(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Po długiej przerwie gra działa znacznie lepiej. Jak dla mnie, to po wyeliminowaniu czasochłonnej decyzji "co wziąc jak nic mi nie pasuje" gra będzie gotowa. Jest lekka, ma klimat, który po dodadaniu grafiki zostanie zwielokrotniony, są emocje przy kolekcjonowaniu zestawów i jeszcze mozna się doszukać potencjału edukacyjnego.
Dziękuję bardzo :D

Element "co wziąc, jak nic mi nie pasuje" jest bardzo trudny do wyeliminowania, ponieważ część kart bierzemy na rękę po prostu jako pieniądze. Ponieważ jednak gracz na pewno chciałby wziąć coś fajnego (i stąd paraliż decyzyjny), spróbujemy z jednorazową kartą "telefon do mamusi" ;) którą można by było użyć, aby odświeżyć pulę kart na stole, wziąć kart w ciemno, spożytkować ew. jako banknot lub zachować jako jeden punkt na koniec.

Dla Mustafy zrobię karty ze strzałką, które będziemy kładli przed sobą, kierując ją w lewo lub prawo, aby każdy wiedział, w jakim kierunku jadą przeciwnicy.

Do podsumowania spotkania pozwolę sobie jeszcze dodać, że na stoliczku obok nikt nie spodziewał się, że hiszpańska inkwizycja nakręci film, czyli testowano Klaps, a także rozegrano test jakiejś mechaniki nowego pomysłu Michała — nic jednak więcej nie mogę Wam o tym powiedzieć.

Wszystkim za uwagi, pomoc, rozgrywki, sugestie, przybycie i przemiłą atmosferę serdecznie dziękuję! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

stalker pisze:a także rozegrano test jakiejś mechaniki nowego pomysłu Michała
Na razie to bardziej pomysł, bo działającej mechaniki jeszcze nie ma
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Karol Madaj pisze:Na koniec udaliśmy się do Letniska, które jak sie okazało ma problem ze skalowaniem i balansem, bo jest zupełnie inne przy trzech i przy czterech graczach. Do sprawdzenia jest likwidacja akcji "służący" w zamian za dwie akcje od początku gry, co może jednak sprawić, że będzie b. ciasno, bo nawet jeśli damy na początek 3 kasy to i tak od początku gry będziemy, przy czterech graczach, używać za każdym razem aż 8 z początkowych 10 lokacji. Można to wyrównać czyniąć powóz jednorazowym i polepszając budynki specjalne. Był tez pomysł na ograniczenie pojemności pensjonatów i szczegółowo obliczony :) przez Stalkera i Sir-lothara pomysł na czerpanie zysków z lasów.
Ależ proszę bardzo. Mnie w pomyśle na Letnisko ujmuje bardzo eleganckie związanie wszystkich elementów fabularnych z mechaniką gry — pociąg, domki, las, bardzo to fajnie wygląda.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Karol podeślij mi na PW swój numer kom. bo ostatnio niezła akcja była w samochodzie :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Mustafa pisze:Karol podeślij mi na PW swój numer kom. bo ostatnio niezła akcja była w samochodzie :twisted:
Może rzeczywiście powinniśmy się wymienieć numerami (oczywiście nie publicznie ;) )
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
no to kilka przemyśleń:
@Balony:
Spoiler:
@Migawki:
Spoiler:
@Letnisko:
Spoiler:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Sir-lothar pisze: Ostatnio grałem w Auf Kurs, które też polegało na poruszaniu się po planszy, tylko w grze tej gracze przestawiali sobie wzajemnie latarnie (element planszy), które znacząco wpływały na ruch.
Cieszę się, że Auf Kurs, którą to grę przyniosłem ostatnio do Agresora i wywołałem nią "ciężką traumę" u jingowawy, przyniosła też jakiś pozytywny efekt :D
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Sir-lothar pisze:@Migawki:
Spoiler:
Praca nie za bardzo uzupełnia karty, raczej dalsze podróże… stąd pomysł na karty interwencji (jeszcze nie wypróbowałem ich).
@Letnisko: Mam wątpliwości czy dodanie możliwości tworzenia układów letniska, o ile ciekawe, nie przeszkodzi grze. Jeśli kafelki byłby by różne to jak zdobyć ten , który chcę? Jeśli te same, to po co zostały wprowadzone? Kojarzy mi się XX wiek.
Mam też pytanie w sprawie przybywania letników: czemu każdy dom generuje letnika, a po przyjeździe do ośrodka i tak wszyscy letnicy mieszkają w tym samym domu?
Również znikoma liczba akcji (robotników) sprawia, że bardzo ciężko operować dużą liczbą domów - jeden robotnik z powozem przywozi letników z 2 domów. Przez co chwilowo opłaca się jak najszybciej zbudować niebieski dom i zacząć zarabiać.
Co do budynków specjalnych - czemu ich moc zależy od tego co robią inni gracze? Jak mam przekonać innego gracza, aby zbudował las, który napędzi mi tartak?
A ja myślałem nad innym rozwiązaniem lasów — są lasy nadające się do wyrębu (dają kasę) i laski ładne, podwyższające liczbę punktów otrzymywaną na koniec gry za domek przy nich umieszczony. Oba typy były by w talii, talię by się tasowało przed grą i losowo wychodziłoby raz to, raz tamto. Niewiele to wnosi poza tym, że przycina strategię na wyręb ;)

