(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
aniollech
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2016, 20:17
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: aniollech »

Za zaproszenie serdecznie dziękuję!
Przybędę więc z tym co na zdjęciach załączyłem.
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Cześć Lechu
Ostatnio frekwencja jest spora. Można się nawet nie zmieścić z prototypem, więc chyba lepiej się nastawić na jeden tytuł i rozłożyć całą ofertę na kilka spotkań. Im bardziej rodzinne, czyli im mniej dziecinne, coś masz, tym więcej skorzystasz na uwagach, myślę, bo fakty są lepsze niż spekulacja, ale oczywiście Monsoon jest dobry na wszystko...
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
aniollech
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2016, 20:17
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: aniollech »

Cześć!
Tak, masz absolutną rację, trzy, ba nawet dwa projekty na raz to stanowczo za dużo.
Nawet czasowo mógłby być z tym nie lada problem, a pośpiech nie jest wskazany.
Najprostsza z tych gier, niechże pójdzie na pierwszy ogień "Wojownicy z Piwnicy".
Mają pomimo 100% losowości dać złudzenie sprawczości, na tym mi w nich najbardziej zależy.
W głowach dzieci mają powstawać strategie, jak wykorzystać ukształtowanie terenu (bałagan w piwnicy),
zdobyte artefakty...

P.S.
Nawiązując do waszego dekalogu, jestem totalnym grzesznikiem...
Wojtek Grajkowski
Posty: 19
Rejestracja: 22 sie 2016, 17:53

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Wojtek Grajkowski »

Jakoś nikt się nie wyrywa do raportowania, więc w dwóch słowach, co widziałem. Jak zwykle byłym od połowy i nie zobaczyłem wszystkiego, ale kątem oka dostrzegłem Srogą Dwuosobówkę Kolonialną przy sąsiednim stoliku oraz kolejną grę Michała (czy ty się aby nie zbliżasz do setki przyniesionych prototypów?). W Kąciku Krótkich Form tematem przewodnim były owady, którym poświęcono trzy tytuły: Zapylacze (podobno coraz lepsze), Jętki (przyniesione pierwszy raz, oby prototyp pożył dłużej niż bohaterki tytułowe) i Pasieka Wędrowna.
Najwyraźniej jednak przyniesiono za mało, bo już przed 21:00 nie było w co grać.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

aniollech pisze:Najprostsza z tych gier, niechże pójdzie na pierwszy ogień "Wojownicy z Piwnicy".
Mają pomimo 100% losowości dać złudzenie sprawczości, na tym mi w nich najbardziej zależy.
W głowach dzieci mają powstawać strategie, jak wykorzystać ukształtowanie terenu (bałagan w piwnicy), zdobyte artefakty...
Ale czemu ta gra jest całkowicie losowa? Po co tworzyć złudzenia? Ja wiem, że do pewnego wieku dzieci nie są zdolne do podejmowania racjonalnych decyzji – dlatego wykorzystuje się mechaniki, w których dzieci są po prostu lepsze od rodziców (memory) albo nie wymagają myślenia abstrakcyjnego (spostrzegawczość).

Możemy oczywiście przetestować, ale jakoś nie jestem fanem gier, których wynik mogę określić na początku rozgrywki rzucając 1k2 tudzież k6, gdzie 1–3 sukces, a 4–6 porażka… nawet dla dzieci.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Wojtek Grajkowski
Posty: 19
Rejestracja: 22 sie 2016, 17:53

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Wojtek Grajkowski »

stalker pisze:
aniollech pisze:Najprostsza z tych gier, niechże pójdzie na pierwszy ogień "Wojownicy z Piwnicy".
Mają pomimo 100% losowości dać złudzenie sprawczości, na tym mi w nich najbardziej zależy.
W głowach dzieci mają powstawać strategie, jak wykorzystać ukształtowanie terenu (bałagan w piwnicy), zdobyte artefakty...
Ale czemu ta gra jest całkowicie losowa? Po co tworzyć złudzenia? Ja wiem, że do pewnego wieku dzieci nie są zdolne do podejmowania racjonalnych decyzji – dlatego wykorzystuje się mechaniki, w których dzieci są po prostu lepsze od rodziców (memory) albo nie wymagają myślenia abstrakcyjnego (spostrzegawczość).

Możemy oczywiście przetestować, ale jakoś nie jestem fanem gier, których wynik mogę określić na początku rozgrywki rzucając 1k2 tudzież k6, gdzie 1–3 sukces, a 4–6 porażka… nawet dla dzieci.
No poczekaj, niech chociaż przyniesie :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wojtek Grajkowski pisze:Jakoś nikt się nie wyrywa do raportowania, więc w dwóch słowach, co widziałem. bo już przed 21:00 nie było w co grać.
To i ja dorzucę swoje 3 gr. Przed rozpoczęciem Srogiej… (SDK) grano w coś, co dla nieuzbrojonego oka wyglądało jak zestawianie liter w ciągi DŻGKD itd. Nie mam pojęcia, o co chodziło.

Grano też w przysłowia (?) oraz Space Hulk wersja Single Corridor, który jednak należy uznać za projekt do naprawy.

Zapylaki się może i poprawiają (grałem pierwszy raz), ale pomimo bycia grą działająca wymagają jeszcze dopracowania. Mam uczucie małej kontroli nad rozgrywką – losowość może być ale bywają w grze chwile, kiedy najlepsze nawet kombinowanie nie wygra z losem. Trochę też za dużo bałaganu. Pracowałby dalej bo jednak ma potencjał i były chwile, że główkowało mi się dobrze.

Wojtku, kedyś kończyliśmy przez dłuższy czas Ok 20–21, więc nie narzekaj, bo jednak grupa się umocniła i jest dużo więcej do grania.

