Bitwy Westeros

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Bitwy Westeros

Post autor: sheva »

Pytanie mam o pożary w grze bo instrukcja jest jakaś dziwna w tym akurat fragmencie. Jak podnosić poziom pożaru? tylko i wyłącznie wydając kolejne rozkazy palenia sąsiadującym jednostką czy też pożar sam rośnie z każdą kolejną tura?
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: lou »

możesz poruszyć jednostkę(mającą zdolność podpalania) i zamiast ataku podpalić lub podnieśc poziom pożaru.
Poziom pożaru może sie też podnieść na skutek rozprzestrzenienia ognia (np. z sąsiedniego plonącego heksa przy wylosowaniu właściwego kierunku)
ew zasady scenariusza moga to zmienic (chyba w dodatku jest taki scenariusz w ktorym wszystkie pozary na koniec kazdej tury podnosza swoj poziom o jeden)
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: anonim »

Ja mam trzy pytanie:
1) Branie jeńców. Żeby pojmać Rickarda Karstarka trzeba go trafić dwa razy ale dodatkowo ma wytrzymałość1, czy trzeba w takim razie go trafić 3 razy? Czy jeśli nie mogę dowódcą przeprowadzić odwrotu, flaga też będzie się liczyła jako trafienie do pojmania.

2)Pościg. Czy muszę drugi raz atakować jednostkę którą doprowadziłem do odwrotu, czy mogę zaatakować inną jednostkę?

3)Kontratak. Jeśli jednostka, np. zielona, ma ciężką zbroję i męstwo to kontratakując rzuca kostkami jak zielony oddział czy niebieski?
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bitwy Westeros

Post autor: sheva »

anonim pisze:Ja mam trzy pytanie:
1) Branie jeńców. Żeby pojmać Rickarda Karstarka trzeba go trafić dwa razy ale dodatkowo ma wytrzymałość1, czy trzeba w takim razie go trafić 3 razy? Czy jeśli nie mogę dowódcą przeprowadzić odwrotu, flaga też będzie się liczyła jako trafienie do pojmania.

2)Pościg. Czy muszę drugi raz atakować jednostkę którą doprowadziłem do odwrotu, czy mogę zaatakować inną jednostkę?

3)Kontratak. Jeśli jednostka, np. zielona, ma ciężką zbroję i męstwo to kontratakując rzuca kostkami jak zielony oddział czy niebieski?
1. Wszystko dobrze rozumiesz. Jeśli Karstark jest niebieskim odziałem Ty atakujesz go np czerwoną piechotą i wypadają dwie niebieskie waleczność i flaga. Ti ignorujesz waleczność bo atakowałeś piechotą kawalerie, ignorujesz jedną niebieską tarcze bo Karkstark ma wytrzymałość 1, dostaje trafienie z drugiej niebieskiej i otrzymuje trafienie za niemożliwość wycofania się. (w instrukcji pisze wyraźnie, że to normalne trafienie więc normalnie wlicza się do limitu)
2. Możesz atakować innych ale pierwszym polem na jakie wykonasz ruch musi być pole z którego wycofała się lub na którym zginęła jednostka przeciwnika.
3. Jako zielony atakuje, ciężki pancerz tyczy się jedynie obrony.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: anonim »

Mam następne pytanie:
Jest rozkaz Przegrupuj wszystkie jednostki. Niby wszystko jasne, ale czy to dotyczy wszystkich moich jednostek czy tylko tych które są w zasięgu dowódcy na którego rzuciłem rozkaz.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: B »

Rally dotyczy jednostek w zasięgu dowodzenia lidera. W sumie nie ma kart dowodzenia, które działają na innej zasadzie - grasz na lidera i dotyczy to jego samego i jednostek w promieniu 2 pól.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: janekbossko »

czy po aktywacji jednostki czy to zetonem czy karta dowodzenia MUSZE wykonac nia ruch zanim wykonam atak czy poprostu nie ruszam sie ale atakuje i pozniej NIE MOGE sie juz ruszyc?