Ja to widzę tak: Każdy dom generuje letników (żeby było wiadomo, ile ich będzie), ale mieszkają w tylu domach, w ilu ich rozmieścimy. Może być tak, że mamy 2 domy, a zdobędziemy 4 letników. Można by dodać jakiś element promocji — wydajemy kasę na to, aby zachęcić letników do wizyt, ale jest to miecz obusieczny, bo pula się zwiększy dla wszystkich graczy?

Problem niebieskiego domu to wynik mechaniki, jak ja to sobie nazywam, inkrementacyjnej — rozwijamy naszą maszynkę, aby mieć coraz więcej. W wielu grach sukces zależy od tego, co tam sobie zbudujemy jako elementy silniczka, a tu silniczka nie ma, więc niewiele pozostaje wyborów — pchamy się do niebieskich domków, bo dają niebieskie ludki, niebieskie ludki dają najwięcej kasy… Gdyby zmienić zależności, np. studenci są tani, ale dają jakieś dodatkowe plusy do budowy, letnicy są dają więcej kasy, ale też nic specjalnego nie dają, a arystokraci dają dużo kasy, ale wymagają dużo zabiegów, sprawiłoby to, że warto mieć jednych i drugich i tak szybko byśmy nie rezygnowali ze studenciaków.

Do przemyślenia.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Dzięki za uwagi do Letniska. W miedzyczasie zainspirowany ostatnim testem porobiłem dużo zmian. Teraz są na wejście dwie akcje i nie ma pola służący, jednorazowy powóz kosztuje trzy i są dwie lokacje z lasem za "1" i za "2". Lasy nabrały znaczenia, bo do domku mogę przyjąć tylko 1 letnika, a za każdy sąsiadujący z domem las +1 letnika. Domy przyjmują tylko letników w swoim rodzaju, no i pojawiły się wagony I, II i III klasy. Przesyłka konduktorska +1, ale nie wzięta się kumuluje no i po drugiej stronie przesyłki będzie wydarzenie pozytyne lub negatywne. Budynki specjalne wywaliłem. Bardzo chciałbym to przetestować w środę i zobaczyć czy w końcu opłaci się stawianie na studentów. Jak nie to trzeba będzie zrobić coś takiego jak stalker proponuje czyli jakies sztuczne polepszenie studentów/pogorszenie arystokratów, ale wolałbym tego uniknać.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Okej, czyli pierwsza gra na najbliższą środę zapowiedziana :)

Ja ze swojej strony pojawię się z Migawkami (drobne detale dopracowane, czas je wypróbować w większym gronie).

Kto i co jeszcze mieć będzie?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Po wyurlopieniu będę w środę z Doktorkiem, któremu znów zmieniłem system walki na prostszy. :wink:
Koniecznie chcę wreszcie zagrać w Letnisko!
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Filippos pisze:Koniecznie chcę wreszcie zagrać w Letnisko!
To trzeba zrobić zapisy na Letnisko i od niego zacząć, bo Doktorek jest czasochłonny.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Ja jutro też się zjawię.

