(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 34 times

Re: (Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

Post autor: jax » 05 paź 2019, 21:59

Ktoś w ten poniedziałek byłby chętny na jakiś wojenny klimat?
Np. Conflict of Heroes (walki piechoty i broni pancernej w skali taktycznej) albo Duel in the Dark (alianckie naloty na Niemcy)?
Gry proste jak na 'wojenniaki', sprawne do wytłumaczenia i gdzie można się skupić na emocjach i planowaniu ruchów a nie zastanawianiu się na co pozwalają zasady.

Z klimatycznych chętnie też odświeżyłbym Doomtowna - poziom zupełnie początkujący (kiedyś rozegrałem kilka partii). Talie z podstawki czekają gotowe. Jak czytam relacje, to piękne fabuły wyłaniają się z każdej rozgrywki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw

berem
Użytkownik wspierający

Post autor: berem » 06 paź 2019, 10:00

Kiedyś chciałem na tych Herosów omówić się lecz na lepszych, zmodyfikowanych zasadach ; widać że oryginalne zasady są słabe bo teraz wydawca już je modyfikuje.
Ale już nagrałem się w tym systemie w mniejsze bitwy i w razie czego chętny byłbym tylko na największe.

Awatar użytkownika
jax
Użytkownik wspierający

Post autor: jax » 06 paź 2019, 10:56

berem pisze:
06 paź 2019, 10:00
Kiedyś chciałem na tych Herosów omówić się lecz na lepszych, zmodyfikowanych zasadach ; widać że oryginalne zasady są słabe bo teraz wydawca już je modyfikuje.
Ale już nagrałem się w tym systemie w mniejsze bitwy i w razie czego chętny byłbym tylko na największe.
Hej, na coś większego możemy umówić się w Agresorze (gdzie będzie więcej miejsca). Ale niezmiennie obstaję przy zasadach oryginalnych (2ed) bez żadnych home rules, które tak umiłowałeś :)

A oryginalne zasady nie są 'słabe'. Miałem przy nich mnóstwo zabawy i nie czułem żadnego braku realizmu.
Zasady 3ed są całkowicie zbędne - ani przez sekundę nie czułem dotąd problemu braku mozliwości jednoczesnego wykonywania działań jednostkami. Te możliwości, które były (a były), były w pełni wystarczające. W 3ed na pewno nie wchodzę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw

Minimaniak

Post autor: Minimaniak » 06 paź 2019, 16:12

Witam,

W jakim miejscu się spotykacie w poniedziałki - może ktoś chciałby wytłumaczyć zasady Pano Lodowego Ogrodu, Ojciec chrzestny i zagrać

Dzieki

Awatar użytkownika
jax
Użytkownik wspierający

Post autor: jax » 06 paź 2019, 19:51

Minimaniak pisze:
06 paź 2019, 16:12
W jakim miejscu się spotykacie w poniedziałki - może ktoś chciałby wytłumaczyć zasady Pano Lodowego Ogrodu, Ojciec chrzestny i zagrać
Miejsce to: Miejsce Chwila, Żurawia 47.
PLO i OC chyba jeszcze nie miały debiutu w Chwili, ale zapraszamy na inne tytuły :)
--
G. B. Shaw

Minimaniak

Post autor: Minimaniak » 06 paź 2019, 21:23

Dzięki za info,

Dajcie znać w co gracie - może uda mi się wpaść

Dzieki

Awatar użytkownika
jax
Użytkownik wspierający

Post autor: jax » 06 paź 2019, 21:48

Minimaniak pisze:
06 paź 2019, 21:23
Dajcie znać w co gracie - może uda mi się wpaść
Ja będę późno (jeśli w ogóle), więc nie wiem w co zagram.
Może inni się wypowiedzą.
--
G. B. Shaw

ODPOWIEDZ