(Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
stonekeep
Posty: 13
Rejestracja: 29 lut 2020, 22:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

(Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: stonekeep »

Cześć wszystkim,

W ciągu kilku tygodni będę przeprowadzał się razem z żoną z Warszawy do Gdyni. W Warszawie miałem kilku znajomych, którzy dużo grali, więc spotykaliśmy się regularnie (głównie przed pandemią, sami wiecie jak to jest). W Gdyni, a właściwie w całym Trójmieście, niestety nie znam nikogo. A przyznam, że będzie mi brakować grania, a i nie chcę żeby (co prawda nie jakaś wielka, ale zawsze) kolekcja gier się kurzyła.

No i dlatego szukam ludzi z którymi mógłbym pograć. Może żona też jeśli uda mi się ją przekonać i wyciągnąć. Grać zacząłem ok 2 lata temu a żona ok. rok temu, więc nie mamy jeszcze ogromnego doświadczenia, nie ograliśmy wielu popularnych tytułów, a chętnie byśmy spróbowali. Ja lubię głównie średnie i czasami nawet ciężkie gry, strategie, z nie za dużą ilością losowości. Żona w sumie odwrotnie - głównie prostsze, abstrakcyjne, bardziej losowe. Ale ja akurat się dostosuję, mogę grać w lżejsze, mogę próbować też super ciężkich sucharów o ile ktoś wytłumaczy zasady (całkiem szybko łapię). Jeśli to coś zmienia to oboje jesteśmy koło 30-tki a ja nie piję, ale spotkanie np. w pubie mi w ogóle nie przeszkadza.

Dodam też, że nigdy nie chodziłem do - pubów / sklepów / innych miejsc gdzie ludzie spotykali się żeby grać. Zawsze graliśmy u kogoś ze znajomych w domu. Ale w końcu chciałbym spróbować :) Także poza ludźmi chciałem zapytać też o dobre miejsca w których można pograć i własnie poznać ludzi do grania w Gdyni i okolicy.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Jan_1980 »

Dobrze że nie pijesz;). Wieczorem podam ci kilka propozycji. Przynajmniej raz w tygodniu sobie pogracie. Witam w 3miescie.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6453
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 584 times
Been thanked: 939 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Odi »

Witamy :)

Janek pewnie opisze dokładniej, ale miejsc jest kilka.
Od razu pierwsza rzecz: nie traktujcie Gdyni osobno - to część Trójmiasta. Na co dzień, mieszkając w jednym miejscu-pracując w innym, prawie nie zauważa się, że to są jakieś osobne miasta.

Gdybyście chcieli kiedyś spróbować gier wojennych/historycznych, to zapraszam we wtorki do Krolma w Gdańsku-Oliwie.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: kurdzio »

W Gdyni z pewnością warto odwiedzić iGranie w Lochu -> https://www.facebook.com/iGraniewLochu
Sam z drugą połową gramy tylko w domu, ale chętnie poczytam o opcjach w 3city. Jak już będziecie na miejscu wal na PW, może uda się zaaranżować jakieś spotkanie :)

ps. Gratuluję decyzji o przeprowadzce do Gdyni :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
stonekeep
Posty: 13
Rejestracja: 29 lut 2020, 22:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: stonekeep »

Odi pisze: 30 lip 2020, 12:23 Witamy :)

Janek pewnie opisze dokładniej, ale miejsc jest kilka.
Od razu pierwsza rzecz: nie traktujcie Gdyni osobno - to część Trójmiasta. Na co dzień, mieszkając w jednym miejscu-pracując w innym, prawie nie zauważa się, że to są jakieś osobne miasta.

Gdybyście chcieli kiedyś spróbować gier wojennych/historycznych, to zapraszam we wtorki do Krolma w Gdańsku-Oliwie.
Rozumiem - w sumie to trochę jak w Warszawie, bo mieszkając na Targówku do kogoś np. na Ursynowie miałem dobrą godzinę komunikacją a samochodem też przynajmniej ze 30 minut. Z tym, że przeprowadzamy się w sumie do najgorszego miejsca w Gdyni jeśli chodzi o wycieczki do Gdańska, bo na Pogórze. Przynajmniej tymczasowo. Żona dostała pracę i musieliśmy na szybko coś znaleźć, a z mieszkaniami w dobrej cenie trochę ciężko było. Zakładamy, że jak trochę pomieszkamy to może się przeniesiemy gdzieś bliżej centrum jeśli będzie okazja. Dlatego na razie wolałbym jakieś miejsca w samej Gdyni, potem ew. spróbuję nawiedzić Gdańsk.

Żony na pewno nie zainteresuję wojennymi / historycznymi (nienawidzi takiej tematyki). Natomiast ja fanem nie jestem, ale z drugiej strony taka tematyka mi nie przeszkadza, więc może się skuszę.

kurdzio - no to jesteśmy w podobnym położeniu, my też zazwyczaj graliśmy u siebie. Ja jeszcze czasem u znajomych, ale u nas był duży stół, więc zazwyczaj padało na nasze mieszkanie :D Jak już się przeniesiemy i ogarniemy na miejscu to chętnie do ciebie napiszę.

