(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Zapowiadam się z Dice Balem :P Pewnie koło 1830.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Malash »

stalker pisze:
Jan Madejski pisze:Mieszka czeka przerobienie talii, więc pewnie tym razem go nie przyniosę.
Chlip! No trudno. Będę grać w szybkie gry ;)
Też jutro najpewniej wpadnę, też z prototypem (w założeniu) szybkiej gry. Jak starczy czasu to zapraszam na partyjkę.
Czy jakiś klucznik będzie o tej 17.30-45? Czy też celować w późniejszą godzinę?
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja będę koło 17; klucznikiem jestem.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Będę najpóźniej o 18 z CNG. Alien leżakuje na skraju szuflady. :wink: Pogram chętnie gry krótkie Jana i dłuższe innych. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Gr

Post autor: Rocy7 »

Witam czy mozna przychodzic tylka z wlasnym projektem gry czy tez projektem czyjejs gry? Niedlugo bede mial finalna wersje prototypu gry z KS ale gra przez najblizsze pare miesiecy jest na etapie balansowania zasad i frakcji. Jest ot gra 4X w kosmosie, okolo 40 min/gracza.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Rocy7 pisze:Witam czy mozna przychodzic tylka z wlasnym projektem gry czy tez projektem czyjejs gry? Niedlugo bede mial finalna wersje prototypu gry z KS ale gra przez najblizsze pare miesiecy jest na etapie balansowania zasad i frakcji. Jest ot gra 4X w kosmosie, okolo 40 min/gracza.
Witamy, preferowane są jednak gry własne, bo celem tych spotkań jest doskonalenie naszych projektów.
Ale może ktoś się skusi na taki tytuł. Ja podziękuje.
Wydaje mi się, że przy takim tytule z KS to nawet na zwykłe spotkanie czy to w Agresorze czy gdzieś indziej możesz próbować się umawiać.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

sipio pisze:Ktoś wpada jutro czy gorączka przed świąteczna pochłonie Was?
Ja mam Wigilię w pracy więc pewnie dotrę dopiero na 20.
Będę miał Twierdzę Szyfrów i nowość czyli Kampinos.
Oo, to poczekaj z czymś na mnie, będę koło 20.15. Chętnie zobaczę, w co ewoluowały Szyfry.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: pingus »

Ja dzisiaj chyba nie dam rady, uczelnia i przedświąteczne przygotowania, zbyt wymagające. :(
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Czy ktoś byłby zainteresowany MiniMonsoonem jutro wieczorem na Politechnice? Wypada odpracować termin świąteczny ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

A wczoraj ktoś w coś grał? Pytam, bo nikt nic o wczorajszym spotkaniu nie napisał.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Graliśmy, graliśmy, nawet sporo. Ja zagrałem w prototyp Janka o wyprawie po skarby, który będzie całkiem spoko jak się wywali niepotrzebne turlanie na rozbiegu i doda trochę blefu/decyzji. Grałem jeszcze w nowy projekt Filipa, który jeszcze czeka na poprawki. Potem był hit wieczoru czyli Bal. Bawiliśmy się przednio i wybraliśmy grę najzabawniejszym prototypem 2013. Jak się odetnie niepotrzebne elementy to powinna zostać naprawdę dobra gra. A jak się ją przerobi na Bal u Draculi z klimatycznymi rysunkami i okrągłą planszą, to będzie hit. Na innych stolikach jeszcze śmigała jakaś gra o kosmosie, Szyfry i zdaje się Dratewka po operacji plastycznej.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Na stole byli jeszcze Prorocy, którzy stali się Budowniczymi po zbyt drastycznym jednak cięciu, ale może autorowi faktycznie będzie łatwiej dodawać nowe elementy po trochu, niż je z natłoku usuwać. Ja załapałam się na Szyfry, które mają być teraz głównie testowane pod kątem różnych wariantów punktowania, jeśli dobrze pamiętam ostateczny wniosek.

