Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: jax »

Pytania:
- czy karta misji Kariera w Marnarce Wojennej ma błąd? Jest na niej warunek: 'jeśli masz min. Anglika'. Na każdej innej karcie jest: 'jeśli masz min. 2 [narodowość]'. I nie wiem czy celowo jest tu inaczej (tzn. tylko 1 osoba zamiast 2) czy to pomyłka?

- patron Madame Pompadour - punktuje za dzieci urodzone 'podczas III generacji'. Czyli punktuje za dzieci znajdujące się w IV generacji a nie dzieci znajdujące się w III generacji? Też tak to rozumiecie?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Co do misji to ciężko rzec, jeszcze chyba nie miałem tej misji w grze. Drugie pytanie jest oczywiste, dzieci urodzone podczas trzeciej generacji to te, tworzące czwartą. Dzieci w trzeciej generacji były urodzone w drugiej.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

jax pisze:- patron Madame Pompadour - punktuje za dzieci urodzone 'podczas III generacji'. Czyli punktuje za dzieci znajdujące się w IV generacji a nie dzieci znajdujące się w III generacji? Też tak to rozumiecie?
Dzieci urodzone w III generacji są na IV linii czyli nigdy nie dorosną. I za te właśnie niewyrośnięte dziabągi dostajesz punkty.
jax pisze:Pytania:
- czy karta misji Kariera w Marnarce Wojennej ma błąd? Jest na niej warunek: 'jeśli masz min. Anglika'. Na każdej innej karcie jest: 'jeśli masz min. 2 [narodowość]'. I nie wiem czy celowo jest tu inaczej (tzn. tylko 1 osoba zamiast 2) czy to pomyłka?
Ostatnio sprawdzałem ile jest jakich narodowości, niestety nie pamiętam, jak wyglądało to z Angilkami. Sprawdź ilu jest Anglików, bo być może jest ich tylko trzech-czterech. Wiem, że najwięcej jest Francuzów, Rusków, a np. z Turkami czy Polakami są tylko dwie karty.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 10:16 przez Czochrun, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: macike »

jax pisze:- czy karta misji Kariera w Marnarce Wojennej ma błąd?
Też się nad tym zastanawiałem, a dzieci III generacji bez najmniejszej wątpliwości interpretuję, jak przedmówcy.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Veridiana »

Kolejne pytanie:
Czy jeśli za tytuł trzeba zapłacić obniżeniem dochodu o 3, a gracz posiada dochód na poziomie 2, to:
a) nie może kupić tytułu
b) może i obniża dochód do 0
c) może i obniża dochód do -1 (jest taka uwaga w instrukcji, że tory prestiżu, dochodu i honoru nie są w żadną stronę ograniczone)
jeśli c) jest prawdą, to co się dzieje, jeśli w fazie dochodu gracz nie ma czym zapłacić?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

IMO nie może go po prostu kupić, gdyż nie jest w stanie opłacić kosztu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Też bym tak grał. Choć z drugiej strony mając 0 honoru można skorzystać z akcji potomstwo z wyborem płci dziecka, honor wtedy spada na -1. Tylko, że tor honoru ma specjalnie po to 3 pola z ujemnymi wartościami, tor przychodu nie. Warto by było żeby wypowiedział sięc Portal, w wątku o Tezeuszu się mocno udzielają ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Brylantino »

Nawet idąc na logię: można posiadać ujemny honor, czyli stać się kimś spod "ciemnej gwiazdy", na którego nikt nie patrzy przychylnie, jednak ujemne dochody? W sensie, że co turę byś tracił pieniądze? (tylko jak niby miałbyś je tracić, skoro i tak byś ich nie miał). Trochę to brzmi dziwnie, ale najlepiej poczekać na wypowiedź Portalu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Ujemny dochód to po prostu długi ;)
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Malash »

Veridiana pisze:Kolejne pytanie:
Czy jeśli za tytuł trzeba zapłacić obniżeniem dochodu o 3, a gracz posiada dochód na poziomie 2, to:
a) nie może kupić tytułu
b) może i obniża dochód do 0
c) może i obniża dochód do -1 (jest taka uwaga w instrukcji, że tory prestiżu, dochodu i honoru nie są w żadną stronę ograniczone)
jeśli c) jest prawdą, to co się dzieje, jeśli w fazie dochodu gracz nie ma czym zapłacić?
W instrukcji jest jasno napisane, że zarówno Prestiż, jak i Przychód "...mogą być większe(lub mniejsze) niż wskazują to tory..." (str. 17)
Tak więc można zejść na ujemy przychód.
Co zaś robić gdy jesteśmy niewypłacalni? Ja bym zastosował starą dobra zasadę z wielu gier - za każdy moniak, którego nie jesteśmy w stanie spłacić tracimy 1 punkt zwycięstwa (aczkolwiek może powinna to być większa liczba niż 1).
Zdecydowanie wymaga to uściślenia!

