Cosmic Encounter - zasady, pytania

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Bludgeon »

Flank3r pisze: 08 maja 2019, 23:40 A ja mam trzy pytania dotyczące zasad:

1) Wszelkie negocjacje, zawarcie porozumienia z drugim (atakowanym) graczem mogę oficjalnie przeprowadzać tylko w fazie ujawnienia po odkryciu kart negocjacji u obu graczy. Czy to oznacza, że wszelkie wymiany zdań i próby na dyskusji przed zagraniem kart w fazie planowania, są niedozwolone?
Są dozwolone, ale nie są w żaden sposób wiążące.

Flank3r pisze: 08 maja 2019, 23:402) Co się dzieje kiedy kończy się talia kart kosmosu do dobierania - bo nie mogę nic znaleźć w polskiej instrukcji.
Standardowo, tasujesz odrzucone i robisz nową talię.
Flank3r pisze: 08 maja 2019, 23:403) Jeżeli po pierwszym udanym spotkaniu w mojej turze nie mam już kart spotkania na ręku, to dobieram do 8 i rozgrywam drugie spotkanie czy kończę swoją kolejkę?
Kończysz.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Daro_ufo »

1. Czy utrata kolonii (na planecie wroga) wiąże się z utratą punktu zwycięstwa? Piszę tu o utracie przez odbicie (karty celu) lub usunięcie statków z tej planety (przez umieszczenie np. na wrotach).

2. Czy odzyskanie rodzimego systemu przez usunięcie kolonii przeciwnika daje punkt zwycięstwa?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: donmakaron »

Daro_ufo pisze: 23 cze 2020, 10:07 1. Czy utrata kolonii (na planecie wroga) wiąże się z utratą punktu zwycięstwa? Piszę tu o utracie przez odbicie (karty celu) lub usunięcie statków z tej planety (przez umieszczenie np. na wrotach).

2. Czy odzyskanie rodzimego systemu przez usunięcie kolonii przeciwnika daje punkt zwycięstwa?
1. W tej grze nie ma punktów. Licznik w koło warpa wskazuje ile kolonii na obcych planetach gracz kontroluje. Jeśli utraci posiadaną kolonię w jakikolwiek sposób, licznik zostaje zaktualizowany. Aby wygrać grę, trzeba posiadać na raz 5 kolonii na obcych planetach.

2. Nie daje (bo w tej grze nie ma punktów zwycięstwa :P). Do zwycięstwa liczą się tylko kolonie na planetach innych graczy.

Instrukcja:
Zwycięzcą zostanie pierwszy gracz, który będzie miał pięć kolonii na pięciu dowolnych planetach poza swoim rodzimym systemem
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: Daro_ufo »

Znaczniki kolonii nazwałem sobie punktami zwycięstwa ale dzięki za wyprowadzenie z błędu :D Aaaaa to źle grałem kilkukrotnie :oops: :oops: :oops:
nakago
Posty: 256
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Re: Cosmic Encounter

Post autor: nakago »

1. W jakiej kolejności trzeba/można zagrywać karty Wsparcia po ujawnieniu kart spotkań ?
2. "Dobieranie nowych kart" - "jeśli na początku swojej tury atakujący nie ma żadnych kart spotkań, musi zagrać inną kartę o ile to możliwe" - chodzi tutaj o karty Artefaktów lub Rozbłysku? jeśli je zagram to w końcu i tak ciągnę zestaw nowych ośmiu kart? (bo nie mam znów kart spotkań i innych kart, które mogę zagrać)?
ODPOWIEDZ