(Essen) SPIEL 2019

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

(Essen) SPIEL 2019

Post autor: yrq »

Chyba tu jest dobre miejsce na taki temat.

W tym roku po raz pierwszy chcę wybrać się na Spiel w Essen i mam parę pytań:
1. Subiektywnie - czy warto?
2. Lepiej jechać żeby w czwartek już być, czy można sobie odpuścić?
3. Plan jest żeby jechać w 3-4 osoby samochodem. Jeśli ktoś już tak jechał, to:
3.1. Czy nie woli jednak samolotem?
3.2. Czy lepiej jechać z noclegiem czy strzałem?
4. Jaki budżet sobie przyjąć na gry? Planuję nie szaleć (choć skończyć się może różnie) i brać albo zupełne przeceny (ponoć tych mało) albo dobre nowości.
5. No właśnie, jakie macie typy, na co czatować?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: Gizmoo »

yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 1. Subiektywnie - czy warto?
Moim zdaniem tak. Ale zależy czego oczekujesz. Jeżeli nie lubisz tłumu, hałasu, pośpiechu to raczej polecam odpuścić. Jeżeli oczekujesz zakupu dużo tańszych gier - to też możesz odpuścić. Spiel to wielki spęd miłośników planszówek i jeżeli jedziesz w celu poznania nowych tytułów i zobaczenia wielu znanych ludzi ze świata planszówkowego - to pakuj się! :)
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 2. Lepiej jechać żeby w czwartek już być, czy można sobie odpuścić?
Dla mnie czwartek jest najlepszym dniem targów. Głównie dlatego, że jest to jedyny dzień, na którym można upolować gorące tytuły. Większość hitów ma wyczerpany nakład już w piątek po południu. :D Poza tym czwartek i piątek nie są tak bardzo tłoczne jak np. sobota, w którą jest totalna masakra.
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 3.1. Czy nie woli jednak samolotem?
Jak nie szkoda Ci kasy - wybierz samolot. Autem wychodzi dużo taniej i co najważniejsze - masz transport na miejscu, więc jak masz daleko nocleg - to mniejszy problem
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 4. Jaki budżet sobie przyjąć na gry? Planuję nie szaleć (choć skończyć się może różnie) i brać albo zupełne przeceny (ponoć tych mało) albo dobre nowości.
Ja na pierwszym moim wyjeździe obkupiłem się bardzo. Teraz wiem, że z nielicznymi wyjątkami - to nie ma sensu. Większość dobrych tytułów i tak zostanie później u nas wydana i to za połowę ceny. Na Spiel jadę tylko po to by się rozeznać co w przyszłości warto zakupić i po to, by upolować egzotyczne perełki, których nie da rady kupić raczej nigdzie poza targami. Przecen jest mało, ale zawsze można znaleźć jakiś (niszowy) tytuł w dobrej cenie.
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 5. No właśnie, jakie macie typy, na co czatować?
Dla mnie za wcześnie jeszcze na typy. Poczekam aż zapełni się lista na Tabletop Together. ;)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: Propi »

Czy na Essen zdarzają się polskie wydania gier, czy to nowych czy na rynku wtórnym? I jak rozwinięty jest targ gier używanych tamże?
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: MajkelEryk »

Czy są na forum albo na fejsie organizowane jakieś wspólne podróże z danego miasta/województwa? Wiadomo, taniej wychodzi jechać autem w 4 osoby niż 1.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: czeczot »

yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 3.1. Czy nie woli jednak samolotem?
3.2. Czy lepiej jechać z noclegiem czy strzałem?
Samochód ma ten plus że możesz sobie nocleg znaleść w sąsiednim mieście - będzie taniej i bez problemu coś znajdziesz. Na targach nie ma problemu z parkingiem. Jest gigantyczny parking pod miastem z którego na targi jeżdżą targowe autobusy. Na parkingu jest nawet kasa która sprzedaje od razu bilety na targi.

