Bang ! - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Bang ! - zasady

Post autor: nikosss »

Może ktoś podrzucić zasady Banga ?
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: asiok »

noster
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2008, 08:34

Re: Bang ! - zasady

Post autor: noster »

czy Vulture Sam przejmuje po trupie karty Dynamit i Więzienie (w końcu leżą na stole martwego)? grałem, że tak, ale w jednej grze to całkiem wykluczyło zawodnika kontrolującego tę postać (ciągle był w więzieniu za kogoś innego, a w końcu zginął od cudzego dynamitu). zdolność postaci ma mieć efekt pozytywny, więc może po prostu odrzucać te karty w tej sytuacji?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

noster pisze:czy Vulture Sam przejmuje po trupie karty Dynamit i Więzienie (w końcu leżą na stole martwego)? grałem, że tak, ale w jednej grze to całkiem wykluczyło zawodnika kontrolującego tę postać (ciągle był w więzieniu za kogoś innego, a w końcu zginął od cudzego dynamitu). zdolność postaci ma mieć efekt pozytywny, więc może po prostu odrzucać te karty w tej sytuacji?
Zgodnie z instrukcja Sam "przejmuje" karty zabitego gracza. Nigdzie nie jest napisane, że te karty są od razu wystawione przed nim. My zawsze graliśmy tak, że te karty są brane do ręki. Więc więzienie jak najbardziej było kartą pozytywną, bo w swojej turze to gracz, który wybrał/wylosował postać Sama mógł wsadzić kogoś do więzienia i użyć (lub nie) dynamitu.
Podobnie zresztą z innymi niebieskimi/zielonymi kartami - dopiero w swojej turze można je było wyłożyć przed sobą.
thorum
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2010, 02:41

Re: Bang ! - zasady

Post autor: thorum »

Ja zawsze odrzucałem te karty, bo flafowo to zabity dostał wyrok odsiadki w więzieniu, a detonowanego dynamitu też raczej nikt by nie chciał zabierać do plecaka..;)
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

thorum pisze:a detonowanego dynamitu też raczej nikt by nie chciał zabierać do plecaka..;)
Czemu nie? U nas dynamity bardzo czesto sa wystawiane. Przyspiesza to gre i wprowadza wiecej emocji.
Nie wspomne juz o kartach, do ktorych musisz "dorzucic" druga, zeby ich uzyc.
thorum
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2010, 02:41

Re: Bang ! - zasady

Post autor: thorum »

Molu pisze:
thorum pisze:a detonowanego dynamitu też raczej nikt by nie chciał zabierać do plecaka..;)
Czemu nie? U nas dynamity bardzo czesto sa wystawiane. Przyspiesza to gre i wprowadza wiecej emocji.
Nie wspomne juz o kartach, do ktorych musisz "dorzucic" druga, zeby ich uzyc.
Nie mówiłem o wystawianiu dynamitu (element dostarcza sporo emocji) tylko o zabieraniu go po śmierci gracza przez Vulture Sam'a - chodziło mi o flafowe podejście..
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Gôrry »

Mi się zawsze wydawało, że Vulture przejmuje tylko rękę zabitego gracza? :?
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

Gôrry pisze:Mi się zawsze wydawało, że Vulture przejmuje tylko rękę zabitego gracza? :?
W instrukcji jest wyraznie zaznaczone, ze zabiera wszystkie karty z reki i ze stolu.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

Pytanie: karta "Lasso" z dodatku A Fistful of Cards powoduje, ze wszystkie wylozone karty nie maja efektu. Dotyczy to kart niebieskich (ktore sa kartami efektu) czy kart zielonych tez (karty akcji).
kabat07
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2013, 19:12

Re: Bang ! - zasady

Post autor: kabat07 »

pytanie jeśli gracz posiada 3 pkt życia więc może mieć 3 karty na ręce na końcu tury czy w skład tych kart wchodzą brązowe i niebieskie? razem z np beczką znajdującą się na planszy? i 2 pyt ile można użyć w grze kart niebieskich? np wybieram broń +2 a potem zmieniam na koniec tury na beczkę-można tak?
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Bang ! - zasady

Post autor: qman »

kabat07 pisze:pytanie jeśli gracz posiada 3 pkt życia więc może mieć 3 karty na ręce na końcu tury czy w skład tych kart wchodzą brązowe i niebieskie? razem z np beczką znajdującą się na planszy? i 2 pyt ile można użyć w grze kart niebieskich? np wybieram broń +2 a potem zmieniam na koniec tury na beczkę-można tak?
Ad 1. Nie wchodzą bo one nie są na ręce. Możesz mieć tyle kart na ręce ile masz życia to co jest w grze nie ma znaczenia ponadto nie ma znaczenia ich kolor.
Ad 2. Możesz mieć wyłożone ile chcesz tylko nie mogą się powtarzać ich nazwy oraz można mieć jedną broń. Broni +2 nie zmieniasz na beczkę bo beczka nie jest bronią. Broń zostaje w grze, a beczkę po prostu dokładasz.
kabat07
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2013, 19:12

Re: Bang ! - zasady

Post autor: kabat07 »

