Keyflower

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
RunMan
Użytkownik wspierający

Re: Keyflower

Post autor: RunMan » 20 sty 2018, 15:16

Wysypuję meeple do wieczka pudełka, wyławiam te kilka zielonych i przesypuję z powrotem. Chwila roboty.
BGG | SPRZEDAM | 6% 3Trolle

Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Użytkownik wspierający

Post autor: Dr. Nikczemniuk » 13 cze 2018, 16:47

Cytat z instrukcji: ''Robotnicy aktualnie przegrywający licytację mogą w turze gracza zostać przeniesieni w celu wsparcia innej licytacji.''
I tu moje pytanie odnośnie tego wsparcia, czy mogę tylko wesprzeć inny kafel który już licytuję, czy jednak mogę też wesprzeć kafel który jeszcze nikt nie licytuje?

Fojtu
Użytkownik wspierający

Post autor: Fojtu » 13 cze 2018, 16:56

Dr. Nikczemniuk pisze:
13 cze 2018, 16:47
Cytat z instrukcji: ''Robotnicy aktualnie przegrywający licytację mogą w turze gracza zostać przeniesieni w celu wsparcia innej licytacji.''
I tu moje pytanie odnośnie tego wsparcia, czy mogę tylko wesprzeć inny kafel który już licytuję, czy jednak mogę też wesprzeć kafel który jeszcze nikt nie licytuje?
W angielskiej instukcji nie ma słowa "wsparcia" w pierwszym zdaniu, jedynie stwierdzenie, że mogą być poruszeni gdzieś indziej, ale nie mogą być rozdzieleni. Oczywiście możesz ich też użyć, żeby uruchomić płytkę.

Awatar użytkownika
RunMan
Użytkownik wspierający

Post autor: RunMan » 13 cze 2018, 16:56

Możesz zacząć licytować inny, możesz również użyć ich do aktywowania kafli. Nie możesz za to ich rozdzielać czy też wracać za zasłonkę.
BGG | SPRZEDAM | 6% 3Trolle

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający

Post autor: seki » 13 cze 2018, 20:48

I dodam jeszcze, że nie musisz ich od razu przenosić. My na początku błędnie założyliśmy, że w momencie przelicytowania trzeba od razu usunąć przelicytowane meeple. Możesz nawet je zostawić jako przegrane do końca pory roku i wtedy przenieś za parawan.

ODPOWIEDZ