Robinson Crusoe: AotCI - zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Edwardo »

jajkos pisze:Pytanie: Wariant solo:
"...na początku fazy Morale - zwiększ poziom Morale o 1 (cieszysz się, że wciąż żyjesz) i dopiero wtedy go rozpatrz..."

Czy zwiększam w KAŻDEJ turze?
Tak, w każdej
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
lko
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 00:05
Has thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: lko »

Pynio pisze:Zaczyna się temat pytajnika... po wyrzuceniu pytajnika, kładziesz żeton pytajnika, ktory zostanie rozpatrzony podczas NAJBLIŻSZEJ tego typu akcji...
Pynio, nie pomyliłeś aby sam dwóch kwestii?
Wyrzucenie pytajnika na kości nie ma nic wspólnego z położeniem żetonu pytajnika na stosie kart budowy/zbierania/eksploracji. Jeśli wyrzucisz pytajnik, musisz rozpatrzeć pierwszą z góry kartę danego koloru (chyba, że wyrzucił to Piętaszek, to wtedy nie ciągniemy karty, tylko Piętaszek dostaje ranę). Natomiast żeton pytajnika kładziemy na odpowiednim stosie kart, jeśli w fazie 1 (wydarzenia) na pociągniętej karcie jest ikona pytajnika. Ten żeton na stosie kart oznacza, że - i tu już tak, jak napisałeś.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Tomson »

Karta wydarzenia nakazuje mi odwrócić rewersem do góry kafelek, na którym miałem czarny znacznik oznaczający nieodkryty typ terenu oraz żeton z cyfrą 1 oznaczający pierwszy odkryty totem. W następnej rundzie wykonuję akcję zagrożenia i mogę z powrotem odwrócić kafelek awersem do góry. Czy żetony, które odrzuciłem wracają na kafelek czy też mam teraz już odkryty dany typ terenu, a totemy liczę od nowa?
Master2
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2018, 09:27

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Master2 »

Jeśli wylosuje kartę przygody, która nakazuje obniżyć poziom palisady a mam aktualnie zero to ranę dostaje gracz wykonujący akcje cz wszystko gracze?
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: km007tbg12 »

Wszyscy

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Tomson »

1. Czy żeton "-1 pionek" znajdujący się na kafelku z obozem ma wpływ na takie akcje jak np. budowa przedmiotów, odpoczynek, porządkowanie obozu? Czy te i podobne akcje traktowane są jak akcje wykonywane na kafelku, na którym mamy obóz? - czytałem dyskusję na ten temat w tym wątku, ale ciągle mam wątpliwości. Czy było jakieś oficjalne stanowisko autora/wydawcy w tej kwestii?

2. Noc poza obozem w grze solo. Czy fazę pogody zupełnie pomijamy (nie rzucamy kośćmi)? Chodzi mi tutaj np. o sytuację gdzie musimy rzucić kością czerwoną i wypadnie obniżenie palisady. Czy muszę ją obniżyć jeżeli spędzam noc poza obozem? Czy jeżeli nie mogę to otrzymuję ranę?
George
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2016, 14:37
Lokalizacja: Krosno
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: George »

Tomson pisze:Karta wydarzenia nakazuje mi odwrócić rewersem do góry kafelek, na którym miałem czarny znacznik oznaczający nieodkryty typ terenu oraz żeton z cyfrą 1 oznaczający pierwszy odkryty totem. W następnej rundzie wykonuję akcję zagrożenia i mogę z powrotem odwrócić kafelek awersem do góry. Czy żetony, które odrzuciłem wracają na kafelek czy też mam teraz już odkryty dany typ terenu, a totemy liczę od nowa?
Dobre pytanie!
Sprawa z czarnym znacznikiem jest prosta - jest usuwany i nie wraca, a dany typ terenu staje się dostępny.
Z totemem i znacznikiem cyfry nie jestem do końca pewny. Weźmy dla przykładu Scenariusz 2, w którego opisie napisane jest:

"Kiedy odkryty zostanie kafelek z Totemem, należy go oznaczyć za pomocą żetonu kolejności, tzn. pierwszy odkryty kafelek z Totemem, oznaczamy 1 drugi to 2, tid."