Należy też w kronikach zapisać, że mieliśmy gościa z Poznania, oraz dawno nie widzianego uczestnika (niegdyś stałego bywalca), który skazał się jakiś czas temu na emigrację.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Wojtek Grajkowski pisze:No poczekaj, niech chociaż przyniesie :)
To już niech autor te trzy przyniesie :) nie będzie narzekania, że o 21 koniec grania :P

EDIT: Zresztą nie chodziło mi o zniechęcenie autora (chociaż moje marudzenie może być tak odbierane), ale o skłonienie go do wynurzeń „czemu tak?” w świetle jego doświadczeń – z własnych testów i z pracy z dziećmi. Może wie coś, czego my nie wiemy? :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2017, 17:16 przez stalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Wojtek Grajkowski
Posty: 19
Rejestracja: 22 sie 2016, 17:53

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Wojtek Grajkowski »

stalker pisze:
Wojtek Grajkowski pisze: Wojtku, kedyś kończyliśmy przez dłuższy czas Ok 20–21, więc nie narzekaj, bo jednak grupa się umocniła i jest dużo więcej do grania.
W żadnym razie nie narzekam! Oprócz Pasieki Wędrownej mam jeszcze dwie kolejne gry do testowania, więc następnym razem przed 22:00 Was nie wypuszczę :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ja też coś przyniosę. Jak zdążę z prototypem.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
aniollech
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2016, 20:17
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: aniollech »

Dzięki za spotkanie!
Może nie było po mnie widać, ale cieszę się że przybyłem, już pewne sugestie/ uwagi zaczynają do mnie docierać... :)
Dzięki za konstruktywną krytykę. Będę wdzięczny, za jakiś czas, za powrót do zmodyfikowanych zasad Wojowników z Piwnicy.
Za tydzień przybędę z Haratanką! Dla odmiany jest to gra która"uczy" myślenia przyczynowo skutkowego, umiejętności organizacji pracy w zespole, zarządzania ryzykiem, a także dokonywania wieloczynnikowej ewaluacji swoich strategii.
http://www.potiwor.pl/p/haratanka.html
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Wczoraj pojawiło się LDŻ, które, po ubraniu w temat i kolory, mocno zyskało. Padło kilka sensownych uwag, ale:
Spoiler:
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: smok-kamil »

Dzięki za słowa pisane po i kilka pomysłów. Cały czas zastanawiam się jak uatrakcyjnić "atak" nie przez zwykłe +1VP.
w początkowym pomyśle na grę Atak miał być opcja przychamowania/cofniecia przeciwnika, ale nie strategią na wygrywanie, bez zbudowanego silniczna na to.
Niestety na za najblizsza srode nie zdaze przygotowac wszystkiego :/ nie wiem czy zdarze wrocic ale postaram sie zajechac, narazie w mojej glowie siedza zmiany:
*najtansze demony ida na oddzielny zakryty stos. Kupujesz kartę wybierając jedną z dwóch za: Czarny+Czerwony
*wywalam z postawowego decku kazdego gracza Niebieskie
*mysle nad ulepszeniem/wywazeniem Ataku :)
Jan Madejski pisze:Wczoraj pojawiło się LDŻ, które, po ubraniu w temat i kolory, mocno zyskało. Padło kilka sensownych uwag, ale:
Spoiler:
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: smok-kamil »

A wlasnie, ta gra, ktora mi przyszla na mysl przy Twoim wyscigu to bad piggies:

https://play.google.com/store/apps/deta ... dPiggiesHD
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Ale Wyścig nad kanałem ma chyba jeszcze lepszy klimacik ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

smok-kamil pisze:*wywalam z postawowego decku kazdego gracza Niebieskie
Myślę, że warto, abyś umieścił w startowym decku 1 kartę NiebieskieNiebieskie. Gracze będą mieli ciekawą decyzję, czy trzymać tę kartę jako dżokera, czy użyć ją do zasilenia jakiejś karty na stole.
Migalart
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:10

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Migalart »

Dungeon Forge w Warszawie 16 sierpnia
Gra będzie przywieziona z zamiarem testowana w Monsoon Group!
www.dungeonforge.pl


https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 422072738/
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Frekwencja dopisała. Stoliki były chyba cztery, z gier między innymi: Przysłowia, Antyczny handel, Wyścigi samochodowe (d. konne), Podróże all inclusive, Pouczająca gra z flagami i Budowanie turystycznego raju (kolejność chronologiczna według zobaczenia).

Oprócz tego wiele innych, kto wyliczy?
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

napiszę, bo doszły mnie słuchy że lubicie moje uwagi / marudzenie :P
Spotkanie udane, grały równolegle dwa stoły oraz utworzył się jeden czysto projektowy stolik.

@Przysłowia
Spoiler:
@Turyści
Spoiler:
@Planety ABC
Spoiler:
Pozdrawiam.
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Texas!
fajny trop, dzięki
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: smok-kamil »

Co taka cisza? Spotkania zawieszone?
Ja mam remont w mieszkaniu wiec na dwa etaty ciagne, ale DLŻ znane jako demony sie rozwija :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Nie, spotkania odbywają się w najlepsze. Dyskusje na forum zabija Messenger i rutyna ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Witam,

Bede mial przyjemnosc przyjsc na testy do Monsoona w przyszla srode.
Szykujcie gry, wypadlem mocno z formy, ale chetnie ja podbuduje.

Dozo.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Witam,

Bede mial przyjemnosc przyjsc na testy do Monsoona w przyszla srode.
Szykujcie gry, wypadlem mocno z formy, ale chetnie ja podbuduje.

Dozo.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Golob
Posty: 65
Rejestracja: 07 sty 2015, 17:01

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Golob »

Przyszła = 11 października?
ODPOWIEDZ