Ciężarówką przez Galaktykę - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Garvv »

Odkopie temat.
Ostatnio rozegraliśmy partię w 5 osób. Sami nowi gracze i jedna rzecz bardzo irytowała współgraczy, którzy nie tworzyli najlepszych statków.
Jeżeli jeden z graczy pechowo odpadnie (brak silnikow, brak załogi) w trakcie pierwszej karty przygody to przez reszte (11 kart) siedzi i nic nie robi czekając dobre kilka(naście) nawet minut aż reszta doleci po czym nie dostaje żadnych punktów?
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: dave8 »

Nie wiem jak bardzo źle trzeba złożyć statek aby odpaść podczas pierwszej przygody.
Nie umiem sobie tego wyobrazić.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Garvv »

Odsłonięta kabina pilotów (brak innych kabin), jeden silnik, złe połączenia. Na własne oczy widziałem takie kwiatki. :) mimo wszystko da się odpaść dość szybko i przez większość czasu się nudzić z tego co widze.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Galaxy Trucker

Post autor: Curiosity »

Garvv pisze: 05 kwie 2019, 16:35 Odsłonięta kabina pilotów (brak innych kabin), jeden silnik, złe połączenia. Na własne oczy widziałem takie kwiatki. :) mimo wszystko da się odpaść dość szybko i przez większość czasu się nudzić z tego co widze.
Eee, takie zarzuty to żadne zarzuty. Gracz źle grał i ma za swoje. To tak, jakby w dowolnej grze strategicznej ktoś miał pretensje, że traci tereny, a przez całą grę nie kupiłby w ogóle wojska.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 261
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Ciężarówką przez Galaktykę - zniszczenie statku

Post autor: cahir »

hej, zapodziałem gdzieś instrukcję, pytania dla początkujących, dzięki za pomoc z góry:
1) 2 i 3 lot, odkładamy dwie części na potem gdy nie pasują, tylko dla siebie, dobieram trzecią i też nie pasuje. co robić? koniec budowania i co robimy z tą trzecią częścią wtedy? inne rozwiązanie dokładam część jakąś niezgodnie z zasadami i potem się poprawi, byle budować dalej?

2) nie ogarnąłem tej klepsydry, kiedy się jej używa? jak tylko ktoś skończy budować (2 i 3 lot) i odpala klepsydrę ileś tam razy?
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Ciężarówką przez Galaktykę - pytania i wątpliwości

Post autor: Johnny731 »

Mam pytanie dot. karty 'Epidemia':
1. Jeżeli mam 2 kabiny połączone ze sobą, z w sumie czteroma astronautami, to tracę po 1 astronaucie w każdej kabinie??
2. Jeżeli mam 3 kabiny obok siebie, środkowa ma kosmitę, pozostałe po 2 astronautów, to:
A. Tracę kosmitę i jednego astronautę z pierwszej kabiny... I koniec, bo w tym momencie trzecia kabina łączy się już z pusta środkową kabiną (po kosmicie), czy
B. Tracę w sumie 2 astronautów i kosmitę, bo epidemię (wg mnie) rozpatrujemy jako zdarzenie dziejące się w tej samej chwili.

Jakas pomoc?
Taka prosta i fajna gra, a człowiek sam sobie utrudnia... :-)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Ciężarówką przez Galaktykę - zniszczenie statku

Post autor: sirafin »

cahir pisze: 09 lut 2023, 10:09hej, zapodziałem gdzieś instrukcję(…)
Instrukcję można znaleźć na stronie Rebela. Przejrzyj ją i spróbuj doprecyzować pytanie, bo szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co masz na myśli z tym 2 i 3 lotem.
Klepsydry używa się podczas budowania statku (str. 17), żeby dodać emocji i żeby gracz, który skończył budowę jako pierwszy, nie czekał nie wiadomo ile na tych, którzy się ociągają. Im późniejszy lot, tym więcej obróceń, żeby gracze mieli trochę więcej czasu na budowę.
https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... e-2022.pdf
Johnny731 pisze: 10 lut 2023, 13:32Mam pytanie dot. karty 'Epidemia'(…)
Odpowiedź 2B :) Nie wybierasz, gdzie epidemia "się zaczyna", żeby później śledzić jakiś łańcuch zarażeń. Patrzysz na cały statek i tam gdzie są sąsiadujące kabiny z załogą, w każdej ktoś umiera.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