Bang ! - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
only_me
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:08
Has thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: only_me »

Jak to jest z zasiegiem broni? Jesli mam 3 to liczy sie osoba po mojej lewej prwej i kolejne? Czy tylko ta 3 osoba ode mnie?
Jesli tylko ta 3 i zostalo nas 3 to w tym momencie zasieg wypada tylko na mnie?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

only_me pisze:Jak to jest z zasiegiem broni? Jesli mam 3 to liczy sie osoba po mojej lewej prwej i kolejne? Czy tylko ta 3 osoba ode mnie?
Jesli tylko ta 3 i zostalo nas 3 to w tym momencie zasieg wypada tylko na mnie?
Zwiększa Ci się maksymalny zasięg. Czyli zarówno osoby obok Ciebie, jak i te obok nich i następne obok tamtych.
arturszc
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:34

Re: Bang ! - zasady

Post autor: arturszc »

Dwa pytania:
Kasia Balou - wskazuje gracza który ma odrzucić kartę. Skąd? Z ręki, ze stołu czy z dowolnego z tych miejsc?
Panika - ten sam problem. Zabieram sąsiadowi kartę: z ręki losową, czy mogę ze stołu ?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Andy »

To zostało precyzyjnie wyjaśnione w opisach symboli występujących na tych kartach:
Dociągnij kartę. Jeżeli dodatkowo umieszczony jest również symbol "jakikolwiek gracz", wtedy możesz dociągnąć jedną losową kartę z jego ręki, lub możesz wybrać jedną z jego kart znajdujących się już w grze. W innym przypadku dociągnij jedną kartę z góry biblioteki. W obu przypadkach dociągnięte karty dodawane są do twojej ręki.
Ten symbol jest na karcie Panic!
Wybrany gracz odrzuca kartę. Możesz wybrać jednego z graczy i zmusić go do odrzucenia losowej karty z ręki, lub możesz samemu wybrać jedną z kart przeciwnika znajdującą się w grze i ją odrzucić.
Ten symbol jest na karcie Cat Balou.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
MyhysDodger
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2019, 13:45
Has thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: MyhysDodger »

Witam
Podczas jednej z sesji trafiliśmy na pewien problem. Jeśli podczas trwania efektu "Kazanie" z dodatku "Za garść kart" gracze nie mogą używać karty "Bang" to gdy w tej turze padną Indianie gracze mogą się przed nimi bronić czy nie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: donmakaron »

BGG podpowiada, że w trakcie trwania mszy, nie można zagrywać kart Bang! tylko w swojej turze. Więc można się bronić przed Indianami i można strzelać do osoby, która wyzwała nas na pojedynek (a która za to do nas strzelać nie może).
MyhysDodger
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2019, 13:45
Has thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: MyhysDodger »

Pytanie
Jeśli pada karta "Daltonowie" z dodatku "W samo południe" gracze odrzucają niebieskie karty przed sobą. Kartę "więzienie" również?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: donmakaron »

Tak, Daltonowie mogą wyciągnąć kogoś z więzienia. Podobnie Cat Balou czy Panico mogą celować w dynamit czy więzienie.
ammir
Posty: 23
Rejestracja: 06 sie 2011, 11:51

Re: Bang ! - zasady

Post autor: ammir »

Hej,

Niedawno zacząłem grać w Bang! z dodatkami. Może ktoś wytłumaczyć jak działają dodatki "W samo południe" oraz "Za garść kart"?
Karty są wyciągane przez szeryfa co rundę?
Wojtimen
Posty: 76
Rejestracja: 20 lis 2014, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Wojtimen »

Nie wiem czy to dobre miejsce na forum, ale trudno ;-)
Czy ktoś pokusił się może o wykonanie roboczego tłumaczenia kart z dodatków armed&dangerous i shadows of valley?
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Seba2000 »

Wojtimen pisze: 27 sie 2020, 09:31 Nie wiem czy to dobre miejsce na forum, ale trudno ;-)
Czy ktoś pokusił się może o wykonanie roboczego tłumaczenia kart z dodatków armed&dangerous i shadows of valley?
Mam przetłumaczone Valley of shadows.
ODPOWIEDZ