w pierwszej tuze moje dwie jednostki podchodza na odleglosc hexa do przeciwnika i dochodzi do walki. Jedna z jednostek jest z zetonem zwarcia. Co bedzie kiedy przeciwnik w swojej turze wyda rzeton badz karte do aktywacji swojej jednostki? musi sie nie ruszyc zanim zaatakuje?
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bitwy Westeros

Post autor: sheva »

janekbossko pisze:czy po aktywacji jednostki czy to zetonem czy karta dowodzenia MUSZE wykonac nia ruch zanim wykonam atak czy poprostu nie ruszam sie ale atakuje i pozniej NIE MOGE sie juz ruszyc?
Jeśli aktywujesz jednostkę i atakujesz to ruszyć się już nie możesz. Chyba, że rozkaz mówi co innego (starkowie na pewno mają rozkaz pozwalający atakować a potem się przemieszczać)
janekbossko pisze:w pierwszej tuze moje dwie jednostki podchodza na odleglosc hexa do przeciwnika i dochodzi do walki. Jedna z jednostek jest z zetonem zwarcia. Co bedzie kiedy przeciwnik w swojej turze wyda rzeton badz karte do aktywacji swojej jednostki? musi sie nie ruszyc zanim zaatakuje?
[/quote]

Może oczywiście jednostką poruszyć ale wtedy musi się liczyć z ciosem na pożegnanie. Oczywiście jeśli ciosu nie chce musi atakować jednostkę z którą jest w zwarciu. Jeśli zaatakował taką jednostkę dalej nic już nie może nią zrobić.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Bitwy Westeros

Post autor: Hatar »

Mam kilka pytan: :)
1) Czy dowodca moze wydac rozkaz innemu dowodcy? ( bo z tego co pisaliscie sam na siebie moze)
2) Jesli jednostka jest atakowana z flanki i wypadnie flaga, to czy moze ( albo musi) sie wycofac czy tez poniewaz jest w zwarciu z inna jednostka flaga na nia nie dziala?
3)Jesli np wydam rozkaz za pomoca karty trzem jednostkom, to czy nalezy pojedynczo ruszac od razu wykonywac atak kazdą z osobna, czy tez najpierw ruszyc wszystkimi trzema, a potem dopiero dokonywac ataki?
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: lou »

Hatar pisze: 1) Czy dowodca moze wydac rozkaz innemu dowodcy? ( bo z tego co pisaliscie sam na siebie moze)
jeżeli jest w zasiegu glosu to oczywiscie może
Hatar pisze: 2) Jesli jednostka jest atakowana z flanki i wypadnie flaga, to czy moze ( albo musi) sie wycofac czy tez poniewaz jest w zwarciu z inna jednostka flaga na nia nie dziala?
musi się wycofać
Hatar pisze: 3)Jesli np wydam rozkaz za pomoca karty trzem jednostkom, to czy nalezy pojedynczo ruszac od razu wykonywac atak kazdą z osobna, czy tez najpierw ruszyc wszystkimi trzema, a potem dopiero dokonywac ataki?
najpierw wykonujesz wszystkie ruchy, potem wszystkie ataki (atakujący ustala w jakiej kolejności atakuja)
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Bitwy Westeros

Post autor: Hatar »

Dopytam jeszcze :) czy wycofuje sie bezkarnie czy nalezy zastosowac cios na pozegnanie?
A co przy walce w zwarciu? jesli wypadnie flaga to jednostka ma sie wycofac i czy wtedy stosuje sie cios na pozegnanie?
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: lou »

wycofujesz sie bezkarnie, w obu przypadkach
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Bitwy Westeros

Post autor: Hatar »

Czy ma jakies znaczenie jakiego rodu jest zeton zwarcia pomiedzy jednostkami? Instrukcja mowi o zamianie za kazdym razem podczas walki jednostek w zwarciu zeton zwarcia jest gracza atakowanego ( na zeton gracza ktory atakuje)? Nie znalazlem nigdzie czemu to ma sluzyc i jaki jest sens takiej podmiany?
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bitwy Westeros

Post autor: sheva »

