Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

Yavi pisze: 28 kwie 2017, 12:02
Szaweł pisze:
Yavi pisze: Można sprzedawać wszystkie dobra (wyłożone karty): gladiatorów, niewolników, sprzęt i strażników :)
Tych na ręku też można sprzedawać, bo możesz je w każdej chwili wyłożyć na stół a wtedy stają się dobrem, które można sprzedać.
Tak jak napisałem, można sprzedawać wszystkie wyłożone karty. A że strażników można wyłożyć w dowolnym momencie... ;)
Co ciekawe strażnicy są jedyną kartą, którą można sprzedać w obu fazach: z ręki w intrydze lub ze stołu w wolnym targu :)
Yavi, co miałeś na myśli pisząc o strażniku jako jedynej karcie, którą można sprzedać w obu fazach? Przecież w Intrydze chyba nic nie zmienia właściciela poza ewentualnie złotem (no chyba, że sprzeda się do banku, ale w Intrydze do banku można też sprzedać gladiatorów, niewolników i ekwipunek, podobnie jak w Fazie Targu - czy tak?)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Yavi »

emka pisze: 23 cze 2019, 21:40
Yavi pisze: 28 kwie 2017, 12:02
Szaweł pisze: Tych na ręku też można sprzedawać, bo możesz je w każdej chwili wyłożyć na stół a wtedy stają się dobrem, które można sprzedać.
Tak jak napisałem, można sprzedawać wszystkie wyłożone karty. A że strażników można wyłożyć w dowolnym momencie... ;)
Co ciekawe strażnicy są jedyną kartą, którą można sprzedać w obu fazach: z ręki w intrydze lub ze stołu w wolnym targu :)
Yavi, co miałeś na myśli pisząc o strażniku jako jedynej karcie, którą można sprzedać w obu fazach? Przecież w Intrydze chyba nic nie zmienia właściciela poza ewentualnie złotem (no chyba, że sprzeda się do banku, ale w Intrydze do banku można też sprzedać gladiatorów, niewolników i ekwipunek, podobnie jak w Fazie Targu - czy tak?)
Piszę z pamięci, bo już dawno nie grałem w Spartakusa, ale...
W fazie intrygi można sprzedać strażników, których masz na ręku (bo sprzedaje się karty z ręki) oraz inne karty z ręki.
W fazie rynku możesz sprzedać strażników, których masz na ręku (bo możesz ich wyłożyć w każdej chwili) oraz tych już wyłożonych, tak samo jak wyłożone inne "assety" - niewolników, gladiatorów, sprzęt.
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

Yavi pisze: 23 cze 2019, 23:41
emka pisze: 23 cze 2019, 21:40
Yavi pisze: 28 kwie 2017, 12:02
Tak jak napisałem, można sprzedawać wszystkie wyłożone karty. A że strażników można wyłożyć w dowolnym momencie... ;)
Co ciekawe strażnicy są jedyną kartą, którą można sprzedać w obu fazach: z ręki w intrydze lub ze stołu w wolnym targu :)
Yavi, co miałeś na myśli pisząc o strażniku jako jedynej karcie, którą można sprzedać w obu fazach? Przecież w Intrydze chyba nic nie zmienia właściciela poza ewentualnie złotem (no chyba, że sprzeda się do banku, ale w Intrydze do banku można też sprzedać gladiatorów, niewolników i ekwipunek, podobnie jak w Fazie Targu - czy tak?)
Piszę z pamięci, bo już dawno nie grałem w Spartakusa, ale...
W fazie intrygi można sprzedać strażników, których masz na ręku (bo sprzedaje się karty z ręki) oraz inne karty z ręki.
W fazie rynku możesz sprzedać strażników, których masz na ręku (bo możesz ich wyłożyć w każdej chwili) oraz tych już wyłożonych, tak samo jak wyłożone inne "assety" - niewolników, gladiatorów, sprzęt.
Czyli w Intrydze nie można sprzedać do banku wyłożonych kart?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Yavi »