W tym przypadku słowo "odkryty" jest dla mnie słowem kluczem, które odnosi się do Akcji Eksploracji. Natomiast na karcie zagrożenia widnieje polecenie obróćcie, więc ja bym tego żetonu w tym przypadku nie wykładał.
Tomson pisze:1. Czy żeton "-1 pionek" znajdujący się na kafelku z obozem ma wpływ na takie akcje jak np. budowa przedmiotów, odpoczynek, porządkowanie obozu? Czy te i podobne akcje traktowane są jak akcje wykonywane na kafelku, na którym mamy obóz? - czytałem dyskusję na ten temat w tym wątku, ale ciągle mam wątpliwości. Czy było jakieś oficjalne stanowisko autora/wydawcy w tej kwestii?
Instrukcja str. 13
"If this token is on the Island tile with the camp, it affects the Build, Arrange Camp, and Rest Actions.".
Czyli Budowanie, Porządkowanie obozu i Odpoczynek.
Tomson pisze:2. Noc poza obozem w grze solo. Czy fazę pogody zupełnie pomijamy (nie rzucamy kośćmi)? Chodzi mi tutaj np. o sytuację gdzie musimy rzucić kością czerwoną i wypadnie obniżenie palisady. Czy muszę ją obniżyć jeżeli spędzam noc poza obozem? Czy jeżeli nie mogę to otrzymuję ranę?
Instrukcja str. 20
"During the Weather Phase, a character outside of camp is not affected by weather effects."
Na gracza nie działają efekty pogody. Jednak należy przeprowadzić fazę Pogody i jeśli będzie trzeba, obniżyć palisadę. W takim przypadku jednak nie dostajesz rany gdyby ten poziom był równy 0, bo nie ma Cię w obozie.
Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:12

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Gordek »

Instrukcja str. 13
"If this token is on the Island tile with the camp, it affects the Build, Arrange Camp, and Rest Actions.".
Czyli Budowanie, Porządkowanie obozu i Odpoczynek.
Moim zdaniem jest to niepotrzebne utrudnianie gry, bo nigdzie w polskiej wersji instrukcji tego nie napisano, a wielokrotnie reguły z wersji anglojęzycznej były sprzeczne z tymi z wersji polskie np. w regule "wyczerpanego źródła" i kafelka +1 surowca. W wersji Gry Roku PL mamy informację, że kafelek zapewnia 1 sztukę jedzenia/drewna, w wersji ang, że w ogóle nie otrzymujemy surowców.
George pisze: Dobre pytanie!
Sprawa z czarnym znacznikiem jest prosta - jest usuwany i nie wraca, a dany typ terenu staje się dostępny.
Z totemem i znacznikiem cyfry nie jestem do końca pewny. Weźmy dla przykładu Scenariusz 2, w którego opisie napisane jest:

"Kiedy odkryty zostanie kafelek z Totemem, należy go oznaczyć za pomocą żetonu kolejności, tzn. pierwszy odkryty kafelek z Totemem, oznaczamy 1 drugi to 2, tid."

W tym przypadku słowo "odkryty" jest dla mnie słowem kluczem, które odnosi się do Akcji Eksploracji. Natomiast na karcie zagrożenia widnieje polecenie obróćcie, więc ja bym tego żetonu w tym przypadku nie wykładał.
W przypadku odwrócenia kafelka, niby coś odpowiedziałeś, ale nadal niejasno. Wiadomo, że odrzucamy czarny znacznik i źródło jest znowu dostępne, ale co z totemem? Czy jeszcze raz go rozważamy np. z cyfrą 1 i do tego dociągamy żetony odkryć, czy po prostu go obracamy na "dostępną| stronę, przywracając żeton kolejności.
George
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2016, 14:37
Lokalizacja: Krosno
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: George »