Ja zaś mam 3 przypadki/nieścisłości/błędy?

1) Patron "Kardynał de Fleury"
W innym temacie została już poruszona kwestia przegiętego patrona "Kardynał de Fleury", który powinien mieć "1 punkt za każde 2 pary w rodzinie", więc tę sprawę uważam za zamkniętą.

2) Patron "John Paul Jones",
który dostaje 2 punkty za każdy tytuł w rodzinie również jest (moim zdaniem) przegięty. Powinien to być 1 punkt za każdy tytuł.
Dlaczego? Otóż:
Każdy patron ma taki sam schemat opcjonalnych zadań:

Pierwsze - trudniejsze, ale lepiej punktujące, bo wymagające specjalnego wysiłku:
- 2 punkty za każdego wżenionego do rodziny [zawód] w 4-tej generacji
(jeden z patronów ma zamiast zawodu "kobiety, które dają co najmniej 2 karty znajomych", ale jest to ok. Dowód na końcu posta)

Drugie - łatwiejsze, robione przy okazji, ale słabiej nagradzające:
- 1 punkt za [misję/pałac+przedsiębiorstwo/...]

I tylko jeden patron punktuje za drugie zadanie mocniej i za narzucenie sobie stylu gry "Tytuły For the Win" dostaje aż dwa punkty za każdy. Teoretycznie drugie "pod-zadania" polegają na tym, że wystarczy podczas całej gry położyć troszkę większy nacisk na pewien aspekt, by w efekcie zarobić na tym kilka dodatkowych punkciorów. Tutaj - daje to mocnego kopa.

Graliśmy partyjkę gdzie jedna osoba miała tego patrona.
Dzięki zgarniętym 6 tytułom (i oczywiście kilku małżeństwom) osiągnęła pod koniec gry prestiż ok. 30-35(wychodził poza skalę), a na koniec jeszcze tak przy okazji dostała 12 punktów za inwestowanie w te tytuły.

3) Misja "Królewska Marynarka Wojenna"
jax pisze:Pytania:
- czy karta misji Kariera w Marnarce Wojennej ma błąd? Jest na niej warunek: 'jeśli masz min. Anglika'. Na każdej innej karcie jest: 'jeśli masz min. 2 [narodowość]'. I nie wiem czy celowo jest tu inaczej (tzn. tylko 1 osoba zamiast 2) czy to pomyłka?
Też się na to naciąłem, Jax.
"Aby wykonać tę misję wżeń do rodziny min. (Brytyjczyk) "
Sugeruje nam to, że chodzi o jednego Brytyjczyka.
Druga opcja - "2" została "zjedzona" przy projektowaniu karty.

Rozwiązanie:
13 z 15-tu misji wymaga "wżenienia min. 2 [narodowość/profesja]",
czternasta wymaga "min. 5 (francuz)
a piętnasta to nasza nieszczęsna "Królewska Marynarka Wojenna".

Nagrody proponowane przez inne misje "wżeń dwóch X" są porównywalne. Może więc Brytyjczyków jest mniej, dlatego wystarczy znaleźć jednego? Otóż nie, co udowadnia poniższa tabelka.

Sprawdziłem ilość narodowości (i przy okazji profesji):

Obrazek

Stąd wniosek: na 99% na karcie "Królewska Marynarka Wojenna" jest błąd. Powinno być "min. 2 Brytyjczyków"

Nawiązując zaś do punktu drugiego i misji dodatkowej jednego z patronów "2 punky za każdą kobietę dającą co najmniej 2 znajomych w IV pokoleniu" :
jak widać każdej profesji jest ok. 13,
zaś kobiet, które dodają co najmniej dwóch znajomych jest 16.
Jest niby łatwiej, ale z drugiej strony wszystkie to kobiety, więc trochę łatwiej - trochę trudniej... inaczej. Nie można się czepiać.

Co do patrona "John Paul Jones" i misji "Królewska Marynarka Wojenna" - ja będę grał po swojemu, bo obecna wersja jest moim zdaniem kompletnie bez sensu.