Niestety może się okazać, że trochę rozwalę spotkanie bo dosłownie przed chwilą rozmawiałem z gościem z TVN Meteo który chce pogadać o grach planszowych (wiecie - jesień się zbliża, długie wieczor, można pograć w gry planszowe) - pomyślałem że mógłby przyjść na Solec, pogadalibyśmy chwilę o nowoczesnych grach może o testowaniu, a potem oni to wytną i zostawie teksty o Monopoly i Chińczyku ;P

Wysłałem też pytanie do Solca czy nie mają nic przeciwko - może ma ktoś z was do nich numer telefonu? (edit: ok już mam)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Więc proszę się ładnie wylaszczyć na jutro i opowiemy o pogodzie w grach (K2, Niagara itd.) :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Jak założę koszulkę z Yoda, to na pewno mnie znowu wytną, ha! :D

Yosz, zajrzyj do maila ;)
i opowiemy o pogodzie w grach (...)
Ekhm...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

stalker pisze:
i opowiemy o pogodzie w grach (...)
Ekhm...
Stalker będzie o tobie wywiad :) Jak facet będzie chciał gadać o pogodzie to lecisz z bazyliką i migawkami :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Ja będę z klapsem, więc jak ktoś chętny, to zapraszam. Kilka rzeczy się zmieniło :)
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

My zawsze jesteśmy chętni :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Fanie było wczoraj. Ze mną przy stoliku sidział Filippos i konev. Zagraliśmy w Letnisko na trzech i było w miare nieźle, ale jak się dosiadł Mustafa i zagraliśy na czterech, to gra się zablokowała z powodu zbyt małej ilości tanich lokacji. Dosyć szybko tej nocy :wink: oszedłem do wniosku, że problem powinno rozwiązać dodanie dosłownie dwóch darmowych lokacji. To byłby "plac pod budowę" czyli karta w kolorze brązowym. Działało by to tak, że plac pozwala mi powiekszyć swoje posiadłości i umożliwia wybudowanie na nim pensjonatu, ale nie daje tego bonusu co "park leśny" w postaci zwiekszenia ilości letników w domku. Można go też zalesić.

Pojawiły się też inne pomysły z konduktorem na czele, ale to będę sprawdzał jak mi zadziała mechanizm podstawowy przy czterech.

W trakcie grania w Letnisko prosty test z kamera wykazał, że nikt z nas nie ma parcia na szkło :roll:

Potem zagraliśmy w Dokrota.
No zupełnie inna jakość! Przy ostatnim teście się konkretnie wynudziłem, a teraz wszystko śmigało bardzo sprawnie. Walki są dużo szybsze i emocjonujące. Problemem są nadal statyczne strategie graczy, ale to można będzie naprawić pomysłem koneva na zimowanie wojaków w stolicy.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 10:24 przez Karol Madaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

A na stoliczku obok rozegrano Migawki w składzie draco, Michał, Yosz (miło Cię było widzieć ponownie) i Lothar — opinie na koniec były mieszane, komu się już spodobały, temu podobały się nadal (mimo drobnych uwag — Lothar, będę pamiętał o poprawieniu zyskowności ciągów), komu się nie podobało, temu się nadal nie podoba. Mustafa narzekał najbardziej, ponieważ nie jest grupą docelową tego tytułu i chciałby, aby gracze (w przenośni) wysyłali sobie drobne upominki przez kontynenty — taka drobna interakcja w rodzaju rakiet SS-18, Trident czy Minuteman ;) Niestety, to nie jest Twilight Struggle. Wszystkim za kolejny test dziękuję bardzo.

A potem rozegraliśmy połowę partii Klapsa, bo już zrobiło się późno. Trochę to jeszcze chaotyczne i miałem odczucie, że nie do końca kontroluję grę i niewiele mogę zrobić, aby na pewno coś zaplanować, ale oryginalnych pomysłów jest tam tyle, że powinno się udać wyciąć z tego coś fajnego :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ja też dziękuję za świetne spotkanie. :)

Letnisko jest świetne! Zazdroszczę Ci Karol tej umiejętności tworzenia fajnych, lekkich, tematycznych mechanik, które nie są tak do bólu eurogrowe. :) Na trzech gra śmiga i brak tylko balansu, na czterech się wysypała przez brak opcji. Plac budowy brzmi jak taka opcja którą brałbym tylko jeśli nie miałbym naprawdę nic do zrobienia. Nie wiem czy dawałbym go, na pewno nie dwa place. Ja sugerowałbym losowo w każdej turze dodatkowy las lub pensjonat za 1. Pomyślę jeszcze nad tym. Pomysł Koneva z braniem dwoma ludkami czegokolwiek za darmo tez nie wydaje się zły i jest imo wart sprawdzenia.