Czyli mogę na raz korzystać załóżmy z broni +2, Lunety, beczki i mustanga?
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: Bang ! - zasady

Post autor: qman »

Zgadza się.
kabat07
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2013, 19:12

Re: Bang ! - zasady

Post autor: kabat07 »

dzięki :)

p.s. Jeszcze jedno czy po pojedynku odrzucone karty bang wracają na rękę czy na stos?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Sztefan »

Są odrzucane.
Marcin75
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:05

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Marcin75 »

Jak trktować więzienie czy idzie się na jedną kolejkę (oczywiście jak nie odkryje się kier ) , czy do czasu gdy odkryje się kier? Czy w więzieniu dobieramy karty w swojej turze ?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

Marcin75 pisze:Jak trktować więzienie czy idzie się na jedną kolejkę (oczywiście jak nie odkryje się kier ) , czy do czasu gdy odkryje się kier? Czy w więzieniu dobieramy karty w swojej turze ?
Czeka sie jedna kolejke. Omija Cie faza dobierania i zagrywania kart - musisz tylko na koniec tury sprawdzic czy nie masz za duzo kart i odrzucic nadmiarowe.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: dicer »

Mam kilka wątpliwości dotyczących działania niektórych kart:

1. Czy karty "Baryłka" i "Pudło" działają na "Gatlinga"?

2. Jak dokładnie działa "Dynamit"?
Z jego opisu wynika, że zagrany krąży wsród graczy dopóki nie wybuchnie lub nie zostanie przejęty na rękę lub odrzucony ("Kasią B." lub "Paniką").
Czy to znaczy, że jak ktoś mi go podrzuci, to mogę go wziąć na rękę i nic się nie dzieje?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

dicer pisze:Mam kilka wątpliwości dotyczących działania niektórych kart:

1. Czy karty "Baryłka" i "Pudło" działają na "Gatlinga"?
Tak
2. Jak dokładnie działa "Dynamit"?
Z jego opisu wynika, że zagrany krąży wsród graczy dopóki nie wybuchnie lub nie zostanie przejęty na rękę lub odrzucony ("Kasią B." lub "Paniką").
Czy to znaczy, że jak ktoś mi go podrzuci, to mogę go wziąć na rękę i nic się nie dzieje?
Osoba zagrywająca wykłada kartę przed siebie. W następnej turze przed dobraniem kart - losuje kartę, żeby sprawdzić czy dynamit wybuchł. Jeśli nie - przekazuje kartę następnej osobie (osobie z lewej strony) i rozpoczyna właściwą turę. W swojej właściwej turze - możesz usunąć tą kartę (np. za pomocą Cat Balou) lub kartą Panika zabrać wyłożoną przed inną osobą kartę, o ile masz taką możliwość (w tym również kartę dynamit). Pytanie czy jest sens, skoro przed Tobą musi losować kilka osób i jest szansa, że któraś z nich wybuchnie :)
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: dicer »

OK - ale dalej nie wiem, czy jak ktoś mi podrzuci "Dynamit", to mogę go wziąć na rękę i nic się nie dzieje?
Czy też muszę sprawdzić, czy nie wybucha i przekazuję go dalej?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

dicer pisze:OK - ale dalej nie wiem, czy jak ktoś mi podrzuci "Dynamit", to mogę go wziąć na rękę i nic się nie dzieje?
Czy też muszę sprawdzić, czy nie wybucha i przekazuję go dalej?
A jeśli ktoś podrzuci Ci kartę "Więzienie" to możesz ją wziąć na rękę? Dynamit traktujesz analogicznie - musisz ciągnąć kartę i jeśli nie wybuchł to przekazujesz ją dalej. Nie rozumiem skąd w ogóle pomysł z braniem dynamitu na rękę jeśli jest wyłożony przed Tobą.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: dicer »

Molu pisze:Nie rozumiem skąd w ogóle pomysł z braniem dynamitu na rękę jeśli jest wyłożony przed Tobą.
Z polskiej instrukcji. W tej chwili nie mam jej przed sobą, ale obecny tam zapis był dla mnie niejasny, więc chciałem się upewnić.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Bang ! - zasady

Post autor: profes79 »

Pytanie:
Jedna z postaci ma cechę, umożliwiającą zabranie przeciwnikowi karty z reki, jeżeli ten przeciwnik ją rani.

Cecha ta na pewno aktywuje się w przypadku zagrania "Bang!". Ale czy aktywuje się także w przypadku zagrania pojedynku (tu w zasadzie nie mieliśmy wątpliwości, że tak) albo Indian (tu już wątpliwości było dużo więcej i ostatecznie w Munchkinowym stylu sprawę rozstrzygnęła właścicielka gry :P).
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Bang ! - zasady

Post autor: Molu »

W instrukcji jest napisane, ze zabiera kartę zawsze, kiedy traci życie z powodu karty zagranej przez przeciwnika. W przypadku pojedynku - jeśli pojedynek rozpoczął El Gringo - to karty nie zabiera. Jeśli druga osoba, to wtedy jak najbardziej. W przypadku Indian - zabiera kartę przeciwnikowi.
ODPOWIEDZ