Czekam jednak na oficjalne stanowisko wydawcy w sprawie niewypłacalności w przypadku ujemnego przychodu. Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2013, 19:20 przez Malash, łącznie zmieniany 1 raz.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

No i po kilku tygodniach trochę jednak tych błędów się zebrało. Dobrze by było je może zebrać w kupę i wysłać maila, priva do Portalu o uszczegółowienie bo ciągle wyskakuje coś nowego i nie wiem czy mam uaktualnić jedną kartę czy więcej. Często się u mnie zdarza, że korygujemy to po zakończeniu gry i są pretensje.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Portal Games »

Przepraszamy za brak odpowiedzi. Byliśmy pochłonięci przygotowaniami do Essen. Jak wrócimy z targów, to sprawdzimy wszystkie wątpliwości i udzielimy odpowiedzi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Ale za to bonusy w preorderze na stronie Portalu były na wypasie... :roll:


kurde - zawsze jestem ostatni do flamu - ale jeśli chociaż połowa z tych błędów się się potwierdzi to dobrze się zastanowię nad zakupem kolejnego tytułu tego wydawnictwa - szczególnie że zapewne nas wymianę kart nie ma , jak zawsze, co liczyć...:-/
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

rastula pisze:Ale za to bonusy w preorderze na stronie Portalu były na wypasie... :roll:


kurde - zawsze jestem ostatni do flamu - ale jeśli chociaż połowa z tych błędów się się potwierdzi to dobrze się zastanowię nad zakupem kolejnego tytułu tego wydawnictwa - szczególnie że zapewne nas wymianę kart nie ma , jak zawsze, co liczyć...:-/
Wolałbym otrzymać jakieś nowe, nawet za drobną dopłatą, niż poprawione. Po kilkunastu partiach nadal uważam, że kart patronów, filantropii i tytułów powinno być więcej.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Czochrun pisze:Wolałbym otrzymać jakieś nowe, nawet za drobną dopłatą, niż poprawione. Po kilkunastu partiach nadal uważam, że kart patronów, filantropii i tytułów powinno być więcej.
+1

Gra jest u mnie na tyle często wyciągana na stół, że powoli odczuwam potrzebę nowych kart. Nie potrzebuję poprawionych kart, w jedynej jak na razie potwierdzonej błędnej karcie ordynarnie długopisem skreśliłem i dopisałem tekst. Nie wygląda bosko, ale spełnia swoją funkcję. Poza tym karty patrona i misji są oglądane niezbyt często, całe szczęście, że na leżących ciągle na stole kartach przyjaciół błędów nie ma(?).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Czochrun pisze:
rastula pisze:Ale za to bonusy w preorderze na stronie Portalu były na wypasie... :roll:


kurde - zawsze jestem ostatni do flamu - ale jeśli chociaż połowa z tych błędów się się potwierdzi to dobrze się zastanowię nad zakupem kolejnego tytułu tego wydawnictwa - szczególnie że zapewne nas wymianę kart nie ma , jak zawsze, co liczyć...:-/
Wolałbym otrzymać jakieś nowe, nawet za drobną dopłatą, niż poprawione. Po kilkunastu partiach nadal uważam, że kart patronów, filantropii i tytułów powinno być więcej.

nowe to otrzymasz jak zapłacisz za dodatek...:P


a błędne karty ( juz nawet nie z literówkami, czy słowem po angielsku, tylko takie wypaczające mechanikę gry) to powinień wymienić wydawca OBOWIĄZKOWO - albo przyjąć zwrot wadliwego towaru...
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

rastula pisze:a błędne karty ( juz nawet nie z literówkami, czy słowem po angielsku, tylko takie wypaczające mechanikę gry) to powinień wymienić wydawca OBOWIĄZKOWO - albo przyjąć zwrot wadliwego towaru...
Widzisz. Obowiązkowo. A ja im pójdę na rękę i poproszę o nowe karty :mrgreen: Tamtych nie muszą mi wymieniać...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Czochrun pisze:
rastula pisze:a błędne karty ( juz nawet nie z literówkami, czy słowem po angielsku, tylko takie wypaczające mechanikę gry) to powinień wymienić wydawca OBOWIĄZKOWO - albo przyjąć zwrot wadliwego towaru...
Widzisz. Obowiązkowo. A ja im pójdę na rękę i poproszę o nowe karty :mrgreen: Tamtych nie muszą mi wymieniać...
ty wyciągniesz dłoń - a oni cię ugryzą... bo my sobie tu na forum pogadamy i tyle ... Trzewik się oburzy że my się oburzamy, anonimowy Portal zleje i tyle będzie z tego... jak drzewiej bywało... w grze tak złożonej jak RC pewnie niejeden błąd w gąszczu przepisów ginie ale w tej prostej grze rodzinnej ...:-/
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

