(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Filippos pisze:Gwoli ścisłości. Jutro przybywa Ola, Mayasty, może Merlin od 20.30 i ja. Czy będziesz miał Show Bussines Mayasty? Czy ktoś jeszcze z czymś wpada? Stalker, Yosz, Jacek? Ją będę miał Scrapoko i BSG .
Show Business mogę mieć na wtorek 12.05.2010, bo teraz jeździ wypożyczony po Polsce :-) Jutro nastawiam się na testowanie Waszych produkcji :-)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Mustafa pisze:
Filippos pisze:Stalker (?)
Pojawię się, mniej więcej od której będziecie ?
Ostatecznie i ja się pojawię. Myślę, że normalnie -- ale jakbym mi coś wypadło, to zajrzę po 19. Wybaczcie, rozpiski już na ten tydzień robić nie będę (zresztą już chyba nie warto).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Super Stalker! Natomiast dzięki uprzejmości Oli przeprowadzimy dziś, o ile się wszyscy zgodzicie, test instrukcji do Magnum Sal. Ola męczyła się nad nią w domu i wyjaśni grę Mayastemu i Mustafie i zagrają, a ja w tym czasie nie odezwę sie słowem i będę notował wszystkie błędy, które w zasadach zrobiliśmy z Marcinem :wink: Więc spokojnie się możesz stalker spóźnić, bo grę znasz i do testu cię nie zakwalifikowaliśmy :) i jak już się Magnum Sal rozhula i zanotuję błędy będziemy mogli na stoliku obok pomęczyć Basilicę, lub moje BSG.

Może być taki plan? :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Może być :) (ale potem zabieram na bok Mustafę i dłubiemy w Cargo, na razie jest trochę rozmontowane)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

stalker pisze:Może być :) (ale potem zabieram na bok Mustafę i dłubiemy w Cargo, na razie jest trochę rozmontowane)
:D Nie zabierzesz Mustafę tylko wszyscy zagramy :) Na koniec jeszcze szybka partia Scrapoko i jakoś damy radę :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Wszyscy zagramy? :) mam pewne wątpliwości, gra jest w tej chwili niekompletna... :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Ja będę najwcześniej o 17:30, ale też do 10 minut mogę się spóźnić.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Dzięki za wczorajszy udany wieczór pod znakiem "Magnum Sal" Filipa. Przyznaję, że grę zaczynałem z przerażeniem czy podołam ;-) ale na szczęście skończyłem z dużym zaciekawieniem. Za mało, aby coś sensownie ocenić. Na tym etapie najważniejsze pytanie, czy po tej pierwszej partyjce miałbym ochotę zagrać w tę grę następny raz. Odpowiedź brzmi: ZDECYDOWANE TAK. Gra wydaje się OK. Jedynie co budzi moje wątpliwości to fakt, iż bardzo wolno się rozkręca i czasami brakuje sensownej czynności do wykonania. Końcowy wynik całkowicie zaskoczył chyba wszystkich graczy. Okazało się, że Ola, która zrealizowała najmniej zleceń i to prawdopodobnie najtańszych, wygrała grę. Jeśli to świadomy zabieg projektowy, to muszę konieczne następnym razem sprawdzić tę strategię :-) Bo po co brodzić po pas w słonej w wodzie pod ziemią, kiedy biznes można robić na powierzchni :-)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

nie wygrałam, miałam 3 punkty mniej niż Mustafa. co nie zmienia faktu, że rozkład zamówień i punktów końcowych

Mustafa - 1 1 2 2 3 3 (<-to są poziomy, od kilkunastu do 30kilku pkt za każde zlecenie) - 93pkt
ja - 1 1 2 - 90pkt
Mayasty - 1 2 2 3 3 3 - 78(?)pkt

jest nieco niepokojący.

