(Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

(Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na II Memoriał Tomasza Bulzackiego. Jest to konwent gier planszowych, bitewnych, RPG i wszelkich innych organizowany corocznie w klubie AGRESOR, ku pamięci naszego zmarłego pod koniec 2015 r. kolegi i zarazem założyciela oraz pierwszego prezesa klubu AGRESOR – Tomasza Bulzackiego. Impreza odbędzie się w miejscu, gdzie działa klub AGRESOR, czyli na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nowowiejskiej 20, na 5 piętrze budynku Wydziału (sale: 516, 519, 520, 548, dodatkowo w piątek możliwe jest wykorzystanie kilku dalszych sal). Ś. p. Tomasz Bulzacki był absolwentem Wydziału i członkiem samorządu studenckiego. To dzięki jego aktywności i zaangażowaniu w latach 90-tych powstał klub AGRESOR, po kilkuletniej przerwie reaktywowany pod koniec 2007 r. i odtąd działający nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Impreza odbędzie się w dniach 17-19 stycznia 2020 (piątek – niedziela).

Piątek (17.01.2020) – godz. 16.30-22.00
Sobota (18.01.2020) – godz. 10.00-22.00
Niedziela (19.01.2020) – godz. 10.00-18.00


W niedzielę czas zakończenia imprezy będzie zależny od tego czy znajdą się chętni by grać dłużej niż do godz. 18 (wtedy istnieje możliwość wydłużenia go, maksymalnie do godz. 22.00). Z kolei jeśli w niedzielę po godz. 17.00 nie będzie już chętnych do grania, zakończymy godzinę wcześniej. W piątek impreza będzie połączona z tradycyjnym klubowym spotkaniem z grami, które zawsze odbywają się w AGRESORZE w piątkowe wieczory.

Chciałbym również poinformować, że patronat nad imprezą objął Portal Strategie.

Obrazek

Ogłoszenie o imprezie na Portalu Strategie: http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Wątek konwentowy do umawiania się na rozgrywki (głównie w gry wojenne i historyczne) na Forum Strategie: https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=116&t=18549
W gry euro i RPG proponuję umawiać się tutaj, ewentualnie w wątku klubowym. Dodatkowo można także na profilu FaceBookowym klubu AGRESOR: https://www.facebook.com/AgresorFunPage/
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: berem »

Jeśli wspomnienie Tomka B to oczywiście mogę przynieść jego ulubiona grę czyli kompletny Battlestar Galactica PL lub Last night on the earth.
Oprócz tego gotowy jestem przytargać, ale przede wszystkim wcześniej się do rozgrywek przygotować przykładowo w: 1805 Sea of glory, Blackbeard, Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Clash of culture, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Crown of roses, Eclipse, Europe in turmoil, Democracy under siege, Fires of Midway, Flying color, Holland44, Italia, Iron&Oak, Kutuzov, Last night on the earth, Normandy44, Onward Christian Soldiers, Pokój25, RAF, Rebel Raiders on the high seas, Smuta, Stalingrad 42, Sword of Rome, Talon, Tannenberg, Tsushima, W imieniu ziemi, Wiedeń 1683
Może kolega pożyczyłby Republic of rome.
Chętny jestem przede wszystkim na jak najdłuższe rozgrywki przykładowo w Stalingrad42 lub Holland44.
Chyba na sobotę chętnych oprócz mnie byłoby jeszcze 2 osoby więc potrzeba jeszcze choć 1-2 osób do tej gry.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2020, 00:49 przez berem, łącznie zmieniany 1 raz.
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: korne »

W drugim dniu memoriału czyli w sobotę, mam przyjemność zaprosić do gry Friedrich.