Gordek pisze:Moim zdaniem jest to niepotrzebne utrudnianie gry, bo nigdzie w polskiej wersji instrukcji tego nie napisano
W polskiej instrukcji jest tylko zapis: "Kiedy żeton znajduje się na kafelku/obszarze Wyspy, na którym planuje się wykonywać Akcję, oznacza to, że do podjęcia każdej akcji na takim kafelku/obszarze trzeba przypisać jeden pionek więcej...".
Jeśli Akcja Budowy, Porządkowania Obozu i Odpoczynku są akcjami uznawanymi za wykonywane na kafelku z obozem, to wtedy powinno wpływać. Ale z drugiej strony nie znalazłem nigdzie w polskiej instrukcji potwierdzenia, że są za takie uznawane.
Gordek pisze:W przypadku odwrócenia kafelka, niby coś odpowiedziałeś, ale nadal niejasno.
Nie wiem jak jeszcze łatwiej ci to wytłumaczyć. Ja rozumiem to tak:
1. Żetony kolejności wykładam podczas odkrywania kafelka.
2. Odkrywanie kafelków przeprowadzam za pomocą Akcji Eksploracji.
3. Gdy teren staje się niedostępny obracam kafelek i usuwam żeton kolejności.
4. Gdy wykonuje Akcję Zagrożenia z konkretnej karty obracam kafelek z Niedostępnym Terenem.
5. Obrócenie ≠ odkrycie.
6. Nie wykładam żetonu kolejności podczas obracania kafelka.

To jest moja interpretacja i tak gram, ale czy tak powinno być to pewnie sam twórca i testerzy nie wiedzą.
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: ari23 »

Witajcie,

rozegrałem już trochę partii i mam wątpliowści odnośnie żetonu sukces. Rozumiem, że musze go przerzucić przy najbliższej danej akcji gdy rzucam koścmi. Przykład wysyłam jeden pionek na zbieranie banana drugi na zbieranie drewna. Najpierw pierwszy gracz idzie zbierać banana i w wyniku zdarzenia kładziemy żeton sukcesu na akcji zbierania. Zatem drugi gracz ktory idzie zbierac drewno jak wyrzuci na kościach sukces musi to przerzucić pomimo tego że jest to w tej samej turze. Zgadza sie? tak do tej pory grałem.

A co w momencie wyrzucenia na kości zamiast sukcesu to 2 zetony determinacji? Czy wtedy tez odrzucamy zeton sukcesu czy zostawiamy go do momentu akcji gdzie trzeba rzucac koscmi i wypadnie sukces???

Z gory dzieki za odpowiedz
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: idziol91 »

Dobrze grasz. W przypadku wyrzucenia 2 żetonów determinacji, żeton nadal zostaje na kartach aż nie przerzucisz sukcesu.
wiewiur
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2016, 15:38

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: wiewiur »

Wg mnie, żeton liczy się dopiero od następnej tury, więc drewno zbierasz na normalnych zasadach.
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: ari23 »

Na str 9 instrukcji (najnowsze wydanie jest):
"Podczas najbliższej Akcji wskazanego typu, która będzie wymagać rzutu
kośćmi Akcji, gracz musi jednokrotnie przerzucić Sukces, jeśli wypadnie
w pierwszym rzucie. Po rozpatrzeniu efektu należy odrzucić ten żeton."

Czyli najbliższa akcja a nie w kolejnej turze...
Shadyz
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2018, 11:22

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Shadyz »

Witajcie, ja mam jedno pytanie otóż przebrnąłem przez większość FAQ i instrukcję i nie potrafię pojąć jednej akcji: Gdy buduję np. dzidę która wymaga noża, to ten nóż następnie jest odwracany znów na stronę pomysłu i aby go użyć muszę ponownie go wybudować? (i jeśli nóż dawał mi +1 więc załóżmy że wtedy miałem poziom broni 2, a dzida daje +3 to wtedy odliczam 1 na stratę noża w celu zdobycia dzidy i mamy ostatecznie +4 czy +5?)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pan_K »

Shadyz pisze: 24 maja 2018, 11:53 Witajcie, ja mam jedno pytanie otóż przebrnąłem przez większość FAQ i instrukcję i nie potrafię pojąć jednej akcji: Gdy buduję np. dzidę która wymaga noża, to ten nóż następnie jest odwracany znów na stronę pomysłu i aby go użyć muszę ponownie go wybudować? (i jeśli nóż dawał mi +1 więc załóżmy że wtedy miałem poziom broni 2, a dzida daje +3 to wtedy odliczam 1 na stratę noża w celu zdobycia dzidy i mamy ostatecznie +4 czy +5?)
Nie, no coś ty. Jak kupisz sobie nóż i użyjesz go do krojenia marchewki, to potem musisz kupować nowy?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: maciuch »

Dwa szybkie pytanka:

1.
Jedna postać wykonuje dwie akcje eksploracji - po jednym pionie na dwóch sąsiadujących z obozem kafelkach. W obu przypadkach wypada ? i na obu zielonych kartach jest Rozpatrz noc poza obozem (jeśli dobrze pamiętam były to Pomylone ścieżki i Zagubiony).