Nie wiem skąd jedziesz ale przejście targów w ścisku, hałasie i przez ich wielkość wykańcza. Jak wejdziesz rano to do zamknięcia obejdziesz całe ale raczej bez dłuższego oglądania tytułów że o graniu nie wspomnę. Jechanim samochodem, cały dzień na targach i powrót w nocy do domu - współczuje kierowcy. Samolotem .... tak żebyś był w Niemczech na 8 żeby dojechać na targi a samolot powrotny miał koło 21-22 żeby wyjsć z targów, dojechać na lotnisko i się odprawić. Pomysł nie jest zły o ile znajdziesz połączenie.
Propi pisze: 11 sie 2019, 14:28 Czy na Essen zdarzają się polskie wydania gier, czy to nowych czy na rynku wtórnym? I jak rozwinięty jest targ gier używanych tamże?
Nie ma. Nawet polscy wydawcy nie przywożą nic po polsku a zachodnie wydawnictwa potrafią mieć tylko wersje niemiecką, nawet bez angielskiego wydania.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: yrq »

Po analizie sytuacji, czyli:
- wykruszyła nam się ekipa i jedziemy tylko we dwoje,
- zależy nam na skróceniu czasu dojazdu,
- jedziemy i tak tanio,
wybraliśmy lot do Kolonii Ryanairem (440 zł za dwie osoby) piątek wieczór - niedziela wieczór i wynajem samochodu na miejscu (220 zł).
Będziemy w dwa dni największego spędu ale jakoś przeżyjemy ;)

Pytanie jeszcze o bilety na targi: można kupić z wyprzedzeniem przez stronę - czy dzięki temu skraca się czas stania w kolejce przed wejściem, czy i tak swoje trzeba odstać?
Czy bilety mogą się skończyć?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: Palmer »

yrq pisze: 14 sie 2019, 09:18 Pytanie jeszcze o bilety na targi: można kupić z wyprzedzeniem przez stronę - czy dzięki temu skraca się czas stania w kolejce przed wejściem, czy i tak swoje trzeba odstać?
Czy bilety mogą się skończyć?
Kolejki po bilety są głównie w czwartki i soboty rano, więc bilet online oszczędzi tych kilkanaście minut. Jednak do wejścia i tak będzie kolejka, najlepiej przyjść ok. 10.15 jak pierwsza fala już wejdzie na hale.

MAŁY UPDATE:

Generalnie, najlepszy w mojej ocenie, opracowywany przez te kilka lat schemat jest taki:
- przyjazd na targi przed 9, wtedy bez problemu idzie zaparkować na parkingu podziemnym na przeciwko hali P5 - koszt ok 5e
- potem śniadanie na Rüttenscheider Str., taki "deptaczek" z kamienicami po obu stronach, na którym sporo piekarni, kawiarni i restauracji, z obowiązkową wizytą na kawę w Coffee Pirates.
- druga kawa na samym końcu Ruttenscheider "u Włocha" (Oliv Panetteria) i spokojny spacerek na halę, akurat na 10.15 :wink:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: kwiatosz »

Jezeli chcecie demowac populanre gry to wejscie o 10 nic nie da, bo tam juz od 9 w kolejce stoja ludzie z press passami, taki protip.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: autopaga »

Gdyby ktoś chciałby się zorganizować na wyjazd to zapraszam na PW, jestem na etapie składania ekipy. Chciałbym jechać na wszystkie 4 dni w celu grania na miejscu. Ja wyjeżdżam ze Szczecina. Noclegi są jeszcze są w dobrych cenach 2000-2400zł za 3 noce dla 4 osób, ale trzeba się spieszyć. Generalnie z transportem w okolicach 1000zł wychodzi wypad. 160zł wejście na 4 dni.

