wybranych gier z "The Genius"

Post autor: wiLLiq »

Witam,

Szukam chętnych do bardzo nietypowej zabawy tzn spróbowania gier planszowych, których nie można nigdzie kupić, ale mi się bardzo spodobały w koreańskim reality show pt The Genius.

Ponieważ to jest baaaaardzo niszowe pytanie na początek zarzucam szeroką sieć poszukiwań tzn w promieniu ok. 40km od wschodniej części Warszawy, więc przyjmijmy, że byłoby akceptowalne wszystko co się znajduje w obszarze między Wyszków, Mińsk Mazowiecki, Góra Kalwaria, Piaseczno, Grodzisk, Nowy dwór mazowiecki [w tym oczywiście sama Warszawa].
Termin i miejsce na razie traktuje jako mało istotne szczegóły bo w pierwszej kolejności muszę się dowiedzieć czy nie jestem jedynym zainteresowanym... a jeśli nie to gdzie są inni.

Gdyby znalazła się jedna osoba proponuję spróbować [przy czym można grać wiele razy w każdą bo jest mnóstwo możliwych strategii]:
- Number Janggi [sezon 4 odc. 11, w skrócie i uproszczeniu to wygląda jak szachy, ale zamiast figur są cyfry od 1 do 9... których na początku nie widzi przeciwnik i możne je rozłożyć wg własnego uznania].
- Double Sided Poker [sezon 4 odc. 10, w skrócie i uproszczeniu to karty mają cyfry po obu stronach i przeciwnik widzi tą górną, a obstawiać można na górną, dolną i obie],
- Betting Rock, Paper, Scissors [sezon 4 odc 3, w skrócie i uproszczeniu to obstawianie co przeciwnik wybierze z 3 kart pojedynkując się w klasycznym papier-kamień-nożyce].
- Black and White [sezon 4 odc. 1, w skrócie i uproszczeniu to klocki/karty od 1 do 9 oraz pojedynek przy ustawieniu ich w rzędzie wg wybranego sposobu, którego przeciwnik nie widzi].
Bo wydaje mi się, że te można przygotować relatywnie łatwo z samych odpowiednio wydrukowanych kartek papieru [do czego w razie potrzeby się zobowiązuje].

Gdyby znalazło się więcej chętnych dorzuciłbym testy:
Minus Auction II [sezon 4 odc. 8, w skrócie i uproszczeniu aukcja losowanych liczb od -3 do -35 przy ograniczonym budżecie tak aby skończyć z jak najwyższa sumą].
Horror Race II [sezon 4 odc. 9, typowanie kto wygra wyścig pionków gdy wszyscy uczestnicy mają tylko pośredni wpływ jakie figury o ile pól się ruszą].
... i paru innych o których wspomnę gdy będzie taka potrzeba.

Jak sobie wyobrażam efekty tego posta....
Wariant pesymistyczny: nie będzie chętnych lub żadnej odpowiedzi... trudno się mówi, ale trzeba było spróbować.
Wariant realistyczny: znajdzie się przynajmniej jedna osoba, spróbujemy kilka gier i będzie solidnie/fajnie, ale skończy się po paru spotkaniach.
Wariant optymistyczny: wyjdzie pyszna zabawa i zacznie się odbywać regularnie w coraz większej grupie testując coraz to nowe rozgrywki [były 4 sezony, a wymieniłem tylko wybrane z ostatniego].

Sedno tego posta jest takie, że chciałbym spróbować pograć w większość z tych gier, ale nie znam nikogo na tyle zbzikowanego by grać w gry, które nie istnieją ;-)

Czy są tu może jacyś zainteresowani? Albo może jakieś pytania? Np szczegóły zasad któryś z w/w?

P.S. Na koniec chwilę pogooglowałem i jest mały problem bo zostały zdjęte z youtube prawie wszystkie filmiki z angielskimi napisami dzięki którym poznałem te gry, więc niestety odpada hasło, że to można sobie na szybko zobaczyć jak to wyglądało w praktyce.
Ogmios
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:09
Been thanked: 4 times

Re: (Mazowieckie) Szukam chętnych do spróbowania wybranych gier z "The Genius"

Post autor: Ogmios »

Jak wirus przeleci to możesz spróbować w Mińsku Mazowieckim:
http://mgf.pun.pl/
Były normalnie spotkania w piątki wieczór w klubie osiedlowym Przełom. Przynajmniej ja byłbym zainteresowany, ale myślę znalazłoby się parę osób chętnych na przynajmniej jedną próbę.

Na razie niestety miejscówka zamknięta do odwołania.

BTW Bliżej w Warszawie powinno być więcej takich miejsc.
ODPOWIEDZ