Jak to rozpatrzeć? Postać nie ma jedzenia ani naturalnego schronienia na żadnym z eksplorowanych kafelków. Moim zdaniem obrażenia za brak pożywienia i schronienia liczę pojedynczo mimo podwójnego wystąpienia wydarzenia (wszak obrażenia dostaje postać a nie pion reprezentujący 1/2 postaci, więc nie ma potrzeby podwajać), a oba piony zostają na swoich polach do końca nocy więc ewentualne znaleziska z obu pól trafiają do obozu następne dnia. Czy tak jest OK?

A co z sytuacją gdy na jednym z pól jest naturalne schronienie? Albo na drugim ma pożywienie? Czy to załatwia problem ewentualnych obrażeń? Czy może musi mieć zapewnione wszystko na obu polach?

2.
Dociąganie Kart Tajemnic. Czy zawsze i bezwzględnie mogę przerwać dociąganie tych kart w dowolnym, pasującym mi momencie? Na karcie mam: dociągnij 3xskarb oraz 1xbestia. To słowo oraz miesza mi trochę w głowie - skoro oraz=i to brzmi jakbym nie miał wyboru - chcę marchewkę to musi być i kij, biorę skarby to biorę i bestię.

Druga sprawa - czy ważna jest kolejność wymienionych elementów z Kart Tajemnic do dociągnięcia? Precyzując - jeśli jest 1xskarb i 1xbestia to ignoruję wszystko do pierwszego skarbu a później szukam bestii czy rozpatruję pierwszą napotkaną kartę ze skarbem lub bestią?
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ari23 »

Shadyz pisze: 24 maja 2018, 11:53 Witajcie, ja mam jedno pytanie otóż przebrnąłem przez większość FAQ i instrukcję i nie potrafię pojąć jednej akcji: Gdy buduję np. dzidę która wymaga noża, to ten nóż następnie jest odwracany znów na stronę pomysłu i aby go użyć muszę ponownie go wybudować? (i jeśli nóż dawał mi +1 więc załóżmy że wtedy miałem poziom broni 2, a dzida daje +3 to wtedy odliczam 1 na stratę noża w celu zdobycia dzidy i mamy ostatecznie +4 czy +5?)
a gdzie w instrukcji masz o tym że tracisz ten nóż?

jak zrobisz noz to dodajesz sobie +1 a nastepnie +3. Przyklad: miales bron na poziomie 2; wynalazles noz masz 3; wynalazles dzide masz poziom broni rowny 6.
ari23
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2018, 08:38
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: ari23 »

maciuch pisze: 13 cze 2018, 11:15 Dwa szybkie pytanka:

1.
Jedna postać wykonuje dwie akcje eksploracji - po jednym pionie na dwóch sąsiadujących z obozem kafelkach. W obu przypadkach wypada ? i na obu zielonych kartach jest Rozpatrz noc poza obozem (jeśli dobrze pamiętam były to Pomylone ścieżki i Zagubiony).

Jak to rozpatrzeć? Postać nie ma jedzenia ani naturalnego schronienia na żadnym z eksplorowanych kafelków. Moim zdaniem obrażenia za brak pożywienia i schronienia liczę pojedynczo mimo podwójnego wystąpienia wydarzenia (wszak obrażenia dostaje postać a nie pion reprezentujący 1/2 postaci, więc nie ma potrzeby podwajać), a oba piony zostają na swoich polach do końca nocy więc ewentualne znaleziska z obu pól trafiają do obozu następne dnia. Czy tak jest OK?

A co z sytuacją gdy na jednym z pól jest naturalne schronienie? Albo na drugim ma pożywienie? Czy to załatwia problem ewentualnych obrażeń? Czy może musi mieć zapewnione wszystko na obu polach?

2.
Dociąganie Kart Tajemnic. Czy zawsze i bezwzględnie mogę przerwać dociąganie tych kart w dowolnym, pasującym mi momencie? Na karcie mam: dociągnij 3xskarb oraz 1xbestia. To słowo oraz miesza mi trochę w głowie - skoro oraz=i to brzmi jakbym nie miał wyboru - chcę marchewkę to musi być i kij, biorę skarby to biorę i bestię.

