Munchkin-kilka pytań

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Wassago »

Trampon pisze:Swoją drogą dla mnie dyskusyjne jest to czy w ogóle możesz wyłożyć przedmioty których nie możesz używać (typu - "tylko dla elfów" gdy nie jesteś elfem). Dobrze to ustalić przed grą.
Nie ma tu nad czym dyskutować, można wykładać ("zakładać" na siebie jeżeli spełnia się ograniczenia niektórych przedmiotów lub "chować do plecaka") wszystkie przedmioty (przedmiot = coś co ma wartość, "bezwartościowy" to też wartość) niezależnie od wymagań - jedyne ograniczenie dotyczy posiadanych Dużych przedmiotów.
Kausza95 pisze:Ok, jeszcze jedno, żeby pozbyć się ciężkiego przedmiotu należy do sprzedać przehandlować albo użyć karty odrzucającej. Czy np. jak sprzedaje tylko 1 przemiot za 600 monet to one mi się jakby zapisują na koncie ? i potem mogę np. za 3 rundy sprzedać jakiś za 400 i łącznie mieć 1000 i zdobyć poziom ? Czy jednak jeśli potrzebuję ten ciężki przedmiot zdjąć to po prostu mówię że do sprzedaje za 600 monet, nic z tego nie mam i fajnie zakładam sobie inny ? Jeśli tak jest to czym to by sie różniło od zwykłego odrzucenia poza otoczką handlu ?
Nie możesz sprzedać, jeżeli nie masz minimum 1000sz, a gdyby miałoby jakieś zapisywanie na później, to byłoby o tym w instrukcji ;)

Ogólnie polecałbym przeczytanie jeszcze raz na spokojnie instrukcji, można tam znaleźć dużo ciekawych informacji.
Kausza95
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2017, 08:05

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Kausza95 »

Witam !
Jeśli zaczynam grę jako mężczyzna, nie wyciągnąłem karty zmiany płci, to czy mogę np. po wylosowaniu karty klasy czy rasy z wizerunkiem kobiecym przyjąć tą klasę czy rasę ? Czy mogę używać tylko tych z mężczyznami na obrazkach ?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Wassago »

Kausza95 pisze:Witam !
Jeśli zaczynam grę jako mężczyzna, nie wyciągnąłem karty zmiany płci, to czy mogę np. po wylosowaniu karty klasy czy rasy z wizerunkiem kobiecym przyjąć tą klasę czy rasę ? Czy mogę używać tylko tych z mężczyznami na obrazkach ?
Grafika nie ma znaczenia, jeżeli karta nie ma napisane "Tylko dla kobiet" lub "Tylko dla mężczyzn" to może jej używać każdy.
floyd5
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:59

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: floyd5 »

Cześć,
Chciałbym dopytać o kartę klątwy z Munchkina Zombie. Czy jeżeli gracz dostanie klątwę połamany (odrzucasz jeden przedmiot, gdzie nie jest powiedziane czy ze stołu z używanych czy nie używanych z ręki), a ma odpowiedni przedmiot zarówno na ręce jak i na stole, to czy może sobie wybrać który odrzuca?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Wassago »

Tekst na kartach zawsze dotyczy kart na stole, chyba że jest wyraźnie zaznaczone, że coś dotyczy kart na ręce.
Czyli odrzucasz wyłożone rzeczy że stołu
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: waadimch »

Hej karta mikstura rozproszenia z m legendy. Czy zmusza mnie do ucieczki. Przeciwnik rzucil ja i zmusil do ucieczki gdy ja chcialem walczyc.
Tresc
Pozwala na automatyczna ucieczke wszystkim graczom z dowolnej walki. Mozna jej uzyc tylko przed wykonaniem rzutu na ucieczke. Jednarozowego uzytku.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Qrzy »

Nie, tę kartę można zagrać, kiedy gracz(e) decyduje(ą) się na ucieczkę, jedynym jej efektem jest możliwość ucieczki bez rzutu kostką, nikogo do ucieczki zmusić nie może.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: waadimch »

Dzieki
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: waadimch »

I jeszcze jedno czy sa zasady dla wirtualnego gracza tak by gra dla 2 graczy byla bardziej ekscytujaca?
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Munchkin

Post autor: karola12 »

Witam
Kupilam gre, przeczytalam instrukcje, obejrzalam 2 filmiki. Wiec praca domowa odrobiona. Gra fajna ale nadal troche jest niejasne. Gdyby ktos mogl pomoc to byloby cudownie:

1. Z kart na rece mozna wlozyc cos do plecaka. Niby w/g instrukcji przedmioty ale doklanie czym one sa? Np. klatwy lub potwory wydaje mi sie ze nie i nie mozna ich wlozyc do plecaka, dobrze mysle? Plecak jest dla mnie troche niejasny.