inna sprawa, że miałam 14pkt za sprzęt (ale też mnóstwo na niego wydałam). Jeszcze inna sprawa, że miałam prawy tyle punktów co Maciek popełniając 2 duże błędy i jeden nieco mniejszy, przez co straciłam praktycznie trzy tury. :shock: tu już jest coś naprawdę nie tak : P

i BARDZO chętnie zagram jeszcze raz
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Gwoli sprostowania Magnum Sal jest Filipa i Yosza, który nie mógł być wczoraj. :)
BARDZO dziękuję wszystkim za wczorajsze testy, a szczególnie Oli, która przebrnęła przez instrukcję Magnum Sal. Wczorajszy test pozwolił znaleźć kilka błędów i niedopowiedzeń w instrukcji. Sam wynik gry był też bardzo ciekawy. Żałuję że nie obserwowałem całej partii i nie mogłem zobaczyć jak Ola wykręciła 90 punktów realizując zaledwie 3 zamówienia. Natomiast mieliśmy po grze bardzo owocną dyskusję i pojawiła się hipoteza o możliwie zbyt dobrej bardzo pasywnej strategii. We wczorajszej partii nikt tego nie przeprowadził na 100%, ale koniecznie musimy to dobrze sprawdzić i zrobimy to czym prędzej.

Generalnie ta gra miała być w założeniach tak zbudowana żeby dało się zarabiać na różnych rzeczach, a nie jedynie na samym wydobyciu. Jest również niewątpliwie tak, że częstym błędem jest przeinwestowanie tzn. nieprzygotowane wydobycie w którym za pompowanie i wynoszenie soli płacimy więcej niż zarabiamy potem na jej sprzedaży. ZWŁASZCZA w trzeciej fazie gry. Natomiast faktycznie jeśli da się wygrać nie wydobywając przez większość gry nic, a jedynie siedząc na rynku, wstawiając pomocników i pompując to będzie potrzebny jakiś fix, osłabiający taką strategię na "leniwego pompiarza". :) Do dokładnego sprawdzenia! Dzięki Mustafa za tę teorię!

Oprócz tego był jeszcze na start, gdy czekaliśmy na wszystkich, szybki test BSG z nowym warunkiem zakończenia gry. W pierwszej partii nie wykazaliśmy że nie działa :wink: Był też niedokończony, za co przepraszam Cię Stalker :? , test Basilici, która działa bardzo dobrze i chętnie bym już zagrał wreszcie w jej wersję wydaną. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Ja za sprzęt miałem 10 pkt. Obniżając zatem mój końcowy wynik o te punkty, ekonomika wydobycia z trzeciego poziomu, którego miałem najwięcej, wychodzi jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Tak sobie jeszcze liczę i głośno myślę o wyniku Oli. Zrealizowała trzy zamówienia z faz I i II. Daje to powiedzmy około 50 kasy, do tego dodaję startowe 12 i mam około 60. Odejmuję koszty: 4 ludzi (ok. 20), koszt 7 narzędzi pomniejszony o ich wartość na koniec gry (ok 15). Zostaje więc ok. 25 złociszy. Czyli wychodzi że ok. 65 kasy Ola zarobiłaś na: pomocnikach, wynoszeniu soli innych i handelkach detalicznych na targu. Nawet jeśli na targu zdobyłaś ze 20 (bardzo dużo) to zostaje jeszcze z 45 na pomocnikach i wynoszeniu soli. Wydaje mi się to nieprawdopodobne zważywszy że sama też pewnie choć trochę płaciłaś innym za wynoszenie soli, którą sprzedawała na targu. :shock:

Czy pamiętacie jakich pomocników (mniej więcej) Ola obstawiała w II i III fazie gry i jak bardzo Mustafa i Grzegorz wynosiliście po jej ludziach sól?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Mayasty pisze:Ja za sprzęt miałem 10 pkt. Obniżając zatem mój końcowy wynik o te punkty, ekonomika wydobycia z trzeciego poziomu, którego miałem najwięcej, wychodzi jeszcze gorzej.
A dlaczego Grzegorzu obniżanie wyniku o punkty z narzędzi obrazuje ekonomikę wydobycia z III poziomu? Nie rozumiem.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mayasty »

Myślę, że nie ma co dywagować, bo zmiennych jest za dużo. Trzeba spróbować zagrać ponownie, kiedy wszyscy będziemy już świadomi co i dlaczego robimy :-) Jeśli te proporcje powtórzą się, to wtedy będzie się trzeba zastanawiać.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

a) prawie całą grę siedziałam w zamku. 12 zleceń chłopaków - powiedzmy że 8 z tego zarobiłam.
b) dość wcześnie kupiłam 2 wózki - użyte w II i III fazie, więc niewiele im płaciłam, za to...
c) całą III fazę transportowałam ich kostki (w II też)
d) ponieważ miałam tylko 1 białą kostkę, postanowiłam nie grzebać się w ziemi za dużo, bo i tak podejrzewałam, że nie uda mi się ich zrealizować, więc postawiłam COŚ wyciągnąć i sprzedać. dostawiłam się na targ, więc jeszcze więcej zyskiwałam na sprzedaży : )


