Teotihuacan

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
gregos
Użytkownik wspierający
Been thanked: 9 times

Re: Teotihuacan

Post autor: gregos » 05 sie 2019, 13:49

_Jarek_ pisze:
05 sie 2019, 10:30
Wydaje mi się, że sprawa jest dość oczywista, ale chciałem się upewnić, ze dobrze rozumiem kilka kwestii dotyczących płytek Odkryć.
Płytki Odkryć umieszczone na planszy nie są uzupełniane, prawda? (np. jeśli decydujemy się ją zabrać odprawiając Rytuał, to nikt inny z tego pola nie będzie już mógł otrzymać płytki)
Instrukcja
Akcja - Odpraw rytuał (str. 10)
pkt 3. Jeżeli pozyskałeś płytkę Odkryć, dobierz natychmiast kolejną z puli i umieść ją odkrytą na właśnie zwolnionym polu.

andrzej

Post autor: andrzej » 29 wrz 2019, 07:54

Moje pytanie dotyczy opłaty za wykonanie akcji głównej.
Opłata tak w postaci kakao jest uzależniona od ilości pracowników w różnych kolorach. Czyli, jeśli jest dwóch pracowników w dwóch różnych kolorach
( nie licząc zablokowanego) to płacę 2 kakao i wtedy mogę wykonać akcję główną.
A co wtedy jeśli na polu nie ma żadnego pracownika, ile wtedy płacę kakao aby wykonać akcję główną?

Awatar użytkownika
Tomzaq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Tomzaq » 29 wrz 2019, 07:59

Nic nie płacisz
Who is John Galt?
Posiadam

andrzej

Post autor: andrzej » 09 paź 2019, 18:31

1. Czy pozyskana płytka zdobień musi pasować przynajmniej jednym wzorem aby ją położyć na piramidzie ? Czy mogę położyć płytkę gdy nie pasuje żadnym wzorem ?

2. Aby wejść na drugi poziom budowy piramidy muszę mieć wszystkie ułożone cztery płytki zdobień po obwodzie, czy wystarczy jedna ?

3. Czy jest przymus wzmocnienia pracownika ?

Awatar użytkownika
Nidav
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times
Been thanked: 79 times

Post autor: Nidav » 09 paź 2019, 19:57

andrzej pisze:
09 paź 2019, 18:31
1. Czy pozyskana płytka zdobień musi pasować przynajmniej jednym wzorem aby ją położyć na piramidzie ? Czy mogę położyć płytkę gdy nie pasuje żadnym wzorem ?

2. Aby wejść na drugi poziom budowy piramidy muszę mieć wszystkie ułożone cztery płytki zdobień po obwodzie, czy wystarczy jedna ?

3. Czy jest przymus wzmocnienia pracownika ?
1. Nie. Możesz położyć jak chcesz - po prostu nie zdobędziesz więcej punktów, poza tymi, które otrzymujesz za samo wykonanie akcji.

2. Musisz mieć wszystkie cztery płytki pod spodem tak, żeby zrobił się obwód kwadrata z linii. Żadna płytka nie może sobie wisieć tak, że jakieś części pod nią nie ma. To tak na logikę - nie budujesz dachu, dopóki pod nim nie ma domu ;)

3. Tak. To też na logikę - jeśli nie byłoby przymusu, to wszyscy zatrzymaliby się na 5 i dopiero przed Zaćmieniami wzmacniali pracowników, żeby płacić mniej kakao.

Awatar użytkownika
Pan_K
Użytkownik wspierający
Has thanked: 35 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Pan_K » 09 paź 2019, 22:58

W pkt. 2 chyba się rozminęliście z rozumieniem. Pytający miał jednak na myśli płytki zdobień, podczas gdy odpowiadający pisał o płytkach piramidy. Otóż nie - nie trzeba mieć wszystkich płytek zdobień po obwodzie na pierwszym stopniu, żeby mieć prawo zbudować płytkę zdobień na drugim stopniu. Wymogiem jest jedynie, by płytka zdobień na poziomie wyższym niż 0. (ziemia) nie wisiała w powietrzu z żadnej strony.
To morale, tego morale, o tym morale, te morale, tych morale, o tych morale itd.
"Morale" ma gramatycznie tylko liczbę pojedynczą (singulare tantum) i nie odmienia się w języku polskim.

Ryba bez roweru, to tylko ryba...

Awatar użytkownika
Nidav
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times
Been thanked: 79 times

Post autor: Nidav » 10 paź 2019, 08:36

Potwierdzam, źle przeczytałem pytanie, za co raczcie mi wybaczyć - Pan_K ma jak najbardziej rację.

andrzej

Post autor: andrzej » 10 paź 2019, 17:03

Dziękuję za odpowiedzi :D

ODPOWIEDZ