emka pisze: 24 cze 2019, 01:37
Yavi pisze: 23 cze 2019, 23:41
emka pisze: 23 cze 2019, 21:40
Yavi, co miałeś na myśli pisząc o strażniku jako jedynej karcie, którą można sprzedać w obu fazach? Przecież w Intrydze chyba nic nie zmienia właściciela poza ewentualnie złotem (no chyba, że sprzeda się do banku, ale w Intrydze do banku można też sprzedać gladiatorów, niewolników i ekwipunek, podobnie jak w Fazie Targu - czy tak?)
Piszę z pamięci, bo już dawno nie grałem w Spartakusa, ale...
W fazie intrygi można sprzedać strażników, których masz na ręku (bo sprzedaje się karty z ręki) oraz inne karty z ręki.
W fazie rynku możesz sprzedać strażników, których masz na ręku (bo możesz ich wyłożyć w każdej chwili) oraz tych już wyłożonych, tak samo jak wyłożone inne "assety" - niewolników, gladiatorów, sprzęt.
Czyli w Intrydze nie można sprzedać do banku wyłożonych kart?
Nie, tylko karty z ręki.
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

Jaxo64 pisze: 22 cze 2019, 23:32 Witam, mam pytanie odnośnie karty SZYDERSTWO. Otóż mamy kłopot jak ją interpretować. Czy kartę muszę zagrać zaraz po przyjęciu zaproszenia przed przyjęciem zaproszenia przez drugiego gracza czy dopiero mogę zagrać ja jeśli przyjmie zaproszenie drugi gracz a ja wybieram mu gladiatora który będzie walczyć.
Na przyszłość pamiętaj żeby podać treść karty - łatwiej uzyskasz odpowiedź ;)

"Zagraj po tym, jak przyjmiesz Zaproszenie na Arenę jako pierwszy. Umieść Żeton Przechwałki na wystawionym Gladiatorze. Możesz wybrać, którego Gladiatora wystawi następny gracz przyjmujący Zaproszenie."

Według instrukcji pierwszy gracz przyjmuje zaproszenie, po czym wystawia na Arenę swojego gladiatora razem z ekwipunkiem, a dopiero potem Gospodarz zaprasza drugiego gracza. Tę kartę należałoby więc zagrać równocześnie z wystawieniem gladiatora i ekwipunku (ale tylko wtedy, gdy jesteś pierwszym zaproszonym). Gdy drugi gracz przyjmie zaproszenie, wybierasz sobie przeciwnika spośród jego gladiatorów.

Zastanowiłabym się tylko, czy możemy wskazać np. niewolnika (najsłabszego, co oznaczałoby właściwie pewne zwycięstwo) zamiast gladiatora, może ktoś podpowie?
Jaxo64
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 13:49

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Jaxo64 »

emka pisze: 27 cze 2019, 00:22
Jaxo64 pisze: 22 cze 2019, 23:32 Witam, mam pytanie odnośnie karty SZYDERSTWO. Otóż mamy kłopot jak ją interpretować. Czy kartę muszę zagrać zaraz po przyjęciu zaproszenia przed przyjęciem zaproszenia przez drugiego gracza czy dopiero mogę zagrać ja jeśli przyjmie zaproszenie drugi gracz a ja wybieram mu gladiatora który będzie walczyć.
Na przyszłość pamiętaj żeby podać treść karty - łatwiej uzyskasz odpowiedź ;)

"Zagraj po tym, jak przyjmiesz Zaproszenie na Arenę jako pierwszy. Umieść Żeton Przechwałki na wystawionym Gladiatorze. Możesz wybrać, którego Gladiatora wystawi następny gracz przyjmujący Zaproszenie."

Według instrukcji pierwszy gracz przyjmuje zaproszenie, po czym wystawia na Arenę swojego gladiatora razem z ekwipunkiem, a dopiero potem Gospodarz zaprasza drugiego gracza. Tę kartę należałoby więc zagrać równocześnie z wystawieniem gladiatora i ekwipunku (ale tylko wtedy, gdy jesteś pierwszym zaproszonym). Gdy drugi gracz przyjmie zaproszenie, wybierasz sobie przeciwnika spośród jego gladiatorów.