Jest to moja ulubiona gra planszowa, której każda partia przynosi wiele emocji. Każdy z graczy prowadzi armie jednego, bądź dwóch państw podczas wojny 7-letniej. Niestety nie często jest okazja w nią zagrać, głównie dlatego że czas gry wynosi ok. 5 godzin. Jednak w porównaniu z innymi planszówkami o podobnej długości, zasady Fryderyka są bardzo proste i można się swobodnie poczuć w grze już przy pierwszej rozgrywce. Manewrowanie armiami, okrążenia, zastawianie pułapek, rzucanie wszystkiego na jedną szalę lub też ostrożne planowanie ataku. Gra jest asymetryczna, każdą stroną konfliktu gra się nieco inaczej. Elegancka mechanika bez kości, współczynników i tabel, wprowadza grę na najwyższy poziom w kategorii ‘easy to learn hard to master’.

Fryderyk jest na 4 osoby, obecnie potrzebujemy jeszcze dwóch. Ewentualnie jeśli chętnych będzie więcej może uda się rozegrać dwie partie, jedną rano, drugą popołudniu.

Serdecznie zapraszam, zarówno tych co grę znają jak i tych którzy chcieliby ją poznać. Przed grą oczywiście będę tłumaczyć zasady. Chetnych prosze o wczesniejsze zgloszenie na priv lub w tym wątku na forum.
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Ja póki co jestem luźny człowiek i poza piątkiem nie mam dokładnie niczego zaplanowane, ale z drugiej strony rola organizatora trochę zobowiązuje.
Pewnie zagram przynajmniej w jeden dzień w "Ostrołękę 16 lutego 1807". Co najmniej jedna rozgrywka jest umówiona na sobotę, więc będę się jej przyglądał.
Zapowiada się ciekawie, choć jakoś w tym roku więcej osób umawia się na Strategiach. Gdyby ktoś chciał rzucić okiem: https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=116&t=18549
Z bardziej interesujących IMHO rzeczy (zwłaszcza osoby bywające na tym forum), na niedzielę szykuje się rozgrywka w "Gwiezdnego kupca" i wiem, że są jeszcze wolne miejsca, a że to gra gdzie grających może być dużo i skład jest elastyczny (od 2-3 do 6), to pewnie będzie można dołączyć.

Parę dni jeszcze zostało, więc warto sobie zaplanować konwent i czas przed nim, bo można w wiele gier pograć, a takie okazje nie zdarzają się zbyt często.
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Dominik Pietrzak »

Czy ktoś na piątek na Wir Sind Das Volk! chciałby się może ustawić? (z dodateczkiem - partia 4 osobowa). Ewentualnie równie chętnie Zhan Guo/Princes of Renaissance/Feudum/Village z dodatkami? :)
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Berem może być chętny, a na pewno jest w stanie przynieść grę.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: jax »

Dominik Pietrzak pisze: 15 sty 2020, 00:52 Czy ktoś na piątek na Wir Sind Das Volk! chciałby się może ustawić? (z dodateczkiem - partia 4 osobowa). Ewentualnie równie chętnie Zhan Guo/Princes of Renaissance/Feudum/Village z dodatkami? :)
Ja mogę się pisać na Princes of Renaissance/Village z dodatkami.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Dominik Pietrzak »

jax pisze: 15 sty 2020, 10:04
Dominik Pietrzak pisze: 15 sty 2020, 00:52 Czy ktoś na piątek na Wir Sind Das Volk! chciałby się może ustawić? (z dodateczkiem - partia 4 osobowa). Ewentualnie równie chętnie Zhan Guo/Princes of Renaissance/Feudum/Village z dodatkami? :)
Ja mogę się pisać na Princes of Renaissance/Village z dodatkami.
Why not both? To przytargnij swoją wersję PoR Jacku skoro mówisz, że masz ładną, a ja dziabnę Village z kompletem dodatków. Do tego PoR zdecydowanie przydałoby się nam jeszcze ze 2 osoby. Gdyby ktoś wcześniej/później/pomiędzy był chętny na tego Wir Sinda albo Zhan Guo (obie mogę przynieść) był chętny to still count me in. :)
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Speedy_new »

Ktos bylby zainteresowany w piatek Studium w szmaragdzie? Potrzebne conajmniej 4 osoby.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: berem »

A może w piątek w Battlestara - już jest nas 2 chętnych.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Perpetka »