argh, od godziny to piszę i nie mogę skończyć, więc napiszę wieczorem z domu : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Ja, Akhara Jussuf Mustafa, alias Master Pomper, się wypowiem, myślę że oprócz bonusu 8 pln w momencie transportowania kostek na górę, przeze mnie z 3 poziomu, Aleksandra raczej nie dostawała za transport surowców wielkiej gotówki. Zwłaszcza, że zazwyczaj było tak, że ja transportowałem wszystko za jednym razem tzn po 4 kostki , zaś inni gracze po 1/2 kostki czasem 3, co de facto powinno się w jakiś sposób wyrównać. Szczególnie, że Aleksandra rozdawała chlebek na prawo i lewo, gdy moi chłopcy pracowali na 3 zmiany. A z tego co pamiętam Grzegorz często stosował zasadę odpoczynku, co mi dawało możliwość użycia pompy bądź innego efektu dającego pieniążki mowa tu głównie o zamku. Właśnie mi wpadł do głowy pomysł jak kosić jeden kasy nawet po likwidacji rynku :mrgreen: , mniej więcej polega na tym że jeden chłopek na pompę i co kolejkę pompujesz, a drugi na targ i co kolejkę sprzedajesz i kupujesz ten sam surowiec, wtedy można jeszcze wykorzystać glejt handlowy , który daje jeszcze większy bonus.
Polega to na tym, ze w obstawionym budynku ( Targ ) sprzedajesz kostkę np. ( czerwoną ) za 3 + 1( kontrola budynku ) po czym kupujesz go za 3 i de facto zarabiasz 1 nie tracąc kostki :twisted:( i tak co kolejkę ) to rozwiązanie jest o tyle lepsze od rynku, gdyż w momencie posiadania glejtu królewskiego, a czemu nie, przyrost kasy jest jeszcze większy, sprzedaż = 3 + 1 ( kontrola budynku ) + 1 ( glejt królewski ) , kupno = 3 - 1 ( glejt królewski ). Nawet jeżeli glejt działa tylko na kupno/sprzedaż osobno to zyskujesz nie 3, a 2 pln zakładając, że polujesz na glejty i masz ich od 2 fazy 2, to odpalisz je 4 razy co da ci 8 / 12 pln za użycie glejtów plus pompa i zwykłe używanie targu. Co pozwoli spokojnie wykręcić około 10/15 punktów na fazę o ile nie więcej ( począwszy od drugiej ), czyli jesteś na czysto 30 pln plus opłaty za przenoszenie soli załóżmy 10 pln w ciągu dwóch faz. Czyli jesteś na czysto około 40 pln. a czas jest twoim sprzymierzeńcem :mrgreen: Startując tak jak Aleksandra z 50 jest możliwe do wykręcenia 90 lub więcej pln :twisted: , a jezeli by dobrze pokierować całym przedsięwzięciem myslę , że można około 100 pln wycisnąć z kopalni.
Wniosek taki zrezygnować z kontroli budynki, definitywnie wywalić rynek,bądź zastosować zasadę, że można dobrać pieniądz z rynku jeżeli nie ma się więcej niż X pln.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

No zdecydowanie sprawdzimy strategię pasywno-niewydobywczo-pasożytniczą. Cel jest taki żeby nie dało się wygrać nie realizując żadnych zamówień lub tylko jedno w 2 i 3 fazie. Natomiast jeśli ktoś wygra realizując mało zamówień, nawet jedno na fazę, ale sprytnie rozstawiając ludzi w kopalni do wynoszenia soli i jako pomocników w budynkach to dla mnie bomba. Byle nie była to strategia wygrywająca oczywiście.

Wyrzucenie z gry pomocników jest nie do przyjęcia. Po ich wyrzuceniu trzeba by pracować nad balansem wszystkich elementów od początku. Poza tym, moim zdaniem , gra straciłaby nieco bez tej opcji. Bardzo możliwe natomiast że faktycznie do ograniczenia/wywalenia jest zarabianie na rynku. Zagramy ze trzy razy i jeśli "leniwy pomper" nie wygra dwóch gier na trzy, to wszystko jest ok i ta strategia okaże się głupia po prostu. Nie sądzę żeby jakikolwiek "normalny" gracz próbował czegoś takiego w normalnej grze.