Zastanowiłabym się tylko, czy możemy wskazać np. niewolnika (najsłabszego, co oznaczałoby właściwie pewne zwycięstwo) zamiast gladiatora, może ktoś podpowie?
Nie możemy wymienić niewolnika na gladiatora gdyż niewolnik ma status wojownika, tylko i wyłącznie możemy gladiatora na gladiatora wymienić.
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

Jaxo64 pisze: 27 cze 2019, 08:12 Nie możemy wymienić niewolnika na gladiatora gdyż niewolnik ma status wojownika, tylko i wyłącznie możemy gladiatora na gladiatora wymienić.
Ale ta karta nie mówi o wymianie, tylko o wyznaczeniu kogoś do walki. Co w przypadku gdy np. przeciwnik ma samych niewolników i ani jednego gladiatora? Sam wyznacza niewolnika czy jednak nasza karta pozwala nam zrobić to za niego?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5598
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1222 times
Kontakt:

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: mat_eyo »

Po pierwsze, trzeba zwracać uwagę na nazewnictwo. Niewolnik to Niewolnik, Gladiator to Gladiator, a Wojownik to jedno i drugie. Szyderstwo pozwala Ci wybrać GLADIATORA.

Po drugie, trzeba zwracać uwagę na polecenia na kartach. "Możesz wybrać" oznacza, że masz decyzję i możesz z tego zrezygnować. Wtedy gracz mający samych niewolników sam wybiera jednego z nich.

Po trzecie, zawsze warto skonfrontować się z oryginalną kartą, czy nie ma jakichś kwiatków w tłumaczeniu. Tutaj akurat wszystko się zgadza.
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Daro_ufo »

nasamspam pisze: 10 kwie 2017, 20:25
sly pisze:A kto zaczyna jako gospodarz?
Game setup (strona trzecia):
"Each Dominus rolls a dice. The
Dominus with the highest dice takes
their choice of House Card and
Gladiator figure and receives the Host
token."
Czyli rzut kostką decyduje kto jako pierwszy wybiera sobie wybraną kartę rodu oraz otrzymuje żeton gospodarza.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
A czy w pierwszej rundzie, gospodarz dostaje od razu punkt wpływu? Czy punkt wpływu (za gospodarza) dostaje się dopiero w drugiej rundzie gdzie wszyscy licytują znacznik gospodarza?
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Rikonelli »

Daro_ufo pisze: 14 sty 2020, 08:41 A czy w pierwszej rundzie, gospodarz dostaje od razu punkt wpływu? Czy punkt wpływu (za gospodarza) dostaje się dopiero w drugiej rundzie gdzie wszyscy licytują znacznik gospodarza?
Nie, wszyscy zaczynają z równą ilością punktów. Znacznik gospodarza nie ma tu zastosowania innego niż oznaczenie gracza rozpoczynającego, bo fazy rozgrywa się po kolei, a gospodarz dostaje punkt wpływu dopiero w fazie areny (już po pierwszej licytacji).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: donmakaron »

Nie ma takiej zasady, która mówi że jak dostajesz znacznik Gospodarza, to dostajesz punkt. Jest tylko taka, która mówi, że na początku fazy Areny gracz, który w fazie Marketu wygrał licytację o znacznik Gospodarza, dostaje punkt. Ta zasada naturalnie nie działa przy pierwszym rozlosowaniu Gospodarza na początku gry, więc nie dostaje się za to punktu.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: osa1908 »

W instrukcji na stronie 11 jest napiane, gracze otrzymuja zaproszenia pojedynczo i po kolei.Czyli nie mozna zaprosic gracza jakiego sie chce idzie sie od lewej do prawej od gospodarza?Co w sytuacji gdy chce zaproscic sie samemu,robie to jako pierwszy?
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Col. Frost »

osa1908 pisze: 18 paź 2020, 07:51 W instrukcji na stronie 11 jest napiane, gracze otrzymuja zaproszenia pojedynczo i po kolei.Czyli nie mozna zaprosic gracza jakiego sie chce idzie sie od lewej do prawej od gospodarza?Co w sytuacji gdy chce zaproscic sie samemu,robie to jako pierwszy?
Nie. Gospodarz zaprasza kogo chce (on ustala kolejność tego "po kolei"), ale dopiero, gdy pierwszy gracz przyjmie lub odrzuci zaproszenie (i chyba w pierwszym wypadku wybierze gladiatora, jeśli mnie pamięć nie myli) można zaprosić drugiego, potem w razie potrzeby trzeciego itd. Stąd "pojedynczo".
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Spartakus krew i piach czy dodatek widmo śmierci działa?

Post autor: km007tbg12 »

Witam, czy dodatek widmo śmierci może działać bez dodatku węże i wilk bo nie wiem czy jest sens go kupować?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Spartakus krew i piach czy dodatek widmo śmierci działa?