Potem zagraliśmy Doktora. Bardzo się cieszę bo wygląda na to że gra wychodzi wreszcie na prostą. Zostaje balans, zmiany mapy i rozwiązanie problemu strategii na pasywnego bunkersa, ale to są już sprawy mniejszego kalibru. Ważne że i mechanika walki i postaci działa już dobrze i nie zgrzyta. :)

Za tydzień zapisuję się na Klapsa!

I przepraszam że strzeliłem focha przed kamerą, ale naprawdę wiem co by z tego panowie zrobili - pięciosekundową wstawkę do zobrazowania jakiejś tezy felietonu że np. brodaci 30latkowie też grają, albo że grywa się w kawiarniach czy coś tam. Nie chcę w takim charakterze występować. Gdyby pan zagadał najpierw jaki program robi, co chce pokazać, jaką tezę zilustrować może zareagowałbym inaczej.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Filippos pisze:Letnisko jest świetne! Zazdroszczę Ci Karol tej umiejętności tworzenia fajnych, lekkich, tematycznych mechanik, które nie są tak do bólu eurogrowe. Na trzech gra śmiga i brak tylko balansu, na czterech się wysypała przez brak opcji. Plac budowy brzmi jak taka opcja którą brałbym tylko jeśli nie miałbym naprawdę nic do zrobienia. Nie wiem czy dawałbym go, na pewno nie dwa place. Ja sugerowałbym losowo w każdej turze dodatkowy las lub pensjonat za 1. Pomyślę jeszcze nad tym. Pomysł Koneva z braniem dwoma ludkami czegokolwiek za darmo tez nie wydaje się zły i jest imo wart sprawdzenia.
Dzięki :D
Plac budowy można dać na jedej lokacji choćby dla sprawdzenia (on się może przydawać jak chcesz zbudować coś na ukos od istniejącego domku i szkoda Ci tam kupować lasu) a na drugiej faktycznie można spróbować przetasowane karty różnych kolorów. Dwa ludki też są ciekawe, mieszczą się w klimacie i ograniczyły by znacznie ilość pustych ruchów.

Proponuje zatem przyzanć Konevowi tytuł: "Pomysłodawcy wieczoru" :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

To ja się zapisuje na Letnisko na następną środę, bo i mnie się podoba! :)

A jak się wyrobimy, to i Doktorkowi dam kolejną szansę, skoro tak się dizajner przechwala cieszy, że działa ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 12:41 przez stalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Filippos pisze: Za tydzień zapisuję się na Klapsa!
A to już Twoja prywatna sprawa :P

Dzięki za grę, dała mi sporo do myślenia. W tej chwili zastanawiam się nad dwoma rzeczami. Reżyserami - którzy w założeniu mieliby zastąpić i budynki, z których rzadko korzystaliśmy (zmiana scenariusza itp.) a także zastąpić gusta publiczności - nie ma to ekstremalnego wpływu na grę, a dodaje dużo komplikacji. Drugi krok to optymalizacja Oskarów. Mimo losowości jest to pomysł, który chce rozwijać, tak więc będę walczył.

Do zobaczenia za tydzień, podobno ma wyjść "Pociąg męskiej miłości; Reaktywacja" :)

Hiszp
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

stalker pisze:To ja się zapisuje na Letnisko na następną środę, bo i mnie się podoba! :)

A jak się wyrobimy, to i Doktorkowi dam kolejną szansę, skoro tak się dizajner przechwala ;)
Już mi nie przypisuj chwalipięctwa. :wink: Zastosowałem twój światły pomysł na maga wańkę-wstańkę i chyba się sprawdzi. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ODPOWIEDZ