2. Jak wyglada handel oraz wymiana. Rozumiem z instrukcji ze aby nimi hadlowac lub wymieniac musze w swojej kolejce wpierw wlozyc do plecaka z kart ktore mam na rece? Moge handlowac przedmiotami z plecaka jak i z tych co sa "ubrane" na mnie? Przedmioty moge oddac za dowolne rzeczy - np. klatwy lub potwory?

3. Czy przedmioty ktore juz ubralam moge sprzedac czy tylko odrzucic? Czy te przedmioty moge przeniesc z ubranej postaci do plecaka? Bo rozumie ze z plecaka moge zawsze przeniesc na postac moja?

4. Z faq https://munchkin.pl/faq-2/ cytuje "Czy mogę trzymać Klasy/Rasy na stole, ale z boku, żeby użyć ich później?
Nie, tylko Przedmioty zastrzeżone dla nie Twojej Klasy/Rasy mogą być na stole, ale nie być używane. Przekręć je na bok, dla ich odróżnienia."

Te kilkukrotnie uzyte "nie" powoduja ze nie rozumie tego zdania.

Mam nadzieje ze dosc jasno to napisalam. Jak nie to prosze dopytujcie a wtedy doprecyzuje

PS> Piszac plecak mam na mysli karty obok nas - te przekracone. Na YT kilka osob tak to nazywalo
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Munchkin

Post autor: ShapooBah »

karola12 pisze: 22 sty 2019, 13:41 Z kart na rece mozna wlozyc cos do plecaka. Niby w/g instrukcji przedmioty ale doklanie czym one sa? Np. klatwy lub potwory wydaje mi sie ze nie i nie mozna ich wlozyc do plecaka, dobrze mysle? Plecak jest dla mnie troche niejasny.
Wiekszość kart skarbów (pomarańczowo brązowe z ciemnym rewersem) które nie maja napisane "działa jednorazowo, działa tylko raz" czyli w większości rzeczy ze stałym bonusem. z których nie będziesz korzystać podczas walki (ich bonusu nie wliczasz do swojej umiejętności) a które czyszczą Ci rękę z nadmiaru kart. Wszystkie karty skarbów które są przedmiotami.
karola12 pisze: 22 sty 2019, 13:41 2. Jak wyglada handel oraz wymiana. Rozumiem z instrukcji ze aby nimi hadlowac lub wymieniac musze w swojej kolejce wpierw wlozyc do plecaka z kart ktore mam na rece? Moge handlowac przedmiotami z plecaka jak i z tych co sa "ubrane" na mnie? Przedmioty moge oddac za dowolne rzeczy - np. klatwy lub potwory?
Zasadniczo, to w większości rozgrywek Handel i wymiana kart między graczami to było zwykłe rozgadywanie. Ej daj mi ten elfickoje igristoje a ja dam Ci gdańską szafę trzydrzwiową.
Natomiast jeśli masz na myśli sprzedaż przedmiotów, żeby levelowac to ich łączna wartość musi wynieść 1000 lub więcej, wtedy "kupujesz sobie poziom"
karola12 pisze: 22 sty 2019, 13:41 3. Czy przedmioty ktore juz ubralam moge sprzedac czy tylko odrzucic? Czy te przedmioty moge przeniesc z ubranej postaci do plecaka? Bo rozumie ze z plecaka moge zawsze przeniesc na postac moja?
Kwestia ustalenia na początku, my zawsze graliśmy tak, że jeżeli chcemy sprzedać/wymienić przedmiot ze stłu po prostu go z niego ściągamy.
karola12 pisze: 22 sty 2019, 13:41 4. Z faq https://munchkin.pl/faq-2/ cytuje "Czy mogę trzymać Klasy/Rasy na stole, ale z boku, żeby użyć ich później?
Nie, tylko Przedmioty zastrzeżone dla nie Twojej Klasy/Rasy mogą być na stole, ale nie być używane. Przekręć je na bok, dla ich odróżnienia."
Te kilkukrotnie uzyte "nie" powoduja ze nie rozumie tego zdania.
Nie możesz trzymać na stole więcej klas/ras niż pozwala Ci na to gra (jedna klasa i rasa, chyba, że jesteś mieszancem/supermunchkinem wtedy dwie rasy/klasy na stole) pozostałe karty ras i klas trzymasz na ręce i wchodza w zakreś listy kart na ręce (w przypadku większej ich ilości przekazujesz wybrane przez siebie karty najsłabszemu graczowi)


No i najwazniejsza zasada Munchkina:
JEZELI JAKAŚ ZASADA JEST NIE OPISANA, WŁAŚCICIEL GRY DECYDUJE JAK POWINNA ZOSTAĆ ROZPATRZONA.
Oznacza to nie mniej, nie więcej niż to, że jeżeli moja odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje, wymyśl własną interpretacje, przedstaw ją przed grą swoim współgraczom i niech się dostosują.