Post autor: grzeslaw90 »

km007tbg12 pisze: 29 paź 2020, 18:38 Witam, czy dodatek widmo śmierci może działać bez dodatku węże i wilk bo nie wiem czy jest sens go kupować?
Może
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

Czy można udzielić graczowi tylko części swoich punktów Wpływu? Np. posiadając poziom 10, za poparcie jednym punktem żądam od kogoś X złota, a za poparcie dwoma odpowiednio więcej? Czy może udzielając poparcia, „pożycza” się od razu tyle, ile wynosi aktualny poziom czyli w tym wypadku 10 i nie można tego dzielić?
I od razu podobne pytanie - to poparcie się „zużywa”? W tym sensie, że jeśli jednemu udzielę 6 punktów, to drugiemu mogę już tylko pozostałe 4? Jak to działa?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: grzeslaw90 »

emka pisze: 10 sty 2021, 17:19 Czy można udzielić graczowi tylko części swoich punktów Wpływu? Np. posiadając poziom 10, za poparcie jednym punktem żądam od kogoś X złota, a za poparcie dwoma odpowiednio więcej? Czy może udzielając poparcia, „pożycza” się od razu tyle, ile wynosi aktualny poziom czyli w tym wypadku 10 i nie można tego dzielić?
I od razu podobne pytanie - to poparcie się „zużywa”? W tym sensie, że jeśli jednemu udzielę 6 punktów, to drugiemu mogę już tylko pozostałe 4? Jak to działa?
Nie można. Od razu udzielasz całego wpływu i analogicznie do własnej tury nie zużywa się 6/10, jeżeli zagrasz kartę z wymaganiem 6.
emka
Posty: 310
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: emka »

1. Odnośnie kart Reakcji: dobrze rozumiem, że ich wymagane punkty Wpływu są nienaruszalne, tzn. nie można ich modyfikować żadnymi efektami, np. zdolnością specjalną Sepiusza Wścibstwo albo umiejętnością Gladiatora Aszura (wyczerp, aby odjąć 2 od wymaganej liczby punktów Wpływów), analogicznie do tego, że nie można do nich uzyskać poparcia?

2. Prymalia: jeżeli Gospodarz decyduje się uśmiercić obu przegranych Gladiatorów i każdy z nich ma żeton zaszczytu, to Gospodarz traci 1 pkt Wpływu czy 2, po jednym za każdy żeton?

3. Karta Ekwipunku Młot (wyczerp przed zadaniem ran, ale po użyciu innych umiejętności specjalnych: kość ATK wygrywa remisy.): przed zadaniem ran, czyli przed rzutem czerwonymi kośćmi?
ArteK
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2020, 17:50
Has thanked: 2 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: ArteK »

Ja mam pytanie do zdolności specjalnej Kalawiusza. Za każdym razem kiedy jakiś ród posiadający znacznik gospodarza utraci jakąkolwiek ilość wpływu Ty zyskujesz 1. Ta zdolność obowiązuje jak inne tylko podczas fazy intrygi czy również, np podczas walki na arenie w przypadku przegranej gladiatora z przechwałką.
hase89
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2019, 18:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: hase89 »