W zeszłym roku byłem sam i musiałem dołączyć się do grupy z Krakowa na drugi dzień, bo samemu nie ma co robić.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: AnimusAleonis »

W zeszłym roku nie mogłem być ale z doświadczenia lat wcześniejszych, oto moje dwa grosze...
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 1. Subiektywnie - czy warto?
Raz warto na pewno :D
Czy wracać? A to już zależy bo jest to na pewno specyficzne przeżycie nie dla każdego, ale to na inna dyskusję.
Jeśli to wasz pierwszy raz to śmiało jedzcie :)
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 2. Lepiej jechać żeby w czwartek już być, czy można sobie odpuścić?
Jeśli chcecie zobaczyć bliżej/spróbować bardziej głośnych/oczekiwanych tytułów i/lub je kupić - już nie wspomnę o promkach i tym podobnych - to zdecydowanie tak, lepiej być w czwartek. Na weekend dochodzi co najmniej drugie tyle ludzi... i dzieci :lol:
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 3. Plan jest żeby jechać w 3-4 osoby samochodem. Jeśli ktoś już tak jechał, to:
3.1. Czy nie woli jednak samolotem?
3.2. Czy lepiej jechać z noclegiem czy strzałem?
Oczywiście to zależy od preferencji, ale powiem tak, raz polecieliśmy, i już nigdy więcej nie lataliśmy. Nie to że było źle ale 1. lot jest krótki, i wydaje się że cała otoczka (dojazd na lotnisko, check-in itd itp) zajmuje więcej co jest męczące; 2. mus dostosowania się godzin lotów jest w jakimś sensie ograniczająca, szczególnie że jeśli dobrze pamiętam godziny nie były jakieś super; 3. jest potem relatywny "problem" poruszania się na miejscu po przylocie, znowu jesteś zależny od taksówek itp co też jest jakimś ograniczeniem; 4. lecąc w trzy osoby po policzeniu wszystkiego wyszło nam że różnica w kosztach jest żadna, a nawet może na korzyść samochodu (oczywiście zależy ile was pali :P); 5. Samochodem ma się swobodę i wyjazdu/przyjazdu, i też poruszania się na miejscu; 6. taki road-trip jest fajniejszą przygodą :D
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 3.2. Czy lepiej jechać z noclegiem czy strzałem?
Da się trasę "na raz" zrobić ale jest to męczące, również dla pasażerów, szczególnie jeśli traficie na korek na autobahn-ie, które są dość częste, i ten pierwszy dzień po bardzo porannym wyjeździe, całej drodze itd itp, jest męczący i mało przyjemny. My jeździliśmy na dwa, wyjeżdżając dzień przed popołudniu, robiąc nocleg i potem spokojnie wyspani po śniadaniu ostatnia prosta i na miejscu. I tak rekomenduje, ale oczywiście dodaje to do kosztów i do czasu potrzebnego na wyjazd.
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 4. Jaki budżet sobie przyjąć na gry? Planuję nie szaleć (choć skończyć się może różnie) i brać albo zupełne przeceny (ponoć tych mało) albo dobre nowości.
Trudne pytanie.... :lol:
A masz już jakieś tytuły na oku? Bo jeśli jakieś popularne/oczekiwane Cię interesują to raczej bym sugerował poczekać i kupić je w Polsce, z rabatami itd gwarantuje że będzie odczuwalnie taniej :P Wszystkie nowości na Essen chodzą po około niemieckiego SCD, czyli na tytuł o "przeciętniej" wielkości licz tak z 40 euro, tak z grubego palca.
I tak na prawdę to jedyne tytuły które warto łapać to te które się tak tak podobają że musisz już tu i teraz je mieć i grać :lol: albo takie od wydawnictw z Azji, które potem nie są sprowadzane/dostępne w Europe (ani gdziekolwiek poza Azją tak naprawdę :lol:). Bo cała reszta to raczej jest lub będzie dostępna w dystrybucji europejskiej co znaczy że jeden z zaprzyjaźniony sklepów internetowych Ci bez problemu tu ściągnie po co najmniej takiej samej cenie jak na Essen a pewnie lepszej.