Chętnie dołączę w sobotę do jakiegoś dobrze suchego euro (preferowany Rosenberg, mogę przynieść większość tytułów, ale nie pogardzę czymś innym). Sama czytam instrukcję przed grą i nie jem przy planszy. Ktoś coś?
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Jak patrzę u nas, sporo jest chętnych na Roota, nie tylko w piątek, więc gdyby ktoś rozważał wzięcie tej gry i był chętny na granie, pewnie jest duża szansa, że znajdzie chętnych, nawet z doskoku.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 296 times
Been thanked: 97 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: MataDor »

Może są chętni na Gallerista, Lisboa lub Escape Pan w sobotę/niedzielę na 10:00 (lub później) ?
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Micelius »

Hejka,
jestem chętny w piątek na gry sugerowane przez Dominika i Jaxa - a w sobotę na Friedricha (grę :mrgreen: )
W każdym przypadku przypomnienie reguł bardzo mile widziane :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Dominik Pietrzak
Posty: 189
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Dominik Pietrzak »

No to zapraszamy do piątkowych partii. :) Jax ja z grubsza pamiętam oba tytuły, ale pewnie sobie odświeżę. Nie wiem jednak czy znajdę czas na przypomnienie sobie obu. Village pamiętam dość dobrze, sprawdzę tylko kilka drobiazgów. Na wszelki wypadek przypomniałbyś sobie PoR gdybym nie zdążył?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Perpetka »

@MataDor - Lacerdę zawsze chętnie!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: jax »

Dominik Pietrzak pisze: 16 sty 2020, 16:26 Na wszelki wypadek przypomniałbyś sobie PoR gdybym nie zdążył?
Tak planowałem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: korne »

Mamy na piątek jedno wolne miejsce przy wojnie peloponeskiej: Victory or Death i na sobotę wciąż jedno wolne miejsce na Friedrich. W sobotę sugerowana godzina startu o 11.00, ale może ulec zmianie jakby komus inna lepiej leżała. Tłumaczenie zasad w pakiecie. Zapraszamy! :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: jakmis83 »

Czy ktoś z Was miałby chęć na rozgrywkę w Viticulture, Twilight Struggle lub Wojnę o Pierścień?
W grę wchodzą późne godziny popołudniowe lub wieczorne w sobotę.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: berem »

W sobotę od rana będzie rozgrywka w Sword of Rome i prawdopodobnie jest jeszcze 1 wolne miejsce; a może na jutro znaleźliby się jeszcze do tej lub innej z wcześniej proponowanych przeze mnie gier?
Jakmis83 - Chyba jeszcze mam dodatek do Wojny o pierścień sporządzony wg tego tematu:
viewtopic.php?f=19&t=36845
Tylko to doskonałe na 4 osoby. Mógłbym wyciągnąć z piwnicy gdyby byli chętni.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: jakmis83 »

@Berem: dzięki, ale tylko oryginalna Wojna o Pierścień.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 296 times
Been thanked: 97 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: MataDor »

Jesli ktos jest chętny na jakąś Lacerdę to szukamy 3go. Dowolna godzina w sobotę lub niedzielę. Ja i Perpetka godzinowo się dostosujemy.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
zawodowiec
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:20

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: zawodowiec »

Ktos chetny na Nemesis ?
Dzis mi sie ekipa wykruszyla, a gre mam ze soba
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Speedy_new »

Chetnie zagram w Nemezis ale od dopiero po poludniu 13-14 bo od 10 gramy Space Empires jezeli chodzi o sobote ale dzisiaj moge zagrac bede przed 17
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: korne »

zawodowiec pisze: 17 sty 2020, 12:34 Ktos chetny na Nemesis ?
Dzis mi sie ekipa wykruszyla, a gre mam ze soba
Ja ze swojej strony moge zaprosic do Victory or Death. Mamy wciąż jedno miejsce nieobsadzone.

A planuje ktoś coś na niedziele? Mogę zaproponować albo bloczkowe gry od Columbia Games (2-osobowe): EastFront lub Richard III, albo na więcej osób Kemet, Brass Lancashire lub ciekawą grę o ewolucji dinozaurów o nazwie Evo.
ODPOWIEDZ