rastula pisze:
Czochrun pisze:
rastula pisze:a błędne karty ( juz nawet nie z literówkami, czy słowem po angielsku, tylko takie wypaczające mechanikę gry) to powinień wymienić wydawca OBOWIĄZKOWO - albo przyjąć zwrot wadliwego towaru...
Widzisz. Obowiązkowo. A ja im pójdę na rękę i poproszę o nowe karty :mrgreen: Tamtych nie muszą mi wymieniać...
ty wyciągniesz dłoń - a oni cię ugryzą... bo my sobie tu na forum pogadamy i tyle ... Trzewik się oburzy że my się oburzamy, anonimowy Portal zleje i tyle będzie z tego... jak drzewiej bywało... w grze tak złożonej jak RC pewnie niejeden błąd w gąszczu przepisów ginie ale w tej prostej grze rodzinnej ...:-/
Zobaczymy... Tak jak mówisz - każdy mógłby towar zareklamować, jako wadliwy ale ja liczę, że jednak potraktują klientów poważnie i chociaż rzucą coś dodatkowego (oczywiście przetestowanego) do własnego wydrukowania. Wprawdzie z Robinsonem podali na sieć poprawione karty, ale może teraz wykażą się jakąś inicjatywą i będzie to jakiś mini-dodatek.:)
martens
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2010, 00:25
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: martens »

No cóż, już miałem kupić tą grę ale widzę, że warto się wstrzymać. To chyba jakaś norma w grach tego wydawnictwa, że nie warto kupować pierwszej edycji.

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Czochrun »

martens pisze:No cóż, już miałem kupić tą grę ale widzę, że warto się wstrzymać. To chyba jakaś norma w grach tego wydawnictwa, że nie warto kupować pierwszej edycji.

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalk
nie przesadzajmy. W poprzednich grach faktycznie były babole, a to w instrukcjach, a to w mechanikach, ale tutaj naprawdę nie ma na co narzekać. Owszem wygląda na to, że błędy wkradły się do dwóch trzech kart, ale nie liczyłbym na szybką drugą edycję. Prędzej pojawi się dodatek.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

No cóż błędy się zdarzają. Sam się właśnie zastanawiam nad zakupem tej gry. Poczekam na odpowiedzi Portalu, bo jeśli faktycznie błędny jest zapis na 2-3 kartach to nie ma tragedii, może zrobią poprawki, wrzucą w pdf-ie na stronie do wydrukowania i się włoży w koszulkę i nie będzie problemu. Ale jeśli się okaże, że błędy występują mnogo to się poważnie zastanowię czy kupować.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: rastula »

Lubel pisze:No cóż błędy się zdarzają. Sam się właśnie zastanawiam nad zakupem tej gry. Poczekam na odpowiedzi Portalu, bo jeśli faktycznie błędny jest zapis na 2-3 kartach to nie ma tragedii, może zrobią poprawki, wrzucą w pdf-ie na stronie do wydrukowania i się włoży w koszulkę i nie będzie problemu. Ale jeśli się okaże, że błędy występują mnogo to się poważnie zastanowię czy kupować.

ciekawe jak to zrobisz skoro te karty musisz losować spośród puli - rozwiązanie chałupnicze tutaj nie zadziała...
poza tym te błędy pojawiły się na kartach krytycznych dla rozgrywki...
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: Lubel »

rastula pisze:ciekawe jak to zrobisz skoro te karty musisz losować spośród puli - rozwiązanie chałupnicze tutaj nie zadziała...
No faktycznie, o tym nie pomyslałem. To pozostaje rozwiązanie, jak ktoś wyżej napisał, czyli poprawienie długopisem. No cóż trochę trzeba oszpecić, by grało się lepiej ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1224 times
Kontakt:

Re: Dziedzictwo: testament księcia de Crecy

Post autor: mat_eyo »

Ja nie rozumiem dlaczego nie można włożyć wydrukowanej karteczki w koszulkę z błędną kartą? Przecież po rewersie się nie odróżni. Oczywiście przy założeniu, że koszulkuje się wszystkie karty ;) a ja tak robię z każdą grą.
ODPOWIEDZ