Jutro niestety nie dam rady.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Karol Madaj pisze:Graliśmy, graliśmy, nawet sporo.
Jednocześnie nawet i trzy stoliki grały!
Karol Madaj pisze:Na innych stolikach jeszcze śmigała jakaś gra o kosmosie, Szyfry i zdaje się Dratewka po operacji plastycznej.
Dratewka to już kompletnie nie dratewka, tylko prowadzenie zwierzątek do wodopoju :D

Gra o kosmosie, chwilowo nosząca nazwę Czarna dziura: Ruchy Browna okazała się mieć pewne dość męczące mankamenty, ale ma szanse się zmienić w miarę lekką grę o przepychaniu się między planetami, albo w ciężkie móżdżenie. Albo może autor zrobi z jednego pomysłu dwie gry? :)
najata pisze:Na stole byli jeszcze Prorocy, którzy stali się Budowniczymi po zbyt drastycznym jednak cięciu, ale może autorowi faktycznie będzie łatwiej dodawać nowe elementy po trochu, niż je z natłoku usuwać.
Prorocy, mimo błędów wymienionych w następnym zdaniu, przez które początek był ciężki, działają i to całkiem poprawnie.

Problem w tym — o czym już opowiedzieliśmy autorowi — że ⅔ możliwości to negatywna interakcja, która nie pozwala robić nic konstruktywnego albo wzmacniacze, które same z siebie też nic specjalnie fajnego nie robią (więc przy nieszczęśliwym rozdaniu bierzemy karty, które wzmacniają karty, których jednak jeszcze nie mamy tylko po to, żeby je zaraz stracić… ). Gdyby jednak zmienić zdolności kart tak, żeby pozwalały nam na więcej wyborów i większość dawała pozytywne efekty, a jedynie niektóre karty były negatywne, plus okrasić to ciekawymi kombinacjami tych kart, to będzie już całkiem dobrze.

Pod sam koniec partyjki wyzbyliśmy się prawie wszystkich kart negatywnych i wtedy zaczął się już jakiś wyścig po punkty, jakieś zagrywki taktyczne… Jeśli autor mimo naszego standardowego marudznia się nie zniechęci, to coś z tego będzie :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Malash »

Te Ruchy Browna :D
Na pewno muszę pójść albo w lekkość i szybkość, albo w redukcję losowości.
Kilka zmian jest w planach.

Na miejscu już mówiłem, ale powtórzę raz jeszcze: Sawanna/Dratewka jest SUPER.
Zastanawiam się nawet, czy nie zrobić na szybko własnego prototypu (wszak to raptem kilkanaście kafelków)
i potestować ze znajomymi lubiącymi Pędzące Żółwie itp. filery.
Myślę też że można się zastanowić nad modem zaawansowanym, by każde zwierzątko miało jakiegoś mini skilla, np. Słoń nie może być zakryty, goryl przy każdym ruchu zmienia też tor w dowolną stronę, a płochliwa zebra nie może wchodzić na zajęte pola.
Można też uatrakcyjnić mapę kłodami, czy głazami na których nie można się zatrzymywać, ale antylopa może na nie wskoczyć.
To już ostre udziwnienie. Na tę chwilę gra działa bardzo fajnie. Trzymam kciuki.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wiadomość od naszego prezesa:

W dniach 23.12.2013 − 07.01.2013 na Politechnice jest remont i Wydział (a tym samym nasz salka na spotkania monsunowe — przypis mój) jest zamknięty.

Jeśli zatem ktoś chciałby coś potestować, to w okresie świątecznym i w Nowy Rok musimy się umówić gdzieś indziej.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

To specjalnie dla nas byśmy mogli się spotkać 8 stycznia w odpicowanym miejscu.

Prorocy w tym wydaniu niestety się nie sprawdzili, chętnie zobaczę co było kiedyś bo wydaje mi się, że autor dokonał jednak cieć nie w tych miejscach co trzeba.
Tak czy inaczej, nie poddawać się i próbować dalej. Inaczej to nie pójdzie.