Różnica z tego co pamiętam jest przy którymś liderze który pozwala odrzucić swój lub przeciwnika żeton zwarcia.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Hatar
Posty: 203
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Bitwy Westeros

Post autor: Hatar »

dzieki, czyli jest sens to robic tylko w scenariuszu z takim dowodcą.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bitwy Westeros

Post autor: sheva »

sprawdź sobie to jeszcze dokładnie bo pewny nie jestem :) dawno grałem :)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: lou »

różnica występuje w przypadku zabudowań
jednostka ktora stoi na zabudowaniach i z nich atakuje sąsiadującą jednostkę ( leży żeton zwarcia w jej kolorze) traci bonus wynikający z zabudowań - nie ignoruje pierwszego obrażenia
w sumie logiczne, zeby zaatakowac musi z nich wyjsc :D
a co do dowódców- Rob Stark(w jedenej z wersji) zawsze może zdjąć żeton zwarcia (na początku lub na koniec swojego ruchu)
bez względu na kolor żetonu
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
jarooth666
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:51
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Bitwy Westeros

Post autor: jarooth666 »

Witam. Czy można łucznikami wykonyać atak flankujący z dystansuo?? Oczywiście przy założeniu że cel jest już w zwarciu.
Pozdrawiam
Jarooth
Ostatnio zmieniony 06 mar 2011, 19:59 przez jarooth666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: B »

flankować mogą tylko jednostki typu melee, a łucznicy są ranged, więc...
McCartney
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2011, 23:22

Re: Bitwy Westeros

Post autor: McCartney »

Pytanie o zwarcie:

atakuje jako jednostka starkow umieszczam znacznik mojego rodu miedzy moja jednostka a jednostka atakowana,teraz meritum czy teraz przeciwnik ktory zaatakuje moja jednostke(a nie jest ze mna w zwarciu) robi atak z flanki(bo jestem przeciez w zwarciu z jego inna jednostka) czy usuwa najpierw zeton zwarcia ktory polozylem podczac mojego ataku i sam wstawia swoj zeton zwarcia miedzy nami ??


teraz pytanie drugie czy jezeli to ja bylem inicjatorem zwarcia(zeton zwarcia mojego rodu lezy miedzy jednostkami) moge z niego odejsc bez "ciosu na porzegnanie"

pozdrawiam
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: B »

atakuje jako jednostka starkow umieszczam znacznik mojego rodu miedzy moja jednostka a jednostka atakowana,teraz meritum czy teraz przeciwnik ktory zaatakuje moja jednostke(a nie jest ze mna w zwarciu) robi atak z flanki(bo jestem przeciez w zwarciu z jego inna jednostka) czy usuwa najpierw zeton zwarcia ktory polozylem podczac mojego ataku i sam wstawia swoj zeton zwarcia miedzy nami ??
Tak, trzecia jednostka atakuje z flanki, chyba że to łucznicy
teraz pytanie drugie czy jezeli to ja bylem inicjatorem zwarcia(zeton zwarcia mojego rodu lezy miedzy jednostkami) moge z niego odejsc bez "ciosu na porzegnanie"
Nie ma tak dobrze, dostaniesz plaskacza na pożegnanie
McCartney
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2011, 23:22

Re: Bitwy Westeros

Post autor: McCartney »

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz:) nasuwa sie jednak pytanie jakie znaczenie ma rozroznienie zetonow zwarcia na starkow i lannisterow??
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: BartP »

Przy walce, gdy jedna jednostka broni się w budynku i ma jakąś tam zdolność - przeczytaj uważnie wszystkie słowa klucze w instrukcji. Gdy jest to jej żeton zwarcia, to nie może korzystać z ochrony budynku, w przeciwnym wypadku może.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Bitwy Westeros

Post autor: B »

Coś mi się zdaje że jeszcze jakieś karty rozkazów wykorzystują ten patent z różnymi herbami na żetonach zwarcia - zdaje się w którymś z tych dodatków wardens of the xxx.
McCartney
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2011, 23:22

Re: Bitwy Westeros

Post autor: McCartney »

Dzieki wielkie za pomoc!:)
ODPOWIEDZ