ArteK pisze: 17 sty 2021, 15:57 Ja mam pytanie do zdolności specjalnej Kalawiusza. Za każdym razem kiedy jakiś ród posiadający znacznik gospodarza utraci jakąkolwiek ilość wpływu Ty zyskujesz 1. Ta zdolność obowiązuje jak inne tylko podczas fazy intrygi czy również, np podczas walki na arenie w przypadku przegranej gladiatora z przechwałką.
Obowiązuje zawsze, niezależnie od fazy w której jesteście.
emka pisze: 12 sty 2021, 02:24 1. Odnośnie kart Reakcji: dobrze rozumiem, że ich wymagane punkty Wpływu są nienaruszalne, tzn. nie można ich modyfikować żadnymi efektami, np. zdolnością specjalną Sepiusza Wścibstwo albo umiejętnością Gladiatora Aszura (wyczerp, aby odjąć 2 od wymaganej liczby punktów Wpływów), analogicznie do tego, że nie można do nich uzyskać poparcia?
W Erracie jest odpowiedź na to pytanie:
Planszetka Rodu Sepiuszów
Obecnie: „Wyczerp X Strażników, aby do końca bieżącej Fazy podnieść wymaganą liczbę punktów
wpływów o X”.
Poprawnie: Wyczerp X Strażników, aby do końca bieżącej Fazy podnieść wymaganą dla dowolnego Planu lub Reakcji liczbę punktów wpływów o X.
Obecnie: „Zasad specjalnych Rodu możesz używać wielokrotnie podczas swojej tury w Fazie Intrygi”.
Poprawnie: Zasad Specjalnych tego Rodu możesz używać wielokrotnie podczas każdej fazy gry.
2. Prymalia: jeżeli Gospodarz decyduje się uśmiercić obu przegranych Gladiatorów i każdy z nich ma żeton zaszczytu, to Gospodarz traci 1 pkt Wpływu czy 2, po jednym za każdy żeton?
Tak, tracie dwa punkty - "Decyzja o straceniu takiego Wojownika („opuszczony kciuk”) kosztuje Gospodarza utratę 1 punktu Wpływów za każdy Żeton Zaszczytu."
3. Karta Ekwipunku Młot (wyczerp przed zadaniem ran, ale po użyciu innych umiejętności specjalnych: kość ATK wygrywa remisy.): przed zadaniem ran, czyli przed rzutem czerwonymi kośćmi?
Otrzymanie ran jest po rzucie, czyli np. Rzucacie ATK 3 kości po 6 każda i OBR 3 kości po 6. Na ten moment macie remis ale używasz młotka i pyk 3 obrażenia dla obrońcy.
Dotalizer
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2020, 18:08

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Dotalizer »

Hej, ma ktoś może erratę i FAQ polskiego wydawcy? bo niestety linki już wygasły :(
oczywiście chodzi o 1 edycję od Games Factory
Dotalizer
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2020, 18:08

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Dotalizer »

Dzięki za odpowiedź.
Kolejne pytanie dotyczy Aszura z dodatku Węże i Wilk - czy jego również podmieniamy jak Kriksosa, Spartakusa i Teoklesa? Instrukcja tego nie mówi ale wydaje się to być oczywiste...
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Faziee »

Witam, pierwszy raz mieliśmy taką sytuację, więc pytam. Pytanie dotyczy dodatków a mianowicie żetonów "boost" oraz primus (niestety gram na wersji angielskiej i nie wiem jak je przetłumaczyli w polskiej). Mianowicie, czy jeżeli gladiator z żetonem boost będzie uczestniczył w walce primus i on zostanie pokonany, ale jego drużyna wygra, to czy traci on 2 punkty wpływów? Zagraliśmy, że stracił, ale jakby nie to ten dominius by wygrał grę, więc dopytuje, czy jednak innemu graczowi należało się zwycięstwo.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Spartakus / Spartacus: A Game of Blood & Treachery - pytania

Post autor: Ardel12 »

Faziee pisze: 22 kwie 2021, 20:16 Witam, pierwszy raz mieliśmy taką sytuację, więc pytam. Pytanie dotyczy dodatków a mianowicie żetonów "boost" oraz primus (niestety gram na wersji angielskiej i nie wiem jak je przetłumaczyli w polskiej). Mianowicie, czy jeżeli gladiator z żetonem boost będzie uczestniczył w walce primus i on zostanie pokonany, ale jego drużyna wygra, to czy traci on 2 punkty wpływów? Zagraliśmy, że stracił, ale jakby nie to ten dominius by wygrał grę, więc dopytuje, czy jednak innemu graczowi należało się zwycięstwo.
W instrukcji Serpent & Wolf na stronie 8 pkt Winning a primus, napisano, że w momencie gdy drużyna przeciwna w całości polegnie, to wygrywamy i dostajemy 1 wpływu oraz nasz gladiator otrzymuje favor token(też gram na ang) jeśli przeżył.

Z kolei 6 strona instrukcji Shadow of Death jasno mówi, że usuwamy Boast token w momencie, gdy dany gladiator wygra walkę, EDIT: ale ustęp Price of Hubris używa słowa deafeated odnosząc się do tego kiedy mamy otrzymać -2 wpływu.

Zatem Twój kolega powinien najpierw otrzymać -2 wpływu za pokonanego gladiatora, a następnie otrzymać 1 wpływu za wygraną.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2021, 10:11 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