Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja)

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
ixi24
Użytkownik wspierający

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki (3. edycja)

Post autor: ixi24 » 08 lis 2018, 15:53

Przed pierwszą partią, mam może banalne pytanie:

Wszystkie karty które zagrywam i mają efekty trwałe na dole(z harfą i żarów) są wliczane w mój przyrost punktów kultury i nauki ?

Przykład:
1. Wynalazłem teatr, później postawiłem tam robotnika czyli zwiększam przyrost kultury o 2 i zadowolenie o 1 ?

2. Zbudowałem cud Bazylikę św. Piotra też zwiększam przyrost kultury o 2 i zadowolenie o 1 ?

A karty które mają efekt natychmiastowy np; żółte dają mi od razu punkty kultury, a nie przyrost, tak ? (np; dziedzictwo kulturowe +1 kultura, +1 nauka )

Arius
Użytkownik wspierający

Post autor: Arius » 08 lis 2018, 16:41

1. Tak
2. Tak
A żółte karty zwiększają posiadane wartości zasobów, nie przyrostu.

Tak. Budynki, cuda, liderzy, ustrój, kolonie (efekt na samym dole) i niebieskie karty mają efekt tak długo jak są w grze.
Czyli jak wystawisz niebieską technologię II ery dającą akcję cywilną i 3 niebieskie kosteczki, to masz tą akcję i te 3 kostki co rundę.
Ale jak ktoś wojną o technologię zabierze Ci tą kartę, to musisz pamiętać o odrzuceniu 3 kosteczek niebieskich ze swojego banku.
Tak samo wchodzi lider dający +2 nauki kultury i przyrost zwiększa. Gdy lider spadnie, przyrost odpowiednio modyfikujesz.

Kolonie mają podwójny efekt.
Ten na środku karty jest jednorazowy jak wejdzie (np. +11 kultury), ten na dole buźki, czy kostki są stałe i działają tak długo jak masz kolonię.
Czyli jeśli ktoś Ci zabierze aneksem kolonię, albo odrzucisz ją z powodu wydarzenia, to tracisz tylko bonusy stałe. +11 kultury nie stracisz.

amandor

Post autor: amandor » 10 lis 2018, 18:11

ixi24 pisze:
08 lis 2018, 15:53
Przed pierwszą partią, mam może banalne pytanie:

Wszystkie karty które zagrywam i mają efekty trwałe na dole(z harfą i żarów) są wliczane w mój przyrost punktów kultury i nauki ?

Przykład:
1. Wynalazłem teatr, później postawiłem tam robotnika czyli zwiększam przyrost kultury o 2 i zadowolenie o 1 ?

2. Zbudowałem cud Bazylikę św. Piotra też zwiększam przyrost kultury o 2 i zadowolenie o 1 ?

A karty które mają efekt natychmiastowy np; żółte dają mi od razu punkty kultury, a nie przyrost, tak ? (np; dziedzictwo kulturowe +1 kultura, +1 nauka )
Bazylika o ile pamiętam podwaja zadowolenie z innych kart też przy okazji :)

ODPOWIEDZ