Jeżeli uważasz, że klątwy można trzymać w plecaku, pozwól na to sobie i graczom, jeżeli klasa to dla Ciebie tylko strój, niech leży przygotowany z boku "planszy", jeżeli wymiana ma się odbywać tylko z ręki, bo tak Ci się wydaje. Wprowadźcie to do rozgrywki. Każdy gra w Mucnhkina po swojemu. W każdym zespole Munchkin jest inny.

My np. mamy zasadę, że lvlujesz tylko, jeżeli pokonasz przeciwnika o poziome wyższym niż twój.
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Munchkin

Post autor: karola12 »

dziekuje. Na ta chwile wiecej pytan nie mam :)
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Munchkin

Post autor: karola12 »

A jednak pojawilo sie jeszcze jedno dosc wazne.
Chodzi o te skarby:

Obrazek

Jest tam info ze daja bonus.
Np. nie ma na nich info ze jest to zbroja lecz jest ze peleryna wiec sugeruje zbroje. Choc normalne zbroje mialy na dole info ze jest to zbroja. A wiadomo mozna miec 1 zbroje, 1 helm itd. A tu jakby to niby uzyc jako bonus to dochodzimy do tego zemozna miec 2 zbroje?
Czyli dochodze do wniosku ze sa to jednorazowe przedmioty, np. do walki, ale dziwnie ze nie maja opisu.

"Śmierdźburger" - daje bonus +3 ale czemu? Calej postaci jednorazowo? Jesli tak to rozumie ze moge go dodac w czasie mojej tury?

Lub karta "Naprawdę Imponujący Tytuł" - WFT? Jakby to byl przedmiot to na co? Nogi? Glowe? Reke? I dodatkowo brak wartosci - czyli co nie moge go dolaczyc przy sprzedaży?

Pomozecie?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Munchkin

Post autor: ShapooBah »

Jeżeli pod kartą nie jest napisane, że jest to zbroja lub broń, to oznacza, że nie jest to ani zbroja ani broń, a coś co postać może nosić przy sobie, lub na sobie. W końcu można mieć więcej niż jedną pelerynę, ale niekoniecznie dwie pary butów na sobie. Jedyne ograniczenia na noszenie tych przedmiotów wynikają z ograniczeń rasowych (dla śmeirdziburgera) i klasowych (dla peleryny Cieni, operetkowego miecza i kalesonów giganciej siły)

Bierzesz tę grę zbyt dosłownie, to jest Munchkin (ze słownika gracz który zna i wykorzystuje niuanse mechaniki na swoją korzyść).

Najlepszym przykładem munchkinizmu jest to, że w podręczniku budowniczego twierdz Dungeons and Dragons jest napisane: "Gracz posiadający zamek otrzymuje +5 do charyzmy".
Zamek do drzwi kosztuje sztukę srebra u każdego ślusarza....

Jeżeli pod kartą nie jest napisane, że jest to hełm, buty, zbroja bądź broń dwuręczna, możesz nakładać te przedmioty na siebie bez żadnego limitu ( w przypadku broni jednoręcznych, możesz mieć dwie, wszak jesteś w posiadaniu dwóch rąk).

A naprawdę imponujący tytuł to też jest coś, można się tym pochwalić, można tym kogoś przerazić lub przytłamsić. Dobra rzecz, taki tytuł. O!

Co zaś się tyczy niektóych rzeczy to cóż, jak w życiu są one bezcenne :mrgreen: i tak oznacza to, że jeżeli chcesz to sprzedać, żeby zdobyć poziom, to ma to wartość rynkową 0!

p.s. Uprzedzając pytanie dotyczące karty duchowego przewodnika, tak musisz położyć przed stołem prawdziwe zdjęcie. Tak może to być dowolne zdjęcie osoby. Nie nie może to być zdjęcie zwierzątka.
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Munchkin

Post autor: karola12 »

dziekuje za cenne wskazówki - podobaja mi sie!

