Arkham Horror - gra karciana LCG

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Arius
Użytkownik wspierający

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius » 03 lut 2019, 16:23

Pd trafiają do wspólnej puli. Ale to dokładnie opisuje każdy scenariusz.
Najczęściej jednak trafiają do wspólnej puli.

Jeśli karta podstępu zadaje obrażenia i nie ma informacji na niej, że są bezpośrednie, albo nie ma nic o tym jak je należy przydzielić (np. wszystko w jedną kartę) to przydzielasz tak jak chcesz: w siebie, przedmiot, alajsa dowolnie.

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 03 lut 2019, 17:02

Arius pisze:
03 lut 2019, 16:23
Pd trafiają do wspólnej puli. Ale to dokładnie opisuje każdy scenariusz.
Najczęściej jednak trafiają do wspólnej puli.
I potem rozdzielamy je między badaczy jak chcemy po prostu?
planszomania.pl - 7%

Arius
Użytkownik wspierający

Post autor: Arius » 03 lut 2019, 19:15

Nie no. Czytasz co jest tam napisane. Najczęściej jest info : każdy badacz otrzymuje tyle doświadczenia ile jest w puli. Czyli każdy dostaje tyle samo xp (nie dzieli się go pomiędzy badaczy).

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 03 lut 2019, 19:34

Aha, czyli prościej niż myślałem ;). Bo tu niestety w instrukcji wszystko strasznie komplikują, pisana językiem podręczników do prawa...
planszomania.pl - 7%

Arius
Użytkownik wspierający

Post autor: Arius » 03 lut 2019, 19:58

Jest jeden scenariusz w którym jest informacja na końcu, że po policzeniu xp rozdziela się go równomiernie po badaczach. Czyli jak jest 18, a 3 badaczy to każdy po 6. Ale to jak wspomniałem jest opisane w zakończeniu.

Awatar użytkownika
Lost Death

Post autor: Lost Death » 10 lut 2019, 16:14

Witam,
dość dawno temu zakupiłem AH LCG, ale dopiero teraz coś mnie naszło żeby zagrać. Gra jak dla mnie okazuje się być genialna ale już podczas pierwszego scenariusza pojawiły się pytania:
1.
Spoiler:
2.
Spoiler:
3.
Spoiler:
4. faza badaczy , postanowiłem zaatakować wroga nożem - czy muszę wydać na to 2 akcje czy tylko 1? tzn jedną za akcje walki a drugą za aktywacje noża?
5. latarka - kiedy zagrywam ją z ręki płacę zasobami później muszę nałożyć na latarkę 3 zasoby które się zużywają - rozumiem, że te 3 zasoby są z puli i nie muszę dodatkowo płacić swoimi zasobami?
6. Kiedy zagrywam z ręki karty atutów lub umiejętności płacę wymagany koszt w zasobach - rozumiem, że później kiedy mój badacz jest już uzbrojony w te karty i chce aktywować zdolność tej karty nie muszę znów płacić zasobami? trace tylko akcję?
7. Sprzymierzeniec posiada 3 wytrzymałości oraz 3 poczytalności - rozumiem, że kiedy rozdzielam rany mogę przydzielić takiemu sprzymierzeńcowi max 2 pkt wytrzymałości i 2 pkt poczytalności tak by żadna z tych wartości nie spadła do 0? ( ktoś na tym forum pisał, że mogę przydzielić max tyle pkt ile posiada dany sprzymierzeniec dlatego się zastanawiam jak jest prawidłowo)

na razie wszystko, dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam za pewnie z waszego punktu widzenia "banalne" pytania ale to moja pierwsza gra LCG.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”

Sarseth
Użytkownik wspierający

Post autor: Sarseth » 10 lut 2019, 17:51

Lost Death pisze:
10 lut 2019, 16:14
1.
Spoiler:
2.
Spoiler:
3.
Spoiler:
4. faza badaczy , postanowiłem zaatakować wroga nożem - czy muszę wydać na to 2 akcje czy tylko 1? tzn jedną za akcje walki a drugą za aktywacje noża?
5. latarka - kiedy zagrywam ją z ręki płacę zasobami później muszę nałożyć na latarkę 3 zasoby które się zużywają - rozumiem, że te 3 zasoby są z puli i nie muszę dodatkowo płacić swoimi zasobami?
6. Kiedy zagrywam z ręki karty atutów lub umiejętności płacę wymagany koszt w zasobach - rozumiem, że później kiedy mój badacz jest już uzbrojony w te karty i chce aktywować zdolność tej karty nie muszę znów płacić zasobami? trace tylko akcję?
7. Sprzymierzeniec posiada 3 wytrzymałości oraz 3 poczytalności - rozumiem, że kiedy rozdzielam rany mogę przydzielić takiemu sprzymierzeńcowi max 2 pkt wytrzymałości i 2 pkt poczytalności tak by żadna z tych wartości nie spadła do 0? ( ktoś na tym forum pisał, że mogę przydzielić max tyle pkt ile posiada dany sprzymierzeniec dlatego się zastanawiam jak jest prawidłowo)
AD1.
Spoiler:
AD2.
Spoiler:
AD3.
Spoiler:
AD4. Albo albo ;) Albo walcz pięściami, bez bonusów z noża - zwykła akcja walki. Albo użyj pogrubioenj akcji z noża, do użycia bonusów z noża ;) - jak masz nóż, to nie będziesz już raczej pięsciami walczył, bo nie widzę sensu, chyba że wróg by niszczył Ci jakoś broń przy ataku..
AD5. Tak, to są z puli ;) Płacisz tylko koszt karty.
AD6. Tak jak mówisz. Wystawienie karty to jedna akcja+ zasoby. A potem korzystaj ile chcesz - niektóre karty nie wymagają akcji, np te z symbolem pioruna przy opisie działania - to jest darmowa akcja.
AD7. Możesz przydzielić max ile ma, ale to wiąże się z jego śmiercią ;) Czy tam wariactwem, wiec żeby był dalej aktywny, przydzielasz do max - 1 ;)
Rebel 6% (trójmiasto)

Awatar użytkownika
Lost Death

Post autor: Lost Death » 11 lut 2019, 17:36

Dzięki teraz wszystko jest jasne :)
jak czegoś nie będę wiedział to znowu się odezwę :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”

ODPOWIEDZ