I trzeba jeszcze wspomnieć że sporo wydawnictw robi przedsprzedaż do odbioru na Essen, zazwyczaj z małym rabatem i pewnością że na pewno dostaniesz egzemplarz (tu list "preview" na BGG jest pomocna, poniżej)

I też są akcje różnych wymian/sprzedaży pomiędzy graczamy organizowane, na przykład ta na BGG: LINK lub ta aukcyjna również na BGG: LINK
yrq pisze: 05 lip 2019, 10:48 5. No właśnie, jakie macie typy, na co czatować?
Łooooo... to już za trudne pytanie :lol:
Tutaj cała lista "preview" tego co będzie na Essen w tym roku: LINK

Z takich dużych gier to: Black Angel, Era of Tribes, Marcaibo, Cooper Island, Edge of Darkness, Clank Legacy, no i Tapestry ma być :P
Z średnich gier: Unmatched, Funkoverse Strategy Game, Horrified, Ishtar, Hadara, Detective: City of Angels,
Z małych: Kingdomino Duel, Silever&Gold, So You've Been Eaten

... i na pewno wiele innych których teraz sobie nie mogę przypomnieć :lol:

EDIT: Aaaaa no i nowe Zamki niby mają już być... ale też miały już na GenCon niby debiutować... więc nie wstrzymywałbym oddechu :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: yrq »

AnimusAleonis pisze: 25 sie 2019, 23:43 Z takich dużych gier to: Black Angel, Era of Tribes, Marcaibo, Cooper Island, Edge of Darkness, Clank Legacy, no i Tapestry ma być :P
Z średnich gier: Unmatched, Funkoverse Strategy Game, Horrified, Ishtar, Hadara, Detective: City of Angels,
Z małych: Kingdomino Duel, Silever&Gold, So You've Been Eaten

... i na pewno wiele innych których teraz sobie nie mogę przypomnieć :lol:

EDIT: Aaaaa no i nowe Zamki niby mają już być... ale też miały już na GenCon niby debiutować... więc nie wstrzymywałbym oddechu :lol:
Łoo, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Jak już wyżej pisałem, mamy ogarnięty wylot i samochód na miejscu, więc raczej się uda.

Sprawdzę dokładnie Twoje typy. Clank Legacy już zamówiony :) A Edge of Darkness szczerze mogę polecić - bardzo fajny miks mechanik. Zamków nie widziałem na liście i myślałem, że można już studzić nadzieje, ale mówisz, żeby jeszcze nie skreślać? ;)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: AnimusAleonis »

yrq pisze: 25 sie 2019, 23:59 Jak już wyżej pisałem, mamy ogarnięty wylot i samochód na miejscu, więc raczej się uda.
Uda się na pewno :D
My po prostu preferujemy samochód, z powodów które podałem, a głównie dlatego że robimy z tego taki "road-trip adventure" zajezdzając też po drodze, a nawet dokładając to jakichś innych ciekawych miejsc itp.

A tak z czystej ciekawości jeśli nie tajemnica: ile kosztował bilet, rząd cenowy, w dwie strony na osobę (z bagażem, opłatami itd itp)?
yrq pisze: 25 sie 2019, 23:59 Sprawdzę dokładnie Twoje typy. Clank Legacy już zamówiony :) A Edge of Darkness szczerze mogę polecić - bardzo fajny miks mechanik. Zamków nie widziałem na liście i myślałem, że można już studzić nadzieje, ale mówisz, żeby jeszcze nie skreślać? ;)
To tak tylko z głowy kilka na szybko, jest tego zdecydowanie więcej :lol:

A c do Zamków to ja to nic nie mówię, jedynie powtarzam co Ravensburger obiecywał... co złego to nie ja :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: yrq »

Road trip kusił ale wszystko przechyliło się ku wylotowi. Jak wyżej pisałem, bilety za dwie osoby w dwie strony z bagażem podręcznym to 440 zł. Samochód w końcu mniej wyszedł, bo 160 zł, noclegi koło 400 zł.

Dochodzą parkingi i paliwo ale może w 1600 zł cały wyjazd (bez zakupów) nam się zepnie.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: AnimusAleonis »

O! To nieźle wyszło. Myślałem że loty droższe będą z tego co pamiętam.

