Vampire Empire

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Vampire Empire

Post autor: sipio »

Po pierwszej rozgrywce nasunęły mi się następujące wątpliwości i chciałem się upewnić:
1. Po wyczerpaniu pierwotnej tali, kiedy zostaje tylko "piwnica" rozumiem, że automatycznie na początku swojej tury dociągam do 8 kart czy też mam coś odrzucić do "fosy" by dociągać karty??
2. W przypadku kart wsparcia, które reanimują zabite postacie, jest na na nich napisane iż postacie te trafiają do miasta. Gdy jednak miasta już nie ma bo zostało mniej niż 4 postacie w grze rozumiem, że zostają one po prostu w zamku?
3. Gdy jeden wampir zginął ale pozostaje dwa znajdą się ujawnione w zamku to kończy się gra czy też gramy wtedy do jednego z pozostałych dwóch sposobów zakończenia gry?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Vampire Empire

Post autor: ja_n »

1. Odrzucanie i dociąganie na początku jest opcjonalne (chyba, że masz więcej kart niż 8 na ręku - wtedy musisz odrzucić).
2. Trafiają do zamku gdy jest mniej niż 3 postacie w grze. Gdy są jeszcze 3 postacie, to trafiają do miasta.
3. Gramy dalej, warunek zwycięstwa nie został spełniony. Chyba że w grze nie ma już ludzi, zostały tylko te dwa wampiry :).
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: Vampire Empire

Post autor: kacik »

Hej, pytanie moze glupie ale dotyczy walki. Atakujacy wyklada x kart ataku po czym robi to broniacy ale czy deklaracja atakujacego odbywa sie w jasno czy w ciemno? Broniacy ma swiadomosc tylko do ilosci kart czy takze o ich wartosci?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Vampire Empire

Post autor: adikom5777 »

Co do wartości i liczby kart. Karty wykładamy odkryte.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: Vampire Empire

Post autor: kacik »

Podziekowal
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Vampire Empire

Post autor: adikom5777 »

na zdrowie!
ODPOWIEDZ