Tak czy inaczej, dzięki za polecenia i czekam na więcej info Od Jana :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6453
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 584 times
Been thanked: 939 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Odi »

Pogórze to faktycznie nie jest najlepsza baza do wypadów w Trójmiasto.
Ale kto wie, czy za jakiś czas nie będę miał dla Was propozycji, opartej o miejsce znacznie bliżej Pogórza, niż Oliwa. Dam znać :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Jan_1980 »

https://www.meetup.com/pl-PL/3city-boardgamers/

To grupa, która gra regularnie raz w tygodniu. Głównie w lekkie euro lub imprezowe, ale jakieś cięższe euro lub jakąś konfliktową zawsze ktoś ma. Teraz są ograniczenia do nastu osób z powodu zarazy więc się szybko zapiszcie. Też tam grywam.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: MajkelEryk »

Wpadaj do iGrania w Lochu. Sam tam poznałem sporo osób, czy to jak byłem paczkę odbierać czy jak byłem po prostu na kawie i z 3 ekipami gram w miarę regularnie. Często organizują też ogrywanie różnych tytułów, wszystko jest u nich na fanpagu. Do zobaczenia ;)
stonekeep
Posty: 13
Rejestracja: 29 lut 2020, 22:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: stonekeep »

W weekend się przenieśliśmy. Na razie mamy sporo rozpakowywania, skręcania mebli i wszelakiego ogarniania, ale postaram(y) się wpaść za jakiś czas do iGrania w Lochu :) Dzięki wszystkim za polecenia!
Padyszach_imperator
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2017, 17:55
Has thanked: 2 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Padyszach_imperator »

Też serdecznie polecam iGranie. Mi się ekipa posypała, więc jakbyście szukali towarzystwa to się piszę. Ja generalnie też gram/grałem głównie w domu, ale w igraniu już też się czuje jak w domu 😁
Ja najchętniej grywam w tygodniu po 18.00, bo w weekendy często wyjeżdżam. Preferuję średniej trudności eurosucharki, ale chętnie zagram zarówno w coś trudniejszego jak i w łatwiejsze gry. Byle nie jakieś gry typu taboi, memy, jungle speed itp. nie mam cierpliwości do tego typu imprezowej i szybko się nudzę. ;)
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: MajkelEryk »

No to można się umówić na jakieś granie jak wam pasuję. Ja niestety dopiero jestem wolny na początku września.

Michał
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: kurdzio »

Ja od września też bym się pisał :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Padyszach_imperator
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2017, 17:55
Has thanked: 2 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Padyszach_imperator »

No to stay in touch 🙂
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Bart »

Hej,

Ja raz lub dwa razy w tygodniu grywam, głównie iGranie w Lochu bo żonę ciężko na granie namówić
🙂, chętnie poznam nowych planszówkowiczów.

Jakbyś chciał to dawaj znać tak z jednodniowym wyprzedzeniem.

PS. Witajcie w Gdyni 🙂 sam się przeprowadziłem jakieś 10 lat temu i mam nadzieję się stąd już nie ruszać 🙂
Awatar użytkownika
Kukl
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2015, 15:01
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Kukl »

Witam Gdynian i Trójmieszczan :)

Mam tak, że nie zawsze udaje mi się znaleźć tyle czasu na planszówki ile bym chciał :D Chciałbym to zmienić. Nie deklaruję się, ale daję znać, że jestem i może któregoś razu uda się w coś pograć w gdyńskim Lochu albo innej miejscówie. Chętnie euro i średnio-zaawansowane tytuły. Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: adrturz »

Cześć,

gdybyście chcieli poznać zasady i pograć w nowe gry PHALANX to zapraszam w najbliższy weekend (10-11 października) do Igrania w Lochu :)

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/3679037355451566/

Miłego!
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4058
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 277 times
Been thanked: 161 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 30 lip 2020, 22:45 Pogórze to faktycznie nie jest najlepsza baza do wypadów w Trójmiasto.
Chciałbym nieśmiało zdementować - ja mieszkam na Obłużu, czyli kawałek dalej niż Pogórze i stąd jest całkiem dobry wypad obwodnicą do Krolma (w szczycie jakieś 40minut, poza szczytem gdzieś tak 20min), znacznie lepszy niż z centrum miasta przez zakorkowany Sopot.
A przy okazji: Witamy w Gdyni! :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Destro88
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2012, 19:09
Been thanked: 3 times

Re: (Gdynia) Przeprowadzam się i szukam ludzi / miejsc do grania

Post autor: Destro88 »

Witam, też jesteśmy od niedawna w trójmieście i szukamy osób do wspólnej gry, także zapraszam do kontaktu :)
ODPOWIEDZ