(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: mat_eyo »

Andreus pisze: 24 lip 2018, 22:45 Maciek, ja w Paxa zawsze chętnie :)
Świetnie! To jeszcze jedna osoba i gramy. @roadrunner?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

mat_eyo pisze: 24 lip 2018, 22:35 To Ty wyjeżdżasz akurat wtedy, jak ja się pojawiam. I na dodatek szkalujesz Paxa... Przypadek? :D
Wybaczam Ci błądzenie, bo rozkręciłeś wątek ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: roadrunner »

jax pisze:A R&B nadzwyczaj chętnie jak wrócę.
Postanowione :D
mat_eyo pisze:To jeszcze jedna osoba i gramy. @roadrunner?
Gramy!
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Cin »

I jak to dziś ostatecznie wygląda? Kto się wybiera?
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jedrek »

Ja będę :)
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: coolhand »

O której dzisiaj się spotykacie w Paradoxie ? :)
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jedrek »

Nie wiem jak inni, ja będę koło 17:00
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: coolhand »

Hej, bylem tylko przejazdem wczoraj i nie udalo mi sie juz zalapac na nic ale w nastepny poniedzialek bardzo chetnie pisalbym sie na ten Roads & Boats - jestem wielkim fanem Splotter Games i od dawna poluje na partie w ten tytul :)

Pzdr
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

coolhand pisze: 31 lip 2018, 15:14 Hej, bylem tylko przejazdem wczoraj i nie udalo mi sie juz zalapac na nic ale w nastepny poniedzialek bardzo chetnie pisalbym sie na ten Roads & Boats - jestem wielkim fanem Splotter Games i od dawna poluje na partie w ten tytul :)

Pzdr
R&B będzie dopiero w kolejny poniedziałek a nie ten najbliższy.
Wtedy zapraszam.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1174
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 269 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: siepu »

Dzisiaj wszyscy R&B? Ew jak gramy jakas krotsza wersje (tak 4h zamiast 6) to moge dolaczyc.
Dzidek
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2018, 21:17

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Dzidek »

Cześć :)
rozglądam się za ciekawymi miejscami na Muranowie.
Polecacie dołączyć do poniedziałkowego grania, zakładając dość minimalny poziom wiedzy o planszówkach i dostępność od 18.30 (za to do godzin późnych)?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

Dzidek pisze: 06 sie 2018, 21:24 Cześć :)
rozglądam się za ciekawymi miejscami na Muranowie.
Polecacie dołączyć do poniedziałkowego grania, zakładając dość minimalny poziom wiedzy o planszówkach i dostępność od 18.30 (za to do godzin późnych)?
Oczywiście polecamy dołączyć.
Choć o 18:30 może być problem z dołączeniem, bo przeważnie rozgrywki są w środku.
Najlepiej być lekko po 17:00.

---

Co do najbliższego poniedziałku to zmiana planów: Roads & Boats przeniesione na kolejny tydzień a teraz ja i roadrunner chętnie zagramy w powtórkę Dominant Species. Chętni mile widziani.
(wezmę coś rezerwowo gdyby się jednak nie udało)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: Cin »

Ja w DS chętnie. O której planujecie zacząć?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

Cin pisze: 12 sie 2018, 13:11 Ja w DS chętnie. O której planujecie zacząć?
Świetnie. Start pewnie standardowo po 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

No to w moich statystykach pojawia się pierwsze zwycięstwo na koncie Ptaków :)

Fajna wyszła dziś rozgrywka, zbalansowana (pomińmy milczeniem ciekawy moment, gdy Katastrofa i rzeźnicka Biomasa wpadły pod rząd w moje ręce - ale dlatego trzeba mieć Instynkt z poprzedniej tury :) ), była walka o tundrę, bez odpuszczania.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

W poniedziałek Agricola udowodniła, że nie zestarzała się ani o jotę. Wciąż wymagająca i satysfakcjonująca. Idealne euro zjadające na śniadanie 95% tych eurowych, nijakich popierdółek, które pojawiły się w ostatnich latach i które robią wrażenie chyba tylko na żółtodziobach, którzy w czasach debiutu Agricoli nosili jeszcze worki na kapcie.

Potem dwie ekipy zagrały równolegle w Innovation i KeyFlower.

Ja grałem w ten pierwszy tytuł i - mimo, że całkiem dużo gry teraz zobaczyłem i grałem bardziej świadomie niż za pierwszym razem - moje zainteresowanie tym tytułem znacznie opadło. Za duża losowość.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: konradstpn »

jax pisze: 22 sie 2018, 17:02 W poniedziałek Agricola udowodniła, że nie zestarzała się ani o jotę. Wciąż wymagająca i satysfakcjonująca. Idealne euro zjadające na śniadanie 95% tych eurowych, nijakich popierdółek, które pojawiły się w ostatnich latach i które robią wrażenie chyba tylko na żółtodziobach, którzy w czasach debiutu Agricoli nosili jeszcze worki na kapcie.
Wzmianka o Agricoli idealnie w punkt ! Lepiej bym tego nie ujął :-)
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: GrzeL »

jax pisze: 22 sie 2018, 17:02 Potem dwie ekipy zagrały równolegle w Innovation i KeyFlower.