Wydaje mi się też że jest co najmniej kilka "must have" dla leniwego pompera żeby mu się powiodło: musi mieć wolnego pomocnika w pompie, musi mieć wolnego pomocnika na targu, musi mieć nie zapchany przez innych graczy kostkami targ, musi zmusić innych do wydobywania jego ludźmi. Gdy co najmniej dwie z tych rzeczy nie są dostępne pomper prawdpodobnie leży i kwiczy, a to są rzeczy które świadomi gracze znający grę mogą pomperowi zablokowac widząc że wychodzi na swoje.:) . Oczywiście sprawdzimy to w praktyce! Dzięki za wszystkie uwagi. Są arcycenne!

Podstawowy pomysł na fix rynku (jeśli okaże się potrzebny) jest taki, żeby w każdej faize na rynku było kilka złotych tylko do wzięcia (np 5). Kto pierwszy ten lepszy. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Filippos pisze:...Nie sądzę żeby jakikolwiek "normalny" gracz próbował czegoś takiego w normalnej grze...
Znaczy coś takiego jak głodzenie swoich robotników, jak gra mówi o konieczności ich żywienia ze względu na punkty karne? ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

konev pisze:
Filippos pisze:...Nie sądzę żeby jakikolwiek "normalny" gracz próbował czegoś takiego w normalnej grze...
Znaczy coś takiego jak głodzenie swoich robotników, jak gra mówi o konieczności ich żywienia ze względu na punkty karne? ;)
Dokładnie coś takiego:) W Stone Age'u było wiele hałasu o nic bo to nie jest, wbrew pozorom, wygrywająca strategia tam. Natomiast apropos tej gry o której tu mówimy ciężko dyskutować bo jej nie znasz. :wink: Mówiąc w dwóch słowach tu jest raczej tak jakby w SA dało się wygrywać nie budując ani jednego domku, to nie to samo co głodzenie że konieczna kara staje się niekonieczna do poniesienia :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

"kto pierwszy ten lepszy" działa już w karczmie. nie dokładajcie więcej... a może ograniczenie, że można mieć max. 1 pomocnika?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Tak, a propos to , właśnie zauważyłem, że gra o bitwie pod Grunwaldem wychodzi twojego autorstwa, może dasz mi ja przetestować :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Geko »

Filippos pisze: będzie potrzebny jakiś fix, osłabiający taką strategię na "leniwego pompiarza"
Może Fix Knorra :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Geko pisze:
Filippos pisze: będzie potrzebny jakiś fix, osłabiający taką strategię na "leniwego pompiarza"
Może Fix Knorra :wink:
Ostatnio robiłem burrito z Fix'a Meksykańskiego, raczej doda ognia leniwemu pompiarzowi :wink:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Mustafa pisze:Tak, a propos to , właśnie zauważyłem, że gra o bitwie pod Grunwaldem wychodzi twojego autorstwa, może dasz mi ja przetestować :twisted:
Bardzo chętnie Mustafa. Właśnie szukam chętnych do testu instrukcji. :)
oopsiak pisze:"kto pierwszy ten lepszy" działa już w karczmie. nie dokładajcie więcej... a może ograniczenie, że można mieć max. 1 pomocnika?
Kto pierwszy ten lepszy to podstawowy element gier optymalizacyjny. W magnum Sal jest w karczmie, zamku, przy wydobyciu, na targu...
A czemu tylko jeden pomocnik? Wydaje mi się że z tym akurat żadnego problemu nie ma. Jeśli wstawisz kilku pomocników zarobisz na tym, ale masz mniej ludzi na wydobycie.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Filippos pisze:
Mustafa pisze:Tak, a propos to , właśnie zauważyłem, że gra o bitwie pod Grunwaldem wychodzi twojego autorstwa, może dasz mi ja przetestować :twisted:
Bardzo chętnie Mustafa. Właśnie szukam chętnych do testu instrukcji. :)
Co mieliśmy popsuć, to już popsuliśmy Mustafa... Problemy garmażerki pod Grunwaldem zostały rozwiązane! Sorry dude! :lol:
;)

PS. Gierka jest wyje...żozwierzowana. O! ;)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
ODPOWIEDZ