W Szyfrach planszetka z kosteczkami spełniała swoją rolę. W końcu skupiamy się po prostu na dedukcji a nie dopytywaniu o kolory, zaglądanie co ja za karty odkryłem i liczeniu w głowie, które karty zeszły. Jeden rzut oka i wszystko ładnie widać.
Następnym razem spróbujemy z punktacją zależną w ramach kolorów a nie graczy. Zastanawiałem się też czy po prostu nie rozdać wszystkich kart i każdy odkłada jedną kartę na stos, który będzie poza grą. Wtedy uniknie się sytuacji, że jeden kolor łatwiej zgadnąć niż inny. Dzięki wielkie za test!!
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

@PROROCY:
Dziękuję wszystkim za uwagi. "Standardowym marudzeniem" się nie zniechęcam - wiem, że to dzięki niemu projekt może iść w dobrą stronę :)
Tydzień wcześniej dostałem radę, żeby przetestować rdzeń gry i pewnie doprowadziłem tę radę do ekstremum. Cięcia były rzeczywiście drastyczne - ale ja sam traktowałem tę postać gry jako przejściową. W każdym razie ta okrojona wersja naprawdę mi pomogła. Teraz mam pomysł jak przywrócić część usuniętych elementów w zgrabniejszej i kompatybilnej z podstawą formie.
Już mam rozpisaną nową wersję gry - pozostaje tylko przygotować prototyp i testować. Będzie mniej negatywnej interakcji, wrócą bogowie i pieniądze, a spryt zastąpię krążącym żetonem określającym priorytet (rozwiązanie jak np. w pokerze lub Puerto Rico). Ściganie się sprytem, żeby mieć lepszą pozycję przy pobieraniu kart uważałem za ciekawy pomysł, ale jest on chyba zbyt upierdliwy. Gdyby to była gra komputerowa i wszystkich upierdliwych czynności pilnowałby komputer, pewnie bym próbował pozostać przy tym rozwiązaniu. Chcę jednak stworzyć grę karcianą, więc zamiast przekombinować, chętnie przetestuję proste rozwiązanie, które sprawdzało się w innych grach.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Brawo! Do roboty! :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Claudel
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2013, 00:49
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Claudel »

Cześć, ma ktoś może chęć się spotkać na testowanie między świętami, a sylwestrem? Jak to mi studia ciągle przeszkadzają w robieniu gier, no wreszcie jakiś czas wolny się zrobił, a normalnych spotkań akurat wtedy nie ma. Moja gra trwa 40-60 minut + chętnie przetestuję czyjeś:)
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

Ja jestem chętny, ale wyjeżdżam na święta i jeszcze nie wiem dokładnie, kiedy wracam do Warszawy. Będzie śledził temat i dam znać, jak już sam będę wiedział, kiedy mam czas.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: ja_n »

Uwaga, wracam do testowania! Mam nadzieję, że w środę będzie spotkanie, bo się wybieram. Robię też nowy prototyp, wczoraj narysowałem sobie planszę i większość kart. Jutro się pojawię bez prototypu, wyłącznie jako tester. Za tydzień pewnie będę już z sobą nosił też prototyp. No chyba że samotne testy wykażą że pomysł, który wpada do głowy w czasie urlopu, zaraz po przebudzeniu, musi być głupi.
Awatar użytkownika
Barcisz
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:27

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Barcisz »

Jeśli jutro jest spotkanie, to ja tradycyjnie dotrę około 19:45 z nową wersją Proroków. Wprowadziłem w życie zmiany, o których pisałem wcześniej, zagrałem kilka razy, poprawiając szczegóły, i jestem zadowolony z obecnej postaci gry. Teraz czekam na Waszą opinię :P
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Ja jutro będę, ale pewnie z poślizgiem. Poza poślizgiem będę miał 2 lekkie gry, które przynosiłem ostatnio - chciałbym je przetestować w składzie innym, niż czteroosobowy.
Awatar użytkownika
krzypi
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:15

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: krzypi »

ŻABA jutro też nogę po(d)stawi. :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Jacku super!

Ja będę około 17.30 z Alter Ego. Chętnie lekkie gry Jana pogram.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ODPOWIEDZ