Druga sprawa - czy ważna jest kolejność wymienionych elementów z Kart Tajemnic do dociągnięcia? Precyzując - jeśli jest 1xskarb i 1xbestia to ignoruję wszystko do pierwszego skarbu a później szukam bestii czy rozpatruję pierwszą napotkaną kartę ze skarbem lub bestią?
Ad 1) Moim zdaniem rozpatrujesz to raz. Nawet jak na jednym kafelku masz naturalne schronienie a na drugim nie to i tak rozpatrujesz noc poza obozem jakbys go nie mial, Rzeczy trafiaja do obozu po Twoim powrocie.
Ad 2) Po rozpatrzeniu pierwszej karty możesz zawsze przerwać dociąganie kolejnych kart tajemnic. Rozpatrujesz pierwsza napotkana karte ze skarbem lub bestia. Kolejnosc w opisie nie ma znaczenia.
pet78
Posty: 34
Rejestracja: 13 cze 2018, 08:22
Has thanked: 7 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: pet78 »

Cześć
Pytanie mam takie: czy w scenariuszu nr 4 wyspa ognia, w fazie pogody mogę odrzucić skóry zamiast drewna? Ewentualnie czy mogę użyć skór do budowy szalupy?
W specjalnych zasadach jest napisane, że traktujemy skóry tak jak drewno podczas budowy schronienia, dachu czy palisady.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seki »

pet78 pisze: 01 sie 2018, 20:03 Cześć
Pytanie mam takie: czy w scenariuszu nr 4 wyspa ognia, w fazie pogody mogę odrzucić skóry zamiast drewna? Ewentualnie czy mogę użyć skór do budowy szalupy?
W specjalnych zasadach jest napisane, że traktujemy skóry tak jak drewno podczas budowy schronienia, dachu czy palisady.
W fazie pogody możesz spalić tylko drewno, nie skóry. Z treści specjalnych zasad wyraźnie wynika, że skórę traktujesz jak drewno tylko podczas budowy schronienia, dachu i palisady. Nie ma nic o pogodzie.
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Neph »

Czy szałas nad rzeką z nowego mini dodatku (https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... 472.p.html) kumuluje się z wnykami (generalnie z żetonem +1 pożywienia)?
Jak sądzicie? 🙂
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: DarkSide »

Neph pisze: 13 sie 2018, 22:03 Czy szałas nad rzeką z nowego mini dodatku (https://portalgames.pl/sklep/pl/robinso ... 472.p.html) kumuluje się z wnykami (generalnie z żetonem +1 pożywienia)?
Jak sądzicie? 🙂
Zależy co widnieje w opisie papierowym załączonym do kart. Czy przy szałasie jest napisane że po wykonaniu tego ulepszenia połóż żeton "+1 żywności" na kaflu terenu (Zasada jednego żetonu danego typu na jednym kaflu) czy może nie ma takiego polecenia i po prostu trzeba o tym pamiętać mając kartę w puli zrobionych przedmiotów. (wówczas kumulacja by była)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Neph
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2018, 20:52

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Neph »

Szałas pokazuje tylko "+1 pożywienie", nic nie jest napisane o żetonie. A więc jeżeli instrukcja nie stanowi inaczej to prawdopodobnie będzie kumulacja z wnykami, dziękuję za trop 🙂
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: seszena2 »

Witam.
Mam y problem z kartą wydarzeń:
"Wyboiste przejście"
Zakryjcie na dowolnym kafelku używając czarnego znacznika teren wzgórza. Traktujcie ten teren jako nie odkryty.
Wszystko jest zrozumiałe ale, ale mamy na tym kafelku zbudowane schronienie z dachem i palisadą i żeton +1 drewna.
Co w takiej sytuacji?
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe: AotCI

Post autor: Peter128 »

Nic, wasze schronienie i inne dobra na tym kafelku pozostają nienaruszone. Jeśli karta nakazuje zakrycie typu terenu, to zakrywacie wzgórza, przez to nie możecie np. wytworzyć Naczyń (chyba, że macie inne wzgórza gdzieś odkryte).
ODPOWIEDZ