No tylko jeden mankament podróżowania samolotem: ograniczona ilość miejsca bagażowego..... a może to i plus, nie będzie korcić by kupować wszystko co się świeci :lol:

Aaaa no i oczywiście: Orleans Stories
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: yrq »

Heh zobaczyłem, że jakby co wysyłka kurierem z Essen wychodzi taniej niż bagaż w Ryanair ;)
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: Palmer »

Polecam też zainstalować aplikację Event Badger. Świetne narzędzie, dużo bardziej praktyczne niż papierowe mapy. Przy czym trzeba sprawdzić na bgg, czy i kiedy zostanie dodana aktualizacja na aktualne Essen.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Essen 2019 - pytania

Post autor: autopaga »

Jest ktoś chętny do zmontowania paczki 3-5 osobowej na 4 dni? Jest to optymalny skład do grania na targach. Niestety nie zdołałem namówić nikogo z mojej lokalnej grupy planszówkowej na wyjazd.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Essen Pickup

Post autor: japanczyk »

Pomimo planów raczej (na 90%) nie uda mi się dotrzeć na Essen 2019, a wybrałem Essen pickup przy jednej z KSowych gier.

Czy ktoś (najfajniej byloby z Warszawy) byłby chętny odebrać mi na Essen grę?

Za jakieś piwo kraftowe czy jakakolwiek inna formę wynagradzajaca poniesiony trud
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Essen Pickup

Post autor: Lothrain »

japanczyk pisze: 18 wrz 2019, 19:49 Pomimo planów raczej (na 90%) nie uda mi się dotrzeć na Essen 2019, a wybrałem Essen pickup przy jednej z KSowych gier.

Czy ktoś (najfajniej byloby z Warszawy) byłby chętny odebrać mi na Essen grę?

Za jakieś piwo kraftowe czy jakakolwiek inna formę wynagradzajaca poniesiony trud
Napisz do mnie. Mogę wziąć.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Essen Pickup

Post autor: yrq »

Jakby się nie udało to ja mogę odebrać, jednak miejsce mam nieco ograniczone (bagaż do samolotu), więc pewnie musiałbym nadać kurierem z Essen.
Krissos
Posty: 140
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: (Essen) SPIEL 2019

Post autor: Krissos »

Czy ktoś z Krakowa (lub nie, mogę dołożyć za wysyłkę nawet 😀) wybiera się do Essen w tym roku i mógłby mi kupić (jak będzie, w zeszłym roku nie znalazł mi kumpel) Coffee Roaster?
Pozdrawiam
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: (Essen) SPIEL 2019

Post autor: Palmer »

Krissos pisze: 30 wrz 2019, 12:08 Czy ktoś z Krakowa (lub nie, mogę dołożyć za wysyłkę nawet 😀) wybiera się do Essen w tym roku i mógłby mi kupić (jak będzie, w zeszłym roku nie znalazł mi kumpel) Coffee Roaster?
Pozdrawiam
Coffee Roaster trafiło do szerszej dystrybucji, więc nie trzeba daleko szukać ;) https://planszostrefa.pl/pl/p/Coffee-Roaster/10343
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: (Essen) SPIEL 2019

Post autor: autopaga »

Domykamy kwestię noclegu na tegoroczny wyjazd, gdyby ktoś chciał się przyłączyć to zapraszam na PW. Pełne 4 dni, wyjazd ze Szczecina.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Essen) SPIEL 2019

Post autor: Kościel »

Mam do sprzedanie jeden (choć możliwe że dwa) bilety na Essen w cenie 30 euro - to 7 ojro taniej niż w normalnej dystrybucji + są to bilety dla Exhibitorsów uprawniające do wstępu od 9 na teren targów :)
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2019

Post autor: costi »

A ja mam prywatę - czy mógłbym prosić kogoś jadącego na Essen o kupno figurki do Star Wars Legion?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