Co do doslownosci to chodzi mi o to ze na przyklad jak zagram w turnieju to chciałabym byc przygotowana grajac (lub choc znajac) mozliwie najbardziej oficjalna wersje.
karciarz98
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2019, 16:42

Munchkin- podstawowa wersja. Pytania dotyczące paru niejasności.

Post autor: karciarz98 »

Witam mam Munchkina od kilku dni. Rozegrałem już jedną partię, niestety udało się tylko w 2 osoby i mam parę pytań do osób, które grały w Munchkina i mogłyby pomóc. Oto one:
1. W instrukcji jest napisane, że większość kart Skarbów to przedmioty i każdy przedmiot ma napisaną swoją wartość lub jest "bezwartościowy", więc takie karty mogę wykładać na stół, bo są przedmiotami. Ale co na przykład z kartami Skarbów, które podnoszą poziom lub robią coś innego jak "Kradzież Poziomu"? Nie mają wartości, ani nie są "bezwartościowe". Czy trzeba je trzymać na stole, czy w ręce?
2. Rasy i klasy- kiedy można odrzucić (wiem w instrukcji pisze, że zawsze). Ale co na przykład gdy walczę z potworem, który jest Spalonym Golemem i atakuje tylko Niziołki. Czy mogę odrzucić kartę Niziołka podczas walki żeby ten potwór mnie zostawił w spokoju? Bo jak zawsze to zawsze.
3. Gdy uzbiera się mi na stole dużo kart klas i ras to mogę je odrzucić niezależnie czy jest używana czy nie? Chodzi mi o to czy karta klasy bądź rasy musi być używana, żeby ją odrzucić? Pytam się, bo wydaje mi się dziwne gdybym miał zgarniać korzyści za np. odrzucenie nieużywanych kart powiedzmy 2 klas i 2 ras. Nie można ich sprzedać, a podczas naszej partii obaj mieliśmy Niziołki i chyba Elfy no i te karty były, były i tylko miejsce zajmowały.
4. Czy można zmienić klasę, rasę jeśli używana karta klasy, rasy jest połączona z inną za pomocą karty "Supermunchkin" lub "Mieszaniec"? Czy są one przypisane już do siebie na stałe?
5. Ostatnie. Są przedmioty jak miecze, które mają napisane, że są dwuręczne lub jednoręczne i wtedy wszystko jest jasne. Ale był jeden miecz, który nie był opisany ani jako jedno ani jako dwuręczny? Jak wtedy go potraktować? Jako po prostu dodatkowe uzbrojenie, karta?

Z góry dzięki za pomoc :D
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Munchkin- podstawowa wersja. Pytania dotyczące paru niejasności.

Post autor: Maniake »

1. Karty poziomów nie są przedmiotami. Trzymasz je na ręce. Możesz je za to rzucić na siebie lub na przeciwnika nawet w trakcie walki.
2. Tak możesz. Ale pamiętaj że wraz z klasą lub rasa tracisz przedmioty, które są przypisane do tych klas lub ras.
3. Każda klasa / rasa na stole jest używaną klasą. Możesz mieć wyłożone z tego co pamiętam w podstawce do dwóch klas / ras maksymalnie (jeśli posiadasz odpowiednie karty), wtedy możesz je dowoli odrzucać i wymieniać, nie są one na stałe przypisane do siebie, ani karty.
Wyjatkiem jest chyba jeśli masz np mieszańca i jedna kartę rasy na niej. Wtedy odrzucając kartę rasy tracisz mieszańca (tu się mogę mylić, koledzy jak coś proszę mnie poprawić)
4. Jak wyzej
5. Musiał byś podać nazwę karty. Ale najprawdopodobniej będzie on traktowany jako jednoręczny miecz.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Munchkin- podstawowa wersja. Pytania dotyczące paru niejasności.

Post autor: Koziełło »