Ja grałem w ten pierwszy tytuł i - mimo, że całkiem dużo gry teraz zobaczyłem i grałem bardziej świadomie niż za pierwszym razem - moje zainteresowanie tym tytułem znacznie opadło. Za duża losowość.
Gdzie była ta zbytnia losowość podczas naszej partii, bo jakoś jej nie zauważyłem?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

GrzeL pisze: 23 sie 2018, 10:56 Gdzie była ta zbytnia losowość podczas naszej partii, bo jakoś jej nie zauważyłem?
W skrócie chodzi o to, że jednemu graczowi może iść beznadziejnie przez pół gry a potem los mu umożliwi kombo pozwalające na przejście do kupek najmocniejszych kart, z których zrobi zwycięskie kombo. Inny gracz może nie mieć możliwości przeskoczenia do tych 'najmocniejszych kupek'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: GrzeL »

jax pisze: 23 sie 2018, 22:49
GrzeL pisze: 23 sie 2018, 10:56 Gdzie była ta zbytnia losowość podczas naszej partii, bo jakoś jej nie zauważyłem?
W skrócie chodzi o to, że jednemu graczowi może iść beznadziejnie przez pół gry a potem los mu umożliwi kombo pozwalające na przejście do kupek najmocniejszych kart, z których zrobi zwycięskie kombo. Inny gracz może nie mieć możliwości przeskoczenia do tych 'najmocniejszych kupek'.
Jak dla mnie to, że w kolejnych epokach są coraz silniejsze karty, które umożliwiają przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść (nawet w beznadziejnej sytuacji), kiedy w początkowej fazie karty nie podeszły, jest zaletą, bo inaczej w połowie gry można by skończyć rozgrywkę, bo wynik byłby znany, to właśnie byłaby losowość, kto w pierwszym rozdaniu dostanie lepsze karty, ten wygrywa. Tak natomiast gra daje graczowi wybór gram tymi kartami co mam albo próbuje poszukać nowych, które są lepsze, ale w to zajmie mi czas, w którym przeciwnik może poczynić postępy nie do nadgonienia. To jest typ gry, w której trzeba grać do końca, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejna tura i czy w ogóle ona będzie, bo przeciwnik skończy wcześniej.

Należy pamiętać, że jest to gra cywilizacyjna, a historia zna nie jeden przykład, że wielkie imperium upadało, bo nie potrafiło dostosować się do nowych czasów / technologi.

Polecam zagrać z pozostałymi dodatkami, bo one umożliwiają większą kontrolę nad grą, dając więcej możliwości osiągnięcia przyjętego celu.

Nie mówię, że w Innowacjach nie ma losowości, bo występuje ona na części kart, ale nie w samej rozgrywce, w niej co najwyżej jest chaos, spowodowany silnymi efektami kart mogącymi odwrócić losy rozgrywki, więc nie można zbytnio przywiązywać się do tego, co mamy na stole czy w ręce, ale przecież jest to gra taktyczna, a nie strategiczna.
Poniżej przykład dość losowej karty samej w sobie, bo jak ją połączysz z inną, która pozwala ukrywać z ręki (albo po wcześniejszym zwróceniu odpowiednich kart we właściwej kolejności), to przestają taką być.

Kod: Zaznacz cały

Draw and tuck three [9].

If you would tuck a yellow card after tucking a green card in the same turn, instead you win.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

Nie chciałbym za bardzo rozwijać tu polemiki, tylko zauważę, że jeśli losowość (->źle jednemu graczowi podeszły karty na początku i drugi odjeżdża) musimy równoważyć jeszcze większą dawką losowości (->dajmy szansę temu pierwszemu się odbić przez ewentualną możliwość dokopania się do super kart) a potem jeszcze większą dawką losowości (->te super karty zadziałają super dopiero po połączeniu z jeszcze jedną kartą, która może się wylosuje (a może nie)), to nie jest to dobre :)

Alternatywnie można zrobić grę zbalansowaną od samego początku. Ale chyba nie taki był cel Chudyka. Chciał zrobić grę nieco szaloną i zrobił. Jego prawo :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jedrek »

Gracie w coś dzisiaj? I od której?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jax »

jedrek pisze: 27 sie 2018, 10:36 Gracie w coś dzisiaj? I od której?
W cos gramy. Po 17.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: jedrek »

Mnie jednak nie będzie, sorry
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Paradox Cafe

Post autor: kmd2000 »

A macie jakieś konkretne tytuły na myśli? Zluzował mi się odrobinę grafik i może bym się podpiął :)
ODPOWIEDZ