karciarz98 pisze: 25 lip 2019, 17:07 2. Rasy i klasy- kiedy można odrzucić (wiem w instrukcji pisze, że zawsze). Ale co na przykład gdy walczę z potworem, który jest Spalonym Golemem i atakuje tylko Niziołki. Czy mogę odrzucić kartę Niziołka podczas walki żeby ten potwór mnie zostawił w spokoju? Bo jak zawsze to zawsze.
Moim zdaniem podczas walki nie możesz. Możesz przed przystąpieniem do walki albo dopiero po walce.
3. Gdy uzbiera się mi na stole dużo kart klas i ras to mogę je odrzucić niezależnie czy jest używana czy nie? Chodzi mi o to czy karta klasy bądź rasy musi być używana, żeby ją odrzucić? Pytam się, bo wydaje mi się dziwne gdybym miał zgarniać korzyści za np. odrzucenie nieużywanych kart powiedzmy 2 klas i 2 ras. Nie można ich sprzedać, a podczas naszej partii obaj mieliśmy Niziołki i chyba Elfy no i te karty były, były i tylko miejsce zajmowały.
Na stole możesz mieć tylko jedną kartę rasy i klasy (chyba, że masz Supermunchkina / mieszańca to dwie). Pozostałe trzymasz na ręce. W każdej chwili (ale nie podczas walki) możesz odrzucić kartę ze stołu i w to miejsce wyłożyć kartę z ręki.
4. Czy można zmienić klasę, rasę jeśli używana karta klasy, rasy jest połączona z inną za pomocą karty "Supermunchkin" lub "Mieszaniec"? Czy są one przypisane już do siebie na stałe?
Jeśli masz Mieszańca / supermunchkina powiązanego z dwiema kartami i odrzucasz tylko jedną z nich nic się nie dzieje. Jeżeli odrzucasz jednocześnie obie rasy / klasy - tracisz również kartę Supermunchkina / mieszańca.

Na pytania 1 i 5 masz odpowiedź powyżej.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Munchkin- podstawowa wersja. Pytania dotyczące paru niejasności.

Post autor: Qrzy »

Koziełło pisze: 26 lip 2019, 15:29 Moim zdaniem podczas walki nie możesz. Możesz przed przystąpieniem do walki albo dopiero po walce.
Tu nie ma miejsca na "moim zdaniem", instrukcja mówi jasno:
You may perform these actions at any time:
Discard a Class or Race.
;)
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: pantera »

Czy dodatki do innych wersji niż podstawowa można łączyć z podstawką? bo te do podstawki już są niedostępne :(
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Wassago »

pantera pisze: 25 lut 2020, 19:19 Czy dodatki do innych wersji niż podstawowa można łączyć z podstawką? bo te do podstawki już są niedostępne :(
Nikt ci nie zabroni, ale pewnie będą się różnić rewersem. Jakby się uprzeć, to można połączyć wersje fantasy bo mają takie same rewersy - https://blackmonk.pl/88-munchkin-fantasy tu masz listę wersji fantasy.
jurabos
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:21

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: jurabos »

Munchkin Apokalipsa
Graliśmy we troje (2x dopiero). Dobierając karty przedmiotów wykładam je na stół, a w trakcie walki liczę punkty i powiedzmy pokonuję potwora. Czy karty (nie jednorazowe) muszę odrzucić (nie robimy tego)? Po pewnym czasie mamy tyle kart, że zabicie potwora na 20 poziomie jest proste i gra staje się zbyt łatwa. Mam np 3 ręce i używam 3 broni jednoręcznych plus modyfikatory i po temacie...
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Munchkin-kilka pytań

Post autor: Niewodnik »

Zasadniczo Munchkin polega na tym, żeby pokonywać potwory, więc nic dziwnego, że z czasem jesteście silniejsi. Jeśli gra się zbyt łatwo to próbujcie grać bardziej złośliwie, nie pomagać sobie, a wręcz szkodzić. Rzucanie Katastrof na przeciwników w kluczowym momencie również bardzo fajnie potrafi wywrócić im do góry nogami sytuację.

A co do przedmiotów - Jeśli dobieramy skarby, to bierzemy je na rękę, po czym oczywiście możemy je wyłożyć na stół (jeśli są przedmiotami, czyli mają wartość wyrażoną w sztukach złota) jako część naszego założonego ekwipunku, bądź niesionego wyposażenia. Pamiętajcie o limicie jednego hełmu, zbroi, butów i dwóch rąk, oraz o tym, że niektóre przedmioty mają szereg innych utrudnień (na przykład mogą być zakładane tylko przez np. Partyzantów).

Przedmioty jednorazowe możemy zagrywać zarówno z ręki jak i ze stołu i odrzucamy je tylko jeśli faktycznie je zużyliśmy i dały nam dany bonus.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Kuzdo
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2021, 17:31
Has thanked: 1 time

Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: Kuzdo »

Cześć,

Mam pytanie o kartę Kaczki (nie pamiętam teraz jakiej), na której jest napisane, że zabijając go ogniem zdobywamy 2 poziomy. Jak w takim razie zabić ją ogniem? Czy jest do tego jakaś karta, czy po prostu mówię "jestem czarodziejem więc atakuję go ogniem"?

Pozdro.
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Munchkin - pytanie o atak ogniem

Post autor: Morrie »

Niektóre przedmioty jednorazowe i bronie mają w opisie "atak oparty na ogniu"